Akut Haberleri

Akut haber, Akut son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Akut - 14.10.2021
Çin'den DSÖ'nün yeni Kovid-19 soruşturmasının "siyasi manipülasyon" için kullanılabileceği uyarısı
2002-2003 yıllarındaki Akut Solunum Yolu Sendromu (SARS) salgınının ardından, yarasa koronavirüslerinin genetik bilgilerinin olduğu bir arşiv yaratmak amacıyla kurulan enstitü, Kovid-19'un buradaki laboratuvarda yapay yollarla üretildiği ve yanlışlıkla dışarı çıktığı iddialarına konu olmuştu.
Akut - 14.10.2021
Çanakkale'de kaybolan kişinin cesedi bulundu
En son Koru Mahallesi'nde görülen Şahin'in bulunması için AFAD koordinatörlüğünde UMKE, AKUT ve jandarma tarafından çalışma yapıldı.
Akut - 13.10.2021
Kayıp çiftçi için arama çalışması başlatıldı
Lapseki ilçesi Hacıgelen köyünde yaşayan Mehmet Emin Şahin dün eve dönmeyince yakınları durumu jandarmaya bildirdi. Jandarma, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ile AKUT Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekipleri, Mehmet Emin Şahin'in son görüldüğü Koru Mahallesi ve çevresinde, arama çalışması başlattı.
Akut - 12.10.2021
Çanakkale'de kaybolan yaşlı adam için arama çalışması başlatıldı
Bunun üzerine Şahin'in son görüldüğü Koru Mahallesi ve çevresinde jandarma, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ile AKUT Arama Kurtarma Derneği ekipleri ile arama kurtarma çalışması başlatıldı.
Akut - 12.10.2021
Kurtalan'da Palyatif Bakım Merkezi kurulacak
Merkezde ihtiyaç halinde diğer uzman hekimlerin de katkı sağlayacağını aktaran Yağız, şöyle konuştu: "Merkezimizde, sıklıkla terminal dönem kanser hastaları, terminal dönem olmasa dahi kronik ağrısı olan kanser, beslenme yetersizliği olan, akut problemi olmayan KOAH, nörolojik hastalıklar, ALS, MS, parkinson hastalığı olan bakım hastaları, trakeostomisi ya da PEG" değişecek ya da kapatılacak hastalar, basınç yarası açılmış evde bakım hastalarına hizmet vereceğiz.
Akut - 11.10.2021
Hayatın ilk 6 ayından sonraki şaşılık tedavi gerektiriyor
Erişkinlerde görme keskinliğinin tamamen son noktasına ulaştığını, bundan dolayı cerrahi işlemlerin sadece estetik amaçlı, görsel düzeltmelere yönelik olduğunu bildiren Gürsoy, "Erişkin dönemde akut bir şekilde ortaya çıkan şaşılıklarda çift görme ayrı bir sorun teşkil etmektedir.
Akut - 01.10.2021
Şakaklardaki ağrı sinüzitin habercisi olabiliyor
Açıklamada görüşlerine yer verilen Doç. Dr. Ethem Şahin, müzmin (kronik) sinüzitte baş ağrısının yok denecek kadar az olduğunu, sinüzite bağlı baş ağrısının yeni başlayan (akut) sinüzitte görüldüğünü belirtti.
Akut - 30.09.2021
Türkiye'de yaklaşık 900 bin kronik ürtiker hastası olduğu tahmin ediliyor
Halk arasında "kurdeşen" olarak bilinen ürtikerin, toplumda sık görülen ve aniden ortaya çıkıp aynı gün içinde kendiliğinden kaybolabilen kaşıntılı, kabarık ve ödemli plaklarla karakterize bir cilt hastalığı olduğunu kaydeden Serdaroğlu, ürtikerin yaklaşık 6 haftadan daha kısa süren akut formları dışında yıllarca süren kronik formları da olduğuna işaret etti.
Akut - 23.09.2021
Afet tatbikatı gerçeğini aratmadı
Düzenlenen tatbikatta enkazda arama ve kurtarma, haberleşme-altyapı ve enerji hasarına müdahale, yangın, enkazdan yaralı çıkarma senaryoları gerçekleştirildi. Senaryo gereği, 5,2 büyüklüğünde 7 şiddetindeki depremde yıkılan iki ayrı binada, enkazda kalanlara önce yakınları ve vatandaşlar müdahale etti. Enkaz altında kalan yakınlarına ulaşmaya çalışanlar, deprem alanına gelen polis ekipleri tarafından uzaklaştırıldı. Yakınlarına ulaşmak isteyen depremzedeler emniyet güçlerine direniş sergiledi. Tatbikatta daha sonra enkaza AFAD, UMKE, AKUT, 112 Acil ve itfaiye ekipleri ulaşarak, hızla kurtarma çalışmalarına başladı.
title