HÜKÜMET SÖZCÜSÜ HABERLERİ

Hükümet Sözcüsü Haberleri

Hükümet Sözcüsü haber, Hükümet Sözcüsü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hükümet Sözcüsü - 24.11.2020
Son dakika haberi: İran Hükümet Sözcüsü Rebii: "ABD'nin maksimum baskı politikası yolun sonuna geldi"
Son dakika haberler: İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, ABD'nin maksimum baskı politikaları ve yaptırımlarının sona yaklaştığını söyledi.
Hükümet Sözcüsü - 24.11.2020
Son dakika haber | Faslı yetkili: "Batı Sahra meselesinin tarihinde yeni bir aşamadan geçiyoruz"
Son dakika haber... Fas eski Hükümet Sözcüsü Mustafa el-Halfi, Fas ile Moritanya arasındaki Gergarat Sınır Kapısı'nın geçişlere kapatılmasının ardından yeniden gündeme gelen "Batı Sahra meselesinin tarihinde yeni bir aşamadan geçildiğini" söyledi.
Hükümet Sözcüsü - 23.11.2020
İran Karabağ savaşının kaybedeni mi?
Savaşın Azerbaycan lehine gelişmesi üzerine İran tarafından Azerbaycan'ın toprak bütünlüğüne yönelik vurgular artsa da, sürecin başında izlediği "bekle gör" politikası, İran sınırından Ermenistan'a geçişi sosyal medyaya yansıyan askeri araçlarla birleşince, gerek Azerbaycan gerekse de Türkiye kamuoyunda, İran'ın Ermenistan'ın tarafında durduğuna ilişkin kanaat perçinlendi. Her ne kadar İran Devrim Rehberi'nin temsilcisi konumundaki Cuma imamları, İran Azerbaycanı'ndaki halkın tepkisini yatıştırmak adına Azerbaycan lehine açıklamalarda bulunsalar da yeterli olmadı. Üstelik İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, Cuma imamları dış politikaya dair bir konuda sanki ilk defa açıklamada bulunuyormuşçasına tepki göstererek konuyla ilgili ülkenin resmi duruşunun, Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar olduğunu belirtti.
Hükümet Sözcüsü - 20.11.2020
Fransız medyası hükümetin "gazetecilerin gösterilerin takibi için akreditasyon gerekliliği" talebine rest çekti
Hükümet tepkiler üzerine yasa tasarısında revize yoluna gitti Diğer yandan, tepkiler üzerine Fransa Hükümet Sözcüsü Gabriel Attal güvenlik güçlerinin görüntülerinin yayımlanmasını yasaklayan güvenlik yasasına, basın özgürlüğünü güvence altına alan madde ekleyeceklerini bildirmiş, görevdeki güvenlik güçlerinin görüntülerinin çekilebileceği, yayımlanabileceği ancak kötü amaçlarla kullanılamayacağını söylemişti.
Hükümet Sözcüsü - 19.11.2020
Irak'ta petrol gelirlerindeki anlaşmazlık Bağdat ile Erbil arasında ipleri koparır mı?
Irak Hükümet Sözcüsü Ahmed Molla Talal ise 16 Kasım'da yaptığı açıklamada, borçlanma yasasının, IKBY'deki memur maaşlarını kapsamadığını belirterek, Bağdat'ın IKBY'nin günlük 250 bin varil petrol gelirini bölge bütçesinden kestiğini vurguladı.
Hükümet Sözcüsü - 19.11.2020
Fildişi Sahili'nde Cumhurbaşkanlığı seçiminde binlerce kişi etnik çatışma endişesiyle ülkeyi terk etti
Öte yandan Hükümet Sözcüsü Sidi Toure, seçimlerle ilgili çıkan olaylarda 85 kişinin yaşamını yitirdiğini ve 484 kişinin yaralandığını duyurdu.
Hükümet Sözcüsü - 17.11.2020
IKBY Hükümet Sözcüsü Adil'den "17 Kasım Türkmen Kültürü ve Dili Günü" mesajı
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Hükümet Sözcüsü Cotyar Adil, 17 Kasım Türkmen Kültürü ve Dili Günü'nü kutlayarak, "Umarız bu kardeşliğimiz Kürdistan Bölgesi'nde diğer tüm oluşumlar için bir sevgi, uyum ve istikrar çatısı oluşturur.
Hükümet Sözcüsü - 16.11.2020
Almanya'da Mısır için casusluk yapan kişi hakkında dava açıldı
Almanya Federal Başsavcılığı, Hükümet Sözcüsü ve aynı zamanda Basın ve Enformasyon Dairesi Başkanı Steffen Seibert'in ofisinde görevli bir kişi hakkında Mısır istihbaratına çalıştığı iddiasıyla dava açtı.
Hükümet Sözcüsü - 16.11.2020
Son dakika: Irak Hükümet Sözcüsü: "Borçlanma yasası, IKBY'deki memur maaşlarını kapsamıyor"
Son dakika gelişmesine göre Irak merkezi hükümeti, Mali Açık ve Borçlanma Yasası'nın Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) memur maaşlarını kapsamadığını bildirdi.
Hükümet Sözcüsü - 12.11.2020
Fildişi Sahili'nde hükümetle muhalefet arasında buzlar eriyor
Öte yandan Hükümet Sözcüsü Sidi Toure de seçimlerle ilgili çıkan olaylarda 85 kişinin yaşamını yitirdiğini ve 484 kişinin de yaralandığını duyurdu.
Hükümet Sözcüsü - 10.11.2020
Merkel, ABD Başkanı seçilen Biden ile görüştü
Almanya Başbakanı Angela Merkel'in, ABD Başkanı seçilen Joe Biden ile telefonda görüştüğü bildirildi. Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert tarafından yapılan açıklamaya göre, Şansölye Merkel telefonda Biden'i ve başkan yardımcısı seçilen Kamala Harris'i tebrik etti.
Hükümet Sözcüsü - 9.11.2020
Son dakika haberi! Orta Afrika Cumhuriyeti'nde hükümet ile isyancılar arasındaki barış görüşmeleri
Orta Afrika Cumhuriyeti (OAC) Cumhurbaşkanı Faustin Archange Touadera, ülkede yeniden barışı tesis etmek amacıyla isyancı grupların liderleriyle başkent Bangui'de bir araya geldi. Hükümet Sözcüsü Ange Maxime Kazagui, ulusal televizyona verdiği demeçte, Cumhurbaşkanı Touadera ve hükümet üyelerinin isyancı grupların liderleri ile barış görüşmeleri için bir araya geldiğini bildirdi.
Hükümet Sözcüsü - 7.11.2020
Son dakika haberleri... Almanya Başbakanı Merkel, ABD'nin başkanı seçilen Biden'ı kutladı
Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert'in Twitter'dan paylaştığı kutlama mesajına göre, Merkel, "Tebrikler.
Hükümet Sözcüsü - 4.11.2020
Son dakika... İran Hükümet Sözcüsü: "ABD yaptırımları ülkede döviz sıkıntısına neden oldu"
Son dakika haberlerine göre İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, ABD'nin yaptırımları nedeniyle ülkede döviz sıkıntısı yaşandığını belirtti.
Hükümet Sözcüsü - 3.11.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Fransa Hükümet Sözcüsü Gabriel Attal, başkent Paris ve çevresinde saat 21.
Hükümet Sözcüsü - 3.11.2020
Almanya Başbakanı Merkel: "Dayanışma içinde Avusturyalı dostlarımızın yanındayız"
Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Twitter hesabından Viyana'daki saldırıya ilişkin Şansölye Merkel'in mesajını paylaştı.
Hükümet Sözcüsü - 3.11.2020
"Fransa'da Paris ve çevresinde tam gün sokağa çıkma yasağından vazgeçildi" haberimizi düzelterek yeniden yayımlıyoruz.
Hükümet Sözcüsü Gabriel Attal BFMTV'ye yaptığı açıklamada, başkent Paris ve çevresinde sokağa çıkma kısıtlamasına, akşam 21.
Hükümet Sözcüsü - 2.11.2020
Son dakika: Yunanistan'ın Selanik ve Serez kentlerinde Kovid-19 nedeniyle 14 günlük karantina
Hükümet Sözcüsü Stelyo Petsas, haftalık basın toplantısında, Kovid-19 tedbirlerinin sıkılaştırılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Hükümet Sözcüsü - 2.11.2020
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde etnik gruplar arasında çatışma: 21 ölü
Tarafları hoşgörü ve diyaloğa davet eden Kuzey-Kivu eyaleti Hükümet Sözcüsü Jean Bosco Sebishimbo, basına yaptığı açıklamada, ilerleyen günlerde Hutu ve Nande topluluklarının liderleriyle görüşme gerçekleştirileceğini duyurdu.
Hükümet Sözcüsü - 30.10.2020
Çalışma arkadaşları eski Başbakan Mesut Yılmaz'ı anlattı
Mesut Yılmaz'ın başbakanlığı döneminde 55. Hükümet Sözcüsü olan, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahat Andican da Yılmaz'ın 12 Eylül sonrası Türkiye'nin normalleşmesi ve sivilleşmesi sürecinde Turgut Özal ile önemli işlere imza attığını aktardı.
Hükümet Sözcüsü - 27.10.2020
İran: ABD nükleer anlaşmaya geri dönme kararı alırsa yeni güvenceler sunmalı
İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, Washington yönetiminin, nükleer anlaşmaya geri dönme kararı alması halinde kendilerine anlaşmayı ihlal etmeyeceğine dair yeni güvenceler sunması gerektiğini belirtti.
Hükümet Sözcüsü - 26.10.2020
Son dakika haberleri | Irak Hükümeti, İhvan'ı terör örgütü olarak görmüyor
Son dakika haber: Irak Hükümet Sözcüsü Ahmed Molla Talal, Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nı (İhvan) terör örgütü olarak görmediklerini belirtti.
Hükümet Sözcüsü - 24.10.2020
İran'da Kovid-19 tedbirleri kapsamında 43 şehirde iş yerleri kapatılacak
Hükümet Sözcüsü Ali Rebii'nin duyurduğu kararlara göre, salgının kriz seviyesinde olduğu 43 şehirde spor kulüpleri, kahvehaneler, çay bahçeleri, hayvanat bahçeleri, luna parklar, kapalı havuzlar, okullar, üniversiteler, medreseler, dil kursları, kreşler, sinema ve tiyatro salonları, müzeler, toplantı salonları, kuaförler, güzellik merkezleri, camiler, pasajlar, gıda ürünleri satmayan alışveriş merkezleri, dondurmacılar, araba pazarları, halıcılar, oyuncakçılar, ev ürünleri satan mağazalar, emlak ofisleri ve diğer zorunlu olmayan tüm iş yerleri kapalı olacak.
Hükümet Sözcüsü - 24.10.2020
Tayland Başbakanı Prayut'dan, protestoculara farklılıkların "özel oturumda" çözülmesi çağrısı
Başbakanlık Ofisi'nden Hükümet Sözcüsü Anucha Burapachaisri imzasıyla yapılan açıklamada, Prayut'un ülkedeki farklılıkların hafta başında parlamentoda düzenlenecek özel oturumda çözüme kavuşturulması talebi yinelendi.
Hükümet Sözcüsü - 22.10.2020
Ürdün'de Kovid-19 vakalarındaki hızlı artış sürüyor
Sokağa çıkma yasağında "cuma namazı" izni Bu arada Hükümet Sözcüsü Ali Ayid, yıl sonuna kadar sürecek cuma günü sokağa çıkma yasağı uygulamasında cuma namazına izin verileceği açıkladı.
Hükümet Sözcüsü - 20.10.2020
İran Hükümet Sözcüsü: "Silah ambargosunun kalkması İran'ın uluslararası arenada önemli bir kazanımıdır"
İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) Tahran'a yönelik silah ambargosunu kaldırmasını "İran'ın uluslararası arenada önemli bir kazanımı" olarak yorumladı.
Hükümet Sözcüsü - 19.10.2020
Yunanistan, KKTC'nin yeni Cumhurbaşkanı Tatar'ın Kıbrıs müzakerelerini sürdüreceğini "umuyor"
Yunanistan Hükümet Sözcüsü Stelyo Petsas, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) yeni Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın Kıbrıs müzakerelerini sürdüreceğini umduklarını bildirdi.
Hükümet Sözcüsü - 16.10.2020
AB yaptırımlarına Rusya'dan yanıt:  Yanıtsız kalmayacak
AB'den yapılan açıklamada konseyin, 20 Ağustos'ta Rusya'da 'Noviçok' grubunun toksik sinir ajanıyla zehirlenen Aleksey Navalni'ye suikast girişimine karışan 6 kişi ve bir kuruluşa karşı kısıtlayıcı önlemler aldığı belirtilirken şu ifadelere yer verildi: "Karar Dışişleri Konseyi'nin 12 Ekim'de varılan siyasi anlaşmanın ardından geldi. Kabul edilen kısıtlayıcı tedbirler, bireyler için AB'ye seyahat yasağı ve mal varlığının dondurulması ve kuruluş için de mal varlığının dondurulmasından oluşmaktadır. Ek olarak, AB'nden kişi ve kuruluşların listede yer alanlara fon ayırması yasaktır. Navalni davasıyla bağlantılı 6 kişi ve 1 kuruluşun belirlenmesi, kimyasal silahların kullanılması ve yaygınlaşmasına karşı kısıtlayıcı önlemler çerçevesinde gerçekleşti." NELER OLMUŞTU? Rusya'nın Tomsk şehrinden 20 Ağustos'ta Moskova'ya gitmek için uçağa binen Rus muhalif lider Navalni'nin uçuş sırasında rahatsızlanmasının ardından, uçak Omsk şehrine iniş yaptı. Hastaneye kaldırılan Navalni'nin çayına zehir karıştırıldığı ileri sürülmüştü. Navalni daha sonra, 22 Ağustos'ta Omsk'tan özel bir uçakla tedavi için Almanya'nın başkenti Berlin'de bulunan Charite Hastanesine nakledildi. Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, 2 Eylül'de, Navalni'nin sinir hastalıklarıyla mücadelede kullanılan Noviçok grubuna ait bir kimyasal ile kesin olarak zehirlendiğinin tespit edildiğini açıklamıştı.
Hükümet Sözcüsü - 16.10.2020
Son dakika haberleri: Sudan'da hükümet karşıtı protestoların şiddete dönüştüğü Kesele eyaletinde OHAL ilan edildi
Hükümet Sözcüsü Faysal Muhammed Salih, resmi haber ajansı SUNA'da yayımlanan açıklamasında, "Biri güvenlik gücü 8 kişinin gerçek mermiyle yaşamını yitirdiği olaylardan sonra Kesele kentinde sükunet sağlandı.
Hükümet Sözcüsü - 15.10.2020
Son dakika haberi | Kremlin: AB, "Navalnıy" yaptırım kararıyla Rusya ile ilişkilere zarar verdi
Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, 2 Eylül'de Navalnıy'ın sinir hastalıklarıyla mücadelede kullanılan Noviçok grubuna ait bir kimyasalla kesin olarak zehirlendiğinin tespit edildiğini açıklamıştı.
Hükümet Sözcüsü - 15.10.2020
Son dakika... Fransa'da Sağlık Bakanı, eski Başbakan ve eski Sağlık Bakanı'nın evlerine "Kovid-19" baskını
Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını kötü yönettiği gerekçesiyle Fransa Adalet Divanınca 7 Temmuz'da açılan soruşturma kapsamında Veran, eski Başbakan ve Le Havre Belediye Başkanı Philippe, şubatta Sağlık Bakanı görevinden istifa eden Buzyn, eski Hükümet Sözcüsü Sibeth Ndiaye ve Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Jerome Salomon'un evlerinde polis tarafından arama gerçekleştirildi.
Hükümet Sözcüsü - 13.10.2020
Cammu Keşmir'in eski Başbakanı Mehbuba Müfti serbest bırakıldı
Hükümet Sözcüsü Rohit Kansal, Twitter'da "Bayan Mehbuba serbest bırakıldı.
Hükümet Sözcüsü - 13.10.2020
Ürdün'de Kovid-19 vakalarında günlük en yüksek artış kaydedildi
Ülkede sokağa çıkma yasağı uygulanacak Hükümet Sözcüsü Ali Ayid, hükümetin ülke genelinde cuma sabahı 01.
Hükümet Sözcüsü - 13.10.2020
Son Dakika | Güney Kıbrıs'ta yatırım karşılığı pasaport şebekesinin başı meclis başkanı çıktı
"TÜRK CASUSU" SUÇLAMASI" Rum medyası, "Bomba video" manşetleriyle haberi okuyucularına duyururken, Rum Hükümet Sözcüsü Kiriakos Kusios da haberin amacının Kıbrıs Rum ekonomisine darbe vurmak anlamına geldiğini öne sürdü.
Hükümet Sözcüsü - 13.10.2020
Son dakika haberi: İspanyol hükümetinden Rafael Nadal'a üstün liyakat nişanı
Bakanlar Kurulu'nun haftalık olağan toplantısı sonrasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Hükümet Sözcüsü ve Maliye Bakanı Maria Jesus Montero, İspanyol sporuna verdiği katkılardan dolayı tenisçi Rafael Nadal'a üstün liyakat nişanı verilmesi kararı aldıklarını açıkladı.
Hükümet Sözcüsü - 11.10.2020
Irak, IKBY'deki memurların maaşlarının ödenmesi için 320 milyar Dinar gönderdi
Irak hükümeti, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) ile imzalanan anlaşması sonrası memur maaşları için IKBY'ye para gönderdi. Irak Meclisi Maliye Komisyonu üyelerinden Ahmet Hacı Reşit yaptığı açıklamada, Bağdat ile Erbil arasında imzalanan anlaşma uyarınca Irak hükümetinin 320 milyar dinar (Yaklaşık 270 milyon dolar) gönderdiğini aktardı. IKBY Hükümet Sözcüsü Cutyar Adil ise yaptığı açıklamada, IKBY memurlarına ödenmek üzere Bağdat'ın 320 milyar Dinar gönderdiğini doğruladı.
Hükümet Sözcüsü - 7.10.2020
Almanya Dışişleri Bakanı Maas Rusya'yı yaptırımlarla tehdit etti
44 yaşındaki Navalnıy, 22 Ağustos'ta Omsk'tan özel bir uçakla Berlin'deki Charite Hastanesine nakledilmişti. Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, 2 Eylül'de, Navalnıy'ın sinir hastalıklarıyla mücadelede kullanılan Noviçok grubuna ait bir kimyasal ile kesin olarak zehirlendiğinin tespit edildiğini açıklamıştı.
Hükümet Sözcüsü - 7.10.2020
Rum medyasından Kapalı Maraş yorumu: Açılmasını engellemekte başarılı olamadık
KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) 'Hayelet Şehir' olarak da bilinen Kapalı Maraş'ın açılması kararı, Rum medyasında da geniş yer buldu. Bütün çabalara rağmen Maraş'ın açılmasının engellenemediği belirtildi.  Rum medyası, Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis'in Maraş'ın açılmaması için yoğun diplomasi trafiği yaptığını ancak Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngilizler ile Amerikalıların çabalarının Ankara üzerinde başarılı olmadığını yazdı.Kapalı Maraş'a yönelik adım dün toplanan Rum Ulusal Konseyi'nin de birinci gündemi oldu. Toplantı sonrasında açıklama yapan Rum hükümet sözcüsü Kyriakos Koushos, Kapalı Maraş'la ilgili atılan adımdan geri dönülmesi çağrısı yaptı.
Hükümet Sözcüsü - 6.10.2020
Kovid-19 vakalarının arttığı Tahran'da maske kullanımı zorunlu hale geliyor
İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii de bugünkü basın toplantısında Kovid-19 tedbirleri kapsamında salgına yakalananların kuralları ihlal etmesi halinde haklarında hukuki sürecin başlatılacağını söylemişti.
Hükümet Sözcüsü - 1.10.2020
Rus muhalif Navalnıy, zehirlenmesinin arkasında Putin'in olduğunu iddia etti
Navalnıy'ın zehirlendiği iddiası Rusya'nın Tomsk şehrinden Moskova'ya gitmek üzere 20 Ağustos'ta uçağa binen Navalnıy'ın uçuş esnasında fenalaşması üzerine uçak Omsk şehrine iniş yapmıştı. Omsk'taki hastaneye kaldırılan Navalnıy'ın çayına karıştırılan bir maddeyle zehirlendiği öne sürülmüştü. 44 yaşındaki Navalnıy, 22 Ağustos'ta Omsk'tan özel bir uçakla Berlin'deki Charite Hastanesine nakledilmişti. Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, 2 Eylül'de, Navalnıy'ın sinir hastalıklarıyla mücadelede kullanılan Noviçok grubuna ait bir kimyasal ile kesin olarak zehirlendiğinin tespit edildiğini açıklamıştı.
Hükümet Sözcüsü - 30.9.2020
Bağdat'tan, "Yabancı misyonları hedef alan Şii silahlı gruplarla ilgili diyalog" açıklaması
Yeşil Bölge Komutanı değiştirildi Başbakan Kazımi de, bu sabah Bağdat'ta 25 yabancı ülke Büyükelçisiyle görüşerek, söz konusu misyonların güvenliğinin sağlanması için mesajlar verdi. Hükümet Sözcüsü Ahmet Molla Talal da, dün yaptığı basın toplantısında Bağdat'taki yabancı misyonlara saldıranların bir kısımının tutuklandığını bildirerek, bunların kimin tarafından desteklendiği bilgisini ise paylaşmadı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hükümet Sözcüsü Haberleri | Hükümet Sözcüsü Haber - Haberler - Hükümet Sözcüsü haberleri, son dakika hükümet sözcüsü haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi: İran Hükümet Sözcüsü Rebii: ABD'nin maksimum baskı politikası yolun sonuna geldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 16:14:40. #1.15#
title