DOĞU PERİNÇEK HABERLERİ

Doğu Perinçek haber, Doğu Perinçek son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Doğu Perinçek

Doğu Perinçek

Doğum Yeri Gaziantep / Türkiye
Doğum Tarihi 17.6.1942 - ...

Doğu Perinçek Kimdir ?

Doğu Perinçek,17 Haziran 1942‘de Gaziantep‘te o sırada yedeksubaylık görevi yapan Sadık Perinçek ve Lebibe Perinçek‘in oğlu olarak dünyaya geldi. Erzincan‘ın Kemaliye ilçesi Apçağa köyünden PTT Müdürü Cemal Perinçek ile Rahime Perinçek‘in ve Malatya‘nın Balaban köyünden öğretmen İbrahim Olcaytu ile Tunceli‘li Firuze Olcaytu‘nun torunudur.
Biyografinin devamı için tıklayın
Doğu Perinçek - 27.04.2021
Vatan Partisi Burdur İl Başkanlığından Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki
Türkiye'nin Karadeniz'den Akdeniz'e uzanan cephede, ABD'nin baskı ve tehditlerini bozguna uğrattığına vurgulayan Şimşir, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in önderliğinde yürütülen on yıllık mücadele sonucunda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin 1915 olaylarını Yahudi soykırımıyla aynı sınıflama içinde bulunmadığını karara bağladığını ve uluslararası yargıda içtihat oluştuğunu kaydetti.
Doğu Perinçek - 26.04.2021
Vatan Partisi Edirne İl Başkanlığından Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki Açıklaması
Sözde "soykırım" iddialarının arşiv belgeleri ve mahkeme kararlarıyla yalandığını anımsatan Ateş, şunları kaydetti: "Türkiye'ye yönelik emperyalist saldırı aracı olan 'Ermeni soykırımı' yalanlarını, AİHM'de görülen Perinçek-İsviçre ve Ali Mercan-İsviçre davalarında alınan kararlarla hukuk düzleminde bitirdik. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in önderliğinde yürütülen on yıllık mücadele sonucunda AİHM, 1915 olaylarının Yahudi soykırımıyla aynı sınıflama içinde bulunmadığını karara bağlamış ve uluslararası yargıda içtihat oluşturmuştur.
Doğu Perinçek - 25.04.2021
Ankara Barosundan, ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki Açıklaması
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin, "Ermeni soykırımı uluslararası emperyalist bir yalandır." dediği için İsviçre'de mahkum edilen Doğu Perinçek'in, ifade özgürlüğünün ihlal edildiğine hükmettiği hatırlatılan kararda, şu görüşler paylaşıldı: "Bu kararın, ifade özgürlüğüne ilişkin hak ihlali tespitinin yanında asıl önemi soykırımın bir hukuk kavramı ve suç tanımı olduğunu, soykırım suçunun varlığına ancak yetkili mahkemelerin karar verebileceğini, bireylerin ya da kurumların bir olaya ilişkin soykırım hükmü veremeyeceğini, 1915 olaylarının 'soykırım' olduğuna ilişkin yetkili mahkemelerce verilmiş bir karar bulunmadığını ortaya koyması ve bu kapsamda soykırım değerlendirmesi yapılamayacağını saptamasıdır.
Doğu Perinçek - 25.04.2021
Perinçek Rus medyasına konuştu: Biden'ın açıklaması sonrası Türkiye ile Rusya yakınlaşacak
ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olayları için 'soykırım' ifadesini kullandı. Biden'ın ifadesine tepki yağmaya devam ederken, ABD-Türkiye ilişkilerinin bundan sonraki süreci merak konusu oldu. Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, Rus Tass Haber Ajansı'na Biden'ın sözde 'soykırım' ifadesini değerlendirdi.
Doğu Perinçek - 17.04.2021
Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, çiftçilerin faiz borçlarının silinmesini istedi Açıklaması
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 15 Nisan'da TBMM'de kabul edilen torba yasanın tarım kredilerinin yapılandırılmasına ilişkin hükümleri yeniden düzenlenerek çiftçilerin faiz borçlarının silinmesi gerektiğini söyledi.
Doğu Perinçek - 19.03.2021
18 Mart 2021 Haberleri
18 Mart 2021 Manşet Haberleri.
Doğu Perinçek - 16.03.2021
Doğu Perinçek'e hakaret ettiği iddia edilen Ahmet Nesin'e adli para cezası
Gazeteci yazar Ahmet Nesin, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğun Perinçek'e hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada, 'hakaret' suçundan bin 620 TL adli para cezasına çarptırılarak hükmün açıklanması geri bırakıldı.
Doğu Perinçek - 16.03.2021
AHMET AZİZ NESİN'E DOĞU PERİNÇEK'E HAKARETTEN BİN 620 LİRA PARA CEZASI
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan yazar Ahmet Aziz Nesin bin 620 lira adli para cezasına çarptırıldı.
Doğu Perinçek - 07.03.2021
Haftanın tarihine bakış
2007- İsviçre'de, Ermeni çevrelerinin "soykırım" iddiasının inkarın suç sayan yasayı ihlal ettiği gerekçesiyle yargılanan İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek, Lozan Mahkemesince 9 bin İsviçre frangı para cezasına çarptırıldı.
Doğu Perinçek - 19.02.2021
Son dakika... Doğu Perinçek'in Seyit Tümtürk'e açtığı ikinci "hakaret" davası
Bir son dakika haberine göre Saraçhane Parkı'nda yaptığı basın açıklaması sırasında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e hakaret ettiği iddiasıyla hakkında dava açılan Doğu Türkistan Milli Meclisi Başkanı Seyit Tümtürk'ün yargılanmasına devam edildi.
Doğu Perinçek - 07.02.2021
1980'ler ve 90'larda Türkiye'de yayımlanan erkek dergileri ve Playboy
Bu kapsamda Uğur Mumcu'dan Aziz Nesin'e, Doğu Perinçek'ten İlhan Selçuk'a dönemin muhalif isimlerinin görüşlerine dergi sayfalarında yer verildi.
Doğu Perinçek - 29.01.2021
Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek'ten Uygur Türklerine ilişkin açıklama Açıklaması
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türkiye'nin şimdiye kadar Çin'e, suçluların iadesi bağlamında kimseyi vermediğini, Çin Halk Cumhuriyeti'nin ise Türkiye'nin taleplerini yerine getirdiğini, oradaki FETÖ'cüleri Türkiye'ye teslim ettiğini söyledi.
Doğu Perinçek - 14.01.2021
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç gündemi değerlendirdi Açıklaması
AK Parti'nin mücadele ettiği kulvarda da daha önce dört partinin kapatıldığını, AK Parti hakkında da kapatma davası açıldığını dile getiren Oluç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu partilerin kapatılmasıyla toplumsal, siyasal, kültürel sorunların çözümü doğrultusunda bir adım atılmış oldu mu? Hayır. AKP'ye kapatma davası açılarak herhangi bir siyasal sorun çözülmüş oldu mu? Hayır. O gün AKP'yi kapatmak için bir araya gelmiş olan odaklar bugün HDP'yi kapatmak için bir araya gelmişlerdir. Hazin olan nedir biliyor musunuz? O gün kapatma davasına maruz kalmış olan AKP, bugün aynı odaklarla yani o dönemde kendisini kapatmak isteyen odaklarla birlikte hareket ederek HDP'yi kapatmak istemektedir. Soruyoruz; bu nedir? Politik ilkesizlik mi yoksa siyasi teslimiyet mi? Buna kendileri cevap versinler." Oluç, HDP'ye kapatma davası açıldığı zaman politik olarak "HDP'yle baş edemedik" denilmiş olacağını öne sürdü. Hakkı Saruhan Oluç, "Aslında bütün kamuoyu araştırmaları gösteriyor, halk da bunu görüyor, siz yavaş yavaş kepenklerinizi indiriyorsunuz. Sizin kepenkleriniz halk tarafından yavaş yavaş indiriliyor. İşte onun için Doğu Perinçek'in başlattığını Devlet Bahçeli devam ettiriyor.
Doğu Perinçek - 09.01.2021
8 Ocak 2021 Haberleri
8 Ocak 2021 Manşet Haberleri.
Doğu Perinçek - 06.12.2020
5 Aralık 2020 Haberleri
5 Aralık 2020 Manşet Haberleri.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Doğu Perinçek Haberleri | Doğu Perinçek Kimdir - Haberler - Doğu Perinçek haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Doğu Perinçek kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika: ANKARA Prof. Dr. İmer Ermenistan'ın ilk başbakanı 'Tehcir amacına uygundu'
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 19:03:21. #1.14#

title