Kurtuluş Savaşı Haberleri

Kurtuluş Savaşı haber, Kurtuluş Savaşı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kurtuluş Savaşı - Dün
Çankırı'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü bisiklet turu yapıldı
Kadının ihmal edildiği toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesinin mümkün olmadığına inandıklarını vurgulayan Çimen, "Geleneksel Türk toplumunda kadın daima, batı ve doğudaki diğer örneklerine göre oldukça ileri bir konumda bulunmuştur. Tarih boyunca Türk kadını hayatın her safhasında erkeklerin yanında her türlü sorumlulukları paylaşmış, özellikle Kurtuluş Savaşı'nda, mücadelenin her döneminde bu kutsal savaşa destek vermiştir.
Kurtuluş Savaşı - Dün
Milli Mücadele'nin kahraman kadınlarından Üsteğmen Kara Fatma'nın hayatı beyaz perdeye taşınacak
Bektaş, sinema filminin tarihe ve Türk kadınlarına saygı projesi olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Filmimizin konusu Kurtuluş Savaşının efsane ismi Üsteğmen Kara Fatma ve onun etrafındaki kadınların ve dönemin tam da kalbinden geçiyor.
Kurtuluş Savaşı - Dün
Haftanın tarihine bakış
Kurtuluş Savaşı yıllarında ordudan bir istiklal marşı yazılması isteği gelmesi üzerine Maarif Vekaleti (Milli Eğitim Bakanlığı) 500 lira ödüllü bir yarışma açtı.
Kurtuluş Savaşı - Dün
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, soruları yanıtladı: (2)
Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Şimdi bu çalışmayı biz yapıyoruz, İYİ Parti yapıyor, Gelecek Partisi yapıyor, Deva Partisi yapıyor, Demokrat Parti yapıyor, Saadet Partisi yapıyor. Tabii şimdi önce her partinin kendi içinde bir çalışma yapması lazım haklı olarak. Biz de çalışma yapıyoruz. yaptığımız görüşmelerde onlar da çalışmaları yapıyorlar. Genel Başkan düzeyinde değil de Genel Başkan Yardımcısı düzeyinde arkadaşlar görüşüyorlar zaten, yaptıkları çalışmaları birbirlerine de veriyorlar. Önce bizim, ilkeler üzerinde anlaşmamız lazım. Hangi ilkeler üzerinde anlaşacağız. Bu ilkeler netleştikten sonra belki oturulur, bir metin hazırlanır, bütün partiler 'evet biz bu ilkelere uyuyoruz' derler. Nitekim Millet İttifakı seçimlerden önce oturup bir metni imzaladık ve onu kamuoyu ile paylaştık." Vatandaşın, Millet İttifakı olarak millete ne vadettiklerini, bunları nasıl gerçekleştireceklerini göreceğini ve gayet samimi şekilde uygulanabilir bir takvim vermeleri gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, o takvim içinde de Türkiye'yi gerçek anlamda bölgenin yıldızı yapacaklarını, demokrasiyi getireceklerini, nasıl Mustafa Kemal Atatürk Kurtuluş Savaşı sırasında mazlum milletlere örnek olduysa demokrasi konusunda da az gelişmiş ülkelerdeki bütün otoriter rejimlere örnek olacaklarını söyledi.
Kurtuluş Savaşı - 06.03.2021
Gaziantep'te Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı'nda Kadın Kahramanlar Sergisi açıldı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde Hisart Canlı Tarih Müzesi koleksiyonuna ait eserlerden oluşan Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı'nda Kadın Kahramanlar Sergisi açıldı.
Kurtuluş Savaşı - 06.03.2021
Son dakika haberi | 2021 yılı 'Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı' olarak kutlanacak
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan genelgede, İstiklal Marşı'nın 12 Mart 1921'de Milli Marş olarak kabul edildiği belirtilerek, "Büyük zorluklarla kazanılmış bağımsızlık mücadelesinin abidevi ifadesi olan Milli Marşımız, ülke sathında bütün milleti şamil olarak milli benlik ve kimlik haline dönüşmüştür" denildi. Genelge ile 2021 yılının İstiklal Marşı'nın Milli Marş olarak kabul edilişinin 100'üncü yılı olduğuna dikkat çekildi.Genelgede, 2021 yılı boyunca bütün kamu kurum ve kuruluşları tarafından İstiklal Marşı'nın anlamını ve Kurtuluş Savaşı'nın önemini anlatmak amacıyla etkinlikler düzenleneceği bildirildi.
Kurtuluş Savaşı - 05.03.2021
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
CHP Sözcüsü Öztrak, sözlerine şöyle devam etti: "Sayın Erdoğan, kibre düşüp, kimseye ömür biçmeye kalkmayın. Hele hele CHP'ye ömür biçmeye hiç kalkmayın. CHP, avukatlık bürolarında kurulmadı. Sürekli gömlek değiştirenler tarafından da kurulmadı. CHP, Kurtuluş Savaşı meydanlarında, bu ülkenin büyük önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kuruldu.
Kurtuluş Savaşı - 03.03.2021
Son dakika! Milli Mücadele Kahramanı Hüseyin Avni Alparslan'ın kabrinin yer aldığı şehitlik 30 Ağustos'ta tamamlanacak
Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, Giresun'un yetiştirdiği Kurtuluş Savaşı'nın kahramanlarından 42.
Kurtuluş Savaşı - 01.03.2021
Erdoğan: Afganistan'da barış sürecinin başarıya ulaşmasını diliyoruz
Türk tarihinde, Afganistan'ın, Kurtuluş Savaşı'nda verdiği destek ve TBMM hükümetini tanıyan ilk ülkelerden biri olması nedeniyle özel bir yere sahip olduğunu belirten Erdoğan, Türkiye'nin Kabil'de büyükelçilik açan ilk ülke olduğunu kaydetti.
Kurtuluş Savaşı - 25.02.2021
Zarafetiyle unutulmayan oyuncu: Aytaç Arman
Oyuncu Hülya Koçyiğit de Arman'ın çok değerli biri olduğuna vurgu yaparak, şunları kaydetmişti: "Çok beyefendi bir kişiliği vardı. Sakin, mütevazı bir insandı. Ailesiyle gayet düzgün bir yaşamı vardı. Hep seçici oldu, hep iyi filmlerde oynamak istedi. Biz sadece bir filmde birlikte rol alabildik. Kurtuluş Savaşı'yla alakalı güzel bir filmdi.
Kurtuluş Savaşı - 25.02.2021
2. Abdülhamid tarafından yaptırılan tarihi okul salgın döneminde "vefanın adresi" oldu
Kurtuluş Savaşı ile düşman işgalinden kurtarılan tarihi yapı, Kocahıdır İlkokulu olarak günümüze kadar hizmet verdi.
Kurtuluş Savaşı - 24.02.2021
Edirne'den kısa kısa
Şerife Bacı'nın şehit oluşunun 100. yılı Enez Kaymakamlığı, Kurtuluş Savaşı'nda 9 aylık bebeğiyle cepheye silah taşırken donarak şehit olan Şerife Bacı'nın şehit oluşunun 100.
Kurtuluş Savaşı - 19.02.2021
Husiler'den, BM'nin, "Marib'deki saldırıları durdurun" çağrısına kınama
Açıklamada, Yemen halkının, saldırılar karşısında eli kolu bağlı durmayacağı ve vatanın kurtuluş savaşını sürdürme hakkına sahip olduğu kaydedildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kurtuluş Savaşı Haberleri | Kurtuluş Savaşı Haber - Haberler - Kurtuluş Savaşı haberleri, son dakika kurtuluş savaşı haber ve gelişmeleri burada. İletişim Başkanlığı '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' için özel klip hazırladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.3.2021 09:46:34. #1.14#
title