Kuzey Afrika Haberleri

Kuzey Afrika haber, Kuzey Afrika son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kuzey Afrika - 24.11.2020
Son dakika haberleri: TCDD İzmir Alsancak Limanı yeniden Ro-Ro operasyonlarına açıldı
Kent içi trafiğin aksamaması yönünde de Bakanlık tarafından değerlendirmeler yapıldı. Ro-Ro taşımacılığına hizmet edecek kamyon, tır, çekici türü araçların 07.30-09.30, 17.30-19.30 saatlerinde kente ve limana giriş-çıkış yapamayacağı belirtildi.??????? Artan ihracatı desteklemek amacıyla yapılan düzenleme çerçevesinde, İspanya, Fransa, Tunus gibi ülkelere Ro-Ro taşımacılığında söz konusu limanın kullanılmasına izin verilerek, ihracatçıların daha ucuz taşıma maliyetleri ile Kuzey Afrika ve Güney Avrupa'ya ulaşması hedefleniyor.
Kuzey Afrika - 24.11.2020
Uluslararası Af Örgütü, Irak ve IKBY'yi DEAŞ şüphelilerine adil davranmamakla suçluyor
"Kaybolanların nerede olduğunun ortaya çıkarılması garanti edilmeli" Açıklamada görüşlerine yer verilen, Uluslararası Af Örgütü Orta Doğu ve Kuzey Afrika Direktör Yardımcısı Lynn Maalouf, "Iraklı yetkililer, daha fazla suistimal döngüsünü önlemek için kimsenin başkalarının suçları için cezalandırılmayacağını, tüm Iraklıların sivil belgeleri alabileceğini ve kaybolanların nerede olduğunun ortaya çıkarılmasını garanti etmeli.
Kuzey Afrika - 23.11.2020
Flamingolar Bodrum'a çok erken geldi
Afrika, Asya ve Güney Avrupa'da yaşadıkları bilinen flamingolar Tuzla sulak alanına bu sefer çok erken geldi. Kuzey Afrika flamingoları, göç yolları üzerinde bulunan ve Nisan ayına kadar konakladıkları sulak alanında görsel şölene sahne oldu.
Kuzey Afrika - 20.11.2020
Katar'daki Uluslararası Ajyal Film Festivali sinemaseverleri bir araya getirdi
Festival'de Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde bir ilk olarak, Japon yönetmen Takashi Yamazaki'nin "Lupin III" filminin de gösterimi yapılacak.
Kuzey Afrika - 19.11.2020
Uluslararası Af Örgütünden G20 ülkelerine, "Suudi Arabistan'a baskı yapılması" çağrısı
Açıklamada görüşlerine yer verilen, Uluslararası Af Örgütü Orta Doğu ve Kuzey Afrika Direktör Yardımcısı Lynn Maalouf, Suudi Arabistan'ın G20 Zirvesi'ni "kendini aklamak için bir fırsat" olarak gördüğü değerlendirmesinde bulundu.
Kuzey Afrika - 18.11.2020
Arap kamuoyundan en yüksek beğeniyi Türk dış politikası aldı
Dış politikası en çok beğenilen Türkiye, en az beğenilen İran ve ABD Ankete katılan kişiler Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesindeki bölgesel ve küresel güçlerin dış politikalarına karşı yüzde 58 oranında negatif görüş belirtti.
Kuzey Afrika - 17.11.2020
Rusya Devlet Başkanı Putin: "Uluslararası terörizm ciddi tehdit oluşturmaya devam ediyor"
Konuşmasında güvenliğe dair konulara da değinen Putin, "Küresel ve bölgesel güvenlik alanındaki koşullar hala zorlayıcı. Uluslararası terörizm ve uyuşturucu kaçakçılığı ciddi tehdit oluşturmaya devam ediyor. Siber suçların ölçeği gözle görülür şekilde arttı. Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da tehlikeli istikrarsızlık görülüyor, Libya ve Yemen'de silahlı çatışmalar sürüyor.
Kuzey Afrika - 16.11.2020
Kanarya Adaları'na son bir ayda gelen düzensiz göçmen sayısı 9 bini geçti
Kuzey Afrika'dan Kanarya Adaları'na düzensiz göçün rekor kırdığı 2006 yılında 31 bin 678 düzensiz göçmen gelirken, bu sayı 2018'de 1307, 2019'da ise 2 bin 698 idi.
Kuzey Afrika - 14.11.2020
Sakarya'da "5. Ortadoğu'da Siyaset ve Toplum" kongresi başladı
"Filistin/İsrail ve Uluslararası Politika", "Doğu Akdeniz Jeopolitiği", "İran ve Uluslararası Sistem", "Yüz Yıl Sonra Osmanlı Ortadoğu'sunu Düşünmek", "10. Yılında Arap Baharını Anlamlandırmak", "Ortadoğu'da Göç ve Mülteciler", "Kuzey Afrika'da Toplum ve Siyaset" gibi konuların ele alındığı, 12 ülkeden 92 uzman konuşmacının katıldığı kongre 3 gün sürecek.
Kuzey Afrika - 13.11.2020
Lübnan istikrarında Türkiye: Tepkiler ve senaryolar
Suriye iç savaşı ile Türkiye'nin Levant bölgesinde artan görünürlüğü, Libya'daki gelişmelerle takip eden yıllarda Kuzey Afrika bölgesine taşınmış oldu.
Kuzey Afrika - 12.11.2020
Lübnan Meclis Başkanı: "Krizden çıkış yolu uzmanlaşmış bakanlardan oluşan bir hükümet"
Lübnan resmi haber ajansı NNA'ya göre, Meclis Başkanı Berri, başkent Beyrut'ta Fransa'nın Orta Doğu ve Kuzey Afrika Sorumlusu Patrick Durel ile görüşerek açıklamalarda bulundu.
Kuzey Afrika - 11.11.2020
Yükselen Çelik, Çinli bir üreticiyle Transit İhracat İşbirliği Anlaşması imzaladı
Takip eden senelerde anlaşmanın devamlılığı ve ihracat yapılan pazarlardaki penetrasyonun artırılmasıyla gelirlere olan katkının artmasının muhtemel olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Tedarikçi'nin dünyadaki en rekabetçi fiyatlarla yüksek kalitede takım çeliği üretimi yapan şirketlerden birisi olması, ihracata başlangıçta şirketimize oldukça önemli bir rekabet üstünlüğü sağlayacaktır. Bunun yanı sıra Fas, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri gibi kapılarını kısmen veya tamamen Türkiye ile ticarete kapatmış ve Türk ürünlerine boykot uygulayan ülkelerde, satışı yapılan ürünlerin Çin menşeli olması sayesinde transit satış ihracatı ile pazar payı elde edilebilecektir. Anlaşmaya göre şirketimiz Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türki Cumhriyetlerden 26 ülkede, Çin menşeli takım çelik üreticisinin münhasır mümessiliğini yapacaktır.
Kuzey Afrika - 10.11.2020
BAE'ye silah satmayı planlayan ABD'ye "savaş suçlarına ortak olmayın" çağrısı yapıldı
Açıklamada görüşlerine yer verilen Uluslararası Af Örgütü ABD Şubesi Orta Doğu ve Kuzey Afrika Direktörü Philippe Nassif, "ABD hükümetinin silah satışı konusunda hiçbir çekince duymaksızın BAE'ye desteğini sürdürmesi, ABD'de yaşayan herkesi iliklerine kadar sarsmalıdır.
Kuzey Afrika - 9.11.2020
AB: Bizi hasım görmeyen bir ABD Başkanı ile çalışacağımız için memnunuz
Borrell, dış politikada ise ABD ile AB'nin birlikte çalışmasında ortak çıkar bulunan konuları sıralarken, Rusya, Libya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika, Balkanlar ve Türkiye ile Doğu Akdeniz'i vurguladı.
Kuzey Afrika - 9.11.2020
HRW'den Suudi Arabistan'a "Kaşıkçı cinayetini uluslararası bir kuruluşun soruşturması" çağrısı
HRW Orta Doğu ve Kuzey Afrika Direktör Yardımcısı Michael Page, G20 başkanlığının, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman hükümetine hak etmediği bir uluslararası saygınlık işareti kazandırdığını kaydetti.
Kuzey Afrika - 2.11.2020
İngiltere Hükümeti Sözcüsü, çevre farkındalığı için Hazreti Ebu Bekir'in sözlerini kullandı
İngiltere Hükümeti Orta Doğu ve Kuzey Afrika Sözcüsü Rosie Dyas, ülkesinin ev sahipliği yapacağı uluslararası iklim değişikliği konferansı için Hazreti Ebubekir'in ekolojik farkındalık içeren sözlerini hatırlattı.
Kuzey Afrika - 30.10.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
İspanya'nın yaklaşık yüzde 85'ine denk gelecek şekilde, 17 özerk yönetimin 15'inde serbest dolaşıma kısmi kısıtlama getirilerek 2 bin 400'den fazla belediyede giriş ve çıkışlar yasaklandı. Ayrıca Kuzey Afrika'da İspanya'ya bağlı olan Ceuta ve Melilla kentlerinde de benzer tedbirler alındı.
Kuzey Afrika - 30.10.2020
İspanya ve Portekiz'de Kovid-19 vakaları artmaya devam ediyor
Ayrıca Kuzey Afrika'da İspanya'ya bağlı olan Ceuta ve Melilla kentlerinde de benzer tedbirler alındı.
Kuzey Afrika - 30.10.2020
Fransa, Avignon'daki "aşırı sağ" motifli saldırı girişimini, terör saldırısı olarak soruşturmayacak
Hükümet ve polis yetkilileri, Nice kentindeki Notre Dame Kilisesi'nde düzenlenen, 3 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı "terör saldırısı" olarak nitelendirirken, Avignon'da Kuzey Afrika kökenli genç bir esnafa silah doğrultan aşırı sağcı kişinin girişimini bu kapsama almadı.
Kuzey Afrika - 27.10.2020
Son dakika haberi | ASELSAN karlı büyümeye devam ediyor
Akyurt ve Gölbaşı yerleşkelerimiz ile Başkent Organize Sanayi Bölgesinde yer alan tesisimizde üretim ve mühendislik faaliyetlerimizin sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla gerek altyapı gerekse makine-teçhizat yatırımlarımızı devam ettirdik. Diğer taraftan, geride bıraktığımız dokuz aylık dönemde 1.100 yeni istihdam yaratarak üretim ve insan kaynağı gücümüzü daha da sağlamlaştırdık." "İhracat yaptığımız ülke sayısında gözle görülür bir artış var" Yıllar itibariyle ihracat yaptıkları ülke sayısında gözle görülür bir artış olduğunu aktaran Görgün, "Yurt dışı pazarlardaki etkinliğimizi arttırma hedeflerimize uygun olarak bu dönemde Ukrayna'da pazarlama ve satış faaliyetlerine odaklanacak bir şirket kurduk. Böylece 12'si yurtdışında olmak üzere toplamda 28 iştirak ve şubemizle global bir savunma sanayi şirketine dönüşüm yolculuğumuzu sürdürdük. Yine bu dönemde Türk Eximbank'ın da desteğiyle Avrupa pazarı dahil olmak üzere Kuzey Afrika, Güney Amerika ve Uzakdoğu'da büyük ölçekli anlaşmalar için altyapıları oluşturduk.
Kuzey Afrika - 24.10.2020
İsrail, BAE'nin milyarlarca dolarını kazanmak için zamanla yarışıyor
Üç milyar dolar sermayeli Abraham Kalkınma Fonu'nun Orta Doğu bölgesi ve Fas gibi Kuzey Afrika ülkelerinde bazı yatırımları hayata geçirmeyi hedeflediğini aktaran Bonner, Fon'a yatırım yapmak isteyen uluslararası ortakları da memnuniyetle karşılayacaklarını ifade etti.
Kuzey Afrika - 22.10.2020
Son dakika haberi: Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Gözlemevi, Irak'ta 8 Sünni'nin güvenlik güçlerinin bilgisi dahilinde öldürüldüğünü bildirdi
Gözlemevi Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölge Müdürü Enes Cercavi de, "Iraklılara yönelik kaçırma ve tasfiye suçları insanlığa karşı suçtur.
Kuzey Afrika - 22.10.2020
Son dakika gündem: Başkentte düzenlenen kaçakçılık operasyonunda Mısır yılanları ele geçirildi
İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Yenimahalle'deki bir eve yaptıkları operasyonda, doğal yaşamı Kuzey Afrika olduğu ifade edilen 5 Mısır yılanını ele geçirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kuzey Afrika Haberleri | Kuzey Afrika Haber - Haberler - Kuzey Afrika haberleri, son dakika kuzey afrika haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri: TCDD İzmir Alsancak Limanı yeniden Ro-Ro operasyonlarına açıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 22:14:19. #1.14#
title