Marmara Depremi Haberleri

Marmara Depremi haber, Marmara Depremi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Marmara Depremi - 08.07.2021
17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde kaybolan kızı için kitap yazdı
Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde Nurgül Karamert, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde 6 yaşındaki kızı Gözde Karamert'in kaybolmasıyla ilgili yaşadıklarına ilişkin "Sesimi duyan var mı?" adlı kitap yazdı.
Marmara Depremi - 30.06.2021
Bağcılar'da Kiraz Evler Kentsel Dönüşüm Temel Atma Töreni yapıldı
Bağcılar Belediye Başkanı Çağırıcı ise Türkiye ve İstanbul'un, 17 Ağustos Marmara Depremi ile gerçeğin farkına vardığını söyledi.
Marmara Depremi - 04.06.2021
Vatandaş sosyal medyadan istedi, Başkan Büyükakın yerine getirdi
BAŞKAN BÜYÜKAKIN'A SOSYAL MEDYADAN ULAŞTI Gebze ilçesinde yaşayan Nedim Kasım'ın, 1999 Marmara Depremi'nde hayatını kaybeden üniversite öğrencisi oğlu Hakkı Serkan Kasım'ın anısına yaptırdığı çeşmenin zamanla bakımsızlıktan yıprandığını gören bir vatandaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.
Marmara Depremi - 29.05.2021
Kocaeli'de Marmara Depremi'nde hasar gören 3 binanın yıkımı gerçekleştirildi
Kocaeli'de, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde hasar gören 3 binanın yıkımı gerçekleştirildi.
Marmara Depremi - 20.05.2021
Cem Yılmaz: "Büyük kahkahalar bizleri bekliyor!"
Takımınıza insan seçerken, sizden iyilerini hedeflemelisiniz Cem Yılmaz, takım çalışmasının önemine ilişkin düşüncelerinin sorulduğu bir soruyu ise şöyle yanıtladı: "AKUT gibi hayati bir yapılanma için takım çalışmasının hayat kurtardığını iyi biliyorum ama takım çalışması kendi işim için de hayati bir öneme sahip. Bir film, farklı farklı disiplinlerden, çok farklı düşünen insanların bir araya geldiği devasa bir organizasyonun işidir. Adeta bir mühendislik çalışmasıdır. İşin başı, doğru insanları seçebilmek ve inisiyatifi paylaşabilmektir. Burada temel hedef, sizden iyi, başarılı insanları bir araya getirmektir. Bu hedeflenmelidir." Cem Yılmaz: "Bir başka insan için bir şeyler yapmanın önemini kitlelere anlatmaktan vazgeçmemeliyiz. AKUT'a elimden gelebilecek her türlü desteği, her zaman vermeye hazırım." Türkiye'de sivil toplum kuruluşlarının ve arama kurtarma faaliyetlerinin dışarıdan nasıl göründüğünü öğrenmeyi amaçlayan bir soruyu ise, Cem Yılmaz şöyle yanıtladı: "Bu konuda şaşırdığım şeyler gözlemliyorum. Örneğin dünyaya emsal teşkil edecek bir arama kurtarma organizasyonumuz var ama 1999 Marmara Depremi'nden bu yana hala eksikliklerimiz var.
Marmara Depremi - 14.04.2021
Annenin evladını sevdiği gibi sinemayı seven oyuncu: Hayati Hamzaoğlu
17 Ağustos 1999'da yaşanan Marmara Depremi'nde Yalova'daki evi yıkılan usta oyuncuya 1999 Altın Portakal Film Festivali Yaşam Boyu Onur Ödülü'nü almak için gittiği Antalya'da dönemin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kumbul tarafından ev tahsis edildi.
Marmara Depremi - 04.04.2021
Haftanın tarihine bakış
2006- Konya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi, Marmara Depremi'nde Yalova'da yaptırdığı ve sattığı bazı binaların yıkılması sonucu "birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet verdiği" gerekçesiyle yargılanan Veli Göçer ile mimar İsmet Kösebalaban'a 18'er yıl 9'ar ay hapis cezası verdi.
Marmara Depremi - 24.03.2021
Kocaeli'de 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde hasar gören bina yıkıldı
Kocaeli'de, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde ağır hasar gören 3 katlı binanın yıkımı gerçekleştirildi.
Marmara Depremi - 23.03.2021
İstanbul Havalimanı'nda deprem için eylem planı hazırlandı
EYLEM PLANI PAYDAŞLARIN BİLGİSİNE SUNULACAK  Alınan kararda, 17 Ağustos 1999 yılında meydana gelen Marmara Depremi sırasında yurtdışından uçakla Atatürk Havalimanı'na gelen yardımların dağıtımı ve sevki sırasında yaşanan sorunların benzerinin yaşanmaması için eylem planı hazırlandı.
Marmara Depremi - 17.03.2021
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut, AKUT'un 25. yılını kutladığı toplantıda konuştu Açıklaması
Meyer-Landrut, AB olarak son 20 yıl içinde Türkiye'ye, karşı karşıya kaldığı afetlerde, 1999 yılındaki Büyük Marmara Depremi ve 2011 yılındaki Van Depremi'nde daima destek olduklarını hatırlattı.
Marmara Depremi - 17.03.2021
AKUT, olası İstanbul depremine 2 acil durum merkezi ve 1600 kişilik ekiple müdahale edecek
Şalcı, 1998 Adana Ceyhan depremindeki çalışmalarından dolayı kamu yararına dernek statüsü kazanan AKUT'un, 1999 Marmara Depremi ile Türkiye'nin tanıdığı, bildiği, güvendiği bir arama kurtarma derneği haline geldiğini söyledi.
Marmara Depremi - 09.03.2021
Gölcük'te afet bilinci eğitimleri başladı
Gölcük Kavaklı Şehit Onbaşı Adem Başoğlu Ortaokulu'nda düzenlenen eğitimde konuşan Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük'ün 1999 Marmara Depremi'nin merkez üssü olduğunu belirtti.
Marmara Depremi - 03.03.2021
Sakarya'nın beton raporu hazırlandı
Komisyon çalışmaları ve konu ile ilgili değerlendirmede bulunan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, "Bir yapının kaliteli, dayanıklı olduğunu belirlemek içi çeşitli kıstaslar, yapılması ve gerçekleştirilmesi gereken kurallar vardır. Şehrimiz 22 sene önce Marmara Depremi ile büyük bir felaket yaşadı ve yapı sağlamlığının önemi de en çok o zamanda anlaşıldı.
Marmara Depremi - 22.02.2021
Bakanlar Kurum, Pakdemirli ve Soylu İzmir'de deprem konutları temel atma törenine katıldı
17 Ağustos Marmara Depremi'ne de değinen Yıldırım, Türkiye'nin o günden bugüne kadar büyük ivme yakaladığına işaret etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Marmara Depremi Haberleri | Marmara Depremi Haber - Haberler - Marmara Depremi haberleri, son dakika marmara depremi haber ve gelişmeleri burada. İZMİT BELEDİYESİ İLE KÜLTÜR BAKANLIĞI ARASINDA TARİHİ KAZI PROTOKOLÜ YAPILDI.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.8.2021 12:50:59. #1.14#

title