Bulgaristan Haberleri

Bulgaristan haber, Bulgaristan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bulgaristan - 26.10.2020
Kastamonu'da Uluslararası Resim Çalıştayı sergisi açıldı
Kastamonu'da Türkiye, Bulgaristan ve Makedonya'dan15 ressamın katılımıyla gerçekleştirilen Uluslararası Resim Çalıştayı'nda yapılan eserler beğeniye sunuldu.
Bulgaristan - 26.10.2020
Olimpik Kadın Boks Milli Takımı, Uluslararası Balkan Turnuvası'nda 3 madalya aldı
Türkiye Boks Federasyonundan yapılan açıklamada, Bulgaristan'ın başkenti Sofya'daki turnuvada milli boksörlerin, birer altın, gümüş ve bronz madalya elde ettiği ifade edildi.
Bulgaristan - 25.10.2020
Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov'un Kovid-19 testi pozitif çıktı
Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) PSR testinin pozitif çıktığını bildirdi.
Bulgaristan - 25.10.2020
"Sınır Ötesi Bölgede El Sanatları ve Antikacılığın Geleceği" konferansı
Trakya Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneğinin (TRAKDOSK), Interreg IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında yürüttüğü "Haskova ve Edirne Arasındaki Sınır Ötesi Turizm Potansiyelinin Arttırılması" projesi kapsamında "Sınır Ötesi Bölgede El Sanatları ve...
Bulgaristan - 24.10.2020
MSB'den faaliyetlere ilişkin bilgilendirme yapıldı Açıklaması
Tatbikatlar Türk Silahlı Kuvvetlerinin harekat, tatbikat, eğitim ve personel temini ile tüm diğer faaliyetlerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine sıkı bir şekilde uyarak sürdürüldüğünü hatırlatan Kara, bu kapsamda 30 Ekim-6 Kasım tarihlerinde NATO üyesi ülkeler ile mayın harbi konusunda karşılıklı çalışabilirliği artırmak ve Mayın Karşı Tedbirleri konusundaki NATO usullerini denemek maksadıyla İspanya, Romanya, Fransa, İtalya, Yunanistan ve ev sahibi Bulgaristan ile Burgaz/Bulgaristan yaklaşma sularında Poseidon-2020 Davet Tatbikatı'nın icra edileceğini bildirdi.
Bulgaristan - 24.10.2020
FLAŞ
30 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında İspanya, Romanya, Bulgaristan, Pakistan, İtalya ve Amerika Birleşik Devletlerinin katılımıyla denizaltılara karşı hava/su üstü ve denizaltı iş birliği ve ileri seviyede koordineli Denizaltı Savunma Harbi eğitimi sağlamak ve ilgili NATO usullerini denemek maksadıyla Mavi Balina-2020 Tatbikatı icra edilecektir.
Bulgaristan - 24.10.2020
FLAŞ
30 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında İspanya, Romanya, Bulgaristan, Pakistan, İtalya ve Amerika Birleşik Devletlerinin katılımıyla denizaltılara karşı hava/su üstü ve denizaltı iş birliği ve ileri seviyede koordineli Denizaltı Savunma Harbi eğitimi sağlamak ve ilgili NATO usullerini denemek maksadıyla Mavi Balina-2020 Tatbikatı icra edilecektir.
Bulgaristan - 23.10.2020
Bulgaristan Başbakanı Borisov karantinaya alındı
Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Covid-19'a yakalanan Bölgesel Geliştirme Bakan Yardımcısı Nikolay Nankov ile temaslı olduğu gerekçesiyle kendisini karantina altına aldı.
Bulgaristan - 23.10.2020
Bulgaristan Başbakanı Borisov, Kovid-19 şüphesiyle kendisini izole etti
Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkan Bölgesel Geliştirme Bakan Yardımcısı Nikolay Nankov ile aynı mekanda bulunduğu gerekçesiyle kendisini izole edeceğini açıkladı.
Bulgaristan - 23.10.2020
Son dakika haberleri... Sınır kenti Edirne'den yurt dışına gideceklere "Kovid-19'a karşı tedbirli olun" uyarısı
Kurallara uyulması gerektiğini belirten Cingöz, şunları kaydetti: "Başta Edirne Valimiz Ekrem Canalp ve belediye başkanlarımızın büyük gayretleri ile Kovid-19 ile mücadelede oldukça başarılı bir süreç geçiriyoruz. Bu süreçte tüm dünyada olduğu gibi bölgesel olarak Edirne'miz de ticari manada büyük sıkıntı yaşıyor. Bizler öncelikle sağlık diyerek hareket ediyoruz. Özellikle Bulgaristan'dan gelen misafirlerimizin ekonomimize katkısı büyük.
Bulgaristan - 23.10.2020
Bulgaristan Turizm Bakanı Nikolava, Türkiye'nin güvenli turizm uygulamalarını inceledi
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Turizm Bakanı Mariana Nikolova ile bir araya geldi.
Bulgaristan - 23.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
Bulgaristan'ın 1 Eylül itibariyle karantina sürecine son vermesiyle alışveriş için Edirne'ye gelen komşu ülke vatandaşları alışveriş listesine deniz ürünlerini de ekledi.
Bulgaristan - 23.10.2020
Futbol: UEFA Avrupa Ligi
UEFA Avrupa Ligi'nde 2020-21 sezonu grup aşamasında ilk hafta, 6 grupta oynanan 12 maçla tamamlandı.
Bulgaristan - 22.10.2020
Futbol: UEFA Avrupa Ligi
UEFA Avrupa Ligi'nde 2020-21 sezonu grup aşaması, oynanan 12 maçla başladı.
Bulgaristan - 22.10.2020
Son dakika haberleri! TIR?ın çarptığı yaya öldü, gözlüğü ve ayakkabısı yola savruldu
Son dakika haberler: ÇANAKKALE'de yolun karşısına geçen Osman Kılıçer (24), Bulgaristan plakalı TIR'ın çarpması sonucu yaşamını yitirdi.
Bulgaristan - 22.10.2020
Son dakika haberi! Bakan Yardımcısı İskurt'tan Ankara-Sivas YHT hattı açıklaması Açıklaması
Türkiye'nin dış ticaretinin yüzde 60'ının deniz yoluyla sağlandığını aktaran Uçarmak, şöyle devam etti: "Yüzde 30 kara yolu ve yüzde 1'in altında demi ryolunun ticaretimizde etkisi var. Doğrusunu söylemek gerekirse heyecanla Türkiye'de demir yollarının hem kendi kendini finanse etmesini hem de bundan memlekete fayda sağlamasını bekliyoruz. Demir yolunun, dış ticaretimizdeki oranını yüzde 2-3-4, belki 10 gibi kapasiteye çıkarması durumunda GYSH'ye katkıda bulunacağını tahmin ediyorum. Ülke olarak çevremizdeki dostlarımız bize benzemese bile biz ticarette bir yol açıyoruz ya da oyun kuruyoruz. Demir yollarına yapılacak yatırımlar Türkiye'nin GSYH'sine ve ekonomideki günlük pastasının büyütülmesine çok büyük katkı sağlayacaktır." Uçarmak, sınır geçişleri bakımından da demir yollarının önemli olduğunu vurgulayarak, "Demir yoluyla yapılan sınır ticareti, en garantili ve risk içermeyen yoldur. Hem gümrük işlemleri bakımından kolay hem de ciddi bir koşuşturma gerektirmeyen bir iştir. En çok ihracat yaptığımız Irak'a tek sınır kapımız var ve 10 milyar liralık ihracat yapmaya çalışıyoruz. Gürcistan'la 3 kapımız var, Orta Asya'ya oradan açılıyoruz. İran'ın bazı özellikleri kısıtlamalara neden oluyor. Bulgaristan'dan Avrupa'ya açılan, Gürcistan'dan Orta Asya'ya açılan ve İran üzerinden giden demir yollarımızın geliştirilmesi ticaretimiz açısından çok faydalı olacaktır.
Bulgaristan - 22.10.2020
ABD, Bulgaristan'a "ikinci el" F-16 hibe edecek
ABD, Bulgaristan'a ikinci el 2 F-16 uçağı hibe edecek.
Bulgaristan - 22.10.2020
Somut olmayan kültür miraslarının tanıtımı için turizm rotası oluşturuldu
Akcan, Trakya Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneğinin (TRAKDOSK), Interreg IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında yürüttüğü "Haskova ve Edirne Arasındaki Sınır Ötesi Turizm Potansiyelinin Arttırılması" projesi kapsamında düzenlenen e-Konferansta, "Sınır Ötesi Bölgede El Sanatları ve Antikacılığın Geleceği" konulu sunum yaptı.
Bulgaristan - 22.10.2020
AB'de kamu borcunun GSYH'ye oranı arttı
Söz konusu dönemde kamu borcunun GSYH'ye oranının en az olduğu ülkeler ise yüzde 18,5 ile Estonya, yüzde 21,3 ile Bulgaristan ve yüzde 23,8 ile Lüksemburg oldu.
Bulgaristan - 21.10.2020
Edirne'den kısa kısa
Lalapaşa Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Bulgaristan'ın Yambol kentinde faaliyet gösteren Euroclub Woman işbirliğinde hayata geçirilen "El sanatlarını koruma, tanıtma ve turist cazibeleri haline getirmek için ortak girişimler ağı" projesi kapsamında 40 kişilik Bulgar heyeti...
Bulgaristan - 21.10.2020
UEFA Avrupa Ligi'nde grup maçları başlıyor
UEFA Avrupa Ligi'nde 2020-21 sezonu grup aşaması, yarın oynanacak maçlarla başlayacak.
Bulgaristan - 20.10.2020
ABD, Almanya'dan çekeceği askerleri Doğu Avrupa'ya konuşlandıracak
Washington merkezli Atlantik Konseyinde konuşan Esper, ABD'nin Rusya ve Çin ile büyük güç rekabetine girerken ortak ve müttefikleri ile ilişkilerde yenilik yaptığına dikkati çekti. -Rusya'ya karşı yığınak "Rusya'nın saldırganlığına" karşı Avrupa'daki ortaklarla birçok yeni anlaşma ve inisiyatife imza attıklarını anlatan Esper, "Bu iş NATO'nun da ötesine gidiyor. Müttefiklerimizin savunma harcamalarına daha çok yatırım yapmasını ve sorunlar söz konusu olduğunda sevkiyata hazır, kabiliyetli ve istekli olmalarını bekliyoruz." dedi. Polonya, Romanya, Bulgaristan, Estonya, Letonya ve Litvanya ile birçok görüşme ve anlaşma yaptıklarını belirten Esper, "Şu anda (Almanya'da konuşlu) 2.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bulgaristan Haberleri | Bulgaristan Haber - Haberler - Bulgaristan haberleri, son dakika bulgaristan haber ve gelişmeleri burada. Uluslararası Yelken yarışı başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 20:55:29. #1.14#
title