Oturma Eylemi Haberleri

Oturma Eylemi haber, Oturma Eylemi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Oturma Eylemi - 3.12.2020
Son dakika haberleri! DHA YURT BÜLTENİ - 19
-Dede Ali ve oğlu Muhammet'in fotoğrafları Haber-Kamera: Ayhan ACAR/BARTIN,  ======================= Evlat nöbetindeki anneden oğluna çağrı: Sen ve bütün arkadaşların gelin, teslim olun   DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 177 ailenin HDP il binası önündeki oturma eylemi, 458'inci günde de sürüyor.
Oturma Eylemi - 3.12.2020
Van'da gösteri ve yürüyüşler 15 gün yasaklandı
Kararla, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, terör örgütlerinin planlarının bertaraf edilmesi, milli güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve genel sağlığın korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlüklerin, genel asayişin devamının temini ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının engellenmesinin amaçlandığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, il coğrafi sınırları içerisinde 5 Aralık'tan geçerli, 19 Aralık da dahil olmak üzere 15 gün süreyle Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümlerine göre düzenlenecek gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları, kanunun ilgili maddesine istinaden yasaklanmıştır." Açıklamada, kentte düzenlenecek basın açıklaması, oturma eylemi ve anket yapılması, çadır ve stant kurulması, imza kampanyası düzenlenmesi, bildiri, broşür ve el ilanı dağıtılmasının ise mülki idare amirinin iznine bağlandığı bildirildi.
Oturma Eylemi - 1.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 15
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Olay yerinden görüntü -Polis ekiplerinin mezarlıkta inceleme yapmasından görüntü -Yaralıların ambulansla hastaneye kaldırılmasından görüntü -Genel ve detay görüntüler Haber - Kamera: Doğan ÇİZMECİ / TURGUTLU (Manisa), ============================== Evlat nöbetindeki babadan oğluna çağrı: Devletimize karşı eline silah alma DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 177 ailenin HDP binası önündeki oturma eylemi, 456'ncı günde de sürüyor.
Oturma Eylemi - 1.12.2020
14 yaşındaki çocuğun dağa kaçırılmasına aracılık edenlere yönelik operasyon: 9 gözaltı
Alınan bilgiye göre, 5 yıl önce 14 yaşında dağa kaçırılan ve bir süre önce güvenlik güçlerine teslim olarak HDP il binası önünde oturma eylemi yapan ailesine kavuşan örgüt mensubu ile ilgili Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma sürüyor.
Oturma Eylemi - 29.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 9
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -------------- Grubun gelişi Kayalıklardan denize atlaması Yüzmeden bölümler Kayalıklardan balıklama atlayanlar Röportajlar HABER- KAMERA: Ahmet ACAR/DEMRE (Antalya), =========================== HDP önündeki eylemde 454'üncü gün   DİYARBAKIR'da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 177 ailenin HDP il binası önündeki oturma eylemi, 454'üncü günde de sürüyor.
Oturma Eylemi - 27.11.2020
Son dakika haberi: Hindistan'da çiftçiler, yeni tarım yasalarına karşı protestolarını sürdürüyor
Polisin kamyonlar, kargo konteynerleri ve beton bloklarla oluşturduğu barikatı traktörlerle açan çiftçiler, burada oturma eylemi yaptı.
Oturma Eylemi - 25.11.2020
Karaman'da gösteri ve yürüyüşler geçici olarak yasaklandı
Karaman'da gösteri yürüyüşü, oturma eylemi ve çadır kurma gibi etkinlikler bir ay süreyle yasaklandı.
Oturma Eylemi - 25.11.2020
Teröristler, çocukların hayallerini de çaldı
Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti 449'uncu gününe girdi.
Oturma Eylemi - 24.11.2020
Diyarbakır annelerinin oturma eylemine bir aile daha katıldı
Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önünde sürdürdükleri evlat nöbetine bir aile daha katıldı.
Oturma Eylemi - 23.11.2020
Mardin'de etkinlikler 30 gün süreyle yasaklandı
Kararın, Mardin sınırları içerisinde vatandaşların temel hak ve hürriyetlerine dair Uluslararası Sözleşmeler, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve kanunlar kapsamında, ilde genel sağlığın korunması, kamu düzeni ve kamu güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının önlenmesi amacıyla alındığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 11. maddesinin (a) ve (c) fıkraları ile 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamında, ilimiz sınırları içerisinde her türlü kapalı ve açık yer toplantıları ile gösteri yürüyüşleri, basın açıklaması, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi, anma töreni, şenlik, konser, eğlence, oyun, temsil, gösteri ve benzeri tüm eylem ve etkinlikler 23 Kasım saat: 00.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Oturma Eylemi Haberleri | Oturma Eylemi Haber - Haberler - Oturma Eylemi haberleri, son dakika oturma eylemi haber ve gelişmeleri burada. DİYARBAKIR - Diyarbakır annelerinden çocuklarına teslim ol çağrısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.12.2020 21:46:08. #1.14#
title