Deprem Haberleri

Deprem haber, Deprem son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Deprem - Bugün
Çorum'da 4.0 büyüklüğünde deprem
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) edinilen bilgiye göre, Çorum'un Sungurlu ilçesinde saat 02.06'da merkez üssü 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Deprem - Dün
Erzincan'da 2.8 büyüklüğünde deprem
Erzincan'da 2.8 büyüklüğünde hafif şiddetli bir deprem meydana geldi.
Deprem - Dün
AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal yabancı öğrencilerle bayramlaştı
Türkiye'nin Arnavutluk'a yaptığı yardımlara da değinen Aksal, ülkede bir süre önce yaşanan deprem nedeniyle TOKİ tarafından Arnavutluk'a 522 adet konut yapıldığını, ayrıca bir hastanenin de yapımının tamamlandığını aktardı.
Deprem - 14.05.2021
Gaziantep'te deprem
Gaziantep'in İslahiye ilçesi merkezli 3.5 büyüklüğünde deprem oldu.
Deprem - 14.05.2021
Endonezya'da 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi
Endonezya'nın Kuzey Sumatra eyaletinde 6,6 büyüklüğünde deprem oldu.
Deprem - 14.05.2021
Japonya'nın Fukuşima eyaleti açıklarında 6 büyüklüğünde deprem
Japonya'nın kuzeydoğusundaki Fukuşima eyaleti açıklarında 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Deprem - 13.05.2021
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli AK Parti İzmir Teşkilatı ile bayramlaştı
Pakdemirli, bu yılın başındaki sel felaketinde, İzmir'i bir çamur deryasının içinde gördüklerine dikkati çekerek, "Burası, Türkiye'nin 3. büyük şehri ama bu manzara İzmir'in sorunlarını yıllardır halının altına süpürenlerin eseridir. Belediyeciliği beceremeyenlerin, hizmet etmeyi bilmeyenlerin, kifayetsizliklerinin eseridir. Ama hem deprem sonrası hem sel sonrası, bunlara hesap soran yok, 'istifa et' diyen, çıt çıkaran yok.
Deprem - 12.05.2021
Erbaa'da meydana gelen 3,9 şiddetindeki deprem Taşova'da da hissedildi
Tokat'ın Erbaa ilçesinde yaşanan 3,9 şiddetindeki deprem Amasya'nın Taşova ilçesinde de hissedildi.
Deprem - 12.05.2021
Gayrimenkul sektörü temsilcileri, TÜİK satış istatistiklerini değerlendirdi
Yabancı yatırımcının yüksek seyreden döviz avantajını da kullanarak yatırımlarından ciddi katma değer elde ettiğini kaydeden Bahadır, şu değerlendirmelerde bulundu: "Sektörde bahar sezonunun etkileri hissediliyor. Rafta bekletilen kentsel dönüşüm projeleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının sağladığı KDV indirimiyle sahaya inmeye başladı. Çünkü Türkiye'nin, deprem gerçeği ve çarpık kentleşme nedeniyle bu yöndeki projelere acilen ihtiyacı var.
Deprem - 12.05.2021
TÜSİAD "Bu Gençlikte İŞ Var!" programının bu yılki girişimcileri seçildi
Rehber: Selin Açık, Ege Palas İcra Kurulu Başkanı Girişim 'Quakecom': Deprem anında saha çalışmasına gerek kalmadan enkazdaki kişileri belirler ve afet koordinasyon merkezine anlık olarak ileterek arama kurtarma ekiplerinin ilk 72 saatte etkili çalışmasını sağlar.
Deprem - 12.05.2021
Emlak Katılım'dan gayrimenkul sektörünü destekleyen yeni modeller
"Bina Tamamlama Sigortası" ile müşterilerin ödemeleri teminat altına alınıyor Türkiye'nin önemli bir deprem kuşağında olmasından dolayı riskli yapıların acil dönüşümünün hızlıca gerçekleşmesi için gereken desteği en azami düzeyde sağlamaya çalışan Emlak Katılım, kentsel dönüşüme yönelik yeni finansman çözümleri geliştirdi.
Deprem - 11.05.2021
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, İkizdere'deki taş ocağına ilişkin açıklama yaptı: (2)
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Rize'nin İkizdere ilçesindeki Cevizli Taş Ocağı'nın 70 yıl değil, sadece 2 yıl süre ile işletileceğini belirterek, "Ocaktan sadece ve sadece liman için taş çıkarılacaktır. Taş ocağı çalışmalarında 3 şiddetinde deprem etkisi oluşacağı kesinlikle yalan ve yanlıştır.
Deprem - 11.05.2021
Van'daki depremzedeler sonbaharda kalıcı konutlarına kavuşacak
İran'da 23 Şubat 2020'de meydana gelen deprem nedeniyle Van'ın Başkale ve Saray ilçelerindeki evleri yıkılan depremzedelerin kalıcı konutlarına sonbaharda yerleştirilmesi hedefleniyor.
Deprem - 10.05.2021
Ankaralılar 30 Ağustos'ta Millet Bahçesi'ne kavuşacak
Ankara'da Atatürk Kültür Merkezi'nin de içinde yer aldığı Millet Bahçesi projesinin tamamlanması için gün sayılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, incelemelerde bulunduğu Atatürk Kültür Merkezi içindeki Millet Bahçesi hakkında bilgiler verdi. Toplam proje alanının 637 bin metrekare, yeşil ve açık alanların 601 bin metrekare ve yapısal kapalı alanları 35 bin metrekare olduğunu belirtti. Millet bahçesinin içinde kıraathane, kütüphane, dinlenme alanları, hobi bahçeleri, çocuk oyun ve spor alanları, kapalı otopark gibi yerlerin de bulunacağından bahsederek, 760 bin metrekarelik alanın tramvayla da gezilebileceğini kaydetti. Bakan Kurum, yapılacak millet bahçesinin deprem meydana gelmesi halinde de toplanma alanı olarak kullanılacağını belirtti.
Deprem - 10.05.2021
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşümde 5 milyar liraya yakın kira desteği sağladı
Özellikle deprem ve doğal afetlerin yaşandığı illerde kentsel dönüşüm çalışmalarına yoğunluk veren Bakanlık, İzmir'e 9 milyon lira, Bingöl'e 15 milyon lira ve Elazığ'a 57 milyon lira kira yardımı yaptı.
title