Abdullah Eren Haberleri

Abdullah Eren haber, Abdullah Eren son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Abdullah Eren - 16.01.2021
YTB'nin "2021 Türkiye Bursları"na başvurular başladı
YTB Başkanı Abdullah Eren, yaptığı yazılı açıklamada, başvuruları 10 Ocak'ta başlayan burs programına bu yıl da yoğun bir ilgi beklediklerini belirtti.
Abdullah Eren - 05.01.2021
YTB'den "Kıbrıs'ta BM Çatısı Altında İki Devletli Çözüm Önerisi" paneli
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Kıbrıslı Türklerin ve iki devletli çözüm yolunda yürütülen mücadelenin dünyada daha iyi bilinmesi ve tanınması için YTB'nin katkılarını sürdüreceğini söyledi.
Abdullah Eren - 13.12.2020
Son dakika haber | İbn Haldun Üniversitesi'nde "Pandemi Dönemi Kamu Diplomasisi" webinarı
Maske fabrikaları, atölyeleri kurduk, kapasitemizi artırdık. Gerek kendi öz kapasitemizle gerek bağışçılarımızın destekleriyle hem ülke içerisinde hem de dünyada dayanışma örnekleri gösterdik. Irak'tan İngiltere'ye kadar pek çok coğrafyada Kızılay elini uzatmaya, yardım ulaştırmaya gayret etti. Bunun yanında gönül coğrafyası dediğimiz bölgelere ulaştık. Azerbaycan gibi Karabağ'ın kurtuluşu sürecinde de salgın sürecinde de Kızılaycılar o bölgede, kardeşlerinin yanındaydı." Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren de Diaspora İşbirliği Destek Programı hakkında bilgi verdi.
Abdullah Eren - 09.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 7
İnegöl Halil İnalcık Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Cavit Yakşi'nin dayıları Musa Memiş (85) ve Sefer Memiş (66) ile dayısının oğlu Yaşar Memiş (62) ve eniştesi Abdullah Eren'in (58) farklı zamanlarda koronavirüs testleri pozitif çıktı.
Abdullah Eren - 02.12.2020
YTB'nin Balkan Gençlik Okulu'nda "ortak sorunlarına ortak çözümler" arandı
YTB'den edinilen bilgiye göre programda, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren'in yanı sıra ilgili Balkan ülkelerinden STK ve eğitim kurumlarından temsilciler ile çok sayıda katılımcı genç yer aldı.
Abdullah Eren - 29.11.2020
Avustralya'daki ilkokul öğrencisi Nisa Metin'in Türkçe sevgisi karşılık buldu
Nisa'nın Türkiye'ye ve Türkçeye olan sevgisinin heyecanıyla yazdığı mektup, okuldaki Türkçe öğretmeni Figen Haşimoğlu aracılığıyla YTB Başkanı Abdullah Eren'e ulaştırıldı.
Abdullah Eren - 12.11.2020
Son dakika haberleri! Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Çam, 2021 Yunus Emre Yılı dolayısıyla Eskişehir'e geldi
Daha sonra Çam, beraberindeki Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Bilal Çetin, TİKA Başkan Vekili Serdar Kayalar, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren ile Vişnelik Mahallesi'nde Türk Dünyası Vakfınca yaptırılan Dede Korkut Parkı'nı ziyaret etti.
Abdullah Eren - 06.11.2020
Fransa'da 3'ü Türk 4 çocuğa 11 saat gözaltı
Yurt dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren olayla ilgili sosyal medyada açıklamada bulundu.
Abdullah Eren - 27.10.2020
YTB Karadağ'da Rozaje Belediye Ödülü'ne layık görüldü
YTB'nin, Karadağ'da gerçekleştirdiği başarılı faaliyetler nedeniyle Rozaje Belediyesi tarafından ödüle layık görüldüğü kaydedilen açıklamada, ödülün YTB Başkanı Abdullah Eren'in ülkeyi ziyaretinde takdim edildiği aktarıldı.
Abdullah Eren - 20.10.2020
Türkiye mezunu Somalili Bakan Nur'dan AA'ya teşekkür mesajı
Bakan Nur'a tebrik mesajı ulaştıranlar arasında bursuyla okuduğu Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren de yer aldı.
Abdullah Eren - 01.10.2020
Uluslararası medya temsilcilerine AA ve YTB iş birliğinde online medya eğitimi
"Program aynı dili konuştuğumuz kardeşlerimizle habercilik ağının kurulması fırsatı sunuyor" YTB Başkanı Abdullah Eren de eğitim programının medya ve yayıncılık alanında faaliyet gösteren kardeş topluluk kurumlarının kapasite gelişimine destek olmayı amaçladığını aktardı.
Abdullah Eren - 28.09.2020
YTB'den "Türkiye-Azerbaycan Dayanışma Programı"
YTB'nin Hamamönü ofisinde gerçekleştirilen dayanışma programına YTB Başkanı Abdullah Eren, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim ve Ankara Üniversitesi Rektörü Prof.
Abdullah Eren - 25.09.2020
YTB'nin 2020 "Türkiye Bursları" başvuruları sonuçları açıklandı
YTB Başkanı Abdullah Eren de, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Merakla beklenen gün geldi.
Abdullah Eren - 22.09.2020
"Yurtdışındaki Vatandaşlara Yönelik Kamu Hizmetlerinin Geliştirilmesi Projesi" kapanış programı
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, mevzuat değişikliklerinin yurt dışında yaşayan Türkler üzerinde olumsuz etkiler oluşturduğunu belirterek, "Normal bir kanun değişikliği yurt dışı Türklerde ekstra bir etki bırakıyor.
Abdullah Eren - 22.09.2020
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan "Türk diasporası" açıklaması Açıklaması
Bakan Ersoy, şu ifadeleri kullandı: "Biz, bugün projemizin kapanış toplantısını yapıyoruz ancak hizmette 'son' diye bir kavram yoktur. Önümüzdeki dönemde, proje sırasında gerçekleştirilen anketlerin ve odak görüşmelerin ortaya koyduğu 35 ayrı konu başlığında kamu kurumlarımızla mevzuat çalışmaları gerçekleştirilecektir. İnşallah daha güçlü bir Türk diasporası için kurumlarımız arasındaki iş birliği ve dayanışma ruhunu devam ettirerek nice güzelliklere hep birlikte imza atacağız." Programda YTB Başkanı Abdullah Eren ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal da birer konuşma yaptı.
Abdullah Eren - 22.09.2020
Strateji ve Bütçe Başkanlığından yurt dışındaki vatandaşlara yönelik projeye destek
Yurt Dışındaki Vatandaşlara Yönelik Kamu Hizmetlerinin Geliştirilmesi Projesi'nin kapanış programı, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Ağbal ve YTB Başkanı Abdullah Eren'in katılımıyla YTB'de gerçekleştirildi.
Abdullah Eren - 19.09.2020
Kuzey Makedonya'da "Medeniyetler ve Balkanlar" projesinin kapanış programı düzenlendi
Kazancı burada yaptığı konuşmada, YTB Başkanı Abdullah Eren'in kapanış programına katılamadığını fakat kendisinin tüm katılımcılara selamlarını ilettiğini belirtti.
Abdullah Eren - 17.09.2020
TİKA Suriye'nin kuzeyinde fide üretim merkezi açtı
Açılışa, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam, TİKA Başkan Vekili Serkan Kayalar, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, Kilis Vali Yardımcısı Fehmi Sinan Niyazi ile bölge halkından çok sayıda kişi katıldı.
Abdullah Eren - 16.09.2020
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Eren'e "Minia Balkantürk" için teşekkür ziyareti
AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç ile Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Başkanı Berat Tunakan, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı Abdullah Eren'e, projeye verdiği destek dolayısıyla teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
Abdullah Eren - 15.09.2020
YTB'den finansal bilgilerin paylaşılmasını önleme girişimleri hakkında uyarı
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, Türkiye dahil 136 ülkenin taraf olduğu "Vergi Konusunda İşbirliği Sözleşmesi" kapsamında yurt dışında ikamet eden Türklerin, Türkiye'deki finansal verilerinin taraf ülkelerle paylaşılacağını belirterek bu bilgileri...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Abdullah Eren Haberleri | Abdullah Eren Kimdir - Haberler - Abdullah Eren haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Abdullah Eren kimdir, hayatı ve biyografisi. YTB'nin 2021 Türkiye Burslarına başvurular başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.1.2021 03:48:44. #1.15#
title