Bihar Haberleri

Bihar haber, Bihar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bihar - 25.9.2020
Hindistan'da Covid-19'a rağmen seçime gidilecek
Hindistan'da yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında vaka sayısındaki artışa rağmen nüfus bakımından en büyük 3. eyalet olan Bihar'da Ekim ayında yerel seçime gidileceği duyuruldu.
Bihar - 16.9.2020
Hindistan'da yıldırım isabet eden 28 kişi öldü
Hindistan'ın Uttar Pradeş ve Bihar eyaletlerinde gök gürültülü sağanak sırasında yıldırım isabet eden 28 kişinin öldüğü bildirildi.
Bihar - 11.8.2020
Son dakika... Hindistan'daki sellerde ölü sayısı 246'ya yükseldi
Bihar Biharlı yetkililerin açıklamasına göre, eyaletin 16 bölgesinde etkili seller nedeniyle 7,5 milyon kişi etkilendi.
Bihar - 31.7.2020
Son dakika... Hindistan'ın Bihar ve Assam eyaletlerindeki sel ve heyelanlarda ölenlerin sayısı 158'e yükseldi
Gelen son dakika haberlerine göre Hindistan'ın Assam ve Bihar eyaletlerinde muson yağışlarının yol açtığı sel ve heyelanlarda hayatını kaybedenlerin sayısı 158'e çıktı.
Bihar - 30.7.2020
Hindistan'ın Assam ve Bihar eyaletlerindeki sel ve heyelanlarda ölenlerin sayısı 144'e yükseldi
Hindistan'ın Assam ve Bihar eyaletlerinde muson yağışlarının yol açtığı sel ve toprak kaymalarında hayatını kaybedenlerin sayısı 144'e çıktı.
Bihar - 27.7.2020
Hindistan'ın Assam ve Bihar eyaletlerinde sel ve heyelanlarda ölenlerin sayısı 135'e yükseldi
Hindistan'ın Assam ve Bihar eyaletlerinde muson yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında hayatını kaybedenlerin sayısı 135'e çıktı.
Bihar - 17.7.2020
Güney Asya'da sel ve heyelanlarda ölü sayısı 221'e yükseldi
Nepal'de 47 kişiden haber alınamıyor Nepal'deki şiddetli yağışlar nedeniyle sınırdaki Hindistan'ın Bihar eyaletindeki en az 9 nehrin sularının tehlike seviyesinin üzerine çıktığı ve çok sayıda köyün sular altında kaldığı belirtildi.
Bihar - 16.7.2020
Güney Asya'da sel ve toprak kaymalarında 213 kişi öldü
Nepal'de 47 kişiden haber alınamıyor Nepal'deki şiddetli yağışlar nedeniyle sınırdaki Hindistan'ın Bihar eyaletindeki en az 9 nehrin sularının tehlike seviyesinin üzerine çıktığı ve çok sayıda köyün sular altında kaldığı belirtildi.
Bihar - 15.7.2020
Kovid-19 vakalarının bir milyona yaklaştığı Hindistan'da sokağa çıkma yasakları geri geldi
Salgın nedeniyle ülkenin diğer bölgelerindeki işlerini kaybeden yaklaşık 2,5 milyon göçmen işçinin evlerine döndüğü Bihar eyaletinde ise sokağa çıkma yasağı iki hafta olarak açıklandı.
Bihar - 6.7.2020
Hindistan'da artan yıldırımların sebebi "iklim değişikliği"
NDTV kanalındaki habere göre, Bihar ve Uttar Pradeş eyaletlerinde mart sonundan bu yana aralarında çiftçi, işçi ve çobanların bulunduğu 400'ün üzerinde kişi yıldırımlar dolayısıyla hayatını kaybetti.
Bihar - 4.7.2020
Hindistan'da yıldırım isabet eden 20 kişi öldü
Hindistan'ın Bihar eyaletinde gök gürültülü sağanak sırasında yıldırım isabet eden en az 20 kişinin öldüğü bildirildi.
Bihar - 26.6.2020
Türkiye'den Hindistan'a taziye
Dışişleri Bakanlığı, Hindistan'ın Uttar Pradesh ve Bihar eyaletlerinde meydana gelen yıldırım çarpmaları sonucu 100'ü aşkın kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle taziyede bulundu.
Bihar - 25.6.2020
Hindistan'da yıldırım düşmesi sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 107'ye yükseldi
Hindistan'da etkisini sürdüren şiddetli yağışlar sırasında düşen yıldırımlar nedeni ile can kaybı artmaya devam ediyor. Patna Afet Yönetimi Kontrol Odası Yetkilisi Umesh Singh, yaptığı açıklamada aşırı yağışlar sırasında düşen yıldırımlar nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısının 33'e yükseldiğini duyurmuştu. Singh, hayatını kaybedenlerin çoğunun çiftçilerden ve evsizlerden oluştuğunu aktarmıştı. Bihar Afet Yönetim Bakanı Lakshmeshwar Rai, yaptığı açıklamada düşen yıldırımlar sonucu hayatını kaybedenlerin sayısının 107'ye yükseldiğini duyurdu.
Bihar - 25.6.2020
Hindistan'da yıldırım nedeni ile ölenlerin sayısı 33'e yükseldi
Hindistan'da etkisini sürdüren şiddetli yağışlar hayatı olumsuz etkiledi. Hükümet yetkilisi Upendra Pal tarafından yapılan açıklamada, ülke genelinde şiddetli yağış sırasında toplam 23 kişinin yıldırım düşmesi sonucu hayatını kaybettiği bildirilmişti. Hayatını kaybedenlerden 13'ünün Bihar eyaletinin başkenti Patna'nın 175 kilometre kuzeyindeki Gopalganj bölgesindeki bir çiftlikte çalışan kişiler olduğu ifade edilmişti.
Bihar - 25.6.2020
Hindistan'da yıldırım düştü: 23 ölü
Hindistan'da etkisini sürdüren şiddetli yağışlar hayatı olumsuz etkiledi. Hükümet yetkilisi Upendra Pal tarafından yapılan açıklamada, ülke genelinde şiddetli yağış sırasında toplam 23 kişinin yıldırım düşmesi sonucu hayatını kaybettiği bildirildi. Hayatını kaybedenlerden 13'ünün Bihar eyaletinin başkenti Patna'nın 175 kilometre kuzeyindeki Gopalganj bölgesindeki bir çiftlikte çalışan kişiler olduğu ifade edildi.
Bihar - 25.6.2020
Hindistan'da yıldırım isabet eden 23 kişi öldü
Yıldırım isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren 23 kişiden 13'ünün Bihar eyaletinin Gopalganj bölgesindeki çiftliklerde çalışan kişiler olduğunu bildiren Pal, yaralanan 10 kişinin de hastanede tedavi altına alındığını kaydetti.
Bihar - 21.6.2020
Haftanın tarihine bakış
2016 - Hindistan'ın doğusundaki Bihar, Jharkand ve Madhya Pradeş eyaletlerinde etkili olan muson yağmurları ve fırtına nedeniyle 80 kişi hayatını kaybetti.
Bihar - 24.5.2020
Hindistan'da engelli babasını köyüne ulaştırabilmek için 1200 kilometre pedal çevirdi
Sokağa çıkma yasağından ötürü toplu ulaşımın askıya alındığı ülkede, 15 yaşındaki Jyoti Kumari, engelli babasını Bihar eyaletine götürebilmek için bisiklet satın aldı.
Bihar - 14.5.2020
Hindistan'da yol kazalarında 14 göçmen işçi öldü
Polis memuru Anil Kapavan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, işçilerin Kovid-19 salgını nedeniyle çalıştıkları fabrikanın kapatılmasının ardından Pencap eyaletinden Bihar eyaletindeki köylerine doğru gittiğini söyledi.
Bihar - 1.5.2020
Hindistan'da evlerine dönemeyen göçmen işçiler için ilk tren hareket etti
Aralarında Racastan, Carkhand, Bihar, Kerala, Maharaştra, Uttar Pradeş, Pencap ve Telangana'nın olduğu çok sayıda eyalette, göçmen işçilerin geri dönebilmesi için yeteri kadar otobüs ayarlanamadığı için daha fazla özel tren seferi talep edildi.
Bihar - 26.4.2020
Hindistan'da 10 kişi yıldırım nedeniyle öldü
Geçen yıl temmuz ayında Bihar eyaletinde şiddetli yağışlar sırasında düşen yıldırımlar 39 kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştu.
Bihar - 15.4.2020
Hindistan'da göçmen işçiler, karantina merkezlerinden kaçıyor
BBC'deki habere göre, Hint hükümeti, Uttar Pradeş ve Bihar eyaletlerinde aralarında okulların da bulunduğu çeşitli kamu binalarında karantina tesisleri kurdu.
Bihar - 10.4.2020
Hindistan'da doktorlar Kovid-19'a karşı önerilen ilaç konusunda endişeli
Bihar eyaletindeki Tüm Hindistan Tıp Bilimleri Enstitüsünden isminin açıklanmasını istemeyen bir doktor da bölümündeki bir meslektaşının ilacı kullandıktan sonra iki gün boyunca göğüs ağrısı çektiğini belirtti.
Bihar - 27.2.2020
Annelere akıl oyunları eğitimi
BİRÇOK FARKLI OYUN İMKÂNI VAR Çocukların zihinsel gelişimini oyun oynayarak hızlandırmayı hedefleyen Bilgievleri, bünyesinde öğrencilerin istifadesine sunulan Akıl ve Zeka Oyunları arasında, ilk ve ortaokul çocuklar için Skippity, Surakarta, Bihar, Shapy, Meta Forms, Hızlı Bardaklar, Hedef, Pattern Play, Halli Gali, Şeklini Bul, 9 yaş üzeri çocuklara yönelik ise Abalone, Katamino, Qbitz Extreme, Rush Hour, Reversi, Pathagon Clasic, Paradux, Quarto Clasic, Go Lux, Quixo, Pylos, Mangala, Quridor, Four Square, Pivit, Trappex, Path Words, Knight Moves, Kulami, One Up ve Pentago gibi oyunları barındırıyor.
Bihar - 13.2.2020
Hindistan'da otobüs tıra çarptı: 13 ölü, 31 yaralı
India Today'in haberine göre, emniyet yetkilisi Rajesh Kumar, Delhi'den Bihar eyaletinin Motihari bölgesine doğru gitmekte olan iki katlı otobüsün, Firozabad şehrinin Agra-Lucknow otoyolunda bir tıra arkadan çarptığını bildirdi.
Bihar - 20.12.2019
Hindistan'da protestolar sürüyor
Bihar eyaletinde, hafta sonu dükkan kapatma çağrısı yapıldı.
Bihar - 19.12.2019
Hindistan'daki protestolar polis yasağına rağmen sürüyor
Hint basınındaki haberlere göre, polisin yasağına rağmen Uttar Pradeş, Batı Bengal, Karnataka, Maharaştra, Bihar, Telangana ve Kerala gibi eyaletlerde yasadaki değişiklik protesto edildi.
Bihar - 16.12.2019
Hindistan'da protestolar sürüyor
Batı Bengal eyaletinin başkenti Kalküta'daki Aliah ve Jadavpur üniversiteleri, Bihar eyaletindeki Patna Üniversitesi, güneyde Puduçeri birlik toprağındaki Pondicherry Üniversitesi, Tamil Nadu eyaletindeki IIT-Madras ve kuzeyde Pencap'taki Chandigarh Üniversitesi öğrencileri, gerek Jamia Millia Islamia Üniversitesi öğrencilerine uygulanan şiddete gerek yasa değişikliğine karşı protesto gösterisi düzenledi.
Bihar - 28.11.2019
Hindistan'da Gandi'nin katiline "vatansever" diyen milletvekili tartışmaya yol açtı
Suikastın ardından mahkemede yargılanan Godse, suçlu bulunarak 15 Kasım 1949'da Bihar eyaletindeki Ambala Merkez Hapishanesi'nde idam edilmişti.
Bihar - 18.11.2019
Hindistan'da traktör oyun oynayan çocukların üzerine devrildi: 6 ölü
Hindistan'ın Bihar eyaletinde traktörün oyun oynayan çocukların üzerine devrilmesi sonucu 6 çocuk hayatını kaybetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bihar Haberleri | Bihar Haber - Haberler - Bihar haberleri, son dakika bihar haber ve gelişmeleri burada. Hindistan'da Covid-19'a rağmen seçime gidilecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.10.2020 14:46:23. #1.14#
title