Birleşmiş Milletler Haberleri

Birleşmiş Milletler haber, Birleşmiş Milletler son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Birleşmiş Milletler - Bugün
Birleşmiş Milletler İdlib'e 67 tır insani yardım gönderdi
Birleşmiş Milletler (BM) tarafından Suriye'nin İdlib kentine 67 tır insani yardım gönderildi.
Birleşmiş Milletler - Bugün
Son dakika haberleri | Etiyopya Cumhurbaşkanı Zewde, Nijer'de temaslarda bulundu
Zewde, Nijer'in Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) Afrika'yı temsil ettiğini hatırlatarak Etiyopya'daki sorunlar hakkında bilgi vermek amacıyla Nijer'e geldiğini belirtti.
Birleşmiş Milletler - Bugün
Türk yardım kuruluşu Darul Eytam, Lübnan'da 700 Filistinli yetime nakdi destek sağlıyor
Birleşmiş Milletler verilerine göre, Lübnan'da 483 binden fazla Filistinli mülteci yaşıyor ancak kayıtlı olmayanlarla birlikte bu rakamın 600 bine kadar çıktığı belirtiliyor.
Birleşmiş Milletler - Bugün
İran'ın Erzurum Başkonsolosu Soltanzadeh'in "Dünya Kudüs Günü" mesajı Açıklaması
İran İslam Cumhuriyeti Erzurum Başkonsolosu Sajad Soltanzadeh, Filistin ve Kudüs sorununun ancak Filistin kanuni topraklarının tüm sahipleri ve sakinlerinin var olduğu ulusal bir referandumla çözülebileceğini belirtti.
Birleşmiş Milletler - Bugün
UCM, Ugandalı ayrılıkçı grubun komutanı Dominic Ongwen'e 25 yıl hapis cezası verdi
Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM), Uganda'nın kuzeyindeki "Tanrı'nın Direniş Ordusu" adlı ayrılıkçı örgütün komutanlarından Dominic Ongwen hakkında savaş suçu ve insanlığa karşı suç işlediği gerekçesiyle 25 yıl hapis cezası kararı aldı.
Birleşmiş Milletler - Bugün
Araştırma, küresel çapta 900 bin ebe açığı olduğunu ortaya koydu
Dünya Sağlık Örgütü, Uluslararası Ebeler Konfederasyonu ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) tarafından yayımlanan raporda, son 7 yılda ebelik bakımını iyileştirmek için çok az ilerleme kaydedildiği ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının, diğer sağlık hizmetlerini desteklemek için görevlendirilen ebeler nedeniyle ebe açığını daha da artırdığı belirtildi.
Birleşmiş Milletler - Bugün
Liderler zirvesi iklim adaletsizliğini gözler önüne serdi
20 Ocak'ta ABD'de başkanlık görevini devralan Joe Biden'ın bir hafta gibi kısa bir sürede iklim hedeflerini açıklaması yeni yönetimin iklim konusuna verdiği önemi gösteriyor. Biden'ın iklim değişikliğiyle mücadele için iddialı hedefleri de bulunuyor. Bu hedefler doğrultusunda eski Dışişleri Bakanı John Kerry'yi İklim Değişikliği Özel Temsilcisi olarak atayan Biden, ABD'nin karbon salımını 2050'ye kadar sıfırlama hedefini de ilan etti. Bu kapsamdaki en önemli girişimi de 22-23 Nisan'da İklim Zirvesi'ne ev sahipliği yapmak oldu.??????? 22-23 Nisan İklim Zirvesi ve iklim hedefleri ABD'nin ev sahipliğinde çevrimiçi düzenlenen İklim Zirvesi'ne iklim konusunda güçlü liderlik gösteren, iklimin etkilerine karşı kırılgan olan ya da sıfır emisyon hedefi doğrultusunda yenilikçi planlar hazırlayan 40 ülkenin liderleri ve az sayıda iş dünyası ve sivil toplum lideri davet edildi. Zirveye Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron gibi dünya liderlerinin yanı sıra Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Franciscus ve sürpriz şekilde İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg de katıldı. İki gün süren zirvede gelecek 10 yıl içinde karbon emisyonunun azaltılması, iklim faaliyetlerinin özellikle de istihdam ayağı üzerinden ekonomik faydaları, dönüşüm teknolojileri ve küresel iklim değişikliği alanında çalışan devlet dışı aktörlerin tanıtılmasına odaklanıldı. Kasım ayında Glasgow'da toplanacak Birleşmiş Milletler (BM) 26.
Birleşmiş Milletler - Bugün
Gönüller yapmaya geldiği dünyanın ilahi aşkı arayan yolcusu: Yunus Emre
Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) vefatının 700'üncü yılı nedeniyle 2021'i "Yunus Emre'yi Anma Yılı" kapsamına aldı.
Birleşmiş Milletler - Bugün
Pakistan'dan Keşmir için "uluslararası insani tıbbi yardım koridoru" çağrısı
Pakistan Parlamentosunun Keşmir Komitesi, Birleşmiş Milletler (BM), Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve Uluslararası Kızılhaç Komitesine (ICRC) Keşmir halkına destek sağlamak için "uluslararası insani tıbbi yardım koridoru" kurulması çağrısında bulundu.
Birleşmiş Milletler - Bugün
G7'de buluşan ABD, Güney Kore ve Japonya'dan, Kuzey Kore'nin nükleerden arındırılması taahhüdü
Bir saat süren görüşmede üç bakan, Kuzey Kore'nin nükleer ve füze programlarına karşı Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi kararlarına uyması için baskı yapılmasında anlaştı.
Birleşmiş Milletler - Bugün
Nijerya'da Boko Haram'la bağlantısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 2 binden fazla çocuk aklandı
Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Borno Ofisi Saha Müdürü Phuong Nguyen, Borno eyaletinde yerel hükümet yetkililerle görüştü.
Birleşmiş Milletler - Bugün
İngiltere'de düzenlenen G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı ortak bildirgesi açıklandı Açıklaması
Dünya'nın sanayileşmiş en büyük 7 ülkesi ve Avrupa Birliği'ni (AB) bir araya getiren dışişleri bakanları düzeyindeki G7 toplantısı sonrasında pek çok konuda görüş bildiren ortak bildirge açıklandı.
Birleşmiş Milletler - Dün
Libya Başbakanı: "Libya ve Türkiye arasındaki deniz anlaşması konusunda Yunanistan ile aynı fikirde değiliz"
Libya Başbakanı ayrıca, silahlı kuvvetler kurumu hariç devlet kurumlarının yüzde 80'ini birleştirdiklerini, Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğündeki 5+5 Ortak Askeri Komisyonu'nun bu kurumun birleştirilmesinin çekirdeği sayıldığını aktardı.
Birleşmiş Milletler - Dün
Son dakika... KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Rum Yönetimi KKTC'ye, Kıbrıs Türk halkına ve şahsıma karşı büyük bir operasyon başlattı"
Son dakika haberleri: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cenevre'deki gayriresmi Kıbrıs konferansında Kıbrıs'ta egemen eşitliğe dayalı önerilerini Türkiye'nin de desteğiyle müzakere masasına koymalarının büyük yankı uyandırdığını belirterek "Rum Yönetiminin KKTC'ye, Kıbrıs Türk halkına...
Birleşmiş Milletler - Dün
BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'dan Ermenistan'a "soykırım" yanıtı Açıklaması
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, "soykırım" iddialarını gündeme getiren Ermenistan'a, "Soykırım suçunun yetkili bir yargı organı tarafından belirlenmesi gerekir yani bir olayı soykırım olarak tanımlamak için, yetkili bir uluslararası mahkeme bu yönde bir...
Birleşmiş Milletler - Dün
Minnesota'daki camiye İslamofobik saldırı yapan kişiye ramazan affı
Camiye yapılan bu saldırıya, başta Moorhead Belediye Başkanı Shelly Carlson olmak üzere toplum büyük tepki gösterirken Birleşmiş Milletler (BM) Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Miguel Angel Moratinos da söz konusu İslamofobik saldırıyı kınadığını açıklamıştı.
Birleşmiş Milletler - Dün
Son dakika haberi... STK'ler, Myanmar ordusuna "küresel silah ambargosu" uygulanmasını istedi
Edinilen son dakika haberine göre NEW İnsan Hakları İzleme Örgütünün de (HRW) aralarında olduğu 200'den fazla sivil toplum örgütü (STK), Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne (BMGK) Myanmar'da darbe yapan orduya "küresel silah ambargosu uygulanması" çağrısı yaptı.
Birleşmiş Milletler - Dün
BM Yemen Temsilcisi Griffiths: "Bir anlaşmaya varılması konusunda olmak istediğimiz noktada değiliz"
Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Özel Temsilcisi Martin Griffiths, ülkede taraflar arasında bir anlaşmaya varılması konusunda "olmak istedikleri yerde olmadıklarını" belirtti.
Birleşmiş Milletler - Dün
Kendini 'BM savcısı' olarak tanıtan dolandırıcı tutuklandı
Denizli'de kendisini Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'ne bağlı Lahey Uluslararası Adalet Divanı'nda savcı olarak tanıtıp, sosyal medya hesaplarında da savcı cübbesiyle çekilen fotoğrafını paylaşan Halil Baki Çelen, polis ekipleri tarafından çalışmalar sonucu gözaltına alındı.
Birleşmiş Milletler - Dün
Paris Anlaşması taahhütleri küresel ısınma tahminlerini iyileştirdi
Net sıfır taahhütleri açıklayan ABD, Çin'in yanı sıra benzer hedefleri bulunan fakat hedeflerini henüz Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi'ne sunmayan ülkelerin de planlarını tam olarak uyguladığı varsayıldığında 2100 yılına kadar küresel ısınma artışının 2 dereceye düşürülebileceği tahmin ediliyor.
Birleşmiş Milletler - Dün
Tutuklu eski Sudan İçişleri Bakanı Harun, Uluslararası Ceza Mahkemesinde yargılanmayı tercih ediyor
Birleşmiş Milletler (BM) rakamlarına göre, Sudan'ın batısındaki Darfur bölgesinde 2003'te başlayan hükümet güçleriyle silahlı hareketler arasındaki çatışmalarda, şimdiye kadar 3 milyon kişi evlerinden oldu, 300 binden fazla kişi ise hayatını kaybetti.
Birleşmiş Milletler - Dün
Küresel Gıda Krizi raporuna göre, 155 milyon insan akut gıda güvensizliği yaşıyor
Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ile Dünya Gıda Programı (WFP) tarafından oluşturulan Gıda Krizine Karşı Küresel Ağın hazırladığı Küresel Gıda Krizi raporunda, 155 milyon insanın akut gıda güvensizliği yaşadığı bildirildi.
Birleşmiş Milletler - Dün
Sürdürülebilir Hikayeler Webinar Serisi'nde "Sıfır Açlık Sıfır Yoksulluk" masaya yatırıldı
Umutların aşının ulaştırılmasına bağlandığını ifade eden Adan, şu değerlendirmelerde bulundu: "Salgının etkileri ekonomik desteğin yanında tabii ki aşının tedariki ile engellenebilecek. Yoksa salgın, özellikle yoksulluğun azaltılması ile ilgili Birleşmiş Milletler'in koyduğu hedeflere çok olumsuz etki edebilecek bir süreç.
Birleşmiş Milletler - Dün
Nijerya'da yılda 22 bin çocuğa HIV bulaşıyor
Birleşmiş Milletler (BM), Nijerya'da her yıl 22 bin çocuğun İnsan Bağışıklık Yetmezliği Virüs (HIV) ile enfekte olduğunu bildirdi.
Birleşmiş Milletler - Dün
Birleşmiş Milletler İdlib'e 79 tır insani yardım gönderdi
Birleşmiş Milletler (BM) tarafından Suriye'nin İdlib kentine 79 tır insani yardım gönderildi.
Birleşmiş Milletler - Dün
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde güvenlik güçleri ile yabancı destekçilerine yönelik soruşturma açıldı
OAC Adalet Bakanı Jean Christophe Guinza, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fransız basını ve Birleşmiş Milletlerin (BM), güvenlik güçleri ile Rus ve Ruandalı destekçilerinin OAC'de insan hakları ihlallerinde bulunduğuna yönelik suçlamalarının araştırılması için soruşturma açıldığını ifade etti.
Birleşmiş Milletler - Dün
Myanmar'da darbe yönetiminin protestoları bastırmak için gözaltına aldığı genç erkeklerin kaybolduğu iddia edildi
Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonunun (UNICEF) da keyfi gözaltına alınan, çoğunun ailelerine veya avukatlarına erişimi bulunmayan 1000 çocuk veya gencin bilgisine sahip olduğu ifade edildi.
Birleşmiş Milletler - Dün
Son dakika haber: Somali'de sel felaketi binlerce kişiyi yerinden etti
Birleşmiş Milletler (BM) Eğitim ve Araştırma Enstitüsünün (UNITAR) yayınladığı uydu fotoğraflarında Şabel Nehri'nin 25 metre olan genişliğinin taşma sonucu bazı yerlerde 42 metreye kadar çıktığı görüldü.
Birleşmiş Milletler - Dün
Bucalı gençlerden müzik ve girişimcilik başarısı
Endonezya'da yenilik, inovasyon, araştırma, yaygınlaştırma ve yaratıcılık alanlarında genç kuşağı geliştirmeyi hedefleyen eğitim merkezi Kyra.Global tarafından düzenlenen iki organizasyona katılan gençler, öğrenciler müzik ve girişimcilik alanında ödül topladı. MÜZİKTE ÇİFTE BAŞARI Uluslararası Kryative Inovasyon Ödülleri yarışmasında müzik alanında Kızılçullu Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, Türkiye'yi temsil ederek başarı kazandı. Organizasyon kapsamındaDünya Yaratıcılık ve İnovasyon Günü'ne özel müzik yarışmasında merkez öğrencilerinden Uygar Kantarcıoğluuluslararası kategoride piyano performansıyla, Ege Seçer ise ses kategorisinde ödül kazandı. ÇÖZÜM PROJELERİNE ÖDÜL YAĞDI Kyra.Global tarafından düzenlenen bir diğer organizasyonda Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH'ler) ile ilgili sorunların çözümü için projeler yarıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Birleşmiş Milletler Haberleri | Birleşmiş Milletler Haber - Haberler - Birleşmiş Milletler haberleri, son dakika birleşmiş milletler haber ve gelişmeleri burada. DENİZLİ KENDİNİ 'BM SAVCISI' OLARAK TANITINCA TUTUKLANDI, MAHALLELİ ŞAŞKIN.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.5.2021 18:21:01. #1.16#

title