Anayasa Değişikliği Haberleri

Anayasa Değişikliği haber, Anayasa Değişikliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Anayasa Değişikliği - 09.05.2021
Haftanın tarihine bakış
2007- TBMM Genel Kurulunda, "milletvekili genel seçimlerinin dört yılda bir yapılmasını, Cumhurbaşkanının halk oyuyla ve 5 artı 5 sistemiyle seçilmesini" de içeren Anayasa değişikliği paketi 2.
Anayasa Değişikliği - 07.05.2021
Cumhurbaşkanı Tatar'dan, Rektör Budak'ın, Kıbrıs'ta kampüs kurma isteğine destek
"Egemenlik talebimiz uluslararası hukuka uygundur" Kıbrıs meselesindehiçbir zaman federasyonainanmadıklarını vurgulayan KKTC Cumhurbaşkanı Tatar,"Denktaş Bey bu görüşmeler için çokzaman harcadı fakat onun da hedefi bir federal çatı altında iki ayrı devletten oluşacak bir yapıydı. Rumlar her zaman federal temelli bir anlayışı kendilerine yonttular. Güney Kıbrıs'ta bulunan Kıbrıs Cumhuriyeti'nin anayasa değişikliği ile Kıbrıs Federal Cumhuriyetine dönüştürülmesi ve bu Cumhuriyet içerisinde eyalete dönüştürülecek Türklerin bulunduğu kuzeydeki devletlerinin zaman içerisinde varlığının zafiyete uğratılması ile buranın tamamen bir Yunan adası olması noktasındaki hedeflerini aynen sürdürüyorlar.
Anayasa Değişikliği - 07.05.2021
Japonya'da anayasa değişikliği tasarısının hazirana kadar yasalaşması planlanıyor
Japonya'da anayasa değişikliğine yönelik esasları kapsayan ulusal referandum yasasını değiştirecek tasarının, bu yıl meclis oturumunda onaylanması bekleniyor.
Anayasa Değişikliği - 05.05.2021
ANKARA AK PARTİLİ TURAN'DAN, İMAMOĞLU'NA ÖN SORUŞTURMA AÇIKLAMASI: GEREKSİZ BİR ADIM
'BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMASI ÇOK KIYMETLİ' MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, açıkladığı 100 maddelik yeni anayasa taslak metnine ilişkin konuşan Turan, şu değerlendirmeleri yaptı: "Öncelikle şunu ifade etmek isterim; MHP bizim rakibimiz değil, refikimiz. MHP'nin davetimize olumlu yaklaşıp, büyük bir mesai harcayıp, emek verip, hızlı bir şekilde bu çalışmasını nihayete erdirip, kamuoyuyla paylaşmasını çok kıymetli buluyoruz. Bizler de her çalışmanın bu süreçte özel değerlendirileceğini, çok kıymetli olduğunu ifade etmek istiyoruz. Çünkü önümüzde darbe ürünü bir anayasa var. 40 yılda tam 19 defa değiştirilmiş, milletimizin yıllarını çalmış, zaman kaybettirmiş, vesayetin büyümesine en büyük katkıyı vermiş, imam hatiplerin kapatılması gibi, başörtüsü, kat sayısı meseleleri gibi, 367 krizi gibi ülkemize onlarca yıl kaybettiren sorunların temelinde yatan bir darbe ürünü anayasa var.  Bu anayasa değişikliği ile ilgili tüm partilerimize Cumhurbaşkanımızın bir çağrısı olmuştu.
Anayasa Değişikliği - 05.05.2021
AK Parti Grup Başkanvekili Turan: "Hiçbir sorunumuza çözüm üretmeyen Anayasa ile yolumuza devam etmek istemiyoruz"
AK Parti Grup Başkanvekili Turan, TBMM'de basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki konuları değerlendirdi. Turan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıkladığı yeni Anayasa teklifine ilişkin olarak, "MHP bizim rakibimiz değil refikimizdir. MHP'nin bu davetimize olumlu yaklaşımı büyük bir mesai verip, emek harcayıp, hızlı bir şekilde nihayete erdirip, paylaşmasını çok kıymetli buluyoruz. Önümüzde darbe ürünü bir Anayasa var, 19 defa değişmiş, milletimizi vaktini çalmış, zaman kaybettirmiş, vesayetin büyümesine en büyük katkıyı vermiş, ülkemize onlarca yıl kaybettiren sorunların temelinde yatan bir Anayasa var. Anayasa değişikliği ile ilgili tüm partilerimize Cumhurbaşkanımızın çağrısı olmuştu.
Anayasa Değişikliği - 05.05.2021
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan anayasa değişikliğinin tam mutabakatla gerçekleştirilmesini istedi
Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Türk Eğitim-Sen) Genel Başkanı Talip Geylan, yeni anayasanın hazırlanmasının herkes için milli bir görev olduğunu ifade etti.
Anayasa Değişikliği - 02.05.2021
Haftanın tarihine bakış
2010- Anayasa değişikliği TBMM Genel Kurulu'nda 72'ye karşı 336 oyla referandum aralığında kabul edildi.
Anayasa Değişikliği - 29.04.2021
TBMM Başkanı Şentop'tan "yeni anayasada çalışan hakları" vurgusu Açıklaması
Sendikacılık kavramı yokken "İnsan için ancak çalıştığı vardır" ayeti ve "İşçiye ücretini alın teri kurumadan veriniz" hadisinin, toplumda çalışma hayatını düzenleyen temel düsturlar olduğunu vurgulayan Şentop, şu ifadeleri kullandı: "Çalışmanın kutsiyetini, çalışanın emeğinin yüceliğini anlatan ve karşılığının mutlaka hemen verilmesi gerektiğini hatırlatan bu ifadeler, güzel hasletlerimizin menşeini göstermesi bakımından önemlidir. Başta Osmanlı olmak üzere 'Kendisi kıymetli ve özel olarak yaratılmış insanın emeği de kıymetlidir' anlayışıyla çalışma hayatını düzenleyen Osmanlı ve önceki devlet geleneğimizde, çalışma hayatının uzun süre kardeşlik ve barış temelinde devam ettiğini müşahede ediyoruz. Hepinizin bildiği üzere esnaf dayanışma teşkilatı olarak varlık gösteren Ahilik sisteminin temelinde de bu hasletler yer almaktadır. Dolayısıyla bizim kültürümüzde zaten işçi ve çalışanların emeklerinin karşılığını hemen almalarını sağlamak hep temel esas olmuştur." "Bütün emekçileri içeren bir genişliğe sahip kılınmıştır" Şentop, 1982 Anayasası ile birçok temel hak ve hürriyete getirilen sınırlamalardan sendikal örgütlenme ve hakların da nasibini aldığını belirterek, şunları kaydetti: "1982 Anayasası'nda memurların örgütlenmesini yasaklayan açık bir hüküm yer almamakla birlikte uygulamada memur sendikalarının kuruluşunun geciktiğini görüyoruz. Nitekim 10 yıla yaklaşan uzunca bir süreden sonra 25 Haziran 2001 tarih ve 4688 sayılı yasayla 'Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu' kabul edilerek kamu görevlilerinin sendikal hakları açık ve yasal bir zemine oturtulmuştur. Memur-Sen, 12 Eylül 2010'da, içerisinde toplu sözleşme hakkının elde edilmesini de öngören anayasa değişikliği referandumunun gerçekleşmesine diğer sendikaların aksine destek olarak, kamu çalışanlarının haklarının geliştirilmesine ciddi katkı sağlamıştır.
Anayasa Değişikliği - 27.04.2021
Son Dakika | Türk demokrasisinin askeri müdahalelere karşı duruşunda kırılma noktası: 27 Nisan e-muhtırası
Bu oylamada, kayıtlı 42 milyon 690 bin 252 seçmenin yüzde 67.5'i sandık başına gitti. Geçerli oyların yüzde 68,95'i "evet", yüzde 31,05'i ise "hayır" yönünde oldu ve böylece anayasa değişikliği kabul edildi.
Anayasa Değişikliği - 19.04.2021
Cezayir anayasası ilk defa Berberice yayınlandı
Amazig dili, 2016'da yapılan anayasa değişikliği ile ülkede Arapçanın yanında ikinci resmi dil olarak kabul edilmişti.
Anayasa Değişikliği - 18.04.2021
Son dakika... Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi, BAE programında Hindistanlı mevkidaşıyla görüşme olmadığını belirtti
Cammu Keşmir'in özel statüsünün kaldırılması Hindistan, 5 Ağustos 2019'da yaptığı anayasa değişikliği ile Cammu Keşmir'in özel yönetim statüsünü kaldırmış ve bölgeyi merkeze bağlı "Birlik Toprağı" statüsünde iki ayrı idari birime ayırmıştı.
Anayasa Değişikliği - 12.04.2021
"Kırgızistan'da referandum ve yerel seçimlerin başarıyla tamamlanması memnuniyet verici"
Dışişleri Bakanlığı, Kırgızistan'da 11 Nisan'da düzenlenen anayasa değişikliği referandumu ve yerel seçimlerin başarıyla tamamlanmasından memnuniyet duyulduğunu bildirdi.
Anayasa Değişikliği - 12.04.2021
Brüksel'de Rusya hareketliliği
Anlaşmalara göre, bölgede ateşkes sağlanacak, esir takası yapılacak, Kiev yönetimi merkezi gücünü azaltarak yerel yönetimlerin yetkilerini artıracak ve Donbas'a özel statü sağlayacak anayasa değişikliği yapacaktı.
Anayasa Değişikliği - 11.04.2021
Haftanın tarihine bakış
Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni getiren Anayasa değişikliğini oylamak için 16 Nisan 2017'de sandık başına gitti.
Anayasa Değişikliği - 06.04.2021
Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Faruk Bilir, veri gizliliğinin önemini anlattı (3)
Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Faruk Bilir'in açıklamaları Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Faruk Bilir, veri gizliliğinin önemini anlattı: "Kişisel veriler sizindir. Size ait olan sizde kalsın. Elbette veri paylaşılabilir ya da aktarılabilir ama bizim altını çizdiğimiz husus gereksiz, ölçüsüz veri paylaşımından sakınmalarıdır" "Kişi herhangi bir ihlal olmaksızın kendisi hakkında veri işlenip işlenmediğini öğrenme hakkına sahip. Eğer işlenmişse bilgi talep etme hakkına sahip" "Bugüne kadar 8 bin 728 başvuru kurula intikal etti. Bunlardan 7 bin 25'i sonuçlandırıldı" "Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi'ne yaklaşık 88 bin civarında veri sorumlusu kayıt başvurusu yapmış, yaklaşık 45 bin veri sorumlusu, bildirimini tamamlamış durumdadır" Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Faruk Bilir (KVKK), herhangi bir ihlal olmaksızın herkesin kendisi hakkında veri işlenip işlenmediğini öğrenme hakkına sahip olduğunu belirterek, bugüne kadar kuruma veri ihlali gerekçesiyle 8 bin 728 başvuru yapıldığını, bunlardan 7 bin 25'inin sonuçlandırıldığını açıkladı. Siber saldırılar nedeniyle, internet sitelerinin kullanıcılarının özel bilgilerinin sızdırılmasına ilişkin örnekler artıyor. Türkiye'de "Yemek Sepeti", dünya genelinde ise sosyal paylaşım sitesi "Facebook" bu ihlallerden etkilenen internet siteleri arasında yer aldı. Her iki siteyle ilgili ihlal bildirimlerinin ardından KVKK devreye girerek inceleme başlattı. Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Faruk Bilir, gündemdeki ihlal iddiaları, kişisel verilerin gizliliğinin önemi ve kurumun çalışmaları konusunda, 7 Nisan Kişisel Verileri Koruma Günü öncesinde AA muhabirinin sorularını cevapladı. SORU: Özel hayatın gizliliği ile doğrudan bağlantılı olan kişisel verilerin korunması hakkının, temel bir insan hakkı olduğu gerçeğinden yola çıkarsak, ülkemizin bu konudaki yaklaşımı nedir, Türkiye'de kişisel verilerin korunmasına yönelik düzenlemeler nelerdir, bununla ilgili temel çerçeveyi anlatır mısınız? CEVAP: Bilindiği gibi teknolojik gelişmeler, son yıllarda kişisel veriler üzerinde son derece etkili olmuş, kişisel veri işleme faaliyetleri büyük bir hız kazanmıştır. Bu ivmeyle birlikte tüm dünyada mahremiyet hakkının önemi de daha yakından anlaşılmıştır. Ülkemiz de bu gelişmelere kayıtsız kalmamış, kişisel verilerin korunması alanında da birtakım reformlar gerçekleştirmiştir. Bu reformlara, bu yeniliklere baktığımız zaman aslında kişisel verilerin korunması, genel mevzuat çerçevesinde 2005 yılında yürürlüğe giren Türk Ceza Kanunu ve diğer mevzuatlar kapsamında koruma altına alınmıştır. Ancak bu konudaki asıl dönüm noktası, 2010 Anayasa değişikliği olmuştur.
Anayasa Değişikliği - 02.04.2021
Şentop, 100. Yıl Perspektifiyle 1921 Teşkilat-ı Esasiye Kanunu ve Milli Egemenlik Sempozyumu'nda konuştu: (2)
Mustafa Kalemli'nin 1997'de Meclis Başkanı olduğu zamanda da Yüce Divan'a sevkle ilgili yapılan oylamada, bazı kişilerin oy kullanmadığı, bazı kullanmayanların da kullandığına dair itiraz yapıldığını dile getiren Şentop, şunları kaydetti: "İtirazlar Başkanlık Divanı'nda görüşülüyor. Bir komisyon kuruluyor. İnceleme yapılıyor ve nihayetinde oylamada yanlışlık olduğu kabul ediliyor. Meclis'e gidiyor yine Genel Kurul oylamanın tekrarlanması kararı alıyor ve oylama tekrarlanıyor. Bu bakımdan iç tüzük hükümleri Türkiye'deki uygulamalar her şey ortadayken 'Bu Meclis'e darbedir.' diye yapılan değerlendirmeler tamamen cahilce, manipülatif değerlendirmeler. Türkiye'de gerek siyaset gerek hukuk gerek Anayasa tartışmalarını yaparken aslında bu tartışmalara muhatap zihinlerin de olması lazım. Bu zihinlerin öncelikle bir kere sağlıklı değerlendirme yapabilir mahiyette zihinler olması, kötü ve kötü niyetli olmaması gerekir. Türkiye'de bu ortamın tesisi için de bildiğimiz doğruları anlatarak mücadele etmeye devam edeceğiz" TBMM Başkanı Şentop, yeni dünya düzeninde Türkiye'nin kendisini yenilemesi gerektiğini, yapılan hükümet sistemi değişikliğinin de bu anlama geldiğini dile getirdi. Türkiye'yi yeni dünyanın kuruluşunda görev alabilecek güçlü bir duruma getirmek için mücadele ettiklerini vurgulayan Şentop, anayasa değişikliği ve yeni tartışmaların güçlü Türkiye'yi inşa etmek için olduğunu söyledi.
Anayasa Değişikliği - 02.04.2021
Şentop, 100. Yıl Perspektifiyle 1921 Teşkilat-ı Esasiye Kanunu ve Milli Egemenlik Sempozyumu'nda konuştu: (1)
"Anayasa tartışmaları somutlaştırılmalı" Türkiye'de anayasa tartışmalarının yaşandığını anımsatan Şentop, şöyle devam etti: "Adı konmamış bir anayasa tartışması zaten yaşıyoruz. Hükümet sistemi bağlamındaki tartışmalar kimse adını söylemiyor ama esasen anayasa tartışmasıdır. Çünkü hükümet sistemi değişikliği yapmak, parlamenter sisteme geri dönmek, güçlendirilmiş parlamenter sistem, iyileştirilmiş parlamenter sistem, ne denirse densin buna geri dönmek bir anayasa değişikliği gerektiriyor.
Anayasa Değişikliği - 02.04.2021
TBMM Başkanı Şentop'tan oylama tartışması değerlendirmesi
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, İstanbul Üniversitesi tarafından düzenlenen '1921 Teşkilat-ı Esasi Kanunu ve Milli Egemenlik Sempozyumu'na katıldı. Sempozyumda konuşan Mustafa Şentop, gündemdeki Anayasa değişikliği tartışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu.
Anayasa Değişikliği - 02.04.2021
Cezayir fırsatlar ve zorlukların gölgesinde erken seçime hazırlanıyor
Eski başbakanlardan Abdulmecid Tebbun, Aralık 2019'da yapılan seçimleri kazanarak cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturdu. Tebbun'un "yeni dönemin anahtarı" diye tanımladığı Anayasa değişikliği ise Kasım 2020'de halkoyuna sunuldu.
Anayasa Değişikliği - 31.03.2021
Pakistan, Keşmir konusundaki duruşunun değişmediğini açıkladı
Pakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zahid Hafız Çavdri, Keşmir meselesinde ülkesinin pozisyonunda değişiklik olmadığını bildirdi.
Anayasa Değişikliği - 29.03.2021
Son dakika haber | Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (1)
Türkiye'ye, merkezinde milletin, yani insanın olduğu yeni bir anayasa kazandırmayı amaçladıklarını anlatan Erdoğan, şu görüşleri paylaştı: "Geçmişte darbelerin veya olağanüstü dönemlerin ürünü olarak hazırlanan anayasaların, milletimizin beklentilerine ve ülkemizin ihtiyaçlarına cevap veremediği kısa sürede ortaya çıkmıştır. Anayasalar, yaşayan metinler olduğu için elbette gerektiğinde değiştirilebilir ama Türkiye'deki anayasa değişikliği gayretleri, asıl metnin ruhuna zerk edilmiş olan darbeci ve vesayetçi maya sebebiyle beklenen neticelere bir türlü varamamıştır.
Anayasa Değişikliği - 22.03.2021
BAE'li yetkili Hindistan ile Pakistan arasındaki ateşkes anlaşmasında ara bulucu olduklarını iddia etti
Hindistan, 5 Ağustos 2019'da yaptığı anayasa değişikliği ile Cammu Keşmir'in kendi kontrolündeki bölgesinin özel yönetim statüsünü kaldırarak, merkeze bağlı "Birlik Toprağı" statüsündeki iki ayrı idari birime ayırmıştı.
Anayasa Değişikliği - 17.03.2021
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu: "Andımız tartışmaları endişe verici"
"Türkiye'nin problemi kanunlar ve anayasa değil" Karamollaoğlu, anayasa değişikliği tartışmalarına ilişkin de şunları kaydetti: "Siz adaleti sağlamak istediniz de önünüzü kesen bazı anayasa maddeleri ve kanunlar mı var? Siz fabrikalar kurmak, istihdamı artırmak, Türkiye'yi zenginleştirmek istediniz de önünüze hangi engeller çıktı, hangi kanun maddeleri sizin bu adımları atmanıza mani oldu? Emekliye, işçiye açlık sınırının üstünde bir ücret vermek istediniz de anayasanın hangi maddelerine takıldınız? Türkiye'nin problemi kanunlar ve anayasa değil, yöneticilerin zihniyetidir.
Anayasa Değişikliği - 12.03.2021
Kırgızistan'da anayasa değişikliği referandumu 11 Nisan'da yapılacak
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, "parlamenter" sistemden "cumhurbaşkanlığı" sistemine geçilmesine ilişkin anayasa değişikliği referandumunun 11 Nisan'da yapılmasını öngören kanunu onayladı.
Anayasa Değişikliği - 11.03.2021
İSTİB Başkanı Kopuz: " Türkiye olarak yeni bir atılımın eşiğindeyiz"
Bu desteklerin, birçok yönü olan ve Türkiye ekonomisini bir üst lige taşıma çalışmalarının sadece bir ayağı olduğuna inandığını vurgulayan Kopuz sözlerini şöyle sürdürdü: "Geçen hafta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı, anayasa değişikliği konusu ve yarın açıklanacak ekonomi reform paketi, hep birbiriyle ilişkili adımlardır.
Anayasa Değişikliği - 11.03.2021
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, partisinin seçim mevzuatına yönelik çalışmalarını anlattı Açıklaması
Yeniden hayata geçirilmesinin bir anayasa değişikliği gerektirdiğini söyleyen Yazıcı, "Bilemiyorum, belki diğer partilerle de konuşulur, bir mutabakat sağlanırsa Parlamento gereğini yapar.
Anayasa Değişikliği - 08.03.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Öztrak, bir soru üzerine Borsa İstanbul Başkanı Hakan Atilla'nın istifasını da şöyle değerlendirdi: "Sonuç itibarıyla Hakan Atilla bir memur, istifa da tek taraflı bir müessese. Onun için yani neden istifa etti onu tabi biz bilemeyiz. Hakan Atilla herhangi bir isim değil, bir dönemler büyük bir kahraman olarak ilan edildi sonra da Borsa İstanbul'un başına getirildi. Piyasadan gelen bazı duyumlar var, yazıyor basında. Hakan Atilla saraydan gelen baskıları artık taşıyamaz hale geldiğini, yeni Hazine ve Maliye Bakanını da bu sıkıntılardan haberdar ettiğini ama bir türlü buna bir çözüm bulunamadığını duyuyorduk, okuyorduk. Anlaşılan Hazine ve Maliye Bakanı ekonomi bürokrasisi üzerinde hala hakimiyet kuramamış vaziyette. TÜİK'in başına getirdiği başkanı 2 hafta sonra görevden aldı. Niye aldı? Neyi beğenmediniz?" "Anayasa değişikliği için önce zihniyetin değişmesi lazım" Faik Öztrak, bir gazetecinin, "TBMM Başkanı Mustafa Şentop bugün yaptığı açıklamada, anayasa tartışmasının yeni anayasa üzerinden yapılması gerektiğini ifade etti.
Anayasa Değişikliği - 05.03.2021
Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi akademisyenlerinden "İnsan Hakları Eylem Planı" değerlendirmesi
Öğrencilere de hep 'uygulama aksarsa oradan adalet çıkamaz' dediğini anlatan Kahraman, "Bu Anayasa değişikliği olsun, insan haklarındaki değişiklik olsun iyi bir uygulamayla desteklenmedikçe arzu edilen amaca ulaşamayabilirler.
Anayasa Değişikliği - 05.03.2021
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (3)
"Anayasa değişikliği ne diye yapacaklar?" sorusunu dile getiren Kılıçdaroğlu, "Anayasa değişiklikleri için uygun bir ortamın olması lazım.
Anayasa Değişikliği - 03.03.2021
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, canlı yayında gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Sistemi de oturur bir daha konuşuruz diyor musunuz?" ifadeleri üzerine Kurtulmuş, "Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilmiştir, sanki bu olmamış gibi, milletin burada iradesi yokmuş gibi, burada bir anayasa değişikliği yapılmamış gibi, millet yüzde 52 ile bu sisteme 'evet' dememiş gibi konuşulamaz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Anayasa Değişikliği Haberleri | Anayasa Değişikliği Haber - Haberler - Anayasa Değişikliği haberleri, son dakika anayasa değişikliği haber ve gelişmeleri burada. İYİ Parti 'iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistem' önerecek: 'Cumhurbaşkanı tarafsız olmalı'.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.5.2021 16:34:25. #1.15#

title