Kömür Haberleri

Kömür haber, Kömür son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kömür - Dün
Samsun Valisi Dağlı'dan Orta Karadeniz Temiz Hava Merkezi Müdürlüğüne ziyaret
Vatandaşların günlük tüketim alışkanlıklarının her aşamasında tasarrufu öne alan uygulamaları tercih etmesi ve bu konudaki bilincin gelecek kuşaklara aktarılmasının sağlanmasının, hava kalitesinde sürekli bir iyileşmeyi beraberinde getireceğine işaret eden Dağlı, şunları kaydetti: "Vatandaşlarımızın evlerinde ve iş yerlerinde ısınma amaçlı olarak kullandıkları yakıtların kalitesini gözden geçirmesi, kömür yerine doğalgaz gibi daha çevreci alternatif yakıtlara geçilmesi, taşıtların egzoz emisyon ölçümlerinin düzenli olarak yapılması ve binalarda yakıt tasarrufuna yönelik gerekli izolasyon tedbirlerinin alınması hava kalitesinin artırılmasına önemli katkılar sağlayacaktır.
Kömür - Dün
Ankara Büyükşehir Belediyesinden barınaklara mama ve dezenfeksiyon malzemesi desteği
Ankara Büyükşehir Belediyesi, hayvanseverlerle iş birliği yaparak, sokak hayvanlarının yoğun yaşadığı barınaklara dezenfektan, kömür ve mama desteği sağlıyor.
Kömür - Dün
Bolu'da karbonmonoksit zehirlenmesi uyarısı
Her yıl bilgisizlik ve ihmal nedeniyle soba, şofben, kombi ve bu cihazların bacalarından kaynaklanan karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu birçok vatandaşın hayatını kaybettiğini hatırlatan Duman, "Soba zehirlenmesi, odun, kömür gibi sınma aracı olarak kullanılan maddelerin yanması ile ortaya çıkan karbon monoksit gazından kaynaklanır.
Kömür - Dün
YK Enerji insan hayatı ve doğayı ön plana alıyor
Hizmet verdikleri bölgede kadın ve gençler için istihdam ve gelir modeli ortaya koyarak örnek teşkil etmeyi amaçladıklarının altını çizen Dinç, şunları kaydetti: "2020'de çevredeki köy okullarına kütüphane yapılmasını ve kütüphanesi olan okullara ise kitap temini sağladık. Bu yıl desteklerimizi artırarak devam ettireceğiz. Yine geçen yıl olduğu gibi çevre köy okullarımızda enerji sektörünün ve farklı meslek gruplarının tanıtımlarına, iş sağlığı ve güvenliği konularında farkındalık artırıcı eğitimlerimize devam ediyoruz. Ayrıca yatırım ortaklarımız Limak & IC Holding Vakıfları tarafından verilen burslardan çevre köylerimizde okuyan dezavantajlı öğrencilerimizin faydalanmasını sağlıyoruz. 2020'de Orman Genel Müdürlüğü ile ortaklarımız arasında imzalanan '3 Yılda 1 Milyon Ağaçlandırma Sözleşmesi' kapsamında 300 bin fidan dikimi kurumumuz adına gerçekleştirildi. Buna ilaveten, Kömür Üreticileri Derneği'nin yaptığı ağaçlandırma çalışmalarında 100 bin fidan dikimi yapılarak toplam 400 bin ağaç diktik.
Kömür - Dün
Son dakika haberi: TEMEV Başkanı Prof. Dr. Türe: "Küresel ısınmanın çaresi temiz enerji kullanımının yaygınlaştırılması"
Küresel ısınmanın pek çok olumsuz etkiye neden olduğuna dikkati çeken Türe, "Küresel iklim değişikliğinin en büyük nedenlerinden biri küresel ısınma. Küresel ısınmanın çaresi temiz enerji kullanımının yaygınlaştırılması. Bugüne kadar kullanılan fosil yakıtlar yani kömür, petrol ve doğalgazın verdiği zararları hepimiz biliyoruz.
Kömür - Dün
İdlib'de zor şartlarda yaşayan siviller için acil yardım çağrısı
Gelen bilgilerde bazı insanların soğuktan donduğu bilgisini alıyoruz. Yağış ve soğuk hava etkisi devam ediyor. Bizler birer babayız, birer kardeşi veya abiyiz. İnsanlarımızın empati kurması lazım. Bu insanların yerinde bizler de olabilirdik. Onların gıda, mama, giysi, kömür ve hijyen malzemesine ihtiyacı var.
Kömür - Dün
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Üretimde ilk sırada yüzde 27,8 payla doğal gaz santralleri yer aldı. Bunu, yüzde 19,4 ile ithal kömür santralleri ve yüzde 18,1 ile rüzgar enerjisi santralleri izledi.
Kömür - 25.01.2021
Yenilenebilir kaynaklar, AB'nin elektrik üretiminde fosil yakıtları ilk kez geçti
Fosil yakıtlar arasında yer alan doğal gaz çevrim santrallerinin payı yüzde 20, kömür santrallerinin payı yüzde 13 ve diğer fosil yakıtların payı da yüzde 4 olarak gerçekleşti.
Kömür - 25.01.2021
Son Dakika | Çin'de 22 işçinin mahsur kaldığı altın madeninde 9 kişi ölü bulundu
Çin'de 32 bin maden için "denetim" talimatı Çin Ulusal Maden Güvenlik İdaresi, 19 Ocak'ta yaptığı açıklamada, kazaları önlemek için ülkenin kömür haricindeki 32 bin madeninin kapsamlı şekilde denetlenmesi kararı almıştı.
Kömür - 25.01.2021
Hayrabolu'da ihtiyaç sahibi 1274 aileye yardımda bulunuldu
Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada, 2020 yılında 1274 ihtiyaç sahibine kömür, ve gıda yardımı ile engelli, yaşlı, asker ve eşi vefat etmiş kadınlara yönelik aylık yardımında bulunulduğu belirtildi.
Kömür - 25.01.2021
Son Dakika | Muğla'da sahte içki ve kaçakçılık operasyonunda 24 şüpheliye adli işlem
Tespit edilen adreslere düzenlenen operasyonda 272 litre sahte alkol, 57 litre etil alkol, 15 litre metil alkol, 107 şişe gümrük kaçağı alkollü içki, 13 kilogram toz anason, 19 alkol kiti, 6 anason yağı, alkol aroması, 209 bin 200 gümrük kaçağı makaron, 270 bin sahte bandrollü makaron, gümrük kaçağı çok sayıda puro, nargile tütünü, nargile kömürü, 6 bin 480 gümrük kaçağı cinsel içerikli hap, 14 sikke, dedektör, 2 ruhsatsız tüfek, tabanca ve 14 fişek ele geçirildi.
Kömür - 25.01.2021
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Üretimde ilk sırada yüzde 25,9 payla doğal gaz santralleri yer aldı. Bunu, yüzde 21,3 ile rüzgar enerjisi santralleri ve yüzde 18,9 ile ithal kömür santralleri izledi.
Kömür - 25.01.2021
Futbol: Misli.com 2. Lig
Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, ligde 20. hafta maçlarının programı şöyle: Beyaz Grup Yarın: 13.00 Anagold 24 Erzincanspor-Amed Sportif Faaliyetler (Mustakil Atletizm Pisti Sahası) 27 Ocak Çarşamba: 13.00 Manisa FK-Çorum FK (Mümin Özkasap Spor Tesisleri) 13.00 Sarıyer-Kocaelispor (Yusuf Ziya Öniş) 13.00 Gümüşhanespor-Afjet Afyonspor (Gümüşhane Yenişehir) 13.00 Zonguldak Kömürspor-İnegölspor (Devrek İlçe) 13.
Kömür - 24.01.2021
Usta sanatçılar Genç İHH'nın "Ezgi Gecesi"ne konuk oldu
Programda Abdülbaki Kömür, Eşref Ziya Terzi, Taner Yüncüoğlu, Aykut Kuşkaya, Ömer Karaoğlu, Mustafa Demirci, Selami Güneş, Mehmet Ali Aslan ve Ammar Acarlıoğlu sevilen eserleri hayranları için seslendirdi.
Kömür - 24.01.2021
Son dakika haberi... Çin'de 22 işçinin mahsur kaldığı altın madeninden 11 kişi kurtarıldı
Çin'de 32 bin maden için "denetim" talimatı Çin Ulusal Maden Güvenlik İdaresi, 19 Ocak'ta yaptığı açıklamada, kazaları önlemek için ülkenin kömür haricindeki 32 bin madeninin kapsamlı şekilde denetlenmesi kararı almıştı.
Kömür - 24.01.2021
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Üretimde ilk sırada yüzde 33,3 payla doğal gaz santralleri yer aldı. Bunu, yüzde 18,2 ile ithal kömür santralleri ve yüzde 14,2 ile rüzgar enerjisi santralleri izledi.
Kömür - 23.01.2021
Ankara'da doğal gaz kullanımının yaygınlaşması hava kalitesini artırdı
"2024 sonuna kadar kömürün kullanım oranını düşürmeyi planlıyoruz" Ankara Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Şube Müdürü Ufuk Akmaz ise Ankara'da hava kirliliğinin nedenlerini belirlemek ve çözüm sunmak amacıyla "Temiz Hava Eylem Planı" hazırladıklarını belirterek, "2024 sonuna kadar ısınma amaçlı kullanılan yakıt türleri içinde kömürün oranını düşürmek ve daha temiz olan doğal gazın kullanımını yaygınlaştırmak için tedbir ve teşviklere devam edilmesini planlıyoruz.
Kömür - 23.01.2021
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Üretimde ilk sırada yüzde 33,1 payla doğal gaz santralleri yer aldı. Bunu, yüzde 17,9 ile ithal kömür santralleri ve yüzde 13,9 ile barajlı hidroelektrik santralleri izledi.
Kömür - 22.01.2021
Hindistan'da kaçak madende göçük: 6 ölü
Hindistan'ın kuzeydoğusunda kaçak kömür madeninde meydana gelen göçük nedeniyle 6 kişi hayatını kaybetti.
Kömür - 22.01.2021
Endonezya'nın Ankara Büyükelçisi İkbal'den çikolata üretiminde iş birliği mesajı Açıklaması
Endonezya'da 5 yıllık balık avı yasağının sona erdiğini aktaran İkbal, "Endonezya'da 2 bini aşkın balıkçı teknesine ihtiyacımız var. Ormanlarımız da çok güzel ve verimli. Ayrıca altın, nikel, kömür ve doğal gaz konusunda zengin yer altı kaynaklarımız var.
Kömür - 22.01.2021
Nevşehir Belediyesinden "Çocuklar Üşümesin" kampanyası
Açıklamada görüşlerine yer verilen Arı, "Bu şehirde hiçbir kardeşimiz montsuz, botsuz, kömürsüz, gıdasız kalmasın istiyoruz.
Kömür - 22.01.2021
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Üretimde ilk sırada yüzde 33,4 payla doğal gaz santralleri yer aldı. Bunu, yüzde 18,6 ile barajlı hidroelektrik santralleri ve yüzde 16,9 ile ithal kömür santralleri izledi.
Kömür - 22.01.2021
Söndürülmeyen soba, Dilan ile Müttalip'in ölümüne neden oldu
Söndürülmeyen soba, Dilan ile Müttalip'in ölümüne neden oldu ADIYAMAN'da, Dilan (16) ile Müttalip Yıldırım (11) kardeşlerin yaşamını yitirdiği, anne ve babalarıyla bir kardeşlerinin de hastanede tedaviye alındığı karbonmonoksit zehirlenmesine söndürülmeyen sobanın neden olduğu belirlendi.  Turgut Reis Mahallesi Zey Yolu Caddesi'nde tek katlı evde oturan 4 çocuklu Yıldırım ailesi, salı gecesi kömür sobasını yaktıktan sonra uyudu.
Kömür - 22.01.2021
Keşan Belediyesi esnafa 5 milyon lira destek verecek
3 aylık kira muafiyeti, ruhsat harcı alınmayacak, pazarcı esnafı işgaliye harcı ödemeyecek. 5 milyonluk sosyal yardım desteğiyle esnafımıza yüzde 50 kira indirimi, yüzde 20 su indirimi ve 500 ton kömür desteği sağlanacak.
Kömür - 21.01.2021
Banyo kazanından sızan gazdan zehirlenerek öldü
Olay, akşam saatlerinde Adapazarı Kayrancık Mahallesi'nde meydana geldi. Ayla Aydemir, iddiaya göre duş yapmak için banyo kazanını yaktı. Eşi, bir süre sonra Ayla Aydemir'den haber alamayınca içeri girdi. Ayla Aydemir'in hareketsiz kaldığını gören eşinin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekiplerince yapılan kontrolde Ayla Aydemir'in hayatını kaybettiği belirlendi. Yapılan ilk incelemede Ayla Aydemir'in banyo kazanındaki kömürden sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybettiği belirlendi.
Kömür - 21.01.2021
Altınordu'da ihtiyaç sahiplerine yakacak yardımı
Kendini iyice hissettiren kış soğuklarına karşı yakacak yardımının, ilçenin her noktasına ulaştırmaya devam edildiği belirtilen açıklamada, odun ve kömürden oluşan yakacak paketlerinin ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine kadar götürüldüğü kaydedildi.
Kömür - 21.01.2021
Çin'de 22 işçinin mahsur kaldığı altın madeninde bir kişi öldü
Çin'de 32 bin maden için "denetim" talimatı Çin Ulusal Maden Güvenlik İdaresi, 19 Ocak'ta yaptığı açıklamada, kazaları önlemek için ülkenin kömür haricindeki 32 bin madeninin kapsamlı şekilde denetlenmesi kararı almıştı.
Kömür - 21.01.2021
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Üretimde ilk sırada yüzde 33,07 payla doğal gaz santralleri yer aldı. Bunu, yüzde 20,06 ile barajlı hidroelektrik santralleri ve yüzde 17,77 ile ithal kömür santralleri izledi.
Kömür - 20.01.2021
Çankırı ve Çorum'da İHH'dan İdlib'e yardım
Çankırı ve Çorum'dan İdlib'e insani yardım ve kömür gönderildi.
Kömür - 20.01.2021
İşçi bulduğu parayı teslim etti, 'Belki benden daha çok ihtiyacı var' dedi
İşçi bulduğu parayı teslim etti, 'Belki benden daha çok ihtiyacı var' dedi KARAMAN'da, belediyeye ait şirkette asgari ücretle çalışan Ali Osman Karaaslan (23), parkta yürürken bulduğu 1000 TL'yi polise teslim etti. Kendisinin de paraya çok ihtiyacı olduğunu belirten Karaaslan, "Ben de asgari ücretle çalışıyorum. Benim de paraya ihtiyacım var ama bunu kaybedenin belki benden daha çok ihtiyacı var" dedi.  Karaman'da, belediyeye ait şirkette asgari ücretle çalışan Ali Osman Karaaslan, öğle yemeği için iş yerinden çıktı. Ali Osman Karaaslan, park içinde yürüdüğü sırada yerde 1000 TL buldu. Karaaslan, çevrede yaptığı araştırmada sahibini bulamayınca polis merkezine gidip teslim etti. Asgari ücretle çalıştığı için kendisinin de paraya ihtiyacı olduğunu ifade eden Karaaslan, "Öğle molasında yemek için iş yerinden çıkmıştım. Parkta yürürken bir miktar para buldum. Ben de asgari ücretle çalışıyorum. Benim de paraya ihtiyacım var ama bunu kaybedenin belki benden daha çok ihtiyacı var. Allah herkese her şeyin helalinden nasip etsin. Haram yemeyi nasip etmesin. Belki de bu parayı kaybeden odun kömür, alacaktı.
Kömür - 20.01.2021
Son dakika haber! Edirne'de öğretim görevlisi Türksoy, annesinden kalan başörtüyü müzeye bağışladı
TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un da müzeyi ziyaret ettiğini belirten Avcı, şunları kaydetti: "Meclis Başkanı'mıza çalışmalarımız hakkında bilgi verdik. Ziyaretinden memnuniyet duyduk. Aynı zamanda müzemize bağışlar devam ediyor. İnsanlarımız ömür geçirdiği 100, 150 yıllık eşyalarını müzeye bağışlıyorlar. Başörtüsünden, düdüklü tencereye, kömürlü ütüden köstekli saate kadar getiriyorlar.
Kömür - 20.01.2021
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Üretimde ilk sırada yüzde 34,3 payla doğal gaz santralleri yer aldı. Bunu, yüzde 19 ile ithal kömür santralleri ve yüzde 17 ile barajlı hidroelektrik santralleri izledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kömür Haberleri | Kömür Haber - Haberler - Kömür haberleri, son dakika kömür haber ve gelişmeleri burada. Samsun Valisi Dağlı'dan Orta Karadeniz Temiz Hava Merkezi Müdürlüğüne ziyaret.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.1.2021 01:02:02. #1.14#
title