Duhok Haberleri

Duhok haber, Duhok son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Duhok 27.5.2020
Irak'taki tarihi Amedi Camisi mimarisi ve görkemli minaresiyle kendisine hayran bırakıyor
Irak'ın Duhok vilayetindeki tarihi Amedi Camisi yüzyıllardır Müslümanları bir araya getiren ve çok sayıda din adamı yetiştiren bir merkez olarak ön plana çıkıyor.
Duhok 22.5.2020
Irak'ın Duhok kentindeki İllüzyon Müzesi sıra dışı yapısıyla ilgi odağı oldu
Irak'ın Duhok kentinde ilk kez açılan İllüzyon Müzesi, sıra dışı içerikleriyle kısa sürede ilgi odağı haline geldi.
Duhok 19.5.2020
HRW, IKBY'yi "Duhok'ta düzenlenecek barışçıl gösterileri engellemekle" suçladı
Uluslararası İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ni (IKBY) Duhok vilayetinde öğretmenlerin gösteri düzenlemesine izin vermemekle suçladı.
Duhok 18.5.2020
Irak'ta Kovid-19'un ölüme yol açmadığı Duhok'ta hayat normalleşiyor
Irak'ta yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ölüme neden olmadığı Duhok'ta halk, kafe ve restoranların yeniden tam zamanlı olarak açılmasından memnun.
Duhok 16.5.2020
IKBY'de son 24 saatte koronavirüs vakası tespit edilmedi
Sağlık Bakanlığının yazılı açıklamasında, Erbil, Duhok ve Süleymaniye vilayetlerinde yapılan toplam bin 157 koronavirüs testinin sonuçların negatif çıktığı ve herhangi bir vakayla karşılaşılmadığı belirtildi.
Duhok 12.5.2020
IKBY'de kısmi normalleşmeye geçildi
Hükümetin bu açıklamasının ardından, Erbil, Süleymaniye, Duhok ve Halepçe kent merkezlerinde kalabalık noktalarda daha önce konulan beton bariyerler kaldırıldı.
Duhok 7.5.2020
Irak'ta Duhok Gazeteciler Sendikasından AA'ya başarı belgesi
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Duhok Gazeteciler Sendikası, Anadolu Ajansına (AA) bölgede sergilediği habercilikten dolayı başarı belgesi takdim etti.
Duhok 2.5.2020
IKBY'de kısmi sokağa çıkma yasağı 10 Mayıs'a kadar uzatıldı
Yerel medyanın paylaştığı verilere göre Erbil, Süleymaniye, Duhok ve Halepçe vilayetlerinin oluşturduğu IKBY'de, 2019-2020 dönemine kayıtlı yaklaşık 1 milyon 707 bin öğrenci bulunuyor.
Duhok 2.5.2020
Irak'taki KYB ve Goran Hareketi'nden Süleymaniye ve Halepçe'de "öz yönetim" talebi
KYB'nin Süleymaniye ve Halepçe kentlerinde güçlü olduğu bilinirken, Erbil ve Duhok'ta ise Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) aktif konumda.
Duhok 23.4.2020
IKBY'de sokağa çıkma yasağı 1 Mayıs'a kadar uzatıldı
"Korona zaferi" ilan eden Duhok'ta yeni vaka tespit edildi IKBY'nin Duhok kentinde dün korona virüs hastalığını yenerek, taburcu olan 15 kişi sonrası "Korona zaferi" ilan edilen kentte bugün yeni 1 yeni vaka tespit edildi.
Duhok 23.4.2020
IKBY'de koronaya karşı zafer kutlaması: 13 yaralı
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Duhok kentinde korona virüse karşı gerçekleştirilen zafer kutlamalarında havaya ateş açılması sonucu 13 kişi yaralandı.
Duhok 21.4.2020
Erbil'de Covid-19 nedeniyle kapalı olan muayenehaneler açılıyor
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Erbil, Süleymaniye ve Duhok kentlerinde üst üste 3 gün korona virüsü vakası tespit edilmemesi ve Ramazan ayının yaklaşması üzerine bölgede yürürlükte olan sokağa çıkma yasağı dün kısmen kaldırılmıştı.
Duhok 18.4.2020
IKBY'de son 24 saat içinde yeni korona virüs vakası görülmedi
Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını etkisini arttırmaya devam ederken, Irak'ın kuzeyinde bulunan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) ise son 24 saat içerisinde yeni korona virüs vakasına rastlanılmadı. IKBY Sağlık Bakanlığı, tarafından yapılan açıklamada son 24 saat içerisinde Erbil'de 114, Süleymaniye'de 390, Duhok'ta 400, Raperin'de 56 ve Soran'da 212 korona virüs testi yapıldığını belirterek, "Test sonuçlarında hiçbir vakaya rastlanılmadı" ifadesini kullandı.
Duhok 17.4.2020
Irak'ta KDP ve KYB arasında "Peşmerge" nedeniyle sert çekişme yaşanıyor
Çatışma, bölgede fiilen iki yönetimin oluşmasına yol açtı. KDP kontrolündeki Erbil-Duhok ile KYB kontrolündeki Süleymaniye'de iki farklı idari sistem faaliyete geçti.
Duhok 15.4.2020
IKBY'deki resmi kurumlarda koronavirüs tatili 2 Mayıs'a kadar uzatıldı
Erbil, Süleymaniye, Duhok ve Halepçe vilayetlerindeki okullar da 26 Şubat'ta tatil edilmişti.
Duhok 14.4.2020
Türkmen Bakan: "Türkiye hiçbir ayrım gözetmeksizin koronavirüsle mücadelede Irak halkına destek...
Türkmen Bakan, sözlerine şöyle devam etti: "Sokağa çıkma yasağının olduğu bugünlerde sağolsun Türk Kızılay bu virüsle mücadelede buradaki insanları yalnız bırakmadı. Türkiye geçmişte nasıl insani yardımlar açısından örnek olmuşsa, Orta Doğu'da bugün de örnek olduğunu bir kez daha göstermiştir." Maruf, Türkiye'nin Erbil, Kerkük, Telafer, Duhok ve Musul'da sağlık merkezleri, göçmen kampları ve vatandaşlara maske yardımı yaptığını belirterek, "Türkiye Cumhuriyeti AFAD, TİKA ve Türk Kızılayı kurumlarıyla ne kadar büyük bir devlet olduğunu gösterdi.
Duhok 14.4.2020
Irak'taki Enfal Katliamı'nın 32. yılında Barzani'den "öldürülenlerin yakınlarına tazminat" talebi
Enfal Katliamı nedir ? Saddam Hüseyin'in emriyle 1988 yılının mart ayında başlayan ve eylül ayının sonuna kadar devam eden Enfal Operasyonları olarak da bilinen Enfal Katliamı'nda yaklaşık 182 bin insan hayatını kaybetmişti. Söz konusu operasyonda Irak'ın Süleymaniye, Erbil, Kerkük ve Duhok vilayetlerinde bulunan 4 bin 500 köy yakılıp yıkılırken, can güvenliği nedeniyle çok sayıda Iraklı Kürt başta Türkiye olmak üzere İran gibi komşu ülkelere kaçmak zorunda kalmıştı.
Duhok 10.4.2020
IKBY sokağa çıkma yasağını 16 Nisan'a kadar uzattı
IKBY İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Erbil, Süleymaniye, Duhok, Halepçe, Raperin ile Germiyan idarelerinde uygulanan sokağa çıkma yasağının 16 Nisan'a kadar uzatılmasına karar verildiği aktarıldı.
Duhok 6.4.2020
IKBY'de kısmi sokağa çıkma yasağı 10 Nisan'a kadar sürecek
İçişleri Bakanı Rebivar Ahmed, Erbil'de düzenlediği basın toplantısında, Erbil, Duhok, Süleymaniye ve Halepçe valilileriyle yaptığı görüşme sonrası günlük 18 saatlik sokağa çıkma yasağının 10 Nisan'a kadar uygulanması kararı alındığını ifade etti.
Duhok 22.3.2020
IKBY'de sokağa çıkma yasağı Nisan'a kadar uzatıldı
Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını birçok ülkede hayatı durma noktasına getirdi. IKBY İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 1 Nisan'a kadar sürecek olan sokağa çıkma yasağının genişletilerek Erbil, Süleymaniye, Duhok ve Halepçe illerinin de dahil edildiğini belirterek, sokağa çıkma yasağının sadece araçları değil yayaları da kapsadığını duyurdu.
Duhok 19.3.2020
Irak'ın Duhok kentindeki selde çok sayıda ev ve araç zarar gördü
Irak'ın Duhok kentinde şiddetli yağışın yol açtığı selde 400 ev ile 200 araç büyük hasara uğradı.
Duhok 18.3.2020
IKBY'de Kovid-19 önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasağı 5 gün uzatıldı
IKBY İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19'la mücadele kapsamında bölgedeki şehirlerde sokağa çıkma yasağının 5 gün daha uzatıldığı belirtildi. Açıklamada ayrıca bu 5 gün içinde Erbil, Süleymeniye ve Duhok kentlerinde detaylı temizlik yapılacağı ve bazı semtlerde sağlık kontrolleri gerçekleştirileceği aktarıldı.
Duhok 16.3.2020
Kerkük'te koronavirüs nedeniyle camiler ibadete kapatıldı
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) de Erbil, Duhok, Süleymaniye ve Halepçe vilayetlerindeki cami ve kiliselerde cuma hutbeleri dahil her türlü toplu ibadetin yeni bir duyuruya kadar durdurulduğunu bildirmişti.
Duhok 13.3.2020
IKBY'de koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi
IKBY yönetimi Kovid-19'la mücadele kapsamında Erbil, Duhok, Süleymaniye ve Halepçe'deki cami ve kiliselerde cuma hutbeleri dahil her türlü toplu ibadetin yeni bir duyuruya kadar durdurulduğunu bildirmişti.
Duhok 12.3.2020
Irak'ta koronavirüs nedeniyle camilerde cuma namazları kılınmayacak
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) de Erbil, Duhok, Süleymaniye ve Halepçe'deki cami ve kiliselerde cuma hutbeleri dahil her türlü toplu ibadetin yeni bir duyuruya kadar durdurulduğunu bildirmişti.
Duhok 5.3.2020
Kerkük'te koronavirüs nedeniyle cuma hutbesinin süresi kısaltıldı
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) de Erbil, Duhok, Süleymaniye ve Halepçe vilayetlerindeki cami ve kiliselerde cuma hutbeleri dahil her türlü toplu ibadetin yeni bir duyuruya kadar durdurulduğunu bildirmişti.
Duhok 25.2.2020
IKBY'de yeni tip koronavirüs nedeniyle eğitime 28 gün ara verildi
IKBY'nin 4 vilayeti Erbil, Duhok, Süleymaniye ve Halepçe'de üniversiteler dahil tüm okullardaki eğitime 24 Mart tarihine kadar ara verilmesini kararlaştırıldığı, Irak'ın diğer bölgelerinden IKBY'ye yapılacak ziyaretlerin sınırlandırılacağı ve zorunlu ziyaretçilerin de gerekli tıbbi gözetimden geçirileceği belirtildi.
Duhok 22.2.2020
İran'dan dönen Iraklılar koronavirüs nedeniyle tıbbi gözetime alınıyor
IKBY Sağlık ve İçişleri Bakanlıkları, söz konusu virüsle mücadele ve tedbirlerin sıklaştırılması için Erbil, Duhok, Süleymaniye ve Halepçe valileriyle bir toplantı gerçekleştirecek.
Şu an buradasınız: Duhok Haber, Duhok Son Dakika Haberleri - Haberler - Duhok haber sayfamızda Duhok haberleri okuyabilir, Duhok son dakika haberleri ve güncel Duhok gelişmelerini görebilirsiniz. Fatihi Mahmood Ismael: Türkiye'de hayatın normale dönecek olması bizi sevind
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.5.2020 19:39:41. #1.14#
title