VAHDETTİN HABERLERİ

Vahdettin haber, Vahdettin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vahdettin

Vahdettin

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 14.1.1861 - 16.5.1926

Vahdettin Kimdir ?

VI. Mehmed, Sultan Vahideddin ya da Sultan Vahdettin (d. 14 Ocak 1861, İstanbul – ö. 16 Mayıs 1926, San Remo), Osmanlı İmparatorluğu'nun 36. ve son sultanı ve 115. İslam halifesidir. Sultan Abdülmecid'in sekizinci oğlu ve kendisinden önce tahta geçen V. Murad, II. Abdülhamid ve V. Mehmed'ın küçük kardeşidir.Çok küçük yaşta anne ve babasını kaybetti.
Biyografinin devamı için tıklayın
Vahdettin - 22.10.2020
Türkiye Varlık Fonu, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı
Vahdettin Köşkü'ndeki toplantıya, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Varlık Fonu Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Sönmez, Yönetim Kurulu üyeleri Prof.
Vahdettin - 22.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye Varlık Fonu toplantısına başkanlık yaptı
Vahdettin Köşkü'nde gerçekleştirilen Türkiye Varlık Fonu A.
Vahdettin - 22.10.2020
AFAD'dan masabaşı deprem tatbikatı
AFAD'dan yapılan yazılı açıklamada, Konya Valisi Vahdettin Özkan başkanlığında yapılan toplantıya, İl Koordinasyon Kurulu üyeleri ile Çalışma Grubu yöneticilerinin katıldığı belirtildi.
Vahdettin - 22.10.2020
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycanlı aydınları kabul etti
Vahdettin Köşkü'nde gerçekleşen kabulde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Türkiye'nin Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü sadece bugün ve ülke içinde değil her zaman ve her platformda savunan yaklaşımı üzerinde durduğu öğrenildi.
Vahdettin - 16.10.2020
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
Zelenskiy, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Üsküdar'daki Vahdettin Köşkü'nde heyetler arası görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu.
Vahdettin - 16.10.2020
Erdoğan-Zelenskiy görüşmesine ilişkin ortak bildiri yayımlandı
Vahdettin Köşkü'ndeki heyetler arası görüşmenin ardından yayımlanan bildiride, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Ukrayna Devlet Başkanı olarak, ülkelerimiz arasındaki stratejik ortaklığı güçlendirme arzusunu teyit ederek, 3 Şubat 2020'de Kiev'de gerçekleştirilen Türkiye Cumhuriyeti-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Sekizinci Toplantısı Ortak Bildirgesinde yer alan anlaşmaların uygulanmasının önemini kaydediyoruz.
Vahdettin - 16.10.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE UKRAYNA DEVLET BAŞKANI ZELENSKİ BASIN AÇIKLAMASI
Kamera: Harun UYANIK / İstanbul DHA Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ortak basın toplantısı düzenledi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski Üsküdar'da bulunan Vahdettin Köşkü'nde ikili ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenlendi.
Vahdettin - 16.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Vahdettin Köşkü'ndeki heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
Vahdettin - 16.10.2020
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy başkanlığındaki heyetler arası görüşme sona erdi
Üsküdar'daki Vahdettin Köşkü'nde yapılan heyetler arası görüşme, 1 saat 15 dakika sürdü.
Vahdettin - 16.10.2020
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'nin baş başa görüşmesi sona erdi
Üsküdar'daki Vahdettin Köşkü'nde yapılan görüşme 1 saat 45 dakika sürdü.
Vahdettin - 16.10.2020
Vahdettin - 16.10.2020
Son dakika haber | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ile görüştü
Harun UYANIK / İstanbul, DHA Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile görüştü. Üsküdar'da bulunan Cumhurbaşkanlığı Vahdettin Köşkü'ndeki görüşme saat 15.
Vahdettin - 16.10.2020
Son dakika gündem: Cumhurbaşkanı Erdoğan Vahdettin Köşkü'nde
Bir son dakika haberine göre Harun UYANIK / CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan Vahdettin Köşkü'ne geçti.
Vahdettin - 16.10.2020
DHA İSTANBUL HABER TAKİP GÜNDEMİ
17.00Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensk ile basın toplantısı düzenleyecek11.00CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Adım Adım İktidar Toplantısı"na katılacak.
Vahdettin - 15.10.2020
Karatay'da "30 Okula 30 Yeni Halı Saha" projesinin temeli atıldı
Açıklamada ifadesine yer verilen Konya Valisi Vahdettin Özkan, projenin hedef kitlesinin gençler ve eğitim çağındaki çocuklar olduğunu vurguladı.
Vahdettin - 12.10.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, TBMM BAŞKANI ŞENTOP'U KABUL ETTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'u Vahdettin Köşkü'nde Kabul etti.
Vahdettin - 12.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Şentop'u kabul etti
Kabul, Vahdettin Köşkü'nde basına kapalı gerçekleştirildi.
Vahdettin - 12.10.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VAHDETTİN KÖŞKÜ'NE GEÇTİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü'ne geçti.
Vahdettin - 8.10.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-4
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nun açılışında konuştu. Foruma, Çengelköy'de bulunan Vahdettin Köşkü'nden telekonferansla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gelişmiş ülkelerin dahi hazırlıksız yakalandığı salgının özellikle Afrika kıtasındaki dostlarımızın yükünü ağırlaştırdığını görüyoruz.
Vahdettin - 8.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nda konuştu: (3)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nun açılış oturumuna Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantı ile katıldı.
Vahdettin - 8.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nda konuştu: (2)
Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nun açılış oturumuna Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantı ile katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika'da 13 ülke ile Çifte Vergilendirmenin Önlenmesi Anlaşması, 5 Afrika ülkesiyle Serbest Ticaret Anlaşması imzalandığını söyledi.
Vahdettin - 8.10.2020
Son dakika gündem: ERDOĞAN: ADALET VE HAKKANİYETİ SAVUNAN TÜM ÜLKELERİ AZERBAYCAN'A DESTEK OLMAYA BEKLİYORUZ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nun açılışında konuştu. Foruma, Çengelköy'de bulunan Vahdettin Köşkü'nden telekonferansla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gelişmiş ülkelerin dahi hazırlıksız yakalandığı salgının özellikle Afrika kıtasındaki dostlarımızın yükünü ağırlaştırdığını görüyoruz.
Vahdettin - 8.10.2020
Hanedan üyelerinden Fatih Sultan Mehmet tablosunun gösterimiyle ilgili açıklama Açıklaması
Kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz ki her ne kadar söz konusu davet ve kameralar önünde yapılan açıklamalar, Osmanlı Hanedanı üzerinden lanse edilmiş ise de hanedanın hayatta bulunan ve bilinçli bir şekilde davet edilmeyen fertleri olarak bizler hiçbir şekil ve de surette siyasi algı yönetimine hizmet eden ve adeta şov unsuru olarak sergilenmek istenen böylesi bir senaryoya dahil olmadığımızı, cihana hükmeden, çağ açıp çağ kapatan, altı asırlık Hanedan-ı Ali Osman'ın hiçbir şekilde ve de surette siyasi kurguların bir parçası olarak gösterilemeyeceğini, keza serdedilen mezkur ifadelerin tarafımızca kabule şayan bulunmadığını, bu cümleden olmak üzere, toplantıya iştirak eden hazirun tarafından dile getirilen görüş ve beyanatların tüm hanedan üyelerine mal edilemeyeceğini, Osmanlı Ailesi'nin yaşayan reisinin Şehzade Abdülkerim Harun Efendi olduğunu ve davetin (Hiçbir şekilde kabul anlamına gelmemek kaydıyla) asıl muhatabının da bizatihi kendileri olduğunu takdirin muhterem milletimize aidiyeti cihetiyle kamuoyuna beyan ederiz." Tablonun Osmanlı Hanedanı üyelerine gösterilmesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Londra'da düzenlenen müzayedede satın alınan Fatih Sultan Mehmet tablosu, 6 Ekim'deki halk gösterimi öncesi bazı Osmanlı Hanedanı üyelerine gösterilmişti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sultan Abdülmecid'in torunları Arzu Enver Erdoğan, Cengiz Baransel, Sultan 5. Murad'ın torunları Osman Selahaddin Osmanoğlu, Kenize Murad, Sultan Reşad'ın torunu Rukiye Bala Hodo ile Sultan Vahdettin'in torunları Hanzade Özbaş, Mesude Emel Evliyazade ve Ali Suat Ürgüplü'yü Saraçhane'de ağırlamıştı.
Vahdettin - 5.10.2020
Fatih'in portresi Osmanlı hanedanı üyelerine gösterildi
İBB'den yapılan açıklamaya göre, Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sultan Abdülmecid'in torunları Arzu Enver Erdoğan, Cengiz Baransel, Sultan 5. Murad'ın torunları Osman Selahaddin Osmanoğlu, Kenize Murad, Sultan Reşad'ın torunu Rukiye Bala Hodo ile Sultan Vahdettin'in torunları Hanzade Özbaş, Mesude Emel Evliyazade ve Ali Suat Ürgüplü'yü Saraçhane'de ağırladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Vahdettin Haberleri | Vahdettin Kimdir - Haberler - Vahdettin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Vahdettin kimdir, hayatı ve biyografisi. Türkiye Varlık Fonu, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 10:45:10. #1.15#
title