Halkalı Haberleri

Halkalı haber, Halkalı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Halkalı - 26.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 12
'YILLIK ORTALAMA YOLCU SAYIMIZ 44,8 MİLYONU GEÇMEKTEDİR' 2003 yılında yüksek hızlı tren (YHT) demir yolu bulunmazken, bugün 1213 kilometre YHT hattı olduğunu aktaran Bakan Karaismailoğlu, "2009 yılında Ankara- Eskişehir hattı ile başladığımız YHT seferlerine, 2011'de Ankara- Konya ile devam ettik. 2014'te Eskişehir- Pendik, 2019'da da Marmaray Projesi ile Gebze- Halkalı arasında YHT demiryolu hattımızı tamamladık.
Halkalı - 24.10.2020
Son dakika haberleri! DHA İSTANBUL BÜLTENİ-1
18 yıldır büyük bir atılım gerçekleştirdiklerini dile getiren Karaismailoğlu, Sirkeci Garı'nın önemine vurgu yaptı. Karaismailoğlu, "Sirkeci garı, önemli yapılardan bir tanesi. Hem ulaşım anlamında, hem tarihi anlamında. 1860'larda ilk demiryolu faaliyetlerini başlattık. Tarihi anlamda çok önemli bir mekandayız. İstanbul'a çok büyük katkıda bulunmuş. Bu banliyö hattı 55 yıl hizmet verdi. Sonra Marmaray hizmete girdi. Önce Kazlıçeşme - Ayrılıkçeşme olarak sonra Halkalı -  Gebze olarak hizmet verdi" şeklinde konuştu.
Halkalı - 8.10.2020
Bakan Karaismailoğlu Ankara-Sivas YHT hattında incelemelerde bulundu Açıklaması
"Sivas'tan İstanbul Halkalı İstasyonu'na kadar gidebilecek" "Ülkemizde 100 yıldır yapılamayan işleri 18 yıla sığdırdık.
Halkalı - 7.10.2020
GÜBRETAŞ eğitim bursuna başvurular başladı
"Ziraat eğitimi önemli" Açıklamada görüşlerine yer verilen GÜBRETAŞ Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, ziraat eğitiminin ülke tarihinde yerini ve önemini vurgulayarak, "Ziraat eğitimi hususunda ülkemiz köklü bir geçmişe sahip. Ülkemizdeki ilk tarım yüksekokulu olan Halkalı Ziraat Mektebi 1846 yılında kurulmuş.
Halkalı - 3.10.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 3
"İSTANBUL'UN FAAL RAYLI SİSTEM AĞI ŞU ANDA 233 KİLOMETRE" Bakan Karaismailoğlu, İstanbul'da an itibarıyla 37,5 kilometre uzunluğundaki Gayrettepe-Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metrosu'nun da dahil olduğu 91 kilometre uzunluğunda metro hattı yapımının devam ettiğini söyleyerek, "İstanbul'a daha önce 80 kilometre uzunluğunda raylı sistem kazandırmıştık. İstanbul'un faal raylı sistem ağı şu anda 233 kilometre. Şu an incelemelerde bulunduğumuz Gayrettepe-Kağıthane-İstanbul Havalimanı hattı 37,5 kilometre. Bu hattın devamı olan Havalimanı-Halkalı arası da 32 kilometre.
Halkalı - 3.10.2020
Son dakika haberi... Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Açıklaması
Karaismailoğlu, İstanbul'da an itibarıyla 37,5 kilometre uzunluğundaki Gayrettepe-Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metrosu'nun da dahil olduğu 91 kilometre uzunluğunda metro hattı yapımının devam ettiğine dikkati çekerek, şu bilgileri verdi: "İstanbul'a daha önce 80 kilometre uzunluğunda raylı sistem kazandırmıştık. İstanbul'un faal raylı sistem ağı şu anda 233 kilometre. Şu an incelemelerde bulunduğumuz Gayrettepe-Kağıthane-İstanbul Havalimanı hattı 37,5 kilometre. Bu hattın devamı olan Havalimanı-Halkalı arası da 32 kilometre.
Halkalı - 3.10.2020
Son dakika haberi: ULAŞTIRMA BAKANINDAN HAVALİMANI METROSUYLA İLGİLİ AÇIKLAMA
"İSTANBUL'UN FAAL RAYLI SİSTEM AĞI ŞU ANDA 233 KİLOMETRE" Bakan Karaismailoğlu, İstanbul'da an itibarıyla 37,5 kilometre uzunluğundaki Gayrettepe-Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metrosu'nun da dahil olduğu 91 kilometre uzunluğunda metro hattı yapımının devam ettiğini söyleyerek, "İstanbul'a daha önce 80 kilometre uzunluğunda raylı sistem kazandırmıştık. İstanbul'un faal raylı sistem ağı şu anda 233 kilometre. Şu an incelemelerde bulunduğumuz Gayrettepe-Kağıthane-İstanbul Havalimanı hattı 37,5 kilometre. Bu hattın devamı olan Havalimanı-Halkalı arası da 32 kilometre.
Halkalı - 24.9.2020
Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi çalışmalarını inceledi
Kırklareli Valisi Osman Bilgin, 229 kilometrelik Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi sahasında incelemelerde bulundu.
Halkalı - 15.9.2020
(GRAFİKLİ)- "Unutulmaz karakterlerin oyuncusu: Tarık Akan"
"Ferit" ya da "Damat Ferit"i canlandırdığı Yeşilçam filmlerinde, sık sık Münir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen ve Kemal Sunal ile başrolleri paylaşan ve unutulmaz filmlerde rol alan oyuncu, yönetmen ve yazar Tarık Akan'ın vefatının üzerinden dört yıl geçti.
Halkalı - 11.9.2020
Son dakika haberi! Bakan Karaismailoğlu'dan Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı'na ilişkin açıklama Açıklaması
Mevcut hattımız 6,5 kilometre uzunluğunda. 4 tane istasyon bulunuyor hat üzerinde. Metrokent'ten başlıyor, Onurkent, içinde bulunduğumuz şehir hastanesinin olduğu istasyon, Kayaşehir 15. Bölge ve Kayaşehir Merkez olmak üzere 4 istasyondan teşekkül. İnşallah bu hat bittiğinde hem Çam ve Sakura Hastanesi'ne vatandaşlarımızın ulaşımı çok kolaylaşacak hem de İstanbul'daki bir metro ağının önemli bir kesimini tamamlamış olacağız. Bu hattın bitimiyle beraber Güngören, Bahçelievler, Bağcılar, Bakırköy, Başakşehir'deki vatandaşlarımızın havalimanı ulaşımını da sağlamış olacağız. İnşallah bizim şu an yapımı devam eden Halkalı-Havalimanı Hattı'mız da tamamlandığında bu bölgede yaşayan halkımızın hem hastaneye ulaşımı hem de havalimanına ulaşımı sağlanmış olacak.
Halkalı - 11.9.2020
BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: İSTANBUL'UN ALTINI ADETA ÖRÜMCEK AĞI GİBİ ÖRMÜŞ OLACAĞIZ
*Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: "(Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı) İnşallah 18 ay gibi kısa bir sürede, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Biliyorsunuz Cumhurbaşkanlığı kararnamesi Nisan ayının sonunda çıkmıştı. Biz de Mayıs sonu itibarıyla burayı devraldık" "Kuzey Marmara Otoyolu'nun 6. Kesimini de inşallah 21 Aralık'ta hizmete açmayı hedefledik. Bütün  bu çalışmalardan olduğu gibi, Türkiye'nin her bir noktasındaki çalışmadan, İstanbul da istifade ediyor" Haber-Kamera: Beyza Nur GÜLER-Harun UYANIK/İstanbul,  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, inşaat çalışmaları devam eden Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı'ndaki incelemelerinin ardından, "Bu hattın da önümüzdeki yıl bu tarihlerde inşallah tamamını bitirmiş olacağız. Halkalı- Havalimanı hattını da tamamladığımızda, İstanbul'un altını adeta örümcek ağı gibi örmüş oluyoruz" dedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Halkalı Haberleri | Halkalı Haber - Haberler - Halkalı haberleri, son dakika halkalı haber ve gelişmeleri burada. Vize'de yerli yulaf demonstrasyonu kuruluyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 15:42:29. #1.15#
title