EMİNE ERDOĞAN HABERLERİ

Emine Erdoğan haber, Emine Erdoğan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emine Erdoğan

Emine Erdoğan

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 16.2.1955 - ...

Emine Erdoğan Kimdir ?

Emine Erdoğan, Cemal ve Hayriye Gülbaran çiftinin beşinci ve tek kız çocuğu olarak 16 Şubat 1955’te İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Siirtli olan Emine Erdoğan, İstanbul Mithat Paşa Kız Meslek Enstitüsü’nde okumuş, gençlik yıllarından itibaren aktif biçimde sosyal faaliyetlerin içinde bulunmuştur.
Biyografinin devamı için tıklayın
Emine Erdoğan - 27.10.2020
Emine Erdoğan, Moldova Gagauz Özerk Yeri Başkanı İrina Vlah ile görüştü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Moldova Gagauz Özerk Yeri Başkanı İrina Vlah ile bir araya geldi.
Emine Erdoğan - 27.10.2020
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde her atık ekonomiye kazandırılıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı Sıfır Atık Projesi kapsamında, üniversite bünyesinde oluşturulan Atık Yönetim Koordinatörlüğü, atıkları ayrıştırmanın davranış haline dönüşmesi için akademik ve idari personel ile öğrencilere seminerler verdi, çeşitli aktiviteler düzenledi.
Emine Erdoğan - 26.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan Mevlid-i Nebi Haftası açılış programında konuştu: (4)
Programa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk katıldı.
Emine Erdoğan - 24.10.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, canlı yayında soruları yanıtladı: (3)
Kurtulmuş, "FETÖ'cülerin büyük oranda atıldığını düşünüyor musunuz?" sorusuna ise şu yanıtı verdi: "Ben çok büyük oranda atıldığını düşünüyorum. Öyle bir örgütten bahsediyoruz ki ilk harp okulu sorularını çaldığı sene 1973 veya 1974. Yani böylesine büyük bir örgütten bahsediyoruz. Hala bir yerlerde karda yürüyüp ayak izini belli etmeyenler var mıdır, olabilir. Ama Cumhurbaşkanımızın başkanlığında AK Parti hükümetlerinin ve AK Parti'nin politik tavrının çok açık olduğunu söylemek isterim. FETÖ ile her alanda bütün devlet kurumlarında buna siyaset de dahil, canhıraş mücadele veriliyor. Bu mücadele devam edecektir, bunlar sistemden bütünüyle temizlenene kadar." Hayvan Hakları Meclis'te hayvan hakları ve hayvanlara yönelik şiddet, onların korunmasıyla ilgili yasaya ilişkin değerlendirmesi sorulan Kurtulmuş, şunları ifade etti: "TBMM gelmeye hazır haldedir. Hayvan Haklarıyla ilgili yasa komisyondan geçmiş vaziyettedir. Meselenin 2 tarafı var. Biri nasıl korunacakları ile ilgili kısmı, Tarım Bakanlığı'nın ağırlıklı çalışmaları ile oluştu. Hayvanlara karşı işlenen suçların nasıl cezalandırılacağı ve nasıl korunacağı bununla ilgili kısmı da Adalet Bakanlığı çalıştı. Sonunda Meclis'teki komisyondan geçti. Önümüzdeki dönemde Meclis gündemine göre Genel Kurula gelecektir. Burada herkesin destek vereceğini ümit ediyoruz. Dinamik bir süreç, yani bu konudaki yeni talepler ve gelişmeler geçtikçe, biliyorsunuz herhangi bir yasa Meclis'ten son nokta koyulana kadar verilecek önergelerle değiştirilebilinir. Türkiye için önemli bir ihtiyaçtı bunun kısa sürede yasalaşacağını ümit ediyorum." Yasayla hayvanların korunmasının işin bir kısmı olduğunu ifade eden Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Asıl mesele programda izlediğimiz Sayın Emine Erdoğan'ın videosunda da görüldüğü gibi buna bütün toplumun sahip çıkabileceğidir.
Emine Erdoğan - 23.10.2020
Emine Erdoğan'dan "Nasıl başladı? / Nasıl gidiyor?" paylaşımı
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, sahiplendiği "Leblebi" isimli köpeği ile ilgili "Nasıl başladı?
Emine Erdoğan - 23.10.2020
Son dakika haber: Kızıltepe'de öğrenciler, atık malzemeden kuşlar için yemlik ve suluk yaptı
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde devam eden "Sıfır Atık Projesi" kapsamında Kızıltepe Belediyesi'nde çalışma yürütüldü.
Emine Erdoğan - 22.10.2020
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, Arakanlı mültecilerin eve dönüş çabalarının hızlandırılması gerektiğini söyledi Açıklaması
Kıran, sadece Myanmar'da değil, Bangladeş'in Cox's Bazar kentinde Türk yardım kuruluşlarının çalışmalar yürüttüğünü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun 2017'de Cox Bazar'daki Rohingya mültecilerini ziyaret ettiğini hatırlattı.
Emine Erdoğan - 22.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Patrik Sahak Maşalyan ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden AK Parti İstanbul Milletvekili Markar Esayan için cenaze töreninin düzenleneceği Kumkapı Meryem Ana Ermeni Kilisesi önüne geldi.
Emine Erdoğan - 22.10.2020
Son dakika haberleri: Seydişehir'de atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor
Seydişehir Belediyesi tarafından başlatılan "sıfır atık" projesi kapsamında, cam, metal, plastik ve kağıt atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor. Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ilçede toplanan atıkları milli ekonomiye kazandırmaya devam edeceklerini belirtti. Cam, metal, plastik ve kağıt atıklarını geri dönüşüme kazandırarak milli ekonomiye büyük katkı sağladıklarını ifade eden Tutal, şunları kaydetti: "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan 'sıfır atık' projesi, ülkemizin tamamında başarıyla uygulanmaya devam ediyor.
Emine Erdoğan - 20.10.2020
Geri Kazanım Ünitesi Projesi hayata geçiriliyor
Tesisin en büyük özelliğinin dumansız ve doğaya zarar vermemesi olduğunu ifade eden Ünal, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan sıfır atık seferberliği kapsamında bu projeyi ilk uygulayan il olarak ülkemizin ve ilimizin ekonomisine katkı sağlayacak ve doğayı da çöpten temizleyecek tesisin taraflarına ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
Emine Erdoğan - 19.10.2020
Bakan Kurum: "Türkiye Çevre Ajansı'nın kurulması için TBMM'ye sunulan yasa teklifi Çevre Komisyonu'nda kabul edildi"
2023 yılına kadar hedef: 3 bin kilometre bisiklet yolu ile 60 bin metrekare gürültü bariyeri Yaptığı paylaşımda hedeflerinin 2023 yılına kadar 3 bin kilometre bisiklet yolu ve 60 bin metrekare gürültü bariyeri olduğunu vurgulayan Bakan Kurum, şunları kaydetti: "Çevre dostu ulaşım araçlarının kullanımının kolaylaştırılması ve yaygınlaştırılmasını içeren yeni düzenlemeler elektrikli skuteri yasal bir zemine kavuşturdu. Artık akan trafikte kullanılabilecek elektrikli skuter, güvenli seyir için yaş ve hız sınırlamasına tabi olacak. Teklifte Karayolları Trafik Kanununa dahil edilen bisiklet yolları ve belirlenen yerlere gürültü bariyeri inşası maddeleri ile 2023 yılına kadar ulaşmak istediğimiz 3 bin kilometre bisiklet yolu ile 60 bin metrekare gürültü bariyeri hedeflerimize emin adımlarla yürüyeceğiz. Yasa teklifinin Çevre Kanunu'na ilişkin önemli düzenlemelerinde ise atık yönetim sorumlusu, motor yağlarının yönetimi, eko etiket ve çevre kirliliğinin önlenmesinde caydırıcı etkiye sahip idari para cezaları hususlarının kapsamlarını da genişletiyoruz. Çevrenin korunması ve kaynak verimliliği için Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerindeki Sıfır Atık ve tüm çevre projelerimizin ardından yeni düzenlemelerin geleceğimize daha iyi bir dünya bırakma hedefimizde önemli bir kilometre taşı olacağına inanıyorum.
Emine Erdoğan - 16.10.2020
Türkiye'nin Yeniden Asya girişimi ve Bangladeş
Bangladeş iki dostu olan Hindistan ve Çin'den gördüğü desteği kaybettiğinde, Türkiye'nin Arakanlı mülteciler konusunda oynadığı rol, Bangladeş ve Türkiye'yi güvenilir bir kardeşlik ilişkisine taşımıştır. Türkiye'nin Arakanlı mülteciler için BM, G20, Meksika-Endonezya-Türkiye-Avustralya (MIKTA) ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) nezdinde sürdürdüğü çok taraflı diplomatik mücadele, Bangladeş ve Arakan'a meşru taleplerini dünyaya sunma konusunda yardımcı olmuştur. En önemlisi, Sayın Emine Erdoğan'ın Türkiye eski başbakanı, mevcut dışişleri bakanı, eski aile ve sosyal politikalar bakanı ile birlikte Bangladeş'teki Arakan mülteci kamplarını ziyaret etmesi, dünya kamuoyuna meselenin insani öneminin duturulmasında çok faydalı olmuştur.
Emine Erdoğan - 15.10.2020
AK Parti'li Gözgeç: "Birçok destekte kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yapıyoruz"
Kadınlarımızın, üretimin can damarı olduklarına inanıyoruz. Birçok destekte pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Kalkınma ajanslarımızın, TKDK'nin projelerinde, kadın başvurucuların projelerine ilave puan uygulanıyor ve ön sıralara çıkmaları sağlanıyor. Yine TARSİM'de kadınlara poliçe primi üzerinden yüzde 5 indirim yapılıyor. Orman köylüsü kadınlarımıza mikro kredi sağlanıyor." Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı Ata Tohum Seferberliği'nin çok büyük önem arz ettiğini de belirten Gözgeç, bu seferberliğe kadın çiftçilerin destek olacağına inandığını belirtti.
Emine Erdoğan - 15.10.2020
Son Dakika | Emine Erdoğan'dan "Dünya Kadın Çiftçiler Günü" paylaşımı Açıklaması
Edinilen son dakika gelişmesine göre Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kadınların, tarımsal üretimin en büyük aktörlerinden olduğunu ifade etti.
Emine Erdoğan - 15.10.2020
Gaziantep'te evinin önünü temizleyenlere 'temizlik seti' hediye
"Evinin önünü temizleyen vatandaşlara temizlik seti hediye ediyoruz" Temizliğin özellikle korona virüs sürecinde daha fazla önem kazandığını vurgulayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Kapımın önü temiz, sokağım temiz, mahallem temiz projesini hayata geçirdik. Bu proje ile günlük yaklaşık 120 ton geri dönüşüm malzemesinin çöp olmaktan kurtararak yeniden ekonomiye kazandırıyoruz. Bu kampanyaya destek veren vatandaşlara da temizlik seti hazırladık. Evinin önünü temiz tutan vatandaşlara bu temizlik setini hediye ediyoruz. Ayrıca temizliğe dikkat eden vatandaşlara fincan takımı ve saat de hediye ediyoruz. Çünkü 'temizlik imandandır' inancından geliyoruz. Bu kapsamda Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin Sıfır Atık Projesi'ne de destek veriyoruz" dedi.
Emine Erdoğan - 14.10.2020
Emine Erdoğan, "Her ev bir okul olsun" kampanyasına 100 bilgisayar bağışladı
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türk Kızılayın "Her ev bir okul olsun" kampanyasına 100 dizüstü bilgisayar bağışladı.
Emine Erdoğan - 14.10.2020
Yakakent Belediyesi "Sıfır Atık Belgesi" almaya hak kazandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülen "Sıfır Atık Projesi" kapsamında çevreye yönelik çalışmalar yaptıklarını anlatan Kıyma, atıkların geri dönüşümü konusundaki çalışmaları sonucunda "Sıfır Atık Belgesi" almaya hak kazandıklarını dile getirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Emine Erdoğan Haberleri | Emine Erdoğan Kimdir - Haberler - Emine Erdoğan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Emine Erdoğan kimdir, hayatı ve biyografisi. Melikgazi'nin Sıfır Atık Projesi ve çalışmalar TBB tarafından ödüllendirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 16:37:06. #1.14#
title