Ateşkes Haberleri

Ateşkes haber, Ateşkes son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ateşkes - Dün
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK Toplantısı'na ilişkin açıklamalarda bulundu: (4)
Türkiye'yi kuşatmak için Libya'ya, Mısır'a gidiyor, Suudi Arabistan ziyareti yapacak. Buradaki hiç kimse Akdeniz'in, Ege'nin bir Yunan gölü olmasına müsaade edecek bir yaklaşım içine girmez. Yunanistan, Türkiye'ye karşı kumpas kuran, birtakım husumet lobileri oluşturmaya çalışan bir tavır içine giriyor. Halbuki enerjisini bu şekilde çıkmaz sokak olan işlere harcayacağına Türkiye'de müzakereye harcasa çok daha doğru yollar bulunabilir." Rusya-Ukrayna gerilimi Bir basın mensubunun, "Türkiye ile Rusya'yı karşı karşıya getirecek yeni bir plan hazırlandığı yönünde kamuoyuna bazı bilgiler yansıdı. Bazı yabancı güçler tarafından Suriye'den Ukrayna'ya parayla silahlı radikal grupların taşınacağı belirtildi. Hatta bu taşımanın Rusya ile ilişkileri bozmak için Türkiye tarafından yapıldığı iddiasının da ortaya atılacağı ifade edildi. Bu konuda size ulaşmış bir bilgi var mı?" sorusunu Çelik, şöyle yanıtladı: "Şöyle bir mantıksızlık var. Türkiye Rusya ile ilişkileri bozmak için tutacak Suriye'den Ukrayna'ya savaşçı taşıyacak. Bu mantıksız bir şey. Biz Rusya ile Suriye'de iş birliği yapıyoruz. Bazı şeyleri birbirine karıştırmamak lazım. Biz Rusya ile güçlü komşuluk ilişkileri geliştirdiğimiz gibi Ukrayna ile de güçlü ilişkiler geliştiriyoruz. Şöyle bir şey yapılmaya çalışılıyor. Rusya ile ilişki geliştiriyorsan Rusya'nın Ukrayna tezine destek ver. Ukrayna ile ilişki geliştiriyorsan Ukrayna'nın Rusya tezine destek ver. Biz bunun yerine diyoruz ki çözüm olan diplomasidir. Ukrayna'nın da Rusya'nın da toprak bütünlüğünü savunuyoruz. Kırım ilhakını tanımıyoruz ama sonuç diplomasidir. Ukrayna-Rusya ve AGİT arasındaki üçlü temas grubu hayata geçmelidir ve 2020'deki kapsamlı ateşkese geri dönülmelidir diyoruz.
Ateşkes - Dün
Ömer Çelik: "Deniz Kuvvetleri'nde böyle bir görüntüyü kabul etmiyoruz, bu bildiriyi de kabul etmiyoruz"
"ATEŞKES İHLALLERİ ŞİMDİYE KADAR 20'YE YAKIN RUS ASKERİNİN ÖLÜMÜ İLE SONUÇLANDI" Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilime ilişkin konuşan Çelik, "Ateşkes ihlalleri şimdiye kadar 20'ye yakın Rus askerinin ölümü ile sonuçlandı.
Ateşkes - Dün
Ömer Çelik: "Deniz Kuvvetleri'nde böyle bir görüntüyü kabul etmiyoruz, bu bildiriyi de kabul etmiyoruz"
"Ateşkes ihlalleri şimdiye kadar 20'ye yakın Rus askerinin ölümü ile sonuçlandı" Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilime ilişkin konuşan Çelik, "Ateşkes ihlalleri şimdiye kadar 20'ye yakın Rus askerinin ölümü ile sonuçlandı.
Ateşkes - Dün
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK Toplantısı'na ilişkin açıklamalarda bulundu: (2)
Türkiye'nin Ukrayna'nın Kırım Bölgesi'nin Rusya tarafından işgalini tanımadığını ve bununla ilgili tavrını açık şekilde ortaya koyduğunu anlatan Çelik, şunları kaydetti: "Ukrayna'yla da yakın ilişkilerimiz var, Rusya'yla da yakın ilişkilerimiz var. Özellikle son zamanlarda Ukrayna'yla ilişkilerimizin başka devletlere karşı bir tutum gibi algılanması söz konusu oldu. Türkiye sadece kendi milli güvenliği açısından ikili ilişkiler kurar, herhangi bir devlete karşı bir tutum içerisine girmez. Sonuç olarak Temmuz 2020'deki kapsamlı ateşkese dönülmesini arzu ediyoruz.
Ateşkes - Dün
AB, Rusya'ya karşı Ukrayna ile tam dayanışma mesajı verdi
Borrell, Etiyopya'da bir an önce ateşkes ilan edilmesini, insani yardımların ulaşmasına izin verilmesini, Eritre askerlerinin ülkeden çekilmesini, insan hakları ihlalleri ve kadınlara yönelik kötü muamelenin araştırılmasını ve sorumluların hesap vermesini talep etti.
Ateşkes - Dün
Son dakika: Ukrayna, Rusya'ya karşı daha kapsamlı yaptırımlar istiyor
Donbas bölgesindeki krizin çözümüne ilişkin Rusya, Ukrayna ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatından (AGİT) oluşan Üçlü Temas Grubu, 27 Temmuz 2020'den itibaren kapsamlı ateşkes kararı almıştı.
Ateşkes - 18.04.2021
Donbas'ta Rusya yanlısı ayrılıkçıların saldırısında 1 Ukrayna askeri öldü
Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, dün gece yarısından saat 17.00'ye kadar ayrılıkçıların 5 kez ateşkes ihlali yaptığı kaydedildi.
Ateşkes - 18.04.2021
Son dakika... Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi, BAE programında Hindistanlı mevkidaşıyla görüşme olmadığını belirtti
Anlaşma şubatta yapılmıştı Hindistan ve Pakistan, 25 Şubat'ta iki ülke arasında ihtilaflı Keşmir sınırındaki ateşkese, tüm mutabakat ve anlaşmalara "mutlak riayet edilmesi" konusunda anlaşmaya varmıştı.
Ateşkes - 16.04.2021
BMGK, Libya'ya ateşkesi denetlemek için 60 gözlemci gönderilmesini onayladı
BM Güvenlik Konseyi (BMGK), Libya'da ateşkesi denetlemek için 60 gözlemci gönderilmesine ilişkin kararı oybirliği ile kabul etti.
Ateşkes - 16.04.2021
Libya, BMGK'nın Sirte'ye gözlemci yerleştirme kararını memnuniyetle karşıladığını açıkladı
Libya Başkanlık Konseyi, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) ülkeye ateşkesi denetleme mekanizması gönderilmesine onay vermesini memnuniyetle karşıladıklarını duyurdu.
Ateşkes - 16.04.2021
Son dakika haberi! BM Güvenlik Konseyi, Libya'ya ateşkesi denetleme mekanizması gönderilmesini onayladı
Son dakika gündem haberi... BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), Libya'ya ateşkesi denetleme mekanizması gönderilmesine onay verdi.
Ateşkes - 16.04.2021
BMGK, Libya'ya ateşkesi denetleme mekanizması gönderilmesini onayladı, Sirte'ye ateşkesi denetlemek için 60 gözlemci konuşlandırılacak.
BMGK, Libya'ya ateşkesi denetleme mekanizması gönderilmesini onayladı, Sirte'ye ateşkesi denetlemek için 60 gözlemci konuşlandırılacak.
Ateşkes - 16.04.2021
Son dakika haber... Etiyopya, Tigray'da açlıktan ölümlerin yaşandığını reddetti
ABD medyasında Lowcock'un dünkü BM Güvenlik Konseyi oturumunda Mekelle şehrinin güneyinde 150 kişinin açlıktan öldüğü söylediği aktarılmıştı. Çatışmaların devam ettiğini ve durumun kötüye gittiğini kaydeden Lowcock, ateşkes olmadığı müddetçe insani krizin daha da derinleşeceği değerlendirmesinde bulunmuştu.
Ateşkes - 16.04.2021
Afganistan barış sürecinde kritik aşama
Nitekim yakın geçmişe bakıldığında, Doha'da devam eden barış görüşmelerinden herhangi bir somut sonuç çıkmamış durumda. Zira barışın ilk adımı ateşkes olmasına rağmen, Taliban bir gün bile ateşkese uymadı.
Ateşkes - 16.04.2021
Son dakika haberi! BM: Etiyopya'nın Tigray bölgesinde 150 kişi açlık nedeniyle hayatını kaybetti
Çatışmaların devam ettiğini ve durumun kötüye gittiğini kaydeden Lowcock, ateşkes olmadığı müddetçe insani krizin daha da derinleşeceği değerlendirmesinde bulundu.
Ateşkes - 16.04.2021
Pakistan-Hindistan diyaloğunda BAE arabuluculuğu iddiası
Pakistan-Hindistan ilişkileri bu yılın Şubat ayının sonunda başlayan bir yumuşama dönemine girmiş durumda. Pakistan kontrolündeki Keşmir toprakları ile Hindistan kontrolündeki Keşmir toprakları arasında de facto uluslararası sınır kabul edilen hatta ateşkesle başlayan bu süreç, iki ülke başbakanları arasında mektuplaşma ve Pakistan Başbakanı İmran Han ile Genelkurmay Başkanı Kamar Cavid Bacva'nın yumuşamayı destekleyen demeciyle devam etti.
Ateşkes - 15.04.2021
Baltık ülkelerinden ortak bildiriyle Ukrayna'ya destek
Donbas bölgesindeki krizin çözümüne ilişkin Rusya, Ukrayna ve AGİT'ten oluşan Üçlü Temas Grubu, 27 Temmuz 2020'den itibaren kapsamlı ateşkes kararı almıştı.
Ateşkes - 15.04.2021
Son dakika gündem: Zelenskiy, AB Konseyi Başkanı Michel ile Ukrayna sınırındaki Rus askeri hareketliliğini görüştü
Donbas bölgesindeki krizin çözümüne ilişkin Rusya, Ukrayna ve AGİT'ten oluşan Üçlü Temas Grubu, 27 Temmuz 2020'den itibaren kapsamlı ateşkes kararı almıştı.
Ateşkes - 15.04.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, canlı yayında gündemi değerlendirdi: (2)
Çavuşoğlu, İstanbul'da 24 Nisan'da başlayacak toplantıda siyasi süreçle ilgili bir yol haritası çıkacak mı, bir ateşkes mutabakatı yapılabilecek mi konularına odaklanılacağını belirterek, bundan sonraki sürece bağlı olarak Afganistan'a nasıl destek verilebileceğinin, NATO içinde görüşüldüğünü kaydetti.
Ateşkes - 14.04.2021
Ukrayna Savunma Bakanı Taran, Avrupa'nın Rusya'ya karşı caydırıcılığını kullanmasını istedi
Ukrayna civarındaki Rus askeri sayısının son sevkiyatlarla 110 bine ulaşacağını, Rusya'nın Belarus'ta da gücünü artırdığını söyleyen Taran, tüm bu gelişmelerin Doğu Avrupa için "oyun değiştirici" olabileceğini dile getirdi. Taran, Avrupa ülkelerinden Ukrayna'nın beklentilerini aktarırken de şunları ifade etti: "Rusya, ateşkes bile istememekte, tüm barış girişimlerini reddetmektedir.
Ateşkes - 14.04.2021
Zelenskiy, Japonya Başbakanı Suga ile Ukrayna sınırındaki Rus askeri hareketliliğini görüştü
Donbas bölgesindeki krizin çözümüne ilişkin Rusya, Ukrayna ve AGİT'ten oluşan Üçlü Temas Grubu, 27 Temmuz 2020'den itibaren kapsamlı ateşkes kararı almıştı.
Ateşkes - 14.04.2021
Son dakika haberi... Afganistan'da yılın ilk 3 ayında 573 sivil öldürüldü
Kabil yönetimi, Taliban'dan öncelikle kapsamlı ateşkes uygulamasını istiyor ve geçiş hükümeti talebini reddediyor.
Ateşkes - 14.04.2021
Donbas'ta Rusya yanlısı ayrılıkçıların saldırısında bir Ukrayna askeri daha öldü
Ukrayna'nın doğusundaki Donbas bölgesinde Rusya yanlısı ayrılıkçıların açtığı ateş sonucu bir Ukrayna askerinin daha hayatını kaybettiği bildirildi.  Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, ayrılıkçıların dün beş kez ateşkes ihlali yaptıkları belirtildi.
Ateşkes - 14.04.2021
Son dakika haber | Myanmar'da güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesi sonucu ölen sivillerin sayısı 714'e çıktı
Arakan Ordusu, Myanmar Ulusal Demokratik İttifak Ordusu ve Ta'ang Ulusal Özgürlük Ordusu ile birlikte 30 Mart'ta yaptığı yazılı açıklamada, darbe karşıtı protestoculara silahlı müdahaleye son verilmemesi durumunda orduyla yürürlükteki ateşkes anlaşmasını bozarak, protestocuların safına geçeceklerini duyurmuştu.
Ateşkes - 13.04.2021
Afganistan'da Taliban'ın saldırılarında 23 asker öldü
Cumhurbaşkanı Eşref Gani, Twitter'dan paylaştığı mesajında, "Ramazan vesilesiyle, Taliban grubunu halkla savaşı, şiddeti ve düşmanlığı durdurmaya çağırıyorum. Bir kez daha Taliban'ı, kalıcı ateşkes için Afgan halkının sesini onurlandırmaya çağırıyorum.
Ateşkes - 13.04.2021
Blinken, Ukraynalı mevkidaşı Kuleba'ya "ABD'nin sarsılmaz desteğini" iletti
Açıklamada, Rusya'nın Ukrayna doğu sınırındaki adımları, "gerginliği artırmak amacıyla Rusya'nın kasıtlı eylemleri" şeklinde tanımlanırken, "Bakan, agresif retorik ve dezenformasyon, ateşkes ihlalleri ve işgal altındaki Kırım'da askeri hareketlilik gibi Rusya'nın kasıtlı eylemlerinden endişelidir.
Ateşkes - 13.04.2021
Gürcistan'ın Ankara Büyükelçisi Janjgava, Nahcivan koridorunun bölgesel entegrasyonu artıracağını belirtti
Gürcistan'ın Ankara Büyükelçisi Giorgi Janjgava, Azerbaycan ile Ermenistan arasında imzalanan ateşkes anlaşması uyarınca açılacak Nahcivan-Azerbaycan koridoruna ilişkin, "Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Kafkaslarda mevcut demir yolu, kara yolu ve boru hatlarının taşıdığı...
Ateşkes - 13.04.2021
NATO müttefiklerinden Ukrayna'ya destek
Açıklamada, "Müttefikler, Ukrayna'nın toprak bütünlüğü ile egemenliğine NATO'nun sarsılmaz desteğini teyit etmiştir. Müttefik ülkeler, Rusya'nın Ukrayna içinde ve çevresindeki askeri yığınağı ile Rusya destekli militanların Ukrayna'nın doğusundaki ateşkes ihlalleri hakkındaki endişelerini ifade etmiştir.
Ateşkes - 13.04.2021
Donbass'ta tansiyon düşmüyor: 1 asker öldü, 2 asker yaralandı
Ukrayna'nın doğusundaki Donbass bölgesinde Rusya yanlısı ayrılıkçılar ile Kiev ordusu arasındaki tansiyon düşmüyor. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, Donbass'ta yer alan Gorlovka şehrinde Rus yanlısı milislerin saat 07.00 sıralarında 3 kez ateşkes ihlali yaptığı ve Ukrayna ordusuna ait mevzilere drone saldırısı düzenlediği bildirildi.
Ateşkes - 13.04.2021
Afganistan'da Taliban ile çatışmada 4 güvenlik görevlisi öldü
Kabil yönetimi, Taliban'dan öncelikle kapsamlı ateşkes uygulamasını istiyor ve geçiş hükümeti talebini reddediyor.
Ateşkes - 13.04.2021
Donbas'ta Rusya yanlısı ayrılıkçıların saldırısında bir Ukrayna askeri öldü
Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, gece yarısından saat 07.00'ye kadar ayrılıkçıların 3 kez ateşkes ihlali yaptığı kaydedildi.
Ateşkes - 13.04.2021
G-7 ülkeleri ve AB'den Rusya açıklaması
Donbas bölgesindeki krizin çözümüne ilişkin Rusya, Ukrayna ve AGİT'ten oluşan Üçlü Temas Grubu, 27 Temmuz 2020'den itibaren kapsamlı ateşkes kararı almıştı.
Ateşkes - 13.04.2021
G7 ülkelerinden, Ukrayna sınırlarında artan Rus güçleri hakkında açıklama geldi
Ayrıca G7 ülkeleri, Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne ve sınırlarına olan desteklerinin tekrardan altını çizerek, "18 Mart'taki son açıklamamızı hatırlatarak, Ukrayna'nın uluslararası kabul görmüş sınırları içindeki bağımsızlığı, egemenliği ve toprak bütünlüğüne sarsılmaz desteğimizi yeniden teyit ediyoruz. Ukrayna'nın ihtiyatlı duruşunu destekliyoruz. Fransa ve Almanya'nın, çatışmaya kalıcı bir siyasi çözüm için ilerlemenin tek yolu olan Minsk anlaşmalarının tam olarak uygulanmasını güvence altına almak için Normandiya Süreci boyunca gösterdiği çabalara olan güçlü takdirimizin ve sürekli desteğimizin altını çiziyoruz. Tüm tarafları, AGİT'in ateşkesi onaylama ve pekiştirme önerileri konusunda Üç Taraflı Temas Grubu'na yapıcı bir şekilde katılmaya çağırıyoruz" ifadelerine yer verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ateşkes Haberleri | Ateşkes Haber - Haberler - Ateşkes haberleri, son dakika ateşkes haber ve gelişmeleri burada. AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK Toplantısı'na ilişkin açıklamalarda bulundu: (4).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.4.2021 06:35:12. #1.14#

title