ANAYASA MAHKEMESİ HABERLERİ

Anayasa Mahkemesi Haberleri

Anayasa Mahkemesi haber, Anayasa Mahkemesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Anayasa Mahkemesi - 22.10.2020
TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Akbulut: "Anayasa Mahkemesi üyesi istifa etmelidir"
TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut, Anayasa Mahkemesinin bir üyesinin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın darbe iması olduğunu belirterek, "Devletin himayesinde, tarihimizin acı olaylarını ima ederek, millet üzerinde korku ve panik ihdas etmeye çalışmak, makamı...
Anayasa Mahkemesi - 22.10.2020
Son dakika... AYM'den kısırlaştırma ameliyatına rağmen çocuk sahibi olan çift için ihlal kararı
Son dakika haberleri: ANAYASA Mahkemesi (AYM), kısırlaştırma ameliyatına rağmen çocuk sahibi olan çiftin anayasal güvence altındaki 'maddi ve manevi varlığını koruma hakkının' ihlal edildiğine karar verdi.
Anayasa Mahkemesi - 22.10.2020
AYM'den, kısırlaştırma ameliyatına rağmen çocuk sahibi olan ailenin bireysel başvurusunda ihlal kararı
Anayasa Mahkemesi, kısırlaştırma ameliyatı olmasına rağmen çocuğu olan ve doktorun kusurlu olduğunu savunan karı kocanın bireysel başvurusunda, "kişinin maddi ve manevi varlığının korunması hakkının ihlal" edildiğine karar verdi.
Anayasa Mahkemesi - 22.10.2020
Son dakika haberi | Fuat Oktay: Türkiye ne bir karış toprağını ne de denizindeki bir damla suyunu hiç kimseye vermez
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Ahmet Hakan'ın, Anayasa Mahkemesi (AYM) Üyesi Engin Yıldırım'ın 'Işıklar yanıyor' paylaşımıyla ilgili sorusu üzerine, Türk milletinin geçmişinde acı tecrübeler olan bir millet olduğunu hatırlattı.
Anayasa Mahkemesi - 22.10.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, canlı yayında soruları yanıtladı: (3)
"Kurumlarımızla da vatandaşımızla da siyaseten de gerekli tepki verilmiştir" Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Anayasa Mahkemesi (AYM) Üyesi Engin Yıldırım'ın "Işıklar yanıyor" paylaşımıyla ilgili soru üzerine, Türk milletinin geçmişinde acı tecrübeler olan bir millet olduğunu ifade etti.
Anayasa Mahkemesi - 21.10.2020
Fuat Oktay: Türkiye ne bir karış toprağını ne de denizindeki bir damla suyunu hiç kimseye vermez
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Ahmet Hakan'ın, Anayasa Mahkemesi (AYM) Üyesi Engin Yıldırım'ın 'Işıklar yanıyor' paylaşımıyla ilgili sorusu üzerine, Türk milletinin geçmişinde acı tecrübeler olan bir millet olduğunu hatırlattı.
Anayasa Mahkemesi - 21.10.2020
Anayasa Mahkemesinden "evlenme hakkının ihlali" kararı
Anayasa Mahkemesi, Tanzanyalı eşine açtığı boşanma davası 2003'te sonuçlanan, karşı tarafa tebliğ edilemediğinden 17 yıldır boşanma kararı kesinleşmeyen bu nedenle de yeniden evlenemeyen vatandaşın bireysel başvurusunda "evlenme hakkının ihlali" kararı verdi.
Anayasa Mahkemesi - 21.10.2020
CHP Grup Başkanvekili Özkoç'tan 2021 yılı bütçesi eleştirisi
"Hukuktan yana karar vereceğine inanıyorum" Bir gazetecinin, Enis Berberoğlu'na ilişkin alt mahkemenin kararını hala açıklamadığını belirterek, değerlendirmesini sorması üzerine Özkoç, şunları söyledi: "Bu ülkenin evlatları olarak hakimlerimizi kim görevlendirirse görevlendirsin, kim talimat vermeye çalışırsa çalışsın, onların bizim ülkemizin evlatları ve hakimleri olduğu gerçeğini asla unutmuyoruz. Anayasa Mahkemesinin üyelerini de Cumhurbaşkanı ve AK Parti iktidarı atadı.
Anayasa Mahkemesi - 21.10.2020
Anayasa Mahkemesinden ihlal kararı
Anayasa Mahkemesi, kimlik kontrolü sırasında polislerin cebir ve şiddetine maruz kaldığını, şikayetinin kovuşturmaya yer olmadığı kararı ile sonuçlandığını belirten öğretmenin bireysel başvurusunda, "kötü muamele yasağının ihlal edildiği"ne hükmetti.
Anayasa Mahkemesi - 21.10.2020
Son dakika haberi... AYM'den 17 yıl boyunca boşanamayan eş için ihlal kararı
Son dakika habere göre ANAYASA Mahkemesi (AYM), boşanma kararının Tanzanya'daki eşe 17 yıl boyunca tebliğ edilememesini Anayasal güvence altındaki evlenme hakkının ihlali olarak saydı.
Anayasa Mahkemesi - 20.10.2020
CHP'nin gazeteci kökenli milletvekilleri, yıpranma hakkı kapsamının genişletilmesini istedi
Gazeteciliğin, büyük sıkıntılar içerisinde ifa edildiğini belirten Sertel, "Anayasa Mahkemesinin, gazetecilerin özlük haklarıyla ilgili yasa çıkarılmasına yönelik karar aldığını ancak TBMM'nin bütün kötü kanunları yasalaştırırken henüz bu konuyu gündemine dahi getirmediğini" savundu.
Anayasa Mahkemesi - 20.10.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
"Yeni Zekeriya Öz" İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Akın Gürlek'in "yeni Zekeriya Öz" olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "'Ne hakkı hukuku, nereden çıkardınız siz bunu?' diyor. 'Bütün kirli işleri bana gönderin, bütün haksız dosyaları bana gönderin, hiç meraklanmayın, sadece bana bir göz kırp, ben gereğini yaparım' diyor. Erzurum'da 10 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz edilirken bu beyefendi oradaydı. Barış Terkoğlu, bu dosyayla ilgili çok güzel bir yazı yazdı. Bu Akın Gürlek, böyle bir adamdır. Bundan adalet falan beklenmez. Adaleti katleden adam kim derseniz Akın Gürlek'tir. Bu kadar açık. Yeni Zekeriya Öz. 'Anayasa Mahkemesi, yasalar beni bağlamaz' diyor.
Anayasa Mahkemesi - 20.10.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçime yönelik, "Bunlar kabile devletlerinin yaptığı işlerdir." sözlerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Sen Kızılderili kabile reisinin dünya siyaset tarihine giren açıklamalarını acaba okudun mu? Biz kabile devletinden daha da gerideyiz, adam bunun farkında değil. Gelenek, görenek, anayasa, adalet kaldı mı? Hayır. Keşke kabile devleti konumunda olsaydık, hiç değilse oturur tartışırdık. Devletin bütün çivilerini söktüler. Sen anayasayı ihlal eden, 'Anayasa Mahkemesi kararını uygulamıyorum.
Anayasa Mahkemesi - 20.10.2020
AYM'den, öğrenciye tokat davasında beraat eden öğretmen için ihlal kararı
ANAYASA Mahkemesi (AYM), öğrencisine tokat attığı iddiasıyla disiplin cezası verilen öğretmenin ceza yargılamasından aldığı beraat hükmünün idari mahkeme tarafından dikkate alınmamasını, anayasal güvence altındaki 'masumiyet karinesinin' ihlali olduğuna karar verdi.
Anayasa Mahkemesi - 20.10.2020
Anayasa Mahkemesinden "masumiyet karinesinin ihlali" kararları
Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, ceza yargılamasında beraat etmelerine karşın haklarında disiplin cezası uygulanan iki başvurucunun, Anayasa'nın 36. ve 38. maddelerinde güvence altına alınan masumiyet karinesinin ihlal edildiğine karar verdi.
Anayasa Mahkemesi - 20.10.2020
Akşener, İYİ Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1)
"Anayasa Mahkemesi, sistemli bir şekilde tartışmaya açıldı" Anayasa Mahkemesinin sistemli bir şekilde tartışmaya açıldığını savunan Akşener, şöyle devam etti: "Önce, ülkenin İçişleri Bakanı gider yaptı.
Anayasa Mahkemesi - 19.10.2020
Son dakika haberleri... CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Son dakika haberler: CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Anayasa Mahkemesi, milletvekilimiz Enis Berberoğlu'nun seçme ve seçilme hakkının gasbedildiğine 'oy birliğiyle' karar verdi.
Anayasa Mahkemesi - 19.10.2020
Son dakika haberi! Gine'de cumhurbaşkanı adayının, oy sayımı bitmeden zafer ilanı tepki topladı
Diallo'nun partisi UFDG de bu açıklamadan önce, oy sayım merkezlerinden gelen sonuçlarda Diallo'nun kazandığı görülürse, Bağımsız Seçim Komisyonu ya da Anayasa Mahkemesini beklemeden zafer ilan edileceklerini duyurulmuştu.
Anayasa Mahkemesi - 19.10.2020
Edirne'den kısa kısa
Aksi halde meslektaşlarımızın yaşayacağı hak kaybı, emeklerinin gasp edilmesi anlamına gelecektir. Anayasa Mahkemesi kararının ardından doğacak hukuki boşluğun doldurulması amacıyla yapılacak çalışmanın, hak kaybına yol açmadan sonuçlanmasını ve 5953 sayılı yasa kapsamında görev yapan tüm meslektaşlarımızın yıpranma hakkından yararlanmasını diliyoruz.
Anayasa Mahkemesi - 19.10.2020
Washington'da kadınlardan Trump ve Barret karşıtı protesto
ABD'nin başkenti Washington D.C'de binlerce kadın ABD Başkanı Donald Trump'ı ve Senato'da onay süreci başlayan Anayasa Mahkemesi yargıç adayı Amy Coney Barret'ı protesto etti.
Anayasa Mahkemesi - 18.10.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması
Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım'ın sosyal medya hesabından yaptığı "Işıklar yanıyor.
Anayasa Mahkemesi - 18.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2007- Anayasa Mahkemesi Başkanlığına Haşim Kılıç seçildi.
Anayasa Mahkemesi - 17.10.2020
CHP PM toplantısı sona erdi
Başta Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı mücadele olmak üzere, dış politikadaki güncel gelişmelere ilişkin Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz'ün sunum yaptığı toplantıda, Anayasa Mahkemesinin (AYM) verdiği ihlal kararı ve ardından yerel mahkemenin aldığı Enis Berberoğlu kararı tartışıldı.
Anayasa Mahkemesi - 17.10.2020
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu'ndan yıpranma hakkının basın kartı şartına bağlanmaması talebi
Aydınlık yarınlara ulaşmak için basının sorunlarını el birliğiyle çözümlenmesini isteyen Kolaylı, şunları kaydetti: "Anayasa Mahkemesinin 'basın çalışanlarının yıpranma hakkına ilişkin' aldığı karar gereği, 14 Kasım'a kadar gazetecilerin fiili hizmet süresi zammından yararlanabilmesi için yasama organının 'kanuni' düzenleme yapması gerekmektedir.
Anayasa Mahkemesi - 16.10.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi Mecliste (4)
Anayasa Mahkemesi kararıyla, basın ve gazetecilik mesleğinde çalışanların fiili hizmet süresi zammından yararlandırılmalarına ilişkin doğan hukuki boşluğu gidermek amacıyla düzenleme yapılıyor.
Anayasa Mahkemesi - 16.10.2020
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Adım Adım İktidara Projesi Tanıtım ve İlk Eğitim Toplantısı"nda konuştu: (2)
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, yargı sistemiyle ilgili de şu değerlendirmede bulundu: "İflas eden bir yargı sistemiyle karşı karşıyayız. Her şey aklıma gelirdi de yargı sisteminin bu kadar köreleceği hiç aklıma gelmezdi. Çünkü yargıçlar en azından hukuk fakültesi mezunudur, hukuk kitapları okumuşlardır, hukukun temel kurallarını bilirler, dolayısıyla bu kadar körelmez, bu kadar çürümez diyordum. Her şey çürüyebilir ama yargı çürümez. Çürüme olursa da süratle telafi edilir ve gereği yapılır. Yargının kendi içinde bir iç dinamiği, bir öz denetimi de var. Alt mahkeme, üst mahkeme, vesaire diye Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar uzanan bir zincirimiz var. Ama alt mahkeme en üst mahkemenin, 'Anayasa Mahkemesinin verdiği karar beni bağlamaz.
Anayasa Mahkemesi - 16.10.2020
Yeniden Refah Partisinden AYM üyesi Yıldırım'ın "Işıklar yanıyor" paylaşımıyla ilgili açıklama Açıklaması
Yeniden Refah Partisi'nden, Anayasa Mahkemesi (AYM) Üyesi Engin Yıldırım'ın "Işıklar yanıyor" paylaşımıyla ilgili, "Anayasayı korumakla görevli bir kurumun üyesinin Anayasa'yı askıya almak manasına gelen darbe imasında bulunması asla kabul edilemez.
Anayasa Mahkemesi - 16.10.2020
Son Dakika | Arsasından enerji nakil hattı geçirilen vatandaşın bireysel başvurusu haklı bulundu
Son dakika haberine göre Anayasa Mahkemesi (AYM), arsasından geçirilen enerji nakil hattı için ödenen tazminatın eksik verilmesi nedeniyle açtığı ek davası reddedilen vatandaşın mülkiyet hakkının ihlal edildiğine karar verdi.
Anayasa Mahkemesi - 16.10.2020
15 Ekim 2020 Haberleri
15 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Anayasa Mahkemesi - 16.10.2020
AYM üyesi Engin Yıldırım'ın kardeşinin FETÖ/PDY'den yargılandığı ortaya çıktı
Sosyal medya hesabından "ışıklar yanıyor" paylaşımı yapan Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım'ın kardeşi Deniz Yıldırım'ın FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı ortaya çıktı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Anayasa Mahkemesi Haberleri | Anayasa Mahkemesi Haber - Haberler - Anayasa Mahkemesi haberleri, son dakika anayasa mahkemesi haber ve gelişmeleri burada. TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Akbulut: Anayasa Mahkemesi üyesi istifa etmelidir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 21:56:45. #1.15#
title