Deprem Haberleri

Deprem haber, Deprem son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Deprem - Bugün
"Polisin gökyüzündeki gözü" 39 yaşında
Polisin gökyüzündeki gözü Havacılık Daire Başkanlığı asayiş, kaçakçılık, terörle mücadele ve trafik kontrolleri gibi temel görevlerinin haricinde deprem ve tabi afetler, arama ve kurtarma hizmetleri ile yaralı ve hasta vatandaşların sevkinde de önemli rol üstleniyor.
Deprem - Bugün
Arkeologlardan Aizanoi'nin tiyatro ve stadyumuna "Antik Çağ" dokunuşu
Deprem ve toprak kayması gibi doğal afetler nedeniyle yerinden sökülen taşların yerleri tespit edilip sınıflandırılarak, 130'ar ton kapasiteli iki vinçle çevredeki boş alanlara alındığını bildiren Özer, şöyle devam etti: "3 aydan beri antik tiyatroda yaptığımız çalışmalarda, meydana gelen depremler, toprak kaymaları gibi doğal afetler nedeniyle yerinden çıkan ağırlıkları 1 ila 3 ton arasında değişen yaklaşık 2 bin 400 devrilen kaya ve taşlar kaldırıldı.
Deprem - Bugün
Ege Denizi'nde 3,1 büyüklüğünde deprem
Ege Denizi'nde 3,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Deprem - Dün
Ege Denizi'nde 4,3 büyüklüğünde deprem oldu
Ege Denizi'nde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Deprem - Dün
FLAŞ
AFAD: Saat 11.07'de merkez üssü Ege Denizi olan Çanakkale Gökçeada açıklarında 4.3 (Mw) büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
Deprem - Dün
Haftanın tarihine bakış
2011- Van'da, merkez üssü merkez ilçeye bağlı Tabanla köyü olan 7,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Deprem - Dün
Japonya'da Sanayi Bakanı Kajiyama'dan Fukuşima'da "hızlı karar" vurgusu
Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanı Kajiyama Hiroşi, 2011'de deprem ve tsunamide hasar gören Fukuşima Daiichi Nükleer Santralindeki radyoaktif olma özelliğini koruyan büyük miktarda suyun bertaraf edilmesi için ilk fırsatta karar verilmesi gerektiğini söyledi.
Deprem - 17.10.2020
Bakan Kurum'dan "Azerbaycan'ın yanında olmaya devam edeceğiz" mesajı Açıklaması
Azerbaycan halkına "geçmiş olsun" dileğinde bulunan Kurum, şöyle konuştu: "Masum sivilleri katleden Ermenistan'a karşı haklı tutumunu sergileyen Azeri kardeşlerimizin, canlarımızın, Azerbaycan'da dostlarımızın her zaman, bugüne kadar yanlarında olduk ve bundan sonraki süreçte de yanlarında olmaya Türk milleti olarak, Türkiye olarak devam edeceğiz. Bölgede barışın, huzurun sağlanması adına Azeri kardeşlerimizin, dostlarımızın verdikleri mücadelenin yanında olmaya ülke olarak, Türk milletinin her bir ferdi olarak yine devam edeceğiz. Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum." "Vatandaşların rızası dahilinde kentsel dönüşümü yapacağız" Erzincan'ın yılar önce depremlerden dolayı çok büyük acılar yaşadığını dile getiren Kurum, benzer acıların yaşanmaması için önemli çalışmalar yürütüldüğünü ifade etti.
Deprem - 17.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 12
Vali Canbolat başkanlığında başlayan toplantıda açılış konuşmasını yapan AFAD Başkanı Güllüoğlu, Bursa'nın güvenliğinin Türkiye için önemli olduğuna değindi. Afetlerin hayatın bir parçası olduğunu dile getiren Başkan Güllüoğlu, "Bizim de bunun farkında olarak yaptığımız işi yaparken afetle ilgili bir gündemi aklımızda tutarak devamlı çalışmamız gerekiyor. Daha önce yaptığımız toplantıda farklı konu başlıklarını ele almıştık. Bugün de yine ilgili 3 ayrı kurumumuzla Bursa il afet müdahale planımızın barınma, beslenme ve hasar tespit gruplarının sunumlarını dinleyeceğiz. Afet literatürünün şöyle bir yaklaşımı vardır; 'En kötüsü için hazırlan ama en iyisini um' diye. Biz de burada ilk başta deprem olmak üzere Bursa içinde ve Bursa'nın yakınlarından geçen fay hatlarının olası bir durumda vereceği hasar ne olur senaryosunu kurumlarımızla hazırlamaya çalışıyoruz" diye konuşu.
Deprem - 17.10.2020
Son dakika haberi! Türkiye'nin afet stratejisi: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kahramanmaraş'ta İRAP çalışmalarına başladı
Pazarcık İlçesi ve ilçedeki Bağdınısağır, Cengiz Topel, Mehmet Emin Arıkoğlu, Menderes, Narlı, Şehit Nurettin Ademoğlu mahalleleri, Afşin ilçesi ve ilçedeki Beyceğiz Mahallesi Gaziosmanpaşa Mahallesi Alpaslan mahalleleri, Dulkadiroğlu ilçesi ve ilçedeki Aksu, Elmalar, Karacasu, Karaziyaret mahalleleri, Türkoğlu ilçesi ve ilçedeki Beyoğlu, Cumhuriyet, Kıllı, İstasyon ve Şekeroba mahallelerindeki yapılar başta olmak üzere yapıların deprem dayanımları dikkate alınarak, envanter ve risk analiz çalışmaları ile güçlendirme ve dönüşüm çalışmaları yapılacak.
Deprem - 17.10.2020
Güney Kore'den Japonya'ya şeffaflık çağrısı
Japonya'nın 2011 yılındaki depremde nükleer faciaya neden olan Fukushima Nükleer Santrali'nde biriken radyoaktif atık suyu denize bırakma planı hakkındaki endişelerini dile getiren bir açıklama Güney Kore, Tokyo'ya süreç konusunda şeffaf olma çağrısı yaptı.
Deprem - 16.10.2020
Sağlık Bakanı Koca, 8 ilin sağlık müdürleri ve saha koordinatörleriyle görüştü: (3)
Salgınla mücadelede önemli silahın filyasyon ekibinin olduğuna dikkati çeken Koca, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu ekiplerimizin çalışmaları sayesinde şüpheli temasları tespit ediyor, evlerinde izole ediyor hastaların takibini yapıyor, ilaçlarını evlerine kadar teslim ediyoruz. Erzurum'da son bir ayda filyasyon ekip sayımızı 248'e çıkardık. Ağrı'da bu sayı 70, Ardahan'da 40, Bingöl'de 63, filyasyon ekibi sahada görev yapıyor. Erzincan'da filyasyon ekip sayımız 60, Iğdır'da 30, Kars'ta 72, Tunceli'de ise 40. Her filyasyon ekibimiz 3 kişiden oluşmakta. Son dönemde bu illerimizde yaşadığımız vaka sayılarındaki düşüşte filyasyon ekiplerimizin canla başla çalışmasının büyük katkısı var. 24 saat çalışan bu kahramanlarımızın işlerini kolaylaştırmak elimizde. Bu vesileyle yurt genelinde gece gündüz hizmet veren 12 bini aşkın filyasyon ekibimizdeki toplam 36 bin personelimize teşekkürü borç biliyorum." Şehir hastanelerinin bulunduğu bölgeye önemli katkı sunduğuna işaret eden Koca, şunları kaydett: "Şehir hastanelerimizin yaşadığımız salgından önce bulundukları bölgenin sağlık hizmetlerine yaptıkları katkı vatandaşımız tarafından takdire mazhar olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın 'hayalim' diye ifade ettiği bu tesislerin ne kadar isabetli yatırımlar olduğunu hem Elazığ'da yaşadığımız deprem hem de bugün hala mücadele ettiğimiz Kovid-19 salgını vesilesiyle tekrar tekrar görmüş olduk.
Deprem - 16.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 21
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Olay yerinden görüntü Haber: Tolga TAHÇI- Kamera: İZMİR, ========================= Malatya'da deprem konutlarının birinci etabı, ekim sonunda tamam ELAZIĞ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6.
Deprem - 16.10.2020
TRT Belgesel'in yeni yapımları yarın yayın hayatına başlayacak
Bu anlamda programın Şile'de gerçekleşen ilk bölümüne Elazığ depreminin kahramanlarından Emine Kuştepe konuk olacak.
Deprem - 16.10.2020
Kamu mali yönetimi ve kontrolüne ilişkin teklif, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (1)
Türkiye Deprem Rehabilitasyon ve Yeniden Yapılandırma Yardım Programı (TERRA) kapsamında Avrupa Yatırım Bankası ile 9 Şubat 2000, 6 Kasım 2000 ve 2 Nisan 2003 tarihlerinde imzalanan dış kredi anlaşmaları çerçevesinde, mahalli idarelere dış borcun ikrazıyla kullandırılan kredilerden doğan vadesi geçmiş, vadesi gelecek Hazine alacakları ile bu kredilerden kaynaklanan, uzlaşılan ve yapılandırılan vadesi gelmemiş Hazine alacaklarının, bu maddenin yürürlük tarihi itibarıyla faiz, gecikme faizi ve diğer ferileriyle terkinine Hazine ve Maliye Bakanı yetkili olacak.
Deprem - 16.10.2020
15 Ekim 2020 Haberleri
15 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Deprem - 16.10.2020
ALBATROS PARKI İMAR PLANLARINA PARK OLARAK İŞLENDİ
AK Partili meclis üyesi Hasan Bacıoğlu toplanma alanının eksikliğine dikkat çekerek, "Albatros Park alanı, Büyükçekmece'nin geçmişidir, hafızasıdır. Bu alanın yeşil alana kalması doğru ve isabetli bir karardır. Büyükşehir Belediyesi'nin internet sitesine baktığımız zaman, deprem anında toplanma alanı dediğimiz alanda bulunmamaktadır.
Deprem - 15.10.2020
Kenter Tiyatrosu İBB bünyesine katılıyor
AK Parti Meclis üyesi Hasan Bacıoğlu da Fatih ve Atatürk mahallelerinde deprem toplanma alanı bulunmadığını belirterek, şunları ifade etti: "Bu alanın yeşil alan kalması doğru ve isabetli bir karardır.
Deprem - 15.10.2020
(İSTANBUL'DA DEPREM; AVCILAR VE ÇEVRE İLÇELERDE HİSSEDİLDİ
MERKEZ üssü Marmara Denizi Avcılar açıklarında 3.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Deprem Haberleri | Deprem Haber - Haberler - Deprem haberleri, son dakika deprem haber ve gelişmeleri burada. İzmir gönüllüleri doğal afetlere hazırlanıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.10.2020 19:02:01. #1.14#
title