Kuzey Kore Haberleri

Kuzey Kore haber, Kuzey Kore son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kuzey Kore - Dün
Son dakika haber! ABD Savunma Bakanı Austin, güvenlik görüşmeleri için Güney Kore'de
Austin'in, ABD'nin Güney Kore'de daha önce konuşlandırdığı rotasyonel helikopter ve topçu birliklerini kalıcı hale getirmesi kararının hemen ardından planlanan görüşmede, Kuzey Kore'nin nükleer tehditleri ve Çin karşısında iki ülkenin on yıllardır süren askeri ittifakını değerlendirmesi ve daha da güçlendirmesi bekleniyor.
Kuzey Kore - 27.11.2021
Japonya artan Kozey Kore ve Çin tehdidi karşısında ordusunu güçlendirmeyi hedefliyor
Çin'in askeri faaliyetleri ve Kuzey Kore'nin füze teknolojilerini geliştirmesine yönelik endişeler taşıdıklarını kaydeden Kişida, "Bilim-kurgu romanlarında meydana gelmesine alışılanlar bugünün gerçekleri" dedi.
Kuzey Kore - 25.11.2021
Güney Kore'de köpek eti tüketimini yasaklamak için çalışma grubu kuruldu
Güney Kore'nin yanı sıra Kuzey Kore, Çin ve Vietnam'da da köpek eti tüketiliyor.
Kuzey Kore - 24.11.2021
Son dakika: Çangcin Gölü Muharebesi, Çin'in en fazla gişe hasılatı yapan filmi oldu
Çangcin Gölü Muharebesi, Kore Savaşı'nda Güney'deki hükümeti destekleyen ABD öncülüğündeki Birleşmiş Milletler (BM) güçlerine karşı Kuzey Kore'deki Rusya destekli Komünist güçlere destek veren Çin Halk Gönüllü Ordusu'ndan bir piyade birliğinin hikayesini anlatıyor.
Kuzey Kore - 23.11.2021
Japon ve Güney Koreli diplomatlar, sorunlu ilişkilere rağmen ikili iletişim arıyor
Noh ve Funakoşi, Kuzey Kore sorununa yönelik ABD'nin dahil olduğu üçlü yakın iş birliğinin sürdürülmesinde anlaştı.
Kuzey Kore - 21.11.2021
Kuzey Kore'den BM'nin insan hakları kararına tepki
Kuzey Kore yönetimi, Birleşmiş Milletler'in (BM) ülkedeki insan hakları ihlallerini kınayan kararına sert tepki göstererek, kararı "ülkenin prestijli imajını zedelemeyi amaçlayan ciddi bir egemenlik ihlali" olarak nitelendirdi.
Kuzey Kore - 19.11.2021
Washington'daki "Kuzey Kore Zirvesi"ne komşuların "takımadalar sorunu" gölge düşürdü
ABD'de düzenlenen Kuzey Kore Zirvesi'nde, Güney Kore ve Japonya, kendi aralarındaki takımada sorununu gerekçe göstererek, ortak basın toplantısına katılmadı.
Kuzey Kore - 18.11.2021
Pakistan'dan ABD'ye "dini özgürlükleri ihlal eden özel kaygı ülkeleri" tepkisi
Dün, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Çin, Rusya, Pakistan, İran, Suudi Arabistan, Kuzey Kore, Eritre, Tacikistan, Türkmenistan ve Myanmar'ı, dini özgürlükleri ihlal etmeye devam ettikleri gerekçesiyle "özel kaygı ülkeleri" listesine aldıklarını açıklamıştı.
Kuzey Kore - 18.11.2021
Birleşmiş Milletler'den Kuzey Kore'ye çağrı
Kuzey Kore'deki "sistematik" ve "ağır" insan hakları ihlallerini kınayan bir karara imza atan Birleşmiş Milletler (BM), Pyongyang'ı kaçırılan yabancı ülke vatandaşlarını ülkelerine iade etmeye çağırdı.
Kuzey Kore - 17.11.2021
ABD, Nijerya'yı dini özgürlükler ihlal listesinden çıkardı
Blinken, Çin, Rusya, Pakistan, İran, Suudi Arabistan, Kuzey Kore, Eritre, Tacikistan, Türkmenistan ve Myanmar'ı, dini özgürlükleri ihlal etmeye devam ettiği gerekçesiyle "özel kaygı ülkeleri" listesine eklediğini açıklamıştı.
Kuzey Kore - 17.11.2021
Çin ve Rusya dahil 10 ülke dini özgürlükler konusunda ABD'nin "özel kaygı ülkeleri" listesinde
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, dini özgürlükler kapsamında Çin, Rusya, Pakistan, İran, Suudi Arabistan, Kuzey Kore, Eritre, Tacikistan, Türkmenistan ve Myanmar'ı, dini özgürlükleri ihlal etmeye devam ettiği gerekçesiyle "özel kaygı ülkeleri" listesine aldıklarını açıkladı.
Kuzey Kore - 17.11.2021
ABD, Japonya'nın savunma bütçesinin artırılmasından memnuniyet duyacak
Japonya-ABD güvenlik ittifakının güçlendirilmesini savunan Kişida, Çin ve Kuzey Kore'nin bölgesel "tehditkar" faaliyetlerine karşı önlemleri artırmayı taahhüt etmişti.
Kuzey Kore - 17.11.2021
Japonya ve Avustralya, Doğu ve Güney Çin Denizi'nde statükonun değiştirilmesine karşı
Bölgede Kuzey Kore'nin balistik füze denemelerini ele alan ikili, 1970-80'lerde Kuzey Kore tarafından alıkonulan Japon vatandaşları sorununun çözülmesinde iş birliğinin sürdürülmesine karar verdi.
Kuzey Kore - 17.11.2021
Biden ve Çin Devlet Başkanı Xi'den 3.5 saatlik kritik görüşme
İki lider, ayrıca Kuzey Kore, Afganistan ve İran gibi bölgesel sınamalar üzerinde de fikir teatisinde bulundu.
Kuzey Kore - 16.11.2021
Kuzey Kore lideri Kim, inşası devam eden "model" şehir Samjiyon'u ziyaret etti
Çin sınırına yakın büyük bir kalkınma projesi Samjiyon'u inceleyen Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, projenin ülkesinin "sağlam iradesini" özetlediğini söyledi.
Kuzey Kore - 16.11.2021
Son Dakika | Japonya Başbakanı Kishida Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü
Yoğun gündem Liderlerin ayrıca korona virüs salgınından Çin ve Kuzey Kore eksenli güvenlik sorunlarına ve Kuzey Kore tarafından kaçırılan Japon vatandaşları meselesinden küresel iklim değişikliğine kadar pek çok farklı bölgesel ve küresel konuda görüş alışverişinde bulunduğu ifade edildi.
Kuzey Kore - 16.11.2021
Japonya "Serbest ve Açık Hint-Pasifik" vizyonunda Fransa ile iş birliği hedefliyor
Afrika kıtasındaki gelişmeler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını, Çin ve Kuzey Kore'nin bölgesel faaliyetlerini ele alan iki lider, ikili ilişkilerin güçlendirilmesine yönelik mutabakata vardı.
Kuzey Kore - 12.11.2021
Japonya Dışişleri Bakanı Hayaşi'den, Çin'e sorumlu, Güney Kore'ye sağlıklı ilişkiler çağrısı
Kuzey Kore'nin füze denemeleri ve nükleer programının oluşturduğu güvenlik tehditlerine işaret eden Hayaşi, Japonya ve ABD arasındaki ittifakın, Hint-Pasifik bölgesi barış ve refahının temelini oluşturduğunu söyledi.
Kuzey Kore - 12.11.2021
Japonya ile ABD "serbest ve açık Hint-Pasifik" hedefliyor
Japonya Başbakanı Kişida Fumio ile ABD Hint-Pasifik Kuvvetleri (INDOPACOM) Komutanı Amiral John Aquilino görüşmesinde, Çin ve Kuzey Kore'nin faaliyetleri ele alındı.
Kuzey Kore - 11.11.2021
ABD ve Güney Kore, Kuzey Kore ile müzakerelerin nasıl devam ettirileceğini görüştü
Kıdemli ABD'li ve Güney Koreli diplomatlar, Kuzey Kore ile durdurulan müzakerelerin nasıl yeniden başlatılacağı konusunu görüştü.
Kuzey Kore - 10.11.2021
2020'de mayın ve patlayıcı nedeniyle toplam 7 bin 73 zayiat yaşandı
Bunun yanı sıra Çin, Küba, Hindistan, İran, Kuzey Kore, Pakistan, Rusya, Singapur, Güney Kore, ABD ve Vietnam da mayın üreticisi ülkeler arasında yer aldı.
Kuzey Kore - 10.11.2021
Japonya, Kuzey Kore'nin 19 Ekim'de "bir balistik füze fırlattığını" saptadı
Japonya, Kuzey Kore'nin 19 Ekim'de "iki değil bir balistik füze fırlattığını", diğer unsurun "insan yapımı obje" olduğunu bildirdi.
Kuzey Kore - 07.11.2021
Kuzey Kore, topçu atış tatbikatı düzenledi
Kuzey Kore'nin savunma kapasitesini güçlendirmek amacıyla topçu atışları gerçekleştirerek tatbikat düzenlediği bildirildi.
Kuzey Kore - 03.11.2021
Rusya ve Çin'den BMGK'ye Kuzey Kore'ye yaptırımlarının hafifletilmesi önerisi
BİRLEŞMİŞ Rusya ve Çin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine (BMGK) Kuzey Kore'ye nükleer programı nedeniyle uygulanan yaptırımların insani durumu etkilediği gerekçesiyle hafifletilmesi teklifinde bulundu.
Kuzey Kore - 01.11.2021
ABD ve Güney Kore, ortak hava tatbikatına başladı
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Güney Kore, Kuzey Kore ile nükleer silahlardan arındırma müzakerelerini yeniden başlatma çabaları devam ederken, ortak hava tatbikatına başladı.
Kuzey Kore - 31.10.2021
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Çin Dışişleri Bakanı Yi ile ikili ilişkileri görüştü
Görüşmeye ilişkin yazılı açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, "Bakan Blinken, Amerika Birleşik Devletleri ile Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki rekabeti sorumlu bir şekilde yönetmek için iletişim hatlarını açık tutmanın önemini vurguladı. Bakan, Kuzey Kore, Myanmar, İran, Afganistan ve iklim krizi dahil olmak üzere çıkarlarımızın kesiştiği ve birlikte çalışabileceğimiz alanlara dikkat çekti.
Kuzey Kore - 29.10.2021
28 Ekim 2021 Haberleri
28 Ekim 2021 Manşet Haberleri.
Kuzey Kore - 28.10.2021
Japonya'dan, ASEAN ile "Serbest ve Açık Hint-Pasifik" vizyonlu iş birliğini güçlendirme sözü
Pyongyang'ın tehditkar füze denemeleri, Çin'in bölge sularında artan faaliyetlerine yönelik kaygılarını vurgulayan Kişida, Kuzey Kore'nin alıkoyduğu Japon vatandaşları sorunun çözülmesine yönelik bölge ülkelerinden destek talebinde bulunduğunu aktardı.
Kuzey Kore - 27.10.2021
Hindistan, nükleer başlık taşıyabilen kıtalararası balistik füze Agni 5'i test etti
Hindistan, başarılı testin ardından dünyada kıtalararası balistik füzeye sahip ABD, İngiltere, Rusya, Çin, Fransa, İsrail ve Kuzey Kore'nin ardından 8'inci ülke oldu.
Kuzey Kore - 27.10.2021
Rusya: ABD'nin yasaklı füze sistemlerini Asya Pasifik'te konuşlandırma girişimi endişe verici
Yong: "Kuzey Kore'deki nükleer sorunun acilen çözülmesi gerekiyor" Güney Kore Dışişleri Bakanı Chung Eui Yong da Lavrov ile Kuzey Kore'deki nükleer sorununu ele aldıklarına belirterek "Bu sorunun acilen çözülmesi gerektiği konusunda ortak görüşe sahibiz.
Kuzey Kore - 26.10.2021
Kanada, Kuzey Koreli mültecileri kabul etmeye hazırlanıyor
Kanada'nın, Kuzey Koreli mültecileri kabul etmek için pilot program başlatmaya hazırlandığı bildirildi.
Kuzey Kore - 25.10.2021
Güney Kore Devlet Başkanı görevi bitene kadar Kuzey ile barış müzakerelerini sürdürecek
Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in, görevde kaldığı sürece Kuzey Kore ile barış ve diyalogun tesisi için çaba göstereceğini belirtti.
Kuzey Kore - 24.10.2021
Çin, sınır güvenliğini güçlendirme amacıyla yeni bir yasa kabul etti
Kuzey Kore, Rusya, Moğolistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Afganistan, Pakistan, Butan, Laos, Myanmar, Nepal, Vietnam ve Hindistan ile kara sınırını paylaşan Çin'in, özellikle Hindistan ve Afganistan ile olan sınırındaki güvenlikten endişe ettiği ifade ediliyor.
Kuzey Kore - 23.10.2021
Kuzey Kore, ABD'yi Tayvan'a "pervasızca" destek vermekle suçladı
Kuzey Kore, ABD yönetiminin Tayvan'a "pervasızca" destek verdiğini, bunun da bölgede askeri gerilimi artırdığını belirtti.
Kuzey Kore - 23.10.2021
BM raportöründen Kuzey Kore'ye yaptırımların kıtlık riski nedeniyle gevşetilmesi çağrısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Kuzey Kore İnsan Hakları Özel Raportörü Tomas Ojea Quintana, ülkede kıtlık riski nedeniyle nükleer programı yüzünden uygulanan bazı yaptırımların gevşetilmesi çağrısında bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kuzey Kore Haberleri | Kuzey Kore Haber - Haberler - Kuzey Kore haberleri, son dakika kuzey kore haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber! ABD Savunma Bakanı Austin, güvenlik görüşmeleri için Güney Kore'de.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 04:58:45. #1.16#

title