Vatan Haberleri

Vatan haber, Vatan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vatan - Bugün
Evinden çıkamayan vatandaşlar mobil ekiplerce aşılanıyor
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında yürütülen "evde aşılama" uygulaması aralıksız devam ediyor.
Vatan - Bugün
BBP Genel Başkanı Destici, Bursa'da açıklamalarda bulundu Açıklaması
Destici, ABD ziyaretinin Türkiye açısından oldukça başarılı geçtiğini dile getirdi. Öğrenci yurtları üzerinden algı yaratılmaya çalışıldığını ileri süren Destici, bazı kesimlerinin amacının ülkeyi karıştırmak ve yeniden sokak hareketleri başlatmak olduğunu, vatandaşların bu algılara prim vermemeleri gerektiğini ifade etti.
Vatan - Bugün
Kamu Başdenetçisi Malkoç, Antalya'da gazetecilerle bir araya geldi Açıklaması
"Ermenistan'ın insan hakları ihlallerini tespit ettik" Malkoç, Türkiye ve Ukrayna'daki göçmenler konusunda da tecrübe paylaşımı yaptıklarına işaret ederek şunları kaydetti: "Türkiye'deki Suriyelilerle ilgili rapor hazırladık. Hem durum tespiti yaptık hem de önerilerde bulunduk. Önerilerin önemli bir kısmı uygulamaya konuldu. İnşallah Suriye'de bir an önce iç savaş durur ve Türkiye'deki göçmenler başta olmak üzere Suriyeliler kendi ana vatanlarına, topraklarına dönerler.
Vatan - Bugün
ŞIRNAK KAVŞAKTEPE BARAJINDA SU TUTULDU
Devlet Su İşleri Genel MüdürlüğüDSİ Şırnak iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.
Vatan - Bugün
Diyarbakır'da 30 kilometrelik grup mahalle ve mahalle yollarının açılışı
Karaloğlu, şöyle konuştu: "Gelecekte de özellikle Silvan Barajı'nın bitmesiyle bu verimli Bismil Ovası vatandaşlarımıza zenginlik olarak dönmeye başlayacak.
Vatan - Bugün
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Mağdur Odaklı Adalet Buluşmaları toplantısında konuştu: (2)
"Adaleti yerine getirecek yargı mensuplarıdır" "Etkileşim almak, reyting yükseltmek için adalet kavramının kullanışlı bir araç haline getirilmesini kabul etmiyoruz." diyen Bakan Gül, konuşmasına şöyle devam etti: "Mağdurun kişilik haklarını özel hayatını ihlal ederek o kişinin, o çocuğun gelecekte bir hayatı olacağını düşünmeden kişisel verilerini paylaşarak geleceğini çalmaya kimsenin hakkı yoktur. Adaleti yerine getirecek olan, titizlikle tüm delilleri araştıran, gecesini gündüzüne katarak hakikat peşinde koşan mağdurun da sanığın da haklarını gözeten yargı mensubudur. Kolluğun, adli ve idari personelin emekleridir. Onların da bir ana, baba, eş kardeş olduğunu hatırımızdan çıkarmayalım. Onlarında vicdanları kanatan olaylarda, toplumun her kesiminin paylaştığı duyguları, kolluk görevlimiz de uzmanımız da yargı mensubumuz da paylaşmaktadır. Türkiye bir hukuk devletidir, kurumlarıyla, kurallarıyla, kanunlarıyla, bir hukuk devletidir. Hukuk devletinde yargı delile bakar, dosyaya bakar, anayasaya bakar. " Gül, vatandaşların yargıdan beklentisinin adil bir kararı makul bir sürede verilmesi olduğunu hatırlattı.
Vatan - Bugün
Almanya'da CDU/CSU'nun başbakan adayı Laschet'ten Türk kökenli vatandaşlara "sandığa gidin" çağrısı
Almanya'da 26 Eylül'de yapılacak genel seçimlerde Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partilerinin başbakan adayı Armin Laschet, Türk kökenli vatandaşlara, seçimlerde oy kullanmaları çağrısında bulundu.
title