Türk Sineması Haberleri

Türk Sineması haber, Türk Sineması son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk Sineması - 09.05.2021
Ahmet Uluçay sineması düzenlenen çevrim içi panelle ele alındı
"Ahmet ağabey çocuksu yanıyla film yapmaya dönük farklı bir bakış açısı getirdi" Yönetmen Murat Pay, Uluçay sinemasının 1990'lı yıllardan sonraki Türk sineması üzerine etkisine dair yaptığı konuşmada, Yeşilçam döneminden sonra Türk sinemasının bir ikilem yaşadığını kaydetti.
Türk Sineması - 03.05.2021
Düşünce Dergisi'nin 13. sayısı "Yakın Plan Sinema" okurlarla buluştu
Dergide bu ay ayrıca "Modern Sinemanın Felsefi Veçheleri", "Sinema ve Oryantalizm İlişkisi", "Dijitalleşen Dünyanın Dönüşen Seyir Pratikleri: Pandemi Bahane Netflix Şahane", "Sinemanın İdeolojik Retoriği", "Yeşilçam'ın İkamet Adresi Değişti", "Halit Refiğ ve Ulusal Sinema Anlayışı", "Türk Sinemasında Arabesk", "Gişeden Bağımsız Bir Sinema Olarak Bağımsız Türk Sineması", "Çizgi Roman Kahramanlarının Sinema Serüveni" başlıklı çalışmalar okurun istifadesine sunuluyor.
Türk Sineması - 02.05.2021
Oyuncu Recep Çavdar'a Hindistan'dan "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödülü
Çavdar, Türk sinemasının Hindistan'dan ilk defa ödül aldığına dikkati çekerek, Türk sineması adına farklı coğrafyalara açılıyor olmanın gurur verici olduğunu söyledi.
Türk Sineması - 21.04.2021
TÜRSAB 1. Uluslararası Turizm Forumu
Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Yavuzkanat, Türk sinemasının uluslararası alanda tanınan bir marka haline geldiğini belirterek, "Dünyanın en önemli festivallerinden en büyük ödülleri rahatlıkla kazanabiliyoruz.
Türk Sineması - 21.04.2021
Türk sineması "göndere bayrak çekiyor"
Sinemada 5 milyon izleyici barajını aşan dram ve biyografi türündeki yapımlara imza atan yönetmen Can Ulkay, "Biz sinemaya giderdik.
Türk Sineması - 20.04.2021
19 Nisan 2021 Haberleri
19 Nisan 2021 Manşet Haberleri.
Türk Sineması - 07.04.2021
Türk filmleri, ABD'nin Boston şehrinde sinemaseverlerle buluşacak
Türk sinemasından seçkin örneklerin yer aldığı ABD'deki en eski Türk film festivallerinden Boston Türk Film Festivali'nin 20'ncisi 15-30 Nisan'da gerçekleştirilecek.
Türk Sineması - 05.04.2021
Usta yönetmen Ülkü Erakalın vefatının 5. yılında anılıyor
Yönetmenliğe 1961'de başladı "Unutamadığım Kadın" filmiyle 1961'de yönetmenliğe başlayan ve Türk sinemasında 100'den fazla film çeken Erakalın, Duygu Film'i kurduktan sonra yapımcılığa da adım attı.
Türk Sineması - 28.03.2021
Türk sinemasının ilk yönetmeni: Fuat Uzkınay
İlk Türk sinemacı, yapımcı ve yönetmen Fuat Uzkınay'ın vefatının üzerinden 65 yıl geçti.
Türk Sineması - 21.03.2021
Ödüllü yönetmen Ensar Altay, sinema serüvenindeki belgesel çalışmalarını anlattı Açıklaması
Ensar Altay, Nuri Bilge Ceylan'ın filmleriyle Türk sinemasına bir derinlik algısının yerleştiği yorumunu yaparak, şu değerlendirmelerde bulundu: "Birinci sınıf yönetmenlerimiz var ve bunlar yönetmen filmi yapıyorlar.
Türk Sineması - 02.03.2021
Yunus Emre Enstitüsü Azez'deki merkezde 6 sanat atölyesi kuruyor
"Ortak kültürel mirasımızı canlandırmamız lazım" Ateş, merkezde Suriyelilerden oluşturulan tiyatro ekibinin hazırladığı "Zeytin Ağacı" oyununun bugün Mardin'de, yarın da Kahramanmaraş'ta izleyiciyle buluşacağını aktararak, şöyle devam etti: "Bizim medeniyetimizde tebessüm sadaka sayılır. Yani bir insanı gülümsetmek, ona güzel bir söz söylemek sadakadır. Biz bunlardan çok uzaklaştık ve bu medeniyetimiz özellikle Suriye'de, Irak'ta istismar edildi. İnsanlar şiddete, silaha, kaba güce inanır oldu. Dolayısıyla bu medeniyetin çocukları olarak ister Arap, ister Kürt, ister Türkmen olsun yeniden estetiğin ve etiğin hakim olduğu, insanların birbirine tebessüm ettiğinde bunun sadaka sayıldığı ortak kültürel mirasımızı canlandırmamız lazım. Bu ortak kültürel miras da sanat yoluyla ortaya çıkıyor." Merkezin içerisinde bir sinema salonu da hazırladıklarını ve Türk filmlerini gösterdiklerini söyleyen Şeref Ateş, "İnşallah bahar aylarıyla birlikte her akşam orada Türk sineması akşamı olacak.
Türk Sineması - 25.02.2021
Zarafetiyle unutulmayan oyuncu: Aytaç Arman
Aytaç Arman, Tarık Akan'ın birinci seçildiği Ses Dergisi yarışmasına değindiği bir açıklamasında, şunları söylemişti: "Bizim çocukluğumuz sinemayla başladı. Gençliğimiz de sinemayla devam etti. Hayatımızda sinema, bir de fotoroman kültürü vardı. Ben sinemadan önce fotoromanda da oynadım. Sonra 1971'de bir derginin yarışmasıyla sinemaya başladım. Daha önce de bir yarışmaya beni arkadaşlarım itmişlerdi, orada da ikinci olmuştum. O düzmece bir yarışmaymış sonradan anlaşıldı. Birinci olmam gerekirken beni ikinci yapmışlar. Sonra bu yarışmada ikinci oldum. Tabii ancak ikinci olabilirdim. Çünkü Tarık Akan çok yakışıklıydı. Türk sinemasının oyuncu kaynağı da yarışmalardan ibaretti zaten.
Türk Sineması - 14.01.2021
Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması'nda "iklim değişikliği" işlendi
Böylesi zor zamanlarda üretmeye devam etmenin, bir sanatçının toplumsal gelişmeye yaptığı en büyük katkı olduğunu ifade eden Sabancı, şu değerlendirmelerde bulundu: "Bu bir yarışma olsa da kaybedeni yok, tüm yarışmacılar buradan önemli kazanımlarla ayrılıyorlar. Dünya sineması içinde gitgide daha önemli bir yer almaya başlayan Türk sineması bize gurur verirken, bu dünyaya yeni giren yeteneklerin emeklerine katkıda bulunmak bizi sevindiriyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türk Sineması Haberleri | Türk Sineması Haber - Haberler - Türk Sineması haberleri, son dakika türk sineması haber ve gelişmeleri burada. Ahmet Uluçay sineması düzenlenen çevrim içi panelle ele alındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 17:52:32. #1.16#

title