Deprem Haberleri

Deprem haber, Deprem son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Deprem - 25.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya'da Toplu Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması
Kayısı üreticilerine desteklerinin sadece depolama tesisleriyle sınırlı olmadığına dikkat çeken Erdoğan, şöyle devam etti: "Ülkemizin marka ürünlerinden biri olan kuru kayısının dünya pazarında gerçek değerinden işlem görmesini sağlamaya çalışıyoruz. Kayısı üreticilerimizin verdiği emeğin karşılığını alması ana önceliğimizdir. 2020 senesi içinde bu doğrultuda devrim niteliğinde bir adım attık. Cumhuriyet tarihimizde ilk defa kuru kayısıyı Toprak Mahsulleri Ofisimizin alımlarına dahil ettik. Bu kapsamda 4 numara kuru kayısıda kilogram başına kükürtlenmiş için 21 liradan, gün kurusu için ise 23 liradan alım başlattık. Piyasaya denge getiren, belirsizliği sona erdiren bu çalışmanın kayısı üreticilerimizi de memnun ettiğini görüyoruz. Önümüzdeki dönemde bu alımları devam ettirerek üreticimizi korumayı sürdüreceğiz. Malatyalı çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olsun diyorum." "81 vilayetimizin tamamında kentsel dönüşüm projeleri başlattık" Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin coğrafi bakımdan depremlerin sık yaşandığı, aktif fay hatlarının geçtiği bir kuşakta bulunduğuna işaret ederek, son bir asırda yaşanan büyük depremlerin bu acı gerçeği sık sık hatırlattığını vurguladı.
Deprem - 25.10.2020
Kömürhan ve Tohma köprüleri aralık ayında açılacak
Malatya Valisi Aydın Baruş ise 2020'nin zorluklarla geçen bir yıl olduğunu, 24 Ocak'ta önce Sivrice ardından Pütürge'de meydana gelen depremlerle sarsıldıklarını ifade etti.
Deprem - 25.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Malatya 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu: (1)
"Depremin yıl dönümünde konut inşasını tamamlamış olacağız" Malatya ve Elazığ'da meydana gelen depremleri hatırlatarak, tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Erdoğan, depremin hemen ardından yaraları sarmak için harekete geçtiklerini belirtti.
Deprem - 25.10.2020
Bakan Pakdemirli AK Parti Malatya 7. Olağan Kongresi'nde konuştu
Yakın bir zamanda yaşanan depremde Elazığ ve Malatya'da zarar meydana geldiğini, bu zararların karşılanması için bakanlıkların her türlü gayreti gösterdiğini dile getiren Pakdemirli, "Sahada da ilk çalışmaya başlayan ekipler hem Devlet Su İşleri hem Orman Genel Müdürlüğü oldu.
Deprem - 25.10.2020
Tonga'da 5,9 büyüklüğünde deprem
Pasifik Okyanusu'nda yer alan ada ülkesi Tonga'da 5,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Deprem - 25.10.2020
Solomon Adaları'nda 5,2 büyüklüğünde deprem
Güney Pasifik'te Solomon Adaları'nda 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Deprem - 25.10.2020
AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç: "Yapı denetim sektörünü önemsiyoruz"
Hepimiz biliyoruz ki Türkiye'nin deprem teminatı yapı denetim sektörüdür.
Deprem - 25.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 11
DEPREM ANINDA YAŞANAN PANİK KAMERADABingöl'de 4 büyüklüğünde deprem (2)Bingöl kent merkezinde meydana gelen 4 büyüklüğündeki deprem sırasında yaşanan panik anları kameralara yansıdı.
Deprem - 25.10.2020
Bingöl'de 4.0 büyüklüğünde deprem (3)
VALİLİKTEN AÇIKLAMABingöl Valiliği'nce kent merkezinde meydana gelen 4.0 büyüklüğündeki depreme ilişkin yapılan açıklamada, can ve mal kaybı olmadığı belirtilerek, "İlimizde saat 12.37'de meydana gelen ve merkez üssü Sancaklı köyü olan 4.
Deprem - 25.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 6
Bingöl'de 4 büyüklüğünde depremBİNGÖL'de, Richter ölçeğine göre 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Deprem - 25.10.2020
Bingöl'de 4 büyüklüğünde deprem oldu
Bingöl'de 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Deprem - 25.10.2020
Bingöl'de 4 büyüklüğünde deprem
BİNGÖL'de, Richter ölçeğine göre 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Deprem - 25.10.2020
Kadın girişimci ekosisteme uygun ürettiği ahşap evleri yurt dışına satıyor
Modüler yapım tekniğiyle kolayca inşa edilebilme özelliğine sahip, ekosisteme uygun ahşap evler, depreme dayanıklı ve uzun ömürlü olmalarının yanı sıra kullanıcılarına kendi enerjisini üretebilme gibi farklı kolaylıklar sağlıyor.
Deprem - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1983- Erzurum ve Kars'ta meydana gelen depremde bin 330 kişi öldü, 534 kişi yaralandı.
Deprem - 25.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
'TÜRKİYE'Yİ AFETE DAYANIKSIZ YAPILARDAN KURTARACAĞIZ' Erdoğan, kentsel dönüşüm çalışmalarında kullanılan kaynağın 14,5 milyar lirayı geçtiğine dikkat çekerek, "Amacımız bu yapıları tamamlamaktır. Bu açıdan Kayseri'de yürütülen bu projeyi önemli görüyorum. Şu ana kadar 773 bin konutu hak sahiplerine teslim ettik. 267 hastane, 96 sağlık ocağı, 791 cami, 241 kamu hizmet binası, 19 stadyumu TOKİ sistemi içinde ülkemizde kazandırdık. Kentsel dönüşüm çalışmalarında 1 milyon 400 bine yakın bağımsız bölümü kapsayan 258 projeyi başlattık. Hedefimiz depreme dayanıksızlığı tescillenmiş 6 milyona yakın bölümü tamamlamaktır.
Deprem - 24.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
'TÜRKİYE'Yİ AFETE DAYANIKSIZ YAPILARDAN KURTARACAĞIZ' Erdoğan, kentsel dönüşüm çalışmalarında kullanılan kaynağın 14,5 milyar lirayı geçtiğine dikkat çekerek, "Amacımız bu yapıları tamamlamaktır. Bu açıdan Kayseri'de yürütülen bu projeyi önemli görüyorum. Şu ana kadar 773 bin konutu hak sahiplerine teslim ettik. 267 hastane, 96 sağlık ocağı, 791 cami, 241 kamu hizmet binası, 19 stadyumu TOKİ sistemi içinde ülkemizde kazandırdık. Kentsel dönüşüm çalışmalarında 1 milyon 400 bine yakın bağımsız bölümü kapsayan 258 projeyi başlattık. Hedefimiz depreme dayanıksızlığı tescillenmiş 6 milyona yakın bölümü tamamlamaktır.
Deprem - 24.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri Kentsel Dönüşüm Anahtar Teslim Töreni'nde konuştu Açıklaması
Önce gecekonduları yapılmış sonra buralara yol, su, elektrik, kanalizasyon gibi altyapı hizmetleri getirilmeye çalışılmıştır. Tabii bu çarpık görünüm içinde sağlıklı bir altyapının tesisi hiçbir zaman mümkün olmamıştır. Bu tür yerlerde kamu hizmetleri için gereken alanlar ile yeşil alan gibi insani ihtiyaçlara yönelik yeterli büyüklükte bölgeler zaten yoktu." "Kaçak yapılan binalar, afetlerde adeta birer tabuta dönüşüyordu" İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildiği dönemde, önündeki en büyük meselelerden birinin gecekondu kuşatması olduğunu belirten Erdoğan, "Gecekondu deyince illa tek katlı küçük bahçeli bir yer aklınıza gelmesin. İstanbul'da, Ankara'da ve daha pek çok ilimizde 5 katlı, 10 katlı, 15 katlı gecekondular inşa edilmişti. Yani bunlar 'kaçak yapılaşma' diyeceğimiz binalar. Ortada bir plan, proje olmadığı için nasıl yapıldığı, dahi belli olmayan bu tür binalar deprem, sel, heyelan, yangın gibi afetlerde adeta birer tabuta dönüşüyordu.
Deprem - 24.10.2020
İran'da 5.4 büyüklüğünde deprem!
İran'ın Kazvin kentinde 5.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Deprem - 24.10.2020
İçişleri Bakanı Soylu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı Açıklaması
Bakan Soylu, 3 Kasım'da Kağıthane'de yapılacak toplanma yerleriyle ilgili tatbikatın tüm Türkiye'de deprem riski olan tüm bölgelerde, yine sel gibi afet olan yerlerde de yapılacağını, toplanma yerlerinin tespit edilip dönem dönem bu tatbikatların gerçekleştirileceğini söyledi.
Deprem - 24.10.2020
Bakan Soylu, TAMP Çalışma Grupları Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
Bakan Soylu, afetlere müdahale birimlerinin, koordinasyonları, teknik kapasite, gözlem ağları, gün geçtikçe büyüyen gönüllü kadrosu ve sürekli güncellenen planlarla daha etkin ve özgüveni daha yüksek bir afet yönetim kapasitesine kavuştuğunu dile getirerek, şöyle devam etti: "17 Ağustos Marmara depreminde 66 bin 441 konut ve 10 bin 901 iş yeri ağır hasar almakla birlikte, 30 binden fazla işletme de zarar görmüştür.
Deprem - 24.10.2020
Son dakika haberi | BAKAN SOYLU: KAĞITHANE'DE TAHLİYE PLAN TATBİKATI YAPILACAK-1
Burçak BOZKUŞ-Feridun AÇIKGÖZ / -İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Afet Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu. Olası büyük İstanbul depremi için hazırlıkların tüm hızıyla sürdüğünü belirten Soylu, "3 Kasım Salı günü Kağıthane'de toplanma alanlarına ilişkin tahliye plan tatbikatımız olacak" dedi.
Deprem - 24.10.2020
Fukuşima'daki radyoaktif suya yönelik karar ertelendi
Japonya'da, 2011'de meydana gelen deprem ve tsunamide zarar gören Fukuşima Daiichi Nükleer Santrali'nde bulunan radyoaktif özellikteki suyun bertaraf edilmesine yönelik 27 Ekim'de açıklanması beklenen kararın ertelendiği bildirildi.
Deprem - 23.10.2020
Sağlık Bakanı Koca, 5 ilin sağlık müdürleri ve saha koordinatörleriyle görüştü: (2)
Bakan Koca, sözlerini şöyle sürdürdü: "Şehir hastanelerimizin yaşadığımız salgından önce bulundukları bölgenin sağlık hizmetlerine yaptıkları katkı vatandaşlarımız tarafından takdire mazhar olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın, 'Hayalim' diye ifade ettiği bu tesislerin ne kadar isabetli yatırımlar olduğunu hem Elazığ'da yaşadığımız deprem vesilesiyle hem de bugün hala mücadele ettiğimiz Kovid-19 salgını vesilesiyle tekrar tekrar görmüş olduk.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Deprem Haberleri | Deprem Haber - Haberler - Deprem haberleri, son dakika deprem haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya'da Toplu Açılış Töreni'nde konuştu Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 05:43:51. #1.15#
title