Vatikan Haberleri

Vatikan haber, Vatikan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vatikan 31.3.2020
İtalya, Kovid-19 kurbanları için yas tutuyor
Vatikan Devleti de bayraklarını yarıya indirdi Roma Belediyesi dışında Roma Valiliği, Venedik Meydanı'ndaki Meçhul Asker Anıtı, Dışişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı Quirinale ve Başbakanlık Sarayı Chigi'de de bayraklar yarıya indirildi.
Vatikan 28.3.2020
Yeni tip koronavirüsle ilgili son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Papa Franciscus, salgının sona ermesi için dua etti Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, Kovid-19 salgınının bir an önce sona ermesi için dua etti.
Vatikan: Papa boş alanda dua ettiVatikan 28.3.2020
Vatikan 27.3.2020
Papa Franciscus, Kovid-19 salgınının sona ermesi için dua etti
Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının bir an önce sona ermesi için dua etti.
Vatikan 26.3.2020
Avrupa ülkelerinin Kovid-19 salgınına karşı mücadelesi sürüyor
Papa Franciscus'un kaldığı konuttaki bir rahipte de Kovid-19 çıktı İtalyan basınında yer alan haberlerde, Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus'un kaldığı Santa Marta Konukevi'nde kalan bir rahipte de Kovid-19 tespit edildiği belirtildi.
Vatikan 26.3.2020
Papa ile aynı konutta kalan rahipte korona virüs tespit edildi
Öte yandan Vatikan'da 4 kişide korona virüs tespit edildi.
Vatikan 25.3.2020
Yeni tip koronavirüsle ilgili son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Vatikan'ın resmi gazetesi L'Osservatore Romano, baskılarına ara verdi.
Vatikan 25.3.2020
Kovid-19 salgını Avrupa ülkelerini etkilemeye devam ediyor
Vatikan gazetesi salgın nedeniyle baskılarına ara verdi Dünyanın en küçük ülkelerinden Vatikan'da da Kovid-19 vakaları arttı.
Vatikan 24.3.2020
Putin'e ömür boyu başkanlık yolu açıldı
SSCB sonrası dönemde Rusya içinde ve dışında etkinliği günden güne artan bir başka kurum da Rus Ortodoks Kilisesi. SSCB döneminde faaliyetleri yasaklanan kilise, günümüzde devletin iç politikası, eğitim sistemi, savunma ve dış politikasını yönlendiren temel aktörlerden biri haline gelmiş durumda. Orta dereceli okullar ve askeri kurumlardaki dini eğitimin müfredatını Rus Ortodoks Kilisesi düzenliyor. Kilise ayrıca ülke dışında yaşayan diaspora Ruslarının ve diğer Ortodoks milletlerin koruyuculuğuna da soyunmuş vaziyette. Nasıl ki Vatikan tüm Katoliklerin dini merkezi konumunda bulunuyorsa, Rus Ortodoks Kilisesi de kendisini Ortodoks halkların ana karargahı olarak değerlendiriyor.
Vatikan 24.3.2020
Japonya'dan Kovid-19 nedeniyle 18 Avrupa ülkesi ve İran'a seyahat yasağı
Kyodo ajansının haberine göre, Japonya Dışişleri Bakanı Toshimitsu Motegi düzenlediği basın toplantısında İtalya, İspanya, Almanya, Fransa, Hollanda, İsviçre, Avusturya, Belçika, Danimarka, Norveç, Estonya, Lihtenştayn, Lüksemburg, Malta, Andorra, Monaco, Slovenya, Vatikan ve İran'dan gelen yabancılara seyahat yasağı getirildiğini duyurdu.
Vatikan 23.3.2020
Yeni tip koronavirüsle ilgili son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Vatikan Basın Ofisi de Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus'un 31 Mayıs'ta yapmayı planladığı Malta ziyaretinin ertelendiğini bildirildi.
Vatikan 23.3.2020
Enuygun.com evden çıkmadan gezilebilecek sanal müzeleri derledi
Enuygun.com'un evde kalınması gereken bugünlerde internet üzerinden gezilebilecek 17 sanal müze listesinde; Londra ve hatta dünyanın en çok gezilen müzelerinden biri olan "British Museum", yaklaşık 10 futbol sahası büyüklükte bir alanı kaplayan ve dünyanın en büyük müzesi olan "Louvre Müzesi", New York'un en ikonik yapılarından olan "Guggenheim Müzesi", Sen Nehri kıyısında konumlanan eski bir tren garı olan "Orsay Müzesi", 1937 yılında Washington'da açılan Amerika'nın ünlü müzelerinden "Ulusal Sanat Galerisi", Almanya'nın en büyük müzelerinden biri olan "Pergamon Müzesi", Hollanda'nın en önemli müzelerinden biri olan "Rijksmuseum", önemli eserlerinin bir araya geldiği "Van Gogh Müzesi", dönemin en önemli ailelerinden olan Medici ailesinin sanat koleksiyonlarının sergilendiği "Uffizi Galerisi", dünyanın en küçük ülkesi Vatikan'da bulunan "Vatikan Müzesi", ABD'deki sanat müzesi "Metropolitan Sanat Müzesi", dünyanın en eski müzelerinden olan "Ermitaj Müzesi", Türkiye'nin ilk panoramik müzesi olan "Panorama 1453 Tarih Müzesi", Güney Kore'nin en popüler müzelerinden "Ulusal Modern ve Çağdaş Sanat Müzesi", Salvador Dali'nin sürrealist eserlerinin sergilendiği "Dali Müzesi", 7'den 70'e herkese hitap eden "İstanbul Oyuncak Müzesi" ve sanayi, ulaşım, iletişim ve endüstri alanlarının tarih boyunca gelişimlerini yansıtan "Rahmi Koç Müzesi" yer alıyor.
Vatikan 22.3.2020
İtalya'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 5 bin 476'ya yükseldi
-Yetkililerden "Evde kalın" çağrısı Ülkede en çok Kovid-19'un görüldüğü Lombardiya Bölgesi'nin verilerinde, 20 Mart Cuma ile 21 Mart Cumartesi arasında 3 bin 251 yeni vaka kaydedilirken bu sayının dünden bugüne 1691'e gerilediği dikkati çekti. Lombardiya Bölgesel Yönetim Başkanı Attilio Fontana, herkese evinde kalması çağrısını yineleyerek, "Kendinizi ve başkalarını korumak için evde kalmalısınız. Her şekilde limitlerin sınırındayız." dedi. Diğer yandan, Katolik aleminin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus da geleneksel pazar duasını yine video konferans yöntemiyle gerçekleştirirken, halkı hükümetin aldığı önlemlere sert de olsa uymaları çağrısında bulundu.
Vatikan 18.3.2020
Müzeler sanatseverleri "online" olarak ağırlıyor
Sanatseverler bu platformdan British, Louvre, Orsay, Salvador Dali, Pergamon, Guggenheim, Van Gogh, Vatikan, Metropolitan, Sao Paulo Sanat, Meksika Ulusal Antropoloji, Guggenheim müzeleriyle Giza Piramitleri, Kolezyum, Machu Picchu, Solomon R.
Vatikan 17.3.2020
Endonezya, koronavirüs nedeniyle vizesiz seyahat uygulamasını askıya aldı
Bazı Avrupa ülkelerinden gelenlere giriş yasak Marsudi, son 14 gün içinde İngiltere, Almanya, İtalya, Vatikan, İsviçre, Fransa, İspanya ve İran'da bulunmuş kişilerin de 20 Mart itibarıyla ülkeye giriş ya da transit geçişlerine izin verilmeyeceğini kaydetti.
Vatikan 17.3.2020
Bakan Çavuşoğlu'ndan koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklama: (2)
Bakanlığın, yurt dışındaki vatandaşlara yardım etmek için gece gündüz çalıştığını belirten Çavuşoğlu, "Özellikle İtalya'da biliyorsunuz öğrencilerimiz var. İtalya, sokağa çıkmayı bile yasaklamıştı. Dolayısıyla başta tüm öğrencilerimiz olmak üzere, hem Milano Başkonsolosluğu'muz hem de Roma Büyükelçiliği'miz ile Vatikan Büyükelçiliği'miz de kendilerine destek verecek, hepsine tek tek ulaşıyoruz, dertlerini dinliyoruz.
Vatikan 16.3.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan büyükelçilerle Kovid-19 video konferansı
Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, Çavuşoğlu, Türkiye'nin Pekin, Roma, Vatikan, Tahran ve Bağdat büyükelçilerinin yanı sıra bu ülkelerde görevli başkonsoloslarla video konferans yoluyla görüştü.
Vatikan 16.3.2020
İzmir inanç turizmi ile marka olmalı
Vatikan-Suudi Arabistan örneği Kongreye verdiği destek için Bülent Tercan'a teşekkür eden Tutku Tur yönetim kurulu başkanı Levent Oral da, turizm sektörünün aydın ve vizyon sahibi yöneticilerle ivme kazanabileceğini belirtti.
Vatikan 14.3.2020
Koronavirüse yakalanan İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı iyileşerek görevine döndü
İran'ın eski Vatikan Büyükelçisi ve ülkenin önde gelen din adamlarından Hadi Hüsrevşahi, Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi Üyesi Muhammed Mirmuhammedi, eski Şam Büyükelçisi Hüseyin Şeyhulislam, Tahran Milletvekili Fatma Rehber ve Devrim Muhafızları Ordusu komutanlarından Tuğgeneral Nasır Şabani ise koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.
Vatikan 14.3.2020
Çin'den İran'a "yeni tip koronavirüsle mücadelede yardıma hazırız" mesajı
İran'ın eski Vatikan Büyükelçisi ve ülkenin önde gelen din adamlarından Hadi Hüsrevşahi, Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi Üyesi Muhammed Mirmuhammedi, eski Şam Büyükelçisi Hüseyin Şeyhulislam, Tahran Milletvekili Fatma Rehber ve Devrim Muhafızları Ordusu komutanlarından Tuğgeneral Nasır Şabani de yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.
Vatikan 12.3.2020
İran'dan koronavirüsle mücadele için acil sağlık malzemesi ve ilaç yardımı çağrısı
İran'ın eski Vatikan Büyükelçisi ve ülkenin önde gelen din adamlarından Hadi Hüsrevşahi, Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi Üyesi Muhammed Mirmuhammedi, eski Şam Büyükelçisi Hüseyin Şeyhulislam ve Tahran Milletvekili Fatma Rehber de yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.
Vatikan 11.3.2020
Tüm İtalya karantinaya alındı, turistik kentler boş kaldı
İtalya'da koronavirüsün yayılmasının hızının kesilmemesi üzerine tüm ülkenin karantinaya alınması, tarihi ve turistik kentlerin sokaklarının, meydanlarının alışılmadık şekilde boş kalmasına yol açtı.
Vatikan 9.3.2020
Kovid-19 Avrupa'da yayılmaya ve can almaya devam ediyor
FAO Genel Direktörü'nden önlem maksatlı karantina Merkezi İtalya'nın başkenti Roma'da olan Birleşmiş Milletler (BM) Tarım ve Gıda Örgütünden (FAO) yapılan yazılı açıklamada, Çinli Genel Direktör Çü Dongyü'nün Vatikan'da 26-28 Şubat'ta Papalık Akademisi'nde katıldığı bir toplantıda temas ettiği kişilerden birinin Kovid-19 testinin pozitif çıkması üzerine kendisini karantinaya aldığı ve işe gelmeden evden çalışmalarını yürüttüğü bildirildi.
Şu an buradasınız: Vatikan Haberleri | Vatikan Haber - Haberler - Vatikan haberleri, son dakika vatikan haber ve gelişmeleri burada. İtalya, virüs nedeni ile hayatını kaybedenler için yas tuttu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.4.2020 14:34:30. #1.15#
title