KATOLİK KİLİSESİ HABERLERİ

Katolik Kilisesi Haberleri

Katolik Kilisesi haber, Katolik Kilisesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Katolik Kilisesi - 12.11.2020
Papa 2. John Paul, eski başpiskopos McCarrick hakkındaki cinsel istismar iddialarını göz ardı etmiş
Vatikan'a yakın basın organlarının kilisenin "acı dolu vakası" olarak nitelediği 461 sayfalık rapor, özellikle 1970 ve 1980'li yıllarda hakkında çocuklar ve genç erkek rahiplere yönelik cinsel istismar iddiaları olan eski din adamı McCarrick'in Katolik Kilisesi içinde nasıl yükseldiğini konu alıyor.
Katolik Kilisesi - 11.11.2020
İngiltere'de Katolik Kilisesi, çocuklara yönelik 3 binden fazla taciz şikayetini görmezden geldi
İngiltere ve Galler'deki Katolik Kilisesi'nin, kendileriyle bağlantılı 900'den fazla kişi hakkında, 3 binden fazla çocuğa cinsel istismarda bulunduklarına ilişkin şikayet aldığı ancak mağdurları değil, kilisenin itibarını önemsediği için harekete geçmediği ortaya çıktı.
Katolik Kilisesi - 11.11.2020
İngiltere'de Katolik kilisesinde çocuk istismarı skandalı
İngiltere'de çocuk cinsel istismarına yönelik yapılan araştırmada Katolik kilisesinde 3 binden fazla çocuk istismarının rapor edildiği belirlendi.
Katolik Kilisesi - 28.10.2020
Ruanda'da 5 bin kişilik toplu mezar bulundu
Gasana, soykırım sırasında Kiziguro Katolik Kilisesi'ne sığındıktan sonra buradan çıkarılarak öldürülen kurbanların mezarlarının yaklaşık 30 metre derinlikte olduğunu ve kazı çalışmalarının 3 hafta sürmesinin beklendiğini dile getirdi.
Katolik Kilisesi - 21.10.2020
Papa belgesel filmdeki röportajında eşcinsel birlikteliklerin yasalarla korunmasına destek verdi
Papa olmadan önce Buenos Aires Başpiskoposu olarak görev yaptığı dönemde eşcinsel evliliklere onay verdiği bilinen Papa Franciscus'un Afineevsky'nin filmindeki ifadeleriyle eşcinsellere yönelik katı tutumuyla bilinen Katolik Kilisesi'nde eşcinsel medeni birliktelikleri en üst düzeyde destekleyen ilk Papa olarak tarihe geçtiği belirtildi.
Katolik Kilisesi - 1.10.2020
New York'ta Katolik Kilisesi taciz davaları yüzünden iflas kararı aldı
NEW New York'ta faaliyet gösteren Roman Katolik Kilisesi, bünyesinde görevli din adamlarına karşı açılan cinsel taciz davalarının maddi yükü nedeniyle iflas başvurusunda bulundu.
Katolik Kilisesi - 24.9.2020
Son dakika haberleri... Almanya'da Katolik Kilisesi'nin cinsel taciz mağdurlarına tazminat
Son dakika haberine göre Almanya Piskoposlar Konferansı Başkanı (DBK) Georg Baetzig, ülkede Katolik Kilisesi'nde cinsel istismara uğrayan mağdurlara gelecek yıldan itibaren 50 bin avroya kadar tazminat ödenmesine karar verildiğini söyledi.
Katolik Kilisesi - 19.9.2020
48. İstanbul Müzik Festivali "Müzik Rotası" konseri
İstanbul Latin Katolik Kilisesi Ruhani Reisliği Saint Esprit Katedrali, Müzik Rotası'nın mekanlarından ilki oldu.
Katolik Kilisesi - 23.8.2020
Haftanın tarihine bakış
2018- Katolik Kilisesi'nin ruhani lideri Papa Franciscus, katolik din adamlarının karıştığı cinsel istismar skandalları için özür diledi.
Katolik Kilisesi - 15.8.2020
AB, Belarus'ta protestoculardan yana tavır aldı
KİLİSELER, SİYASİ TARTIŞMAYA GİRDİ Öte yandan, Belarus'ta çeşitli dini kuruluşlar, siyasi gelişmelerle ilgili farklı tarafları destekleyen açıklamalar yapıyor. Belarus nüfusunun büyük kısmının mensup olduğu Rus Ortodoks Kilisesi Belarus Metropolitliği'nden yapılan açıklamada vatandaşlara, provokasyonlara kapılmama ve yasalara bağlı kalma çağrısı yapılırken, Belarus Katolik Kilisesi Başpiskoposu Tadeuş Kondruşeviç, Belarus güvenlik güçlerinin 'gerçekleri öğrenmek isteyen halka' şiddet uygulamasını eleştirdi ve bunun 'ağır bir günah' olduğunu ifade etti.
Katolik Kilisesi - 14.8.2020
Varşova Muharebesi: Çağdaş ve özgür Avrupa'nın en önemli yıldönümlerinden biri
Bolşeviklerle yapılan savaş, Polonya ulusunun olağanüstü siyasi birliğinin bir göstergesiydi. Temmuz 1920'de, Halk Hareketi'nin lideri Wincenty Witos'un başbakan ve Polonya solunun liderlerinden Ignacy Daszynski'nin de başbakan yardımcısı olarak yer aldığı Milli Savunma Hükümeti kuruldu. Yeni kazanılan vatanın devlet mevcudiyetinin savunulması mevzubahis olduğu için, Polonya bağımsızlığının öncüleri arasındaki siyasi görüş farklılıkları tamamıyla göz ardı edildi. Polonya'nın siyasi eliti, olgunluk sınavını ülkenin içinde bulunduğu en kritik zamanda verdi. Polonya halkı, Katolik Kilisesi'nin de büyük desteğiyle, savaş mücadelesinde hep birlikte saf tuttu.
Katolik Kilisesi - 13.8.2020
Beyrut Limanı'yla birlikte Lübnan'daki Fransız manda düzeni yıkıldı
Lübnan'la ilişkisi esasen siyasi ve ekonomik faktörlere bağlı olmasına rağmen, din temelinde de bir duygudaşlık ilişkisi geliştiren Fransa, Lübnan'daki Marunilerle bağlarını Haçlı Seferlerine kadar geri götürmekte. Fakat esas kayda değer ilişkilerin geçmişi 17. yüzyıl başlarına dayanır. Fransa ve Katolik Kilisesi'nin Lübnan'daki Hıristiyanları desteklemesi misyonerlik faaliyetleri çerçevesinde başladı.
Katolik Kilisesi - 10.8.2020
Malavi'de Kovid-19 nedeniyle kiliseler ve barlar kapatıldı
Ülkedeki Katolik Kilisesi, kendilerine danışılmadan alınan karar nedeniyle üzüntü duyduklarını açıkladı.
Katolik Kilisesi - 5.8.2020
Dijital ortamda gerçekleşecek "48. İstanbul Müzik Festivali" 18 Eylül'de başlayacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen festivaldeki konser çekimleri, İstanbul'da Şerefiye Sarnıcı, Tekfur Sarayı, Hıdiv Kasrı, Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi, Harbiye Saint Esprit Katedrali, Surp Hovhan Vosgeperan Ermeni Katolik Kilisesi ve Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası'nda yapılacak.
Katolik Kilisesi - 3.8.2020
İletişim Başkanı Altun'dan "Kardeşlik" paylaşımı
Altun, İletişim Başkanlığınca hazırlanan videoda Türkiye'deki Musevi, Rum, Ermeni, Süryani cemaatlerine mensup vatandaşların, Müslümanlarla beraber yaşama kültürünü gösteren bir video yayımlandı. Videoda konuşan Antakya Katolik Kilisesi Pederi Domenico Bertogli, "Hristiyan" adının ilk defa Antakya'da kullanıldığını ifade ederek, "Herhangi bir problem yaşamadık, her zaman saygı, sevgi içinde yaşıyoruz.
Katolik Kilisesi - 3.8.2020
İletişim Başkanı Altun'dan "Kardeşlik" paylaşımı
İletişim Başkanı Altun'dan "Kardeşlik" paylaşımı ANKARA - İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından kardeşlik vurgusu yaparak, "Bin yıldır birbirinden farklı inanç, etnik köken, kültür ve dilin barış içerisinde yaşadığı Anadolu toprakları tüm dünyaya kardeşlik nedir onu gösterdi. Geçmişimiz bir, geleceğimiz bir, hüznümüz bir, sevincimiz bir... Kardeşliğimiz nice bin yıllar daim olsun" dedi. Altun, İletişim Başkanlığınca hazırlanan videoda Türkiye'deki Musevi, Rum, Ermeni, Süryani cemaatlerine mensup vatandaşların, Müslümanlarla beraber yaşama kültürünü gösteren bir video yayımlandı. Videoda konuşan Antakya Katolik Kilisesi Pederi Domenico Bertogli, "Hristiyan" adının ilk defa Antakya'da kullanıldığını ifade ederek, "Herhangi bir problem yaşamadık, her zaman saygı, sevgi içinde yaşıyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Katolik Kilisesi Haberleri | Katolik Kilisesi Haber - Haberler - Katolik Kilisesi haberleri, son dakika katolik kilisesi haber ve gelişmeleri burada. Azerbaycan'daki kilise ve sinagoglarda şehitler için dua edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 06:22:42. #1.15#
title