UTKU ÇAKIRÖZER HABERLERİ

Utku Çakırözer haber, Utku Çakırözer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Utku Çakırözer

Utku Çakırözer

Doğum Yeri Eskişehir / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1970

Utku Çakırözer Kimdir ?

1970 yılında Eskişehir’de doğdu. Eskişehir Anadolu Lisesi‘nden mezuniyetinin ardından, Bilkent Üniversitesi‘nde mühendislik alanında lisans ve siyaset bilimi alanında yüksek lisans dereceleri sahibi oldu. ABD’de Maryland Üniversitesi Phillip Merrill Gazetecilik Okulu‘nda bir yıl interaktif gazetecilik eğitimi aldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Utku Çakırözer - 19.06.2021
Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Genel Kurulunda başkanlığa yeniden Yılmaz Karaca seçildi
Genel kurula, CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü, Utku Çakırözer ile çok sayıda gazeteci katıldı.
Utku Çakırözer - 16.06.2021
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ise AK Parti'nin, işler iyi giderse kendisinden, kötü giderse dış mihraklardan bildiğini öne sürerek, garip ve inandırıcı olmayan savunma tarzının gelenek haline geldiğini iddia etti.
Utku Çakırözer - 02.06.2021
Son dakika haberi... CHP'li Çakırözer'den "otomatik finansal bilgi paylaşımı" kararına tepki Açıklaması
Son dakika haber... CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, otomatik finansal bilgi paylaşımına ilişkin uluslararası anlaşmanın yürürlüğe girmesine tepki göstererek, "Yurt dışındaki vatandaşımızı, 'Kara listeye girmeyeceğim.
Utku Çakırözer - 27.05.2021
Şehit Onbaşı Caner Ülüğ gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı
Reşadiye Camii'nde kılınan cenaze namazına şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Eskişehir Vali Yardımcısı İsmail Soykan, AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, AK Parti Milletvekili Harun Karacan, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Garnizon Komutanı Vekili Tümgeneral İsmail Günaydın, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Personel Başkanı Tümamiral Nihat Baran, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve diğer yetkililer katıldı.
Utku Çakırözer - 29.04.2021
TBMM Genel Kurulu toplandı
Genel Kurulda, İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş "kamuda ücret eşitsizliği", CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, "tam kapanmanın esnaf ve yurttaşa ekonomik etkileri", AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı "24 Nisan 1915'te ne oldu? Ermeni soykırım iddiaları" başlıklarında gündem dışı konuşma yaptı.
Utku Çakırözer - 26.04.2021
ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepkiler sürüyor
Ermenistan'ın ve diasporasının olayları yanlı ve yanıltıcı değerlendirmelerle, çok yönlü uluslararası propaganda, eylem ve kampanyalarla dünya gündeminde tutmaya çalıştığını belirten Günay şunları kaydetti: "Hodri meydan, tüm arşivlerimiz açık. 1915 olayları neden 'soykırım' olarak tanımlanamaz? Çok açık ve basittir. Tarihi gerçeklerden uzaktır. Uluslararası hukukta dayanağı olmayan yalan bir iddiadır. 1915'te yaşanan zorunlu göçü 'soykırım' olarak resmen kabul eden 31 ülke vardır. Hatta ifade özgürlüğünü en önde savunan Fransa 2001 yılında 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanımış, 2006 yılında Fransa Parlamentosu, Ermeni iddialarının reddedilmesinin suç sayılmasını öngören yasa teklifini kabul etmiştir. 2017 yılında ise Fransa Anayasa Mahkemesince 'Yasa ifade özgürlüğünün uygulanmasına gereksiz ve orantısız bir saldırıdır, dolayısıyla da Anayasa'ya aykırıdır' gerekçesiyle iptal etmiştir. Söz konusu durumun tarihsel, hukuksal, siyasal boyutları bulunmaktadır. Tarihi konuları tarihçilere ve akademisyenlere bırakmak, hukuki konuları da uluslararası hukukçulara bırakmak gerekir. Siyasetçilerin popülist yaklaşımları iki ülke arasındaki konuyu daha da çözümsüzlüğe itmektedir." "Bu yapılan müttefikliğe de sığmayan bir adımdır" CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de Biden'ın kullandığı ifadenin hukuki ve tarihi gerçeklerle örtüşmediğini aktardı.
Utku Çakırözer - 13.04.2021
TBMM Genel Kurulu toplandı
Genel Kurulda, MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, "Kırıkkale'nin tarihi ve kültürel değerleri", CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, "Basın İlan Kurumu ve gazetelere kesilen cezalar", AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, "31 Mart Vakası" başlıklarında gündem dışı konuştu.
Utku Çakırözer - 29.03.2021
CHP'li Çakırözer, Eskişehir'de Kovid-19 test sonuçlarının karıştırıldığı iddialarının soruşturulmasını istedi
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir Şehir Hastanesinde Kovid-19 PCR test sonuçlarının karıştırıldığı iddialarına ilişkin Sağlık Bakanlığının soruşturma açmasını istedi.
Utku Çakırözer - 19.03.2021
Eskişehir'de 6 gaziye Devlet Övünç Madalyası tevcih edildi
Eskişehir Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ndeki programa, Vali Erol Ayyıldız, Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Orgeneral Atilla Gülan, Milletvekili Utku Çakırözer, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, Gaziler ve aile yakınları katıldı.
Utku Çakırözer - 10.03.2021
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç: "Azerbaycan'ın mücadelesi mücadelemizdir"
Ziyaretlerde Kılıç'ın yanı sıra AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir ve İYİ Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan da yer aldı.
Utku Çakırözer - 24.02.2021
TBMM Genel Kurulu
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Türkiye'de ekonominin yönetilemez noktaya getirilmesi nedeniyle vatandaşların zor günler geçirdiğini ifade etti.
Utku Çakırözer - 08.02.2021
CHP'li Çakırözer, gazetecileri hedef alan saldırıların faillerinin cezasız kaldığını savundu
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, yılın ilk ayında gazeteciler için yaşananların kaygı verici olduğunu, gazetecileri hedef alan saldırıların faillerinin cezasız kaldığını ileri sürdü.
Utku Çakırözer - 26.01.2021
TSK deniz unsurlarının Aden Körfezi'ndeki görev süresi bir yıl daha uzatıldı
Şahsı adına söz alan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Kırım'daki Türklerin durumuna değinerek bölgede insan hakları ihlallerinin yaşandığını söyledi.
Utku Çakırözer - 22.01.2021
Eskişehir'de eşini bıçakladığı iddiasıyla yargılanan sanığa 16 yıl 6 ay hapis cezası verildi
Duruşmanın ardından CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, bazı kadın platformlarının üyeleri adliye önünde Öznur Sazlar'a destek verdi.
Utku Çakırözer - 26.12.2020
Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda görüşülüyor
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, teklifin sadece adının terörle mücadele, içeriğinin ise demokratik hakların kısıtlanması olduğunu söyledi.
Utku Çakırözer - 08.12.2020
TBMM ile Kültür ve Turizm Bakanlığının 2021 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda
RTÜK'e eleştiri CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, RTÜK'ün, bugün basın özgürlüğünün önündeki en temel engellerden biri haline dönüştüğünü ileri sürdü.
Utku Çakırözer - 02.12.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal, "7 Aralık Kilis'in kurtuluşu", MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü", CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, "Avrupa'da yaşayan Türklerin sorunları" konularında gündem dışı konuşma yaptı.
Utku Çakırözer - 20.10.2020
Enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Sanayi Komisyonunda
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de ülkenin yerli kaynaklarının kullanılmasına karşı olmadıklarını ancak tarım alanlarına zarar verilmeden adımların atılması gerektiğini kaydetti.
Utku Çakırözer - 20.10.2020
CHP'nin gazeteci kökenli milletvekilleri, yıpranma hakkı kapsamının genişletilmesini istedi
CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılınç, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu gündeminde olan kanun teklifindeki, gazetecilere yönelik yıpranma hakkına ilişkin maddenin kapsamının genişletilmesini istedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Utku Çakırözer Haberleri | Utku Çakırözer Kimdir - Haberler - Utku Çakırözer haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Utku Çakırözer kimdir, hayatı ve biyografisi. CHP Milletvekilleri Oltu'da.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.6.2021 08:12:24. #1.16#

title