Deprem Haberleri

Deprem haber, Deprem son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Deprem - Bugün
Afet tatbikatı gerçeğini aratmadı
Düzenlenen tatbikatta enkazda arama ve kurtarma, haberleşme-altyapı ve enerji hasarına müdahale, yangın, enkazdan yaralı çıkarma senaryoları gerçekleştirildi. Senaryo gereği, 5,2 büyüklüğünde 7 şiddetindeki depremde yıkılan iki ayrı binada, enkazda kalanlara önce yakınları ve vatandaşlar müdahale etti.
Deprem - Bugün
Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri 3 proje ile TEKNOFEST'te
Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri Berrin Aydemir ve Beyza Doğan'ın kurduğu 'e team' isimli takım, 'İngilizce sevdirme' projesiyle eğitim teknolojileri kategorisinde 9 bin 875 başvuru arasından 22. sırada finale adını yazdırdı. Proje, blok tabanlı kodlama programı olan Scratch kullanılarak 2. sınıf İngilizce dersi ve kazanımlarına uygun İngilizce öğrenimini sevdirmek, kolaylaştırmak ve kelime öğreniminin kalıcılığını sağlamak amacıyla tasarlanmış bir eğitsel oyun olarak ön plana çıkıyor. Diğer proje ise Bilgi Evleri Great Lake Fighters takımı, İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması, Afet Yönetimi Kategorisi'nde 16 bin 340 başvuru arasından 88 puanla 27. sırada yer alarak, finale kaldı. Great Lake Fighters, enkaz altında kalan canlıların seslerini algılayarak arama kurtarma ekiplerine konumlarının bildirilmesi sağlayan bir mekanizma tasarladı. Projenin amacı ise enkaz altında arama kurtarma ekiplerinin normalde duyamayacakları ses frekanslarını duyulabilir yapmak, depremlerde oluşan can kayıplarını en aza indirmek.
Deprem - Bugün
Nikaragu'da 6.5 şiddetinde deprem
Orta Amerika ülkesi Nikaragua'da 6.5 şiddetinde deprem meydana geldiği bildirildi.
Deprem - Dün
AK Partili Çalık: Esnaflarımıza 83 milyar TL destek verdik
Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "24 Ocak 2020'de meydana gelen deprem sonrası esnafın hazine destekli olan kredilerinin faizleri ertelendi.
Deprem - Dün
Nikaragua'da 6,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi
BUENOS Orta Amerika ülkesi Nikaragua'nın Jiquilillo şehri yakınlarında 6,5 büyüklüğünde deprem oldu.
Deprem - Dün
Dünyaca ünlü psikolog Prof. Dr. Paul Bloom, Ruh Sağlığı Derneği'nin seminerine konuk olacak
Yale Üniversitesinden dünyaca ünlü psikolog Prof. Dr. Paul Bloom'un konuk olacağı seminerde, son yıllarda pandemi, doğal afet (deprem, yangın, sel vb.
Deprem - Dün
Ağrılı lise öğrencileri arama kurtarma robotu geliştirdi
Ağrı'da, lise öğrencilerinin geliştirdiği gece gündüz görüş kameralı robot, deprem ve doğal afetlerde arama kurtarma ekiplerinin giremediği enkaz altına girip afetzedelerin yerini tespit edebilecek.
Deprem - Dün
Ankara Üniversitesi gönüllüleri Bozkurt'ta çocukları yalnız bırakmadı
Üniversitelerin toplumun ihtiyaç duyduğu her yerde olması gerektiğini vurgulayan Özmete, şunları dile getirdi: "Bozkurt'ta büyük bir felaket yaşandı. Devletimiz tüm kurumları, kaynakları ve imkanları ile bölgede yer almaktadır. Deprem ve sel afetlerinin farklı bölgelerde zaman zaman yaşandığı ülkemizde, afete gelişmiş ve kapsamlı bir koordinasyon ile müdahale edildiği, hizmetlerde yenilikçi uygulamaların ortaya çıktığını görmekteyiz.
Deprem - Dün
21 Eylül 2021 Haberleri
21 Eylül 2021 Manşet Haberleri.
Deprem - Dün
Emrah Apartmanı iddianamesi kabul edildi
İzmir depreminde 30 kişinin hayatını kaybettiği Emrah Apartmanı'na ilişkin iddianame, İzmir 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.
Deprem - 21.09.2021
Tokat'ta 4,3 büyüklüğünde deprem
Tokat'ın Niksar ilçesinde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Deprem - 21.09.2021
Şili'de 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi
BUENOS Şili'nin Bio Bio bölgesine bağlı Arauco şehri açıklarında 6,4 büyüklüğünde deprem oldu.
title