Kuzey Kore Haberleri

Kuzey Kore haber, Kuzey Kore son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kuzey Kore - 25.10.2020
Nükleer Silahların Yasaklanması Anlaşması'nı 50. ülke olarak Honduras onayladı
Nükleer silah sahibi ABD, Rusya, Birleşik Krallık, Çin, Fransa, Hindistan, Pakistan, Kuzey Kore ve İsrail ise anlaşmayı imzalamadı.
Kuzey Kore - 23.10.2020
Çin lideri Şi, Kore Savaşı anma toplantısında ABD'ye "tek taraflılıktan kaçınma" mesajı verdi
Çin, 1950-1953 yıllarında Kore Savaşı'ında Güney Kore'yi destekleyen ABD öncülüğündeki güçlerin müdahalesinin ardından Kuzey Kore'ye destek vermişti.
Kuzey Kore - 23.10.2020
Japonya Başbakanı Suga: Japonya-ABD ittifakının caydırıcılığını güçlendirip, Serbest ve Açık İndo-Pasifik vizyonunu hayata geçirmeliyiz
Kamu yayıncısı NHK'ye göre kabulde, Kuzey Kore'nin eylül başında sergilediği ve "kıtalararası yeni balistik füzeler" olduğu iddia edilen gelişmiş silahlar, Çin'in artan bölgesel yayılmacılığı ve Okinawa'da yerleşik ABD üslerinin eyalet üzerindeki yüklerinin hafifletilmesi gibi güvenlik konuları ele alındı.
Kuzey Kore - 23.10.2020
ABD'de başkan adayları ikinci kez canlı yayında kozlarını paylaştı: (1)
Adaylar Kuzey Kore konusunda gerildi Trump, göreve geldiğinde ABD'nin Kuzey Kore ile savaşın eşiğinde olduğunu ifade ederek, 32 milyon insanın ölümüne engel olduğunu söyledi.
Kuzey Kore - 22.10.2020
Son dakika haberi! ABD, Nükleer Silahların Yasaklanması Antlaşması'nı imzalayan ülkelerden desteklerini geri çekmelerini istedi
5 nükleer güç ABD, Rusya, Çin, İngiltere ve Fransa'nın yanı sıra nükleer silahlara sahip olduğu düşünülen ya da bilinen Hindistan, Pakistan, Kuzey Kore ve İsrail oylamayı boykot etmişti.
Kuzey Kore - 22.10.2020
Japonya Savunma Bakanı Kişi'den Okinawa'ya ilk ziyaretinde "Çin ve Kuzey Kore" vurgusu
Japonya Savunma Bakanı Kişi Nobuo, Çin ve Kuzey Kore'nin "bölge güvenliğini tehdit eden" faaliyetlerine karşı tetikte olunması gerektiğini söyledi.
Kuzey Kore - 21.10.2020
BM'den Kuzey Kore'ye yardım malzemesi tedarikinde yaptırım muafiyeti
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), uluslararası bir yardım kuruluşunun Kuzey Kore'ye insani yardım malzemesi tedarikine yaptırım muafiyeti tanıdı.
Kuzey Kore - 21.10.2020
Japonya'dan "alıkonulmuş Japonlar" konusunda uzlaşmacı yaklaşım
Japonya, "alıkonulmuş Japonlar" sorununu çözüme kavuşturmak amacıyla Kuzey Kore'ye uzlaşmacı yaklaşım gösterdi.
Kuzey Kore - 20.10.2020
Endonezya ve Japonya'dan savunma ve güvenlik alanında ilişkileri geliştirme mesajı
Suga, Kuzey Kore ve Güney Çin Denizi gibi bölgesel sorunlar ile bölgenin barış ve istikrarının korunması konusunda Endonezya ile ortak çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.
Kuzey Kore - 19.10.2020
Japonya Başbakanı Suga: "Vietnam, İndo-Pasifik'te anahtar partner"
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında getirilen seyahat sınırlamalarının kademeli olarak hafifletilmesi kararına vardıklarını bildiren Suga, Kuzey Kore-Japonya arasındaki "alıkonulmuşlar" sorununda, Japonya'nın çabalarına Vietnam'ın destek vereceğini kaydetti.
Kuzey Kore - 19.10.2020
Son dakika haberleri | Japonya Başbakanı Suga'nın ilk yurt dışı ziyareti Vietnam'a
Japonya Başbakanı Yoshihide Suga, geçen ay göreve gelmesinden bu yana ilk yurt dışı seyahatini Vietnam'a gerçekleştirdi. Dün ülkenin başkenti Hanoi'ye gelen Suga, bugün Vietnamlı mevkidaşı Nguyen Xuan Phuc ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede bölgesel meseleleri ele aldıkları öğrenilen ikilinin, korona virüs salgını nedeniyle getirilen seyahat sınırlamalarının hafifletilmesi, ekonomi ve savunma işbirliğinin güçlendirilmesi ile Kuzey Kore ve Çin konularında görüş alışverişinde bulundukları öğrenildi.
Kuzey Kore - 19.10.2020
Kuzey Kore'de gözaltı sisteminde insanlık dışı muamele iddiaları
İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Uzak Doğu ülkesi Kuzey Kore'de adli soruşturma ve gözaltı sürecinde yaygın ve sistematik insan hakları ihlallerinin yaşandığı uyarısında bulundu.
Kuzey Kore - 14.10.2020
Japonya'dan Kuzey Kore'ye yeni füze eleştirisi
Japonya'da Savunma Bakanı Kişi Nobuo, Kuzey Kore'nin alışılagelmiş kıtalararası balistik füzelerin (ICBM) geliştirilmiş hali olduğuna inanılan versiyonunu sergilemesine yönelik, "Teyakkuzda olma açısından bu, bir yeni meydan okumadır.
Kuzey Kore - 13.10.2020
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un halktan ağlayarak özür diledi
un, İşçi Partisi'nin 75'nci kuruluş yıldönümündeki askeri geçti töreninde yaptığı konuşma sırasında halktan ağlayarak özür diledi.
Kuzey Kore - 11.10.2020
Kuzey Kore, askeri geçit töreninde füzelerini görücüye çıkardı
Kuzey Kore'de İşçi Partisi'nin 75'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle, Devlet Başkanı Kim Jong-un da katıldığı askeri geçit töreni düzenlendi.
Kuzey Kore - 11.10.2020
Haftanın tarihine bakış
Kuzey Kore, 25 Haziran 1950'de, Güney Kore askerlerinin sınırı geçtiğini öne sürerek savaş ilan etti.
Kuzey Kore - 11.10.2020
Kuzey Kore'de İşçi Partisi'nin 75. kuruluş yıldönümü için askeri geçit töreni
Kuzey Kore iktidardaki Kore İşçi Partisi'nin kuruluşunun 75. yıldönümünde Pyongyang'da askeri geçit töreni düzenledi.
Kuzey Kore - 10.10.2020
Kuzey Kore'de İşçi Partisi'nin 75. kuruluş yıl dönümü kutlanıyor
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Kore İşçi Partisi'nin 75. kuruluş yıl dönümü için düzenlenen törende ülkenin nükleer gücünü "tamamen seferber etme" tehdidinde bulundu.
Kuzey Kore - 7.10.2020
Kuzey Koreli kayıp diplomatın Güney Kore'ye sığındığı ileri sürüldü
Ülkesinin Roma Büyükelçiliğinde görev yaparken 2018'in sonunda kayıplara karışan Kuzey Koreli diplomat Jo Song-gil'in Güney Kore'de yaşadığı ileri sürüldü.
Kuzey Kore - 7.10.2020
Tokyo'daki Quad zirvesinde 4 ülkeden "Serbest ve Açık İndo-Pasifik" vizyonu vurgusu
Kuzey Kore, Doğu ve Güney Çin Denizi gibi bölgesel meselelerde görüş alışverişinde bulunuldu.
Kuzey Kore - 6.10.2020
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'dan İndo-Pasifik ülkelerine "Çin tehdidine" karşı birlik çağrısı
Bölgedeki Kuzey Kore sorununu da ele alındığı görüşmede Suga, ülkesinin Kuzey Kore ile arasındaki "alıkonulmuşlar sorununun" çözümünde ABD'den tam destek beklediğini belirtti.
Kuzey Kore - 6.10.2020
Son Dakika | ABD, Avustralya ve Hindistan Dışişleri Bakanları Japonya Başbakanı Suga ile görüştü
İkili görüşme Ayrıca Suga ve Pompeo'nun ikili özel bir görüşme daha gerçekleştirdikleri açıklanırken, bu görüşmede Kuzey Kore konusu başta olmak üzere ikili bölgesel meselelerin ele alındığı öğrenildi.
Kuzey Kore - 6.10.2020
Kaspersky araştırmacıları casusluk kampanyasını ortaya çıkardı
Virüs bulaşmış cihaza başlangıçta yüklenen kötü amaçlı yazılım, ek yük ve diğer kötü amaçlı yazılımları indirebilen bir program olan Truva atı indiricisinden oluşuyor. İndirilen yüke bağlı olarak, kötü amaçlı yazılım keyfi URL'lerden rastgele dosyalar indirip yükleyerek hedeflenen makineden bilgi toplayabiliyor. Keşfedilen kurbanların bağlantısına dayanarak, araştırmacılar MosaicRegressor'ın Afrika, Asya ve Avrupa'dan diplomatlara ve STK üyelerine yönelik bir dizi hedefli saldırıda kullanıldığını belirledi. Saldırıların bazıları Rus dilinde hedefli kimlik avı belgeleri içeriyordu. Bazıları ise Kuzey Kore ile ilgiliydi ve kötü amaçlı yazılımları indirmek için yem olarak kullanılıyordu.
Kuzey Kore - 6.10.2020
Kovid-19'la mücadele için 26 ülkeden Batılı ülkelere "yaptırımları kaldırın" çağrısı
Çin'in BM Daimi Temsilcisi Cang Cün, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu İnsan Hakları Komitesinde, aralarında Çin, Kuzey Kore, Venezuela, İran ve Rusya gibi ülkelerin de olduğu 26 ülke adına yaptığı ortak açıklamada, ABD, AB ve diğer Batılı devletlerden uyguladıkları yaptırımları Kovid-19'la mücadele için kaldırmalarını istedi.
Kuzey Kore - 4.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2006- Kuzey Kore, tarihinde ilk kez nükleer denemede bulunduğunu dünyaya ilan etti.
Kuzey Kore - 3.10.2020
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Trump'a geçmiş olsun mesajı gönderdi
KUALA Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi pozitif çıkan ABD Başkanı Donald Trump'a geçmiş olsun mesajı yolladı.
Kuzey Kore - 2.10.2020
Son dakika haber! Trump yönetiminin, Bolton'ın kitabının yayımlanmaması için açtığı dava devam edecek
Kitapta sadece yeniden seçilmeye odaklanan Trump'ın rastgele, bazen tehlikeli kararlar aldığından, Çin, Rusya, Ukrayna, Kuzey Kore, İran, İngiltere, Fransa ve Almanya gibi müttefikler ve düşmanlara yaklaşımından bahsedildiği belirtiliyor.
Kuzey Kore - 27.9.2020
Güney Kore, Kore Savaşı'nda ölen 117 Çinli askerin kemiklerini iade etti
Çinli askerlere ait kemiklerin çoğunluğunun Güney Kore ile Kuzey Kore arasındaki Askerden Arındırılmış Bölgede (DMZ) bulunduğu belirtildi.
Kuzey Kore - 26.9.2020
Son dakika haber: Japonya Başbakanı Suga'dan Covid-19'a karşı dayanışma çağrısı
"Kim Jong-un ile görüşmeye hazırım" Önceki Japonya Başbakanı Shinzo Abe'nin görevi süresince çözümü için çaba sarf ettiği Kuzey Kore tarafından kaçırılan Japon vatandaşları sorunu konusundaki kararlılığını dile getiren Suga, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile koşulsuz olarak görüşmeye hazır olduğunu ifade etti.
Kuzey Kore - 26.9.2020
Japonya Başbakanı Suga: "2021 yazında Tokyo Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yapmaya kararlıyız"
"Kuzey Kore lideri Kim ile koşulsuz görüşmeye hazırım" Kuzey Kore ile ilgili değerlendirmede de bulunan Suga, Japonya'nın Pyongyang ile ilişkileri normalleştirmek istediği ve nükleer silah ve füzeden tutuklular konusuna kadar bütün sorunları Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile koşulsuz görüşmeye hazır olduğunu söyledi.
Kuzey Kore - 25.9.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi'ye tepki
Buna karşılık Pelosi, "Trump'ın kime hayranlık duyduğunu biliyoruz. Putin'e, Kim Jong-un'a, Erdoğan'a hayranlık duyuyor. Ancak Sayın Başkan, Kuzey Kore, Rusya, Türkiye ya da Suudi Arabistan'da olmadığınızı hatırlatayım.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kuzey Kore Haberleri | Kuzey Kore Haber - Haberler - Kuzey Kore haberleri, son dakika kuzey kore haber ve gelişmeleri burada. Nükleer Silahların Yasaklanması Anlaşması'nı 50. ülke olarak Honduras onayladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.10.2020 08:36:39. #1.14#
title