RAUF DENKTAŞ HABERLERİ

Rauf Denktaş haber, Rauf Denktaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Rauf Denktaş

Rauf Denktaş

Doğum Yeri KKTC
Doğum Tarihi 27.12.1924 - 13.1.2012

Rauf Denktaş Kimdir ?

Rauf Raif Denktaş, 27 Ocak 1924 tarihinde Kıbrıs'ın Baf bölgesinde doğdu. Rauf Denktaş 1,5 yaşında iken annesini kaybetti. Babası hakim Raif Bey'dir. Anneannesi ve babaannesi tarafından büyütülen Denktaş, 1930 yılında eğitim için İstanbul'a gönderildi.Arnavutköy'de ilkokuldan liseye kadar eğitim veren Fevzi Ati Lisesi'nde yatılı okumaya başladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Rauf Denktaş - 19.11.2020
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Maraş plajlarını açmak marifet değil" Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, CHP'nin Kıbrıs ile ilgili durumunu sorgulayamayacağını savunan Altay, "Sen, 2004'te Annan Planı'ndaki tavrını bir millete izah et. Annan Planı'nda Rauf Denktaş'a rağmen Erdoğan'ın tavrı bellidir.
Rauf Denktaş - 18.11.2020
Akşener, İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1)
"Dünya Kuzey Kıbrıs gerçeğini tanıyacak" Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 37'inci yılını kutlayan Akşener, Rauf Denktaş'ı rahmetle ve minnetle andı.
Rauf Denktaş - 17.11.2020
TBMM Genel Kurulu
Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş başta olmak üzere tüm emeği geçenleri ve kahraman Türk askerlerini rahmet ve minnetle andığını ifade eden Türkkan, "Yıllar önce 'Milli davalar şahsileştirilmez.
Rauf Denktaş - 17.11.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Bu ziyarette bir uçağın Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir uçağın MHP Genel Başkanı Bahçeli, bir uçağın bakanlar ve heyetleri, bir uçağın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, iki uçağın ise korumalar için olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, "Hani varya bizde meşhur bir atasözü 'Ayranı yok içmeye' diye. Vallahi de billahi de aynen öyle. Bunu yaparken, bu ülkede pazar artıklarından beslenen milyonlar hiç aklınıza gelmiyor mu? Sizde vicdan, ahlak, adalet duygusu, ekonomi anlayışı var mı? Nedir bu savurganlık. Bütün dünyaya alay malzemesi oldunuz. Acı reçete diyorsan, devlette önce tasarrufu sen yapacaksın. Oraya gittiler Rauf Denktaş'ın mezarlığını ziyaret etmediler.
Rauf Denktaş - 17.11.2020
Kılıçdaroğlu: Bütün partilerle görüşen tek partiyiz
'ADALETE TOPLUMUN SAYGI DUYMASINI SAĞLAYIN' Geçen hafta sonu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Kıbrıs'a gittiklerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Gittiler oraya, Rauf Denktaş'ın mezarını ziyaret etmediler.
Rauf Denktaş - 15.11.2020
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC'nin 37. kuruluş yıl dönümü töreninde konuştu Açıklaması
Geleceğe daha emin adımlarla yürüyebilmek için geçmişten bu yana yaşananların muhasebesini doğru yapmak gerektiğini söyleyen Tatar, "Milli mücadele liderimiz Dr. Fazıl Küçük ve Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Denktaş'ın da sık sık vurguladıkları gibi, bir halkın ulaşabileceği en yüce, en onurlu mertebe, bağımsız egemen devlet kurma aşamasıdır.
Rauf Denktaş - 15.11.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC'nin 37. kuruluş yıl dönümü töreninde konuştu: (1)
"Barış dolu bir geleceği hep beraber inşa edeceğiz" Kıbrıs Türkü'nün özgürlük mücadelesinin lideri Dr. Fazıl Küçük ve kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş başta olmak üzere Kıbrıs Türk halkının kıyamında emeği geçen herkese Allah'tan rahmet dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kıbrıs semalarını ezansız, hilali mahzun, vatanı esir bırakmamak için toprağa düşen aziz şehitlerimizi minnetle, rahmetle yad ediyorum.
Rauf Denktaş - 15.11.2020
DSP Genel Başkanı Aksakal, KKTC'nin 37. kuruluş yıl dönümünü kutladı Açıklaması
1974'te "Ayşe'nin tatile çıkması" ile başlayan yaşam ve özgürlük mücadelesinin, 15 Kasım 1983'deki bağımsızlık ilanıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne evrildiğini hatırlatan Aksakal, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bülent Ecevit'in boş duvarlara değil, Kıbrıs'ın Beşparmak Dağları'na yazdığı Türk milliyetçiliğinin bugün geldiğimiz noktada Türkiye Cumhuriyeti ile kader birliği yapabilen bir KKTC ile taçlanması uluslararası egemen güçlerin bütün hesaplarını altüst etmeye yetmiştir. Türkiye ve Kıbrıs Türkleri, birlik ve beraberliklerini sonsuza kadar güçlendirerek sürdürecekler, tüm dünyanın tanıyacağı bir KKTC mutlaka yaratılacaktır. KKTC'nin kuruluşunun 37'nci yılını gururla ve coşkuyla kutluyor, bu vesileyle başta Dr. Fazıl Küçük, Rauf Denktaş ve Bülent Ecevit olmak üzere, vatan mücadelesinde canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum.
Rauf Denktaş - 15.11.2020
Kılıçdaroğlu, KKTC'nin 37. kuruluş yıl dönümünü kutladı
Yıl dönümü ile Cumhuriyet Bayramını kutlayan Kılıçdaroğlu, "KKTC'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ı saygı ve rahmetle anıyor, Kıbrıs Türk halkına sevgi ve selamlarımı iletiyorum.
Rauf Denktaş - 14.11.2020
BBP Genel Başkanı Destici, KKTC'nin 37'nci kuruluş yıl dönümünü kutladı
Koronavirüs tedbirleri nedeniyle davete katılamayacağını belirten Destici, şunları kaydetti: "Kıbrıs Türklüğünün, büyük Türk dünyasının en önemli parçalarından biri olduğu düşüncesi, Kıbrıs Türklüğünün varlığını sonsuza dek hür ve güven içinde sürdürmesi dileği ve birliğimizin ebediyete kadar devam edeceğine olan inancımla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 37. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, şahsınızda Kıbrıs Türk halkına saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum. Enosis rüyası gören Rum katliamcılara karşı verilen mücadelede şehit olan tüm Mehmetçiklerimizi, mücahitlerimizi, masum sivillerimizi rahmetle anıyor, başta Dr. Fazıl Küçük ve KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş olmak üzere bağımsızlık mücadelesinin kahramanlarını saygıyla ve rahmetle yad ediyorum.
Rauf Denktaş - 14.11.2020
Destici: "KKTC'nin kuruluşunun 37. yıldönümü kutlu olsun"
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 37. Kuruluş Yıl Dönümü kutlamaları ile ilgili nazik davetine teşekkür eden Destici, "Ülkemiz ve tüm dünyanın içinde bulunduğu pandemi şartları ile Şahsımın soğuk algınlığı rahatsızlığı nedeniyle, çok arzu etmeme rağmen, davetinize icabet edemiyorum. Kıbrıs Türklüğünün, büyük Türk dünyasının en önemli parçalarından biri olduğu düşüncesi; Kıbrıs Türklüğünün varlığını sonsuza dek hür ve güven içinde sürdürmesi dileği ve birliğimizin ebediyete kadar devam edeceğine olan inancımla; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 37. Kuruluş Yıl Dönümünü kutluyor, şahsınızda Kıbrıs Türk Halkına saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum. Enosis rüyası gören Rum katliamcılara karşı verilen mücadelede şehit olan tüm Mehmetçiklerimizi, Mücahitlerimizi, masum sivillerimizi rahmetle anıyor, başta Dr.Fazıl Küçük ve KKTC kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş olmak üzere bağımsızlık mücadelesinin kahramanlarını saygıyla ve rahmetle yad ediyorum" ifadelerini kullandı.
Rauf Denktaş - 8.11.2020
Haftanın tarihine bakış
1967- Türk hükümetinin, 31 Ekim'de gizlice girdiği Kıbrıs'ta, Rumların tutukladığı Türk toplumu lideri Rauf Denktaş'ın serbest bırakılmasını Kıbrıs hükümetinden istemesi sonrası, Denktaş serbest bırakıldı.
Rauf Denktaş - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1967- Kıbrıs Türklerinin, Rum çetelerinin saldırılarına maruz kaldığı günlerde, Rauf Denktaş gizlice adaya girdi.
Rauf Denktaş - 5.10.2020
DSP Genel Başkanı Aksakal'dan KKTC'deki Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin açıklama Açıklaması
"Türkiye için Kıbrıs adasının önemini yeterince anlayamayan ve en iyimser tanımıyla dolaylı olarak Rum-Yunan ikilisinin 'ENOSIS' hayallerine hizmet eden kesimlerin varlıklarını hala sürdürüyor olması gerçekten kaygı verecek düzeylere çıkmıştır." ifadelerini kullanan Aksakal, şöyle devam etti: "Başta ABD olmak üzere emperyalist sistemin maskeli yüzü AB ülkelerinin açıktan destek verdiği bu stratejiye karşı vatansever Kıbrıslı soydaşlarımız Dr. Fazıl Küçük ve Rauf Denktaş liderliğinde oluşturdukları milli mücadeleyi, 1974 yılında gerçekleştirilen Barış Harekatı ile taçlandırmış ve bağımsız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin temellerini atmışlardı.
Rauf Denktaş - 4.10.2020
Kastamonu'da otomobil refüjdeki elektrik direğine çarptı: 2 ölü
Alınan bilgiye göre, Hakan Toykar'ın (20) kullandığı 37 BK 869 plakalı otomobil, Rauf Denktaş Caddesi'nde kontrolden çıkarak refüjdeki elektrik direğine çarptı.
Rauf Denktaş - 4.10.2020
Son dakika haber | Kastamonu'da otomobil refüje çarptı: 1 ölü, 1 yaralı
Alınan bilgiye göre, Hakan Toykar'ın kullandığı 37 BK 869 plakalı otomobil, Rauf Denktaş Caddesi'nde kontrolden çıkarak refüje çarptı.
Rauf Denktaş - 13.9.2020
Haftanın tarihine bakış
1962- Kıbrıs'ta Rauf Denktaş'a suikast girişiminde bulunuldu.
Rauf Denktaş - 11.9.2020
Kastamonu'da işlevini yitiren kaldırımlar yenileniyor
Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, ekiplerin yürüttüğü kaldırım yenileme ve yapım çalışmalarının yürütüldüğü alanlarda incelemelerde bulundu. İncelemelerinin ardından sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, "Memleketimize hizmet için şehrimizin her noktasında çalışmalarımızı yoğun bir tempo ile sürdürüyoruz. Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğümüz tarafından; Atabeygazi Mahallesi'nde muhtelif yerlerde merdiven yapımları tamamlanmıştır. Beyçelebi Mahallesi Hedanioğlu Camii'nde andezit kaplamayla çevre düzenlemesi yapılmıştır. Candaroğulları Mahallesi Bahçeli Öğretmenevlerinde kaldırım yenileme çalışmaları yapılmıştır. Candaroğulları Mahallesi Ş. Nihat Çendik Sokak'ta bulunan merdivenlerde ve çeşmede yenileme çalışması yapılmıştır. Cebrail Mahallesi 10 Aralık Caddesi'nde yapılan kaldırım yenileme çalışmaları tamamlanmıştır. Cumhuriyet Caddesi ve Şeyh Şaban-ı Veli Caddesi'nde yapılan kaldırım yenileme çalışmaları tamamlanmıştır. İnönü Mahallesi ve Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Taşköprü Yolu mevkiinde yapılan kaldırım yenileme ve yapım çalışmaları tamamlanmıştır. İnönü Mahallesi Alparslan Türkeş Bulvarı ve Rauf Denktaş Caddesi'nde kaldırım yenileme çalışması yapılmıştır.
Rauf Denktaş - 17.8.2020
Son dakika gündem: Kastamonu'da otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti
İnönü Mahallesi Rauf Denktaş Caddesi'nde yolun karşısına geçmeye çalışan Seher Özkan'a (61), B.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Rauf Denktaş Haberleri | Rauf Denktaş Kimdir - Haberler - Rauf Denktaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Rauf Denktaş kimdir, hayatı ve biyografisi. Polis uygulamasını gördü, son sürat geri geri kaçtı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.12.2020 06:31:40. #1.15#
title