BİRLEŞMİŞ MİLLETLER HABERLERİ

Birleşmiş Milletler Haberleri

Birleşmiş Milletler haber, Birleşmiş Milletler son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Birleşmiş Milletler - Bugün
Çin ve Tayvan diplomatlarının Fiji'deki kavgasının ardından taraflar karşılıklı suçlamalarda bulundu
Bu girişim Çin tarafından kabul edilmese de Tayvan temsilcileri, 1971 yılına kadar Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda Çin'i temsil etmişti.
Birleşmiş Milletler - Bugün
FLAŞ... FLAŞ...
Birleşmiş Milletler nezdindeki meşru Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başbakanı Fayiz es-Serrac'ın, Başkanlık Konseyi'ni, darbeci Halife Hafter'in suçlarını rafa kaldırmakla suçlayan Adalet Bakanı Abdullah El İdris'i cezalandırdığı duyuruldu.
Birleşmiş Milletler - Bugün
Son dakika haber... Azerbaycan, Ermenistan ordusuna ait askeri hedefleri yok etti
Son dakika haberleri: Ermenistan'a ait askeri hedefler Azerbaycan ordusu tarafından yok edildi.
Birleşmiş Milletler - Bugün
Aralarında yüksek rütbelilerin de bulunduğu 14 Husi çatışmalarda öldü
Yemen'de İran destekli Husiler, aralarında yüksek rütbelilerin bulunduğu 14 kişinin ülkedeki çatışmalar sırasında öldüğünü duyurdu.
Birleşmiş Milletler - Dün
KKTC Cumhurbaşkanı seçilen Tatar, Rum lideri ile ilk kez görüşecek
KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar ile Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis'in 26 Ekim Pazartesi günü bir araya geleceği belirtildiEdinilen bilgilere göre KKTC Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar ile Rum lider Nikos Anastasiadis bugün bir telefon...
Birleşmiş Milletler - Dün
Pompeo, Lübnan Cumhurbaşkanı Avn ile görüştü
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn ile yaptığı telefon görüşmesinde Lübnan'ın İsrail ile ortak deniz sınırları konusunda müzakerelere başlamasını memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.
Birleşmiş Milletler - Dün
Heniyye, BM Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü'yle Filistin uzlaşısını görüştü
Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Birleşmiş Milletler (BM) Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Nickolay Mladenov ile Filistin uzlaşısıyla ilgili son gelişmeleri ele aldı.
Birleşmiş Milletler - Dün
Çin-Tayvan anlaşmazlığı nedeniyle Fiji'de tarafların diplomatları kavgaya tutuştu
Çin-Tayvan anlaşmazlığı Çin'de İkinci Dünya Savaşı'nın ardından çıkan iç savaşta Mao Zıdong liderliğindeki Çin Komünist Partisinin (ÇKP) 1949'da iktidarı ele geçirmesi ve Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşunu ilan etmesi üzerine Çan Kayşek liderliğindeki Çin Milliyetçi Partisi (Kuomintag) üyeleri, Tayvan'a yerleşip 1912'de kurulan "Çin Cumhuriyeti" iktidarının Ada'da devam ettiğini ileri sürerek bağımsızlık ilan etmişti. Bu girişim Çin tarafından kabul edilmese de Tayvan temsilcileri, 1971 yılına kadar Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda Çin'i temsil etmişti.
Birleşmiş Milletler - Dün
Türk Kızılay'dan Yemenli öğrencilere eğitim desteği
Birleşmiş Milletler'e göre dünyanın en büyük insani krizlerinden birinin yaşandığı Yemen'de nüfusun yüzde 80'i insani yardım ve korumaya ihtiyaç duyuyor.
Birleşmiş Milletler - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Kovid-19 aşısı için 520 milyon şırınga stoklayacağını bildirdi.
Birleşmiş Milletler - Dün
Son Dakika | Fas Dışişleri Bakanı Burita, ABD'li yetkili ile iki ülke arasındaki iş birliğini görüştü
Fas basınına açıklamada bulunan Schenker, Birleşmiş Milletler (BM) öncüğündeki Libya siyasi diyalog sürecini desteklediklerini ve Rabat yönetiminin bu sürece verdiği desteği de takdir ettiklerini belirtti.
Birleşmiş Milletler - Dün
Yemen'de çöl çekirgeleri tarım arazilerini istila etti
Birleşmiş Milletler, Doğu Afrika ülkelerindeki çiftçilerin hayatını aylardır kabusa çeviren çöl çekirgesi sürülerinin yeniden etkisini artırabileceği uyarısı yapmış ve Afrika Boynuzu bölgesinde özellikle Kenya, Somali ve Etiyopya'da durumun kritik olduğunu açıklamıştı.
Birleşmiş Milletler - Dün
Son dakika haberleri! UNICEF, Kovid-19 aşısı için 520 milyon şırınga stoklayacak
Son dakika gündem haberi: BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı için 520 milyon şırınga stoklayacağını bildirdi.
Birleşmiş Milletler - Dün
Son dakika haber | Fransa'da Müslümanlara karşı baskı çoğalıyor
Dernek, Fransa'daki Müslüman karşıtı eylemleri sistematik olarak listeleyen kuruluştur ve islamofobi mağdurlarına hukuki ve psikolojik destek sunuyor. Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi derneğe danışman üye statüsü vermişti.
Birleşmiş Milletler - Dün
Son dakika haberleri: Kazakistan'da "İpek Yolunda Medeniyetler Uyumu" uluslararası forumu yapıldı
Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından 2020 Farabi Yılı ilan edilmiş, bu kapsamda Kazakistan'da çeşitli kültürel ve bilimsel etkinlikler yapılmıştı.
Birleşmiş Milletler - Dün
Son dakika... İKV Başkanı Zeytinoğlu'dan KKTC'ye yatırım çağrısı Açıklaması
Son dakika haberleri... İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Ersin Tatar'ın cumhurbaşkanı seçilmesiyle, yeni dönemde KKTC'ye yönelik yatırımların hız kazanması çağrısında bulundu.
Birleşmiş Milletler - Dün
Birleşmiş Milletler - Dün
Sudan hükümeti: Darfur'da suç işleyenlerin yargılanması için önümüzde 3 seçenek var
Birleşmiş Milletler (BM) rakamlarına göre, Sudan'ın batısındaki Darfur bölgesinde 2003'te başlayan hükümet güçleriyle silahlı hareketler arasındaki çatışmalarda, şimdiye kadar 3 milyon kişi evlerinden oldu, 300 binden fazla kişi ise hayatını kaybetti.
Birleşmiş Milletler - Dün
Morityus Başbakanı: "İngilizler, Chagos Takımadaları konusunda ikiyüzlü davranıyor"
Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda da 22 Mayıs 2019'da, İngiltere'den, takımadaların kontrolünü 6 ay içinde bırakarak burayı Morityus'a devretmesi talep edilmişti.
Birleşmiş Milletler - Dün
Eritreli mülteci, temizlikçi olarak geldiği Yeni Zelanda'da milletvekili oldu
Yeni Zelanda'daki genel seçimlerde İşçi Partisi'nin aday gösterdiği eski Eritreli mülteci İbrahim Ömer, ülkenin ilk Afrika kökenli milletvekili oldu.
Birleşmiş Milletler - Dün
Canlı kalkan olarak kullanılan Arakanlı Müslümanlar, Seçim Komisyonu'nun da hedefinde
Birleşmiş Milletlerce (BM) "dünyada en fazla zulüm gören azınlık" olarak kabul edilen Arakanlı Müslümanlar, ülkede şiddet olaylarına, yasal, ekonomik ve toplumsal ayrımcılığa maruz kalıyor.
Birleşmiş Milletler - Dün
Rum lider Anastasiadis'ten KKTC'nin yeni Cumhurbaşkanı Tatar'a tebrik mesajı
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanan Ersin Tatar'ı tebrik etti.
Birleşmiş Milletler - Dün
Terör örgütü YPG/PKK, DEAŞ'lıları serbest bırakıyor
Birleşmiş Milletler (BM) ve sivil toplum örgütleri sık sık Hol Kampı'ndaki insani durumun giderek kötüleştiği uyarısında bulunuyor ve DEAŞ militanlarının tutulduğu merkezlere erişim talep ediyor.
Birleşmiş Milletler - Dün
Libya barış görüşmeleri Cenevre'de başladı
Birleşmiş Milletleri'nin (BM) Libya temsilciliği, Libya'daki tarafların 5+5 askeri komite görüşmelerinin Cenevre'de başladığını duyurdu.
Birleşmiş Milletler - Dün
Arkeologlardan Aizanoi'nin tiyatro ve stadyumuna "Antik Çağ" dokunuşu
Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Dünya Mirası Geçici Listesi'ne 2012'de dahil edilen, "İkinci Efes" olarak da nitelendirilen Aizanoi'de kazı ve alan araştırması, Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof.
Birleşmiş Milletler - Dün
TBMM Başkanı Şentop: "Azerbaycan, tarih ve uluslararası hukuk açısından haklı"
Azerbaycan hem tarih hem de uluslararası hukuk açısından da haklıdır. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK), işgalin kayıtsız şartsız sonlandırılması yönünde kararları var.
Birleşmiş Milletler - Dün
Son dakika: Küresel piyasalar yeni haftaya pozitif başladı
İran'a Birleşmiş Milletler tarafından 2007'den beri uygulanan silah ambargosunun kaldırıldığını anımsatan analistler, bununla birlikte Çin hükümetinin ABD'de Çinli öğrenci ve araştırmacıların yargılanmasına karşılık olarak Çin'deki ABD vatandaşlarının gözaltına alabileceği uyarısında bulunmasının jeopolitik tarafta riskleri gündemde tuttuğunu vurguladı.
Birleşmiş Milletler - Dün
Ermenistan ordusuna ait hedefler yok edildi
Ermenistan'a ait hedefler Azerbaycan ordusu tarafından yok edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Birleşmiş Milletler Haberleri | Birleşmiş Milletler Haber - Haberler - Birleşmiş Milletler haberleri, son dakika birleşmiş milletler haber ve gelişmeleri burada. Çin ve Tayvan diplomatlarının Fiji'deki kavgasının ardından taraflar karşılıklı suçlamalarda bulundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 12:42:34. #1.15#
title