Muhafazakar Haberleri

Muhafazakar haber, Muhafazakar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muhafazakar - Dün
İran'da hükümet ve devlet televizyonu arasında "yaptırım" polemiği
Viyana'daki görüşmelerde İran heyetine başkanlık eden Dışişleri Bakan Yardımcısı Arakçi, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Viyana'da Press TV'nin 'bilgi sahibi' olduğu söylenen kaynağının kim olduğunu bilmiyorum ancak bu kişi kesinlikle bilgi sahibi değil." ifadeleriyle hükümete muhalif muhafazakarların kontrolündeki devlet televizyonunu yalanladı.
Muhafazakar - Dün
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Pandemi ve dijital eğitim Selçuk, pandeminin eğitimde bir kazancının olup olmayacağı yönündeki soruya ise şu yanıtı verdi: "Eğitim aslında dünyadaki en muhafazakar kurumlardan birisidir.
Muhafazakar - 20.04.2021
İran siyaseti sabotajların gölgesinde
İran'ın nükleer programı ve bu hususta yürütülecek müzakereler cumhurbaşkanının iradesinden öte bizzat Devrim Rehberi Ali Hamaney'in kontrolünde olan konular. Bu bakımdan yaklaşık iki ay sonra gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan kişinin kim olduğu pratikte pek bir şey değiştirmeyecek de olsa, nükleer enerji konusundaki gelişmelerin ne yöne evrilebileceğini anlamak açısından önemli olacak. Biden yönetiminin Obama dönemine benzer şekilde nükleer faaliyetleri konusunda İran ile bir anlaşma yapması muhtemel görünse de İsrail'in bu süreçleri zaman zaman sabote ettiği unutulmamalı. Öte yandan İran'da toplumsal huzursuzluğun giderek arttığı da hesaba katılmalı. Kronik siyasi sorunlar ve ekonomideki kötüleşmeye ilave olarak yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadeledeki başarısızlık, aşılamadaki yetersizlik ve artan ölüm vakaları da bu huzursuzluğu besleyen faktörler. Bütün bunların ötesinde İran toplumunun ekseriyeti ne muhafazakarlardan ne de reformculardan değişim konusunda bir medet umuyor.
Muhafazakar - 19.04.2021
Son dakika haberleri! İngiltere Başbakanı Johnson, ülkede tartışmalara yol açan Hindistan ziyaretini iptal etti
Johnson'ın liderliğini yaptığı Muhafazakar Partiden bir yetkili de BBC'ye yaptığı açıklamada, Başbakan'ın ziyaretinin "saçma" olduğunu ifade etmişti.
Muhafazakar - 18.04.2021
ANALİZ- İran'a yönelik sabotajlar Ruhani'yi nükleer anlaşma karşıtı muhafazakarların taleplerini kabule zorluyor
İran ve nükleer anlaşmanın tarafları, Viyana'da anlaşmayı kurtarmak için belki de son kozlarını oynarken İran'ın uranyum zenginleştirme tesisine düzenlenen sabotaj, ılımlı kimliğiyle bilinen Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin hükümetini nükleer program konusunda sertlik yanlısı...
Muhafazakar - 16.04.2021
Son dakika haber! 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölüm yıldönümü
Özal'ın dışarıda 1. Körfez Savaşı'nın içeride ise muhtıra, darbe, bölücü ve yıkıcı terör eylemlerinin yaşandığı çok hassas bir dönemde ince bir siyasetle Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin her açıdan bekasını korumaya çalıştığını aktaran Baruş, "Milliyetçi, muhafazakar bir çizgide, sosyal, adaletçi ve rekabete dayalı serbest piyasa ekonomisini esas alan bir siyasi anlayışla modern ve güçlü bir Türkiye için sonuna kadar mücadele etmiştir.
Muhafazakar - 14.04.2021
Son dakika haber: İngiliz Parlamentosu, eski Başbakan Cameron hakkında verilen soruşturma önergesini reddetti
Önergeyi veren İşçi Partisi'nin lideri, parlamentoda yaptığı açıklamada, Greensill olayının Muhafazakar Parti'de "kirlenmişlik ve kayırmacılığı" gösterdiğini belirterek, "eksiksiz" bir soruşturma istedi.
Muhafazakar - 14.04.2021
Son dakika haberleri... İngiliz hükümeti eski Başbakan Cameron'a parlamento soruşturması önerisini reddetti
Cameron'ın hükümet tarafından değil, parlamento tarafından soruşturulması gerektiğini savunan İşçi Partisi'nden yapılan açıklamada ise, "Muhafazakar Parti'ye kendi ödevine not vermesi için güvenilemez.
Muhafazakar - 14.04.2021
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Siyonistler İran'a karşı adım atarsa cevabını veririz ve ilk cevabı aldılar"
"Hiçbir kanadın seçimler için halkın geçimini rehin almaya hakkı yoktur" İran'daki cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda ise muhafazakarları eleştiren Ruhani, "Seçimler çok önemlidir ancak hiçbir kanadın seçimler için halkın geçimini rehin almaya hakkı yoktur.
Muhafazakar - 14.04.2021
İranlı akademisyen Gülmuhammedi 3 aydan önce ABD'den yaptırımlarla ilgili somut adım beklemiyor Açıklaması
ABD'nin nükleer anlaşma ve yaptırımlar konusuna kısa vadeli bakmadığını belirten Gülmuhammedi, şöyle devam etti: "İran ile ABD arasındaki ikili görüşmeler ve iki tarafın da içinde olduğu nükleer anlaşma müzakereleri Ruhani döneminde gerçekleşmeyecek. ABD, böyle bir görüşmenin İran'ın yeni hükümetiyle olmasını isteyecektir. İran'da muhafazakar bir isim cumhurbaşkanı olursa ABD ile müzakerelerden kolay kolay çekilmeyecektir.
Muhafazakar - 13.04.2021
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
"Oturacağımız yeri de biliriz, buyur edip oturtacağımız yeri de" Bahçeli, AB Konseyi Başkanı ve AB Komisyonu Başkanı'nın geçen haftaki Ankara ziyaretlerinin, sanal ve sahte bir koltuk krizi bahanesiyle gölgelendiğine işaret etti. AB protokol birimleri arasındaki koordinasyonsuzluk ve iletişim kazalarının böylesi bir tabloyu ortaya çıkardığını dile getiren Bahçeli, şunları söyledi: "AB Konseyi Başkanı'na Cumhurbaşkanı, Komisyon Başkanı'na da Başbakan protokolü uygulandığı bilinmektedir. Kimin nerede ve nasıl oturacağı belliyken konuyu istismar eden zihniyetler hem kel hem fodul hem suçlu hem de maksatlıdır. AB Konseyi Başkanı, kanepe krizinden sonra susmuş, ilerleyen günlerde söz konusu krizden kendi ekibinin sorumlu olduğunu itiraf etmiştir. Bir başka açıklamasında da bundan dolayı uykusuz geceler geçirdiğini söylemiştir. Hiç kimse kusura bakmasın, biz oturacağımız yeri de biliriz, buyur edip oturtacağımız yeri de biliriz. Bu koltuk meselesinden nem kapan, estirilen yalan rüzgarına kanan İtalya'nın acemi ve çaylak Başbakanı, Sayın Cumhurbaşkanı'na 'diktatör' iftirası atmıştır. İP'in Başkanı da İtalya Başbakanı'nın posta koyduğunu çok kaba, nezaketsiz ve argo bir üslupla ifade etmiştir. Diktatör suçlaması posta koymak değil, küstah ve kindar bir bühtandır. Diktatör arayan kendi geçmişine bakmalıdır. Çok şükür bizden Duçe çıkmadı, Führer çıkmadı, Firavun çıkmadı, Franko çıkmadı, Salazar çıkmadı, ülkemizde de Nazi kalıntıları ve kara gömlekliler görülmedi. İP'in Başkanı posta koymaya meraklıysa gitsin HDP'yi hedef alsın, gitsin PKK'ya ve FETÖ'ye tek bir laf etsin. İtalya Başbakanı çizmeyi aşmakla kalmamış, gizli Mussollini hayranlığı yakasını ele vermiştir." Berlin Merkezli Bilim ve Politika Vakfının hazırladığı araştırma raporuna da tepki gösteren Devlet Bahçeli, Türkiye'nin yeni hükümet sisteminden, neye ve hangi amaçlara hizmet ettiği az çok belli olan bir Alman vakfının bu kadar rahatsızlığı, bu denli memnuniyetsizliğinin, milletin tarihi ve muhteşem bir tercihte bulunduğunu ispatladığını dile getirdi. Bahçeli, "Diyorlar ki tarikatlara mensup aşırı muhafazakarlarla MHP üyeleri yeni boşalan bürokratik mevkileri işgal ediyormuş.
Muhafazakar - 13.04.2021
AYM'nin 11 siyasi partinin mali denetimlerine ilişkin kararları Resmi Gazete'de yayımlandı
Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, Yüksek Mahkeme, Milli Mücadele Partisi, Türkiye Sosyalist İşçi Partisi ve Muhafazakar Yükseliş Partisinin 2017, Emekçi Hareket Partisi, Güven Adalet ve Aydınlık Partisi, Emek Partisi, Kadın Partisi, Millet Partisi, Liberal Demokrat Parti ve Genç Parti'nin 2018, Özgürlük ve Dayanışma Partisi'nin ise 2017 ve 2018 yıllarına ait mali denetimlerini yaptı.
Muhafazakar - 11.04.2021
Ekvador'da devlet başkanlığı seçimi için 2. tur oy verme işlemi başladı
Ülkede 1. tur seçimlerinde Umut İçin Birlik (UNES) koalisyonu adayı Andres Arauz oyların yüzde 32,72'sini, Hristiyan Sosyal Partisi (CREO) ittifakı adayı muhafazakar Guillermo Lasso yüzde 19,74'ünü alarak 2.
Muhafazakar - 11.04.2021
Son dakika haber! "İngiltere Başbakanı Johnson, Prens Philip'in cenaze törenine katılmayacak" başlıklı haberimizin girişinde "17 Nisan" tarihi sehven "17 Mayıs"...
Öte yandan, Johnson'ın liderliğini yaptığı iktidardaki Muhafazakar Parti, ülkede gelecek ay yapılacak yerel seçimler için yürüttükleri çalışmaları 17 Nisan'a kadar durdurdu.
Muhafazakar - 09.04.2021
Biden, ABD Yüksek Mahkemesinin yapısını yeniden değerlendirecek bir komisyon kurduruyor
Eski ABD Başkanı Donald Trump döneminde mahkemeye atanan muhafazakar yargıçlar, Demokratlar arasında tartışmalara neden olmuş, 3 Kasım 2020'deki başkanlık seçimlerinin ardından mahkemenin seçim sonuçlarını ele alıp almayacağı tartışılmış ve Demokrat Parti mahkemenin üye sayısının artırılabileceğinin sinyalini vermişti.
Muhafazakar - 07.04.2021
İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "Nükleer anlaşmanın canlandırılmasında yeni bir döneme şahit oluyoruz"
İran içinde nükleer anlaşmaya muhalefet eden muhafazakar kesimi de eleştiren Ruhani, "Nükleer faaliyetlerin sonlandırıldığı yönünde yalanlar söylediler.
Muhafazakar - 06.04.2021
İsrail'de koalisyon pazarlıkları ve muhtemel senaryolar
Yahudiler arasındaki dini kamplaşma toplumu kabaca sağ ve sol cenah olmak üzere iki kampa ayırmış durumda. Koalisyon kurma amacıyla partiler önce kendi cenahındaki diğer partilere başvururlar, daha sonra karşı cenahtan destek ararlar. Siyaset sahnesinde önceleri sol ve merkez sol partiler başat iken zamanla bu partiler bu konumlarını kaybettiler. Özellikle son on yıl İsrail'de sağ ve merkez sağ partilerin iktidar olduğu dönem olarak öne çıkıyor. Bu aynı zamanda Netanyahu'nun başbakanlığı dönemidir. Onun dönemi İsrail devletinin hızlı bir şekilde bir din devletine dönüşmesiyle karakterize edilebilir. Bu dönemde dindar kesimin devlet tarafından kollanması ve himaye edilmesi, halk arasında muhafazakarlığın yükselmesi, dindar kesime türlü avantajlar sağlanması girişimleri gibi toplumu ilgilendiren hususların yanı sıra, yıllardır Netanyahu'nun ajandasında bulunan ve bu yüzden 2013'ten itibaren siyasi krizler doğuran İsrail'i bir Yahudi devleti olarak tanımlama çabaları gibi devletin yapısıyla ilgili 2018'de başarıya ulaşmış girişimler yaşandı.
Muhafazakar - 05.04.2021
İran Meclis Başkanı Kalibaf, ülkesinin ekonomisinde "rant dağı" oluştuğu yorumunu yaptı
Muhafazakar siyasetçi Kalibaf, "İran'da bürokrasi kendini kimseye karşı sorumlu görmeyen huysuz bir ata döndü.
Muhafazakar - 02.04.2021
İngiltere'de 70 milletvekilinin de desteğiyle "aşı pasaportu" karşıtı kampanya başlatıldı
İngiliz basınında yer alan haberlere göre, eski İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, Muhafazakar Parti milletvekillerinden George Lain Duncan ve Liberal Parti lideri Ed Davey'in de yer aldığı kampanyada aşı pasaportuna ülkedeki özgürlüklere zarar vereceği gerekçesiyle karşı çıkıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Muhafazakar Haberleri | Muhafazakar Haber - Haberler - Muhafazakar haberleri, son dakika muhafazakar haber ve gelişmeleri burada. Yeni Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2006 yılında İBB'ye 1 günlük başkanlık yapmış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.4.2021 03:00:44. #1.16#

title