Fransa Haberleri

Fransa haber, Fransa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fransa - Bugün
Mısır ile ABD, Kızıldeniz'de ortak askeri tatbikat düzenledi
Son yıllarda Mısır, başta Rusya, Fransa ve ABD olmak üzere birçok ülkeyle ortak askeri tatbikat düzenledi.
Fransa - Bugün
Ukrayna ve Fransa arasında toplam değeri 1,3 milyar avroyu geçen anlaşmalar imzaladı
Ukrayna Başbakanı Denis Şmıgal, ülkesi ile Fransa arasında toplam 1,3 milyar avroyu aşan anlaşmalar imzalandığını duyurdu.
Fransa - Bugün
Fransa, ülkede Filistin'e destek gösterilerine izin vermiyor
Fransa İçişleri Bakanı Gerard Darmanin, Kudüs'teki gerginlikle ilgili gösterilerin yasaklanması talimatını verdiğini bildirdi.
Fransa - Bugün
Fransa Filistin Dayanışma Derneği'nden hükümete çağrı Açıklaması
Fransa Filistin Dayanışma Derneği (AFPS), başkent Paris'te Filistin'e destek gösterisinin yasaklanması ve Başkan Bertrand Heilbronn'un gözaltına alınmasına tepki gösterdi.
Fransa - Bugün
Türk Milli Bilgisayar Klavye Takımı, 9 madalyayla dünya şampiyonluğunu kazandı
INTERSTENO Türkiye Temsilcisi ve Türk Grubu Başkanı Seçkin Köse, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle internet üzerinden düzenlenen yarışmaya, Türkiye, Arjantin, Avustralya, Belçika, İsviçre, Çekya, Almanya, İspanya, Fransa, Hırvatistan, Macaristan, İtalya, Japonya, Lüksemburg, Hollanda, Polonya, Rusya, Slovakya, Sırbistan ve ABD'den 839 yarışmacının katıldığını belirtti.
Fransa - Bugün
Air France ve Airbus'ın, 2009'daki uçak kazası için yargılanmasının önü açıldı
Fransız havayolu şirketi Air France'ın Airbus uçağının Atlantik Okyanusu'na düşerek, uçaktaki 228 kişinin hayatını kaybetmesinden 12 yıl sonra Fransa'da mahkeme, hava yolu şirketinin ve üreticinin 'kasıtsız adam öldürmekten yargılanması gerektiğine' karar verdi.
Fransa - Bugün
Türkiye'nin binek otomobil ihracatı yılın ilk 4 ayında yüzde 20 arttı
İlk sıradaki Fransa'ya ihracat artışı yüzde 60 Binek otomobil ihracatı yapılan ülkelere bakıldığında, ilk sırada Türkiye'nin otomotiv sektöründe ikinci ana pazarı olan Fransa'nın yer aldığı görüldü.
Fransa - Bugün
Avrupa borsaları düşüşle açıldı
İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 1,48 azalışla 6.901 puanda, İspanya'da IBEX 35 endeksi yüzde 1,06 düşüşle 8.915 puanda, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 1,26 gerileyerek 6.
Fransa - Bugün
GÜNDEM / 13 Mayıs 2021
(İstanbul/17.00) ÖZEL HABER 1- Güvenli Turizm Sertifikası sürekli hale getirilecek Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan: "Meclis Genel Kuruluna gelecek Turizmi Teşvik Kanunu'ndaki değişiklikle, sertifika programının sürekli uygulanabilmesine imkan getirilmekte. Bununla ilgili bir düzenlemeyi kanunlaştırmak istiyoruz" "İnşallah Ramazan Bayramı'ndan sonra Meclisin açılmasıyla ilk gündem olarak Genel Kurul'da görüşülecektir" (Hatice Özdemir Tosun/Antalya) 2- Türkiye, üreteceği Sputnik V ile aşı temininde elini güçlendirecek Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmail Balık: "Türkiye-Rusya arasında yapılan anlaşma, aşının dolum şeklinde üretilmesine yönelik değil. Aşı, Türkiye'de sıfırdan üretilecek" "Hem ilaç sanayimize hem bilim insanlarımıza milyarlarca doz aşıyı üretebilme yetisini de kazandıracağı için çok değerli. Çünkü bu aşıyı üretiyor olmak başka aşılar için de elimizi güçlendirecek bir bilgi kazandıracak" "Yerli aşımızın yanı sıra Sputnik aşısını da üretmeye başlamamız, dışa bağımlılığımızın azalması açısından önemli" (Yeşim Sert Karaaslan/Ankara) 3- Türkiye'nin 4 aylık binek otomobil ihracatı yüzde 20 arttı Ocak-nisan döneminde gerçekleştirilen binek otomobil ihracatının yarısından fazlası Fransa, İtalya, Almanya, İspanya ve Birleşik Krallık'a yapıldı Geçen yılın aynı aylarında ihracat yapılamayan Japonya'ya bu sene 4 aylık süreçte 7,4 milyon dolarlık binek otomobil satıldı (Cem Şan/Bursa) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Fransa - Bugün
Fransa'da Macron'un partisi başörtülü kadın adayını baskılar üzerine listeden çıkarıyor
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un iktidardaki Cumhuriyet Yürüyüşü (LREM) partisi 20-27 Haziran'da yapılacak bölgesel seçimin afişine koyduğu başörtülü adayı Sara Zemmahi'yi baskılar üzerine listeden çıkarıyor.
Fransa - Bugün
12 Mayıs 2021 Haberleri
12 Mayıs 2021 Manşet Haberleri.
Fransa - Dün
Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Fransa'da 'aşırıcılıkla mücadele yasası'na tepki
Bir son dakika haberine göre CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Fransa hükümetinin, 'aşırıcılıkla mücadele yasasını' geçirme ısrarından duyduğu endişeyi belirterek, "Yasa tasarısıyla Müslüman kadınların tercih ettikleri kılık kıyafetle sosyal hayatta var olma hakkı sınırlandırılacaktır.
Fransa - Dün
Fransa'da ayın golü Burak Yılmaz'ın
Fransa Birinci Futbol Ligi (Ligue 1), Lille forması giyen milli oyuncu Burak Yılmaz'ın Lyon deplasmanında serbest vuruştan attığı golün, nisan ayının en iyisi seçildiğini açıkladı.
Fransa - Dün
Finlandiya Futbol Federasyonundan ücretsiz başörtüsü kampanyası
Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Finlandiya eşit fırsatlara sahip bir ülke olarak biliniyor. Bununla birlikte, Finlandiya giderek daha çeşitli bir toplum haline geldikçe yapılacak çok şey olduğunun farkındayız. Ücretsiz başörtüsü kampanyasıyla, futbolu herkes için erişilebilir hale getirme taahhüdümüzü göstermek istiyoruz. Bizim için önemli olan, dini inançlar, ten rengi ve kimliği ne olursa olsun, herkesi eşit şekilde kabul etmektir. Diğer bütün ülke futbol federasyonlarının eşitliği sağlamak için bizi örnek almalarını istiyoruz" Öte yandan, İsveç'in Expressen gazetesinin haberine göre, Fransa'daki resmi spor karşılaşmalarında başörtüsü yasağına tepki göstermek için Finlandiya Futbol Federasyonunun böyle bir karar aldığı iddia edildi.
Fransa - Dün
Fransa'da gözaltına alınan Filistin Dayanışma Derneği Başkanı Bertrand Heilbronn serbest bırakıldı
Fransa'da, Filistin'e destek mitingi sonrası gittiği Dışişleri Bakanlığından ayrılırken gözaltına alınan Fransa Filistin Dayanışma Derneği (AFPS) Başkanı Bertrand Heilbronn serbest bırakıldı.
Fransa - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Vaka sayısı ABD'de 33 milyon 561 bini, Hindistan'da 23 milyon 663 bini, Brezilya'da 15 milyon 285 bini ve Fransa'da 5 milyon 821 bini geçti.
Fransa - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT'nin "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması" finalinde konuştu Açıklaması
Salgının ilk günlerinde maske, ilaç ve solunum cihazı konusunda yaşanan acımasız rekabetin, şimdi aşıyla beraber ayyuka çıktığını görüyoruz. Ağızlarından insan haklarını düşürmeyenler, milyarlarca insanın aşıya uygun şartlarda erişimi konusunda kıllarını dahi kıpırdatmıyor. Dünyada halen 100'e yakın ülkenin ilk doz aşıya ulaşamamış olması, kimi ülkelerin risklerinden dolayı vatandaşlarına uygulamaktan vazgeçtikleri aşıları güya yardım kılıfı altında Afrika ve Asya'ya göndermek istemesi, meselenin vahametini göstermek açısından kafidir." "Koronavirüs kadar tehlikeli olanı İslam düşmanlığı virüsüdür" Bu sürecin, aynı zamanda batı toplumuna sirayet eden sosyal marazları da gün yüzüne çıkarttığını vurgulan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: "Irkçılık, ayrımcılık, göçmen karşıtlığı, tahammülsüzlük bu sosyal hastalıklardan sadece birkaçıdır. Hiç şüphesiz bunların arasında koronavirüs kadar tehlikeli olanı İslam düşmanlığı virüsüdür. Bu virüs, özellikle Avrupa ülkelerinde hızla yayılıyor. Gerek nefret suçlarıyla ilgili istatistikler, gerek Müslümanlara ait kurumlara yapılan saldırılar, gerekse orada yaşayan vatandaşlarımızdan gelen şikayetler, bu gerçeği açıkça ortaya koyuyor. 6 milyonu Türk olmak üzere 35 milyon Müslümanın yaşadığı Avrupa, bugün kardeşlerimiz için giderek bir açık hava hapishanesine dönüşüyor." İkinci Dünya Savaşı öncesi Musevilere yönelik oluşturulan nefret ortamıyla, günümüzde Müslümanlara karşı körüklenen atmosfer arasında, hiçbir fark olmadığını belirten Erdoğan, "Başta Fransa olmak üzere birçok batı ülkesinde Müslüman olmak, Müslümanca yaşamak, 'öteki' yaftası yemek için yeterli hale gelmiştir.
Fransa - Dün
Fransa'da Müslümanlara ait 89 ibadet yeri izleniyor
Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, ülkede Müslümanlara ait 89 ibadet yerinin gözetim altında tutulduğunu bildirdi.
Fransa - Dün
Dünya genelinde 1 milyar 342 milyondan fazla doz Kovid-19 aşısı yapıldı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı verilerinin derlendiği "Ourworldindata.org" sitesine göre, Çin, 342 milyon 7 bin doz ile dünyada en fazla aşı yapılan ülke olurken, onu 263 milyon 13 bin ile ABD, 173 milyon 86 bin ile Hindistan, 53 milyon 68 bin ile İngiltere, 48 milyon 19 bin ile Brezilya, 35 milyon 71 bin ile Almanya, 26 milyon 14 bin ile Fransa, 25 milyon 359 bin 399 ile Türkiye, 24 milyon 95 bin ile İtalya, 22 milyon 54 bin ile Endonezya, 21 milyon 84 bin ile Rusya, 21 milyon 3 bin ile Meksika, 20 milyon 16 bin ile İspanya, 16 milyon 56 bin ile Kanada, 15 milyon 87 bin ile Şili, 14 milyon 27 bin ile Polonya, 11 milyon 27 bin ile Bileşik Arap Emirlikleri (BAE), 10 milyon 92 bin ile Suudi Arabistan, 10 milyon 51 bin ile İsrail ve 10 milyon 32 bin ile Fas izledi.
Fransa - Dün
Son dakika... Avrupa borsaları yükselişle kapandı
İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,82 artarak 7.004,63, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,2 değer kazanarak 15.150,22, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 0,19'luk artışla 6.
Fransa - Dün
UEFA, Şampiyonlar Ligi ile Avrupa Ligi finallerinin hakemlerini açıkladı
26 Mayıs'ta Polonya'nın Gdansk şehrinde oynanacak müsabakayı yönetecek hakem ekibi şöyle olacak: Hakem: Clement Turpin (Fransa) Yardımcı Hakemler: Nicolas Danos (Fransa), Cyril Gringore (Fransa) 4.
Fransa - Dün
Milli motosikletçiler hafta sonu Fransa ve İtalya'da mücadele edecek
Milli motosikletçiler Deniz Öncü, Can Öncü, Bahattin Sofuoğlu ve İlayda Yağmur Yılmaz hafta sonu Fransa ve İtalya'daki yarışlarda mücadele edecek.
Fransa - Dün
Fransa'daki Yeşiller Partisi: İsrail'in sömürgeleştirme politikası Orta Doğu'nun güvenliğini tehdit ediyor
Fransa'da muhalefetteki Avrupa Ekolojisi - Yeşiller (EELV) Partisi, İsrail'in Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da yürüttüğü yerleşim politikasını, "sömürgeleştirme" olarak niteleyerek bunun Orta Doğu'nun güvenliğini tehdit ettiğini bildirdi.
Fransa - Dün
AB, ekonomik büyüme tahminlerini yükseltti
Raporda, bu yıl Avrupa'nın başat ekonomisi Almanya'nın yüzde 3,4, Fransa'nın yüzde 5,7, İtalya'nın yüzde 4,2, İspanya'nın yüze 5,9, Hollanda'nın yüzde 2,3, Belçika'nın yüzde 4,5, Yunanistan'ın yüzde 4,1 ve Avusturya'nın yüzde 3,4 büyüyeceği tahmin edildi.
Fransa - Dün
İktisadi Düşünce Araştırmaları Platformu'nun düzenlediği sempozyum 22 Mayıs'ta başlıyor
Konuşmacılar arasında şu isimler bulunuyor: "Kerem Alkin (Türkiye OECD Daimi Temsilcisi, Fransa), Mehmet Asutay (Durham Üniversitesi, İngiltere), Robert John Aumann (Hebrew Üniversitesi, 2005 Nobel İktisat Ödülü, İsrail), Peter Joseph Boettke (George Mason Üniversitesi, ABD), Wolfram Elsner (Bremen Üniversitesi, Almanya), Ercan Eren (Yıldız Teknik Üniversitesi, Türkiye), Carmelo Ferlito (Center for Market Education Başkanı, Malezya), Dennis O.
Fransa - Dün
Avrupa borsaları yükselişle açıldı
İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,73 artışla 6.999 puanda, İspanya'da IBEX 35 endeksi yüzde 0,16 yükselişle 9.002 puanda, Fransa'da CAC 40 yüzde 0,24 primle 6.
Fransa - Dün
Türkiye'den 4 ayda yaklaşık 4 milyar dolarlık otomotiv yan sanayi ürünü ihraç edildi
Sektörün listenin üçüncü sırasındaki Fransa'ya ihracatı yüzde 48,11 artarak 157 milyon 486 bin dolardan 233 milyon 248 bin dolara ulaştı.
Fransa - Dün
Dünya genelinde Fransa büyüklüğünde bir ormanlık alan yeniden büyüdü
Gençleşmiş ormanların haritasını oluşturmak için uydu verilerini kullanan Trillion Trees tarafından yapılan bir araştırmada, son 20 yılda dünya genelinde Fransa büyüklüğünde bir ormanlık alanın doğal olarak yeniden büyüdüğü belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fransa Haberleri | Fransa Haber - Haberler - Fransa haberleri, son dakika fransa haber ve gelişmeleri burada. Mısır ile ABD, Kızıldeniz'de ortak askeri tatbikat düzenledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.5.2021 20:00:37. #1.16#

title