Kuzey Kore Haberleri

Kuzey Kore haber, Kuzey Kore son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kuzey Kore 4.6.2020
Kuzey Kore'den ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun açıklamalarına tepki
Kuzey Kore, ABD'nin Hong Kong ya da insan hakları gibi konularda Çin'i eleştirme gibi bir pozisyonunun olmadığını belirtti.
Kuzey Kore 4.6.2020
Aktivistlerin attığı broşürler, Koreler arasında yeni bir gerilime yol açtı
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'ın kız kardeşi Kim Yo Jong, resmi basında çıkan açıklamasında, broşürlerin yer aldığı balonları uçuran ilticacılar için ana vatanlarına ihanet eden "alçaklar ve melez köpekler" ifadesini kullanarak, "Güney Koreli yetkililer, birtakım mazeretler sunarken bu durumun devam etmesine izin vermeyi sürdürürse ağır bir bedel ödemek zorunda kalacaktır.
Kuzey Kore 2.6.2020
Biden aynı hataları tekrar etmeye aday
Aralık 2019 NYT röportajı Aralık 2019'da, o sıralarda sık bir koruluk kadar kalabalık olan 2020 Demokrat Parti aday adaylarıyla yapılan röportaj dizisi dahilinde, Biden da bir grup New York Times (NYT) editörüyle bir araya geldi. Mülakat metni bir ay sonra, Ocak 2020'de yayımlandı. [2] Bu mülakatta Biden'a yöneltilen ilk dış politika sorusu özellikle Türkiye'yle ilgiliydi. ABD'nin şaha kalkan bir Çin ve haydut devlet Rusya'ya dair yaşadığı korkuların, Avrupa Birliği'nin (AB) gözle görülür dağılma sürecinin ve Afrika Boynuzu, İran, Keşmir, Libya, Kuzey Kore, Suudi Arabistan, Suriye, Ukrayna Venezuela ve Yemen gibi diğer bölgelerde yaşanan uluslararası krizlerin hakim olduğu bir dönemde, NYT editörlerinin tutup da ilk olarak Türkiye'ye değinmeyi tercih etmiş olmaları had safhada ilginçlik arz ediyor.
Kuzey Kore 28.5.2020
ABD'den Kuzey Kore devlet bankasına "yaptırımları delme" suçlaması
ABD Adalet Bakanlığı, Kuzey Kore Dış Ticaret Bankasını ABD yaptırımlarını delmekle suçlarken, bu konuda 28 Kuzey Kore vatandaşı ile 5 Çin vatandaşına da suçlama yöneltti.
Kuzey Kore 26.5.2020
BM, Kuzey ve Güney Kore sınırında karşılıklı ateş açılmasını "ateşkes ihlali" saydı
Güney Kore'deki Birleşmiş Milletler Komutanlığı (UNC), Güney ve Kuzey Kore sınırında askerlerin karşılıklı ateş açmasını, Kore Savaşı'ndan (1950-1953) sonra yapılan "ateşkesin ihlali" olduğunu bildirdi.
Kuzey Kore 24.5.2020
Kuzey Kore lideri Kim, nükleer cephaneliğin güçlendirilmesi konulu toplantı düzenledi
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un, ülkenin nükleer cephaneliğini güçlendirmek amacıyla askeri toplantı düzenlediği bildirildi.
Kuzey Kore 19.5.2020
Japonya'dan Rusya'yla uzlaşamadığı adalar konusunda egemenlik vurgusu
Öte yandan raporda Güney Kore için "önemli komşu" ifadesi kullanılırken, Kuzey Kore'nin nükleer silahlardan arındırılması için Pyongyang-Washington arasındaki müzakerelerin desteklenmesi gerektiği bildirildi.
Kuzey Kore 13.5.2020
ABD "Terörle Mücadelede İşbirliği Yapmayan Ülkeler" listesini açıkladı
ABD yönetimi, İran, Kuzey Kore, Suriye, Venezuela ve Küba'yı, "terörle mücadelede ABD ile işbirliği yapmayan ülkeler" olarak tescil ettiğini açıkladı.
Kuzey Kore 10.5.2020
Güney Kore, Kuzey Kore'ye Kovid-19 ile mücadelede iş birliği önerisini yineledi
Güney Kore, Kuzey Kore'ye yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı "karantina iş birliği" teklifini tekrarladı.
Kuzey Kore 9.5.2020
Çin'den, Kuzey Kore'ye Kovid-19 ile mücadelede destek mesajı
Çin, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede Kuzey Kore'ye destek vermeye hazır olduğunu belirtti.
Kuzey Kore 8.5.2020
Rapor: Kuzey Kore, ABD'ye ulaşabilecek nükleer silahları ateşleme tesisini bu yıl bitirebilir
Kuzey Kore'nin, ABD'nin herhangi bir yerine ulaşabilecek en güçlü nükleer silahlarını da ateşleyebilen devasa büyüklükteki yeni tesisini yıl sonuna doğru bitirmeye yakın olduğu savunuldu.
Kuzey Kore 8.5.2020
Kuzey Kore, Güney'in askeri eğitim tatbikatını "provokasyon" olarak nitelendirdi
Kuzey Kore, Güney Kore ile deniz sınırının bulunduğu bölgede Seul yönetiminin tatbikat yaptığını belirterek, "Bu görmezden gelinemeyecek ciddi bir provokasyon." şeklinde tepki gösterdi.
Kuzey Kore 8.5.2020
Japonya Başbakanı Abe ve ABD Başkanı Trump telefonda görüştü
Kuzey Kore de masada Görüşmede Abe ve Trump, Kuzey Kore konusunu da masaya yatırdı.
Kuzey Kore 8.5.2020
Kuzey Kore lideri Kim, Çin'in Kovid-19 salgınıyla mücadelesini takdir etti
Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'i, Pekin yönetiminin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını kontrol altına alma konusundaki başarısından ötürü takdir etti.
Kuzey Kore 7.5.2020
AB "kara para" listesini güncelledi
Buna göre, Afganistan, Irak, Pakistan, Suriye, Yemen, İran, Kuzey Kore, Trinidad ve Tobago, Uganda ve Vanuatu'yu içeren listeye, Bahamalar, Barbados, Botsvana, Kamboçya, Gana, Jamaika, Mauritius, Moğolistan, Myanmar, Nikaragua, Panama ve Zimbabve de ekledi.
Kuzey Kore 7.5.2020
İran-ABD gerilimi bağlamında İran'ın askeri teknoloji hamlesi
Oysa Tahran'daki siyasi-askeri elit, durumun ve Washington'un oyun planının gayet farkında: Gerçekten de Tahran, ABD'nin bu aşamada bir topyekün savaş peşinde olmadığını anlıyor ve bu nedenle zamanı kendi lehine kullanıyor. İranlı liderlerin ülkeye caydırıcılık kazandıracak saldırı ve savunmayla ilgili askeri yeteneklerin geliştirilmesi konusundaki ısrarı bir bakıma Washington'a yapılan bir diyalog çağrısıdır fakat kastedilen, İran'ın Kuzey Kore'ninkine benzer bir statüye sahip olacağı bir diyalogdur.
Kuzey Kore 7.5.2020
Rusya'nın Kovid-19'la imtihanı
Kovid-19'un "Kuzey Kore ve Türkmenistan gibi ülkeler dışında" etkilemediği ülke yok.
Kuzey Kore 5.5.2020
Trump: "Çin, yeni tip koronavirüsü kasten ortaya çıkarmadı"
"ABD'nin belki de tarihinde aldığı en kötü karar, Orta Doğu'ya girmekti" Kendisi başkan seçilmeseydi ABD'nin şu anda Kuzey Kore ile savaş halinde olacağını savunan Trump, eski ABD Başkanı George Bush'un Irak kararını da eleştirdi.
Kuzey Kore 4.5.2020
Güney Kore, Kuzey Kore'ye "protesto mesajı" gönderdi
Güney Kore'nin, Kuzey Kore ile arasındaki Askerden Arındırılmış Bölgedeki (DMZ) dün açılan karşılıklı ateşi başlatan Kuzey Kore'ye protesto mesajı gönderdiği bildirildi.
Kuzey Kore 3.5.2020
Güney Kore'den Kuzey Kore liderinin herhangi bir operasyon geçirmediği iddiası
Güney Koreli üst düzey bir yetkili, hakkındaki sağlığının yerinde olmadığı veya öldüğü iddialarının ardından ortaya çıkan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un ameliyat veya herhangi bir tıbbi operasyon geçirmediğini öne sürdü.
Kuzey Kore 3.5.2020
Haftanın tarihine bakış
2015 - Kuzey Kore, denizaltından fırlatılan yeni geliştirilmiş bir balistik füze denemesi yaptı.
Kuzey Kore 3.5.2020
Kuzey Kore-Güney Kore sınırında silah sesleri
Kuzey Kore ve Güney Kore sınırında tarafların karşılıklı olarak ateş açtığı belirtildi.
Kuzey Kore 3.5.2020
Trump: "Kim Jong-un'un iyi olduğunu görmekten memnunum"
ABD Başkanı Donald Trump, öldüğüne ilişkin iddiaların ardından haftalar sonra halkın karşısına çıkan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un iyi olduğunu görmekten memnun olduğunu söyledi.
Kuzey Kore 3.5.2020
Kuzey Kore-Güney Kore sınırında karşılıklı ateş açıldı
KUALA Kuzey Kore ve Güney Kore sınırında tarafların birbirine karşılıklı ateş açtığı bildirildi.
Kuzey Kore 3.5.2020
Kuzey Kore, Güney Kore sınırına ateş açtı (1)
KUZEY Kore Lideri Kim Joung Un' un 3 hafta aradan sonra bir fabrika açılışında görülmesinin ardından ilk gerginlik yaşandı.
Kuzey Kore 3.5.2020
Kuzey Kore, Güney Kore sınırına ateş açtı (1)
KUZEY Kore Lideri Kim Joung Un' un 3 hafta aradan sonra bir fabrika açılışında görülmesinin ardından ilk gerginlik yaşandı.
Kuzey Kore 3.5.2020
Trump'tan Kuzey Kore lideri için "iyi olduğuna memnunum" yorumu
ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un fabrika açılışındaki fotoğraflarına ilişkin, "Onun geri döndüğünü ve iyi olduğunu görmekten memnunum." yorumunu yaptı.
Şu an buradasınız: Kuzey Kore Haberleri | Kuzey Kore Haber - Haberler - Kuzey Kore haberleri, son dakika kuzey kore haber ve gelişmeleri burada. Kuzey Kore'den ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun açıklamalarına tepki.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.6.2020 04:25:34. #1.15#
title