Vatan Haberleri

Vatan haber, Vatan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vatan - Bugün
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Musevilerin Hanuka Bayramı'nı kutladı
Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Medeniyetler beşiği kadim yurdumuzda, kardeşlik hukukunu karşılıklı koruyarak yaşadığımız Musevi vatandaşlarımızın ve dünya üzerindeki tüm Musevilerin Hanuka Bayramlarını kutluyorum.
Vatan - Bugün
Şili, 7 Afrika ülkesinden gelen yabancıların ülkeye girişini yasakladı
Bu ülkelerden gelen, Şili'de ikamet eden yabancılar ile Şili vatandaşlarının ülkeye girişte PCR testi yaptırmaları ve negatif test sonucuyla aşı kartı olsa bile en az 7 gün karantinada kalmaları gerekecek.
Vatan - Bugün
İstanbul'da eğitim öğretime bir gün ara verildi
Açıklamada şu ifadelere ver verildi: "İstanbullu vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için Valiliğimizce, resmi-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere, bütün eğitim kurumlarında 'yüz yüze eğitim' faaliyetlerine 30 Kasım 2021 Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir.
Vatan - Bugün
İstanbul'da lodos nedeniyle yarın için yüz yüze eğitime ara verildi
İSTANBUL Valiliği, kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle bütün eğitim kurumlarında yarın 1 gün süreyle "yüz yüze eğitim" faaliyetlerine ara verildiğini açıkladı.  Valilik'ten yapılan açıklama şöyle: "Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden alınan son verilere göre; ilimizdeki kuvvetli rüzgar ve fırtınanın, bu gece yarısına kadar 90-110 km/sa hızda devam ederek gece saatlerinden itibaren hızını biraz azaltacağı ve yarın saat 18.00'e kadar 70-90 km/sa hızda sürdüreceği tahmin edilmektedir. İstanbullu vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için Valiliğimizce; resmi-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında 'yüz yüze eğitim' faaliyetlerine 30 Kasım 2021 Salı günü 1 gün süreyle ara verilmiştir.
Vatan - Bugün
İSTANBUL'DA LODOS NEDENİYLE YARIN İÇİN YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLDİ
İstanbul Valiliği, kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle bütün eğitim kurumlarında yarın 1 gün süreyle "yüz yüze eğitim" faaliyetlerine ara verildiğini açıkladı.  Valilik'ten yapılan açıklama şöyle: "Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden alınan son verilere göre; ilimizdeki kuvvetli rüzgar ve fırtınanın, bu gece yarısına kadar 90-110 km/sa hızda devam ederek gece saatlerinden itibaren hızını biraz azaltacağı ve yarın saat 18.00'e kadar 70-90 km/sa hızda sürdüreceği tahmin edilmektedir. İstanbullu vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin olumsuz hava koşulları sebebiyle mağduriyet yaşamamaları için Valiliğimizce; resmi-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında 'yüz yüze eğitim' faaliyetlerine 30 Kasım 2021 Salı günü 1 gün süreyle ara verilmiştir.
Vatan - Bugün
Libya'da Hafter milisleri, Kaddafi'nin temyiz değerlendirmesini engellemek için mahkemeyi kuşattı
Libya Yüksek Seçim Komisyonu 24 Kasım'da başkanlık seçimleri için 73 adaydan oluşan ön listeyi açıklamıştı. Başkanlık seçimi için 98 kişinin başvuruda bulunduğu süreçte Yüksek Seçim Komisyonu, aralarında Seyfulislam Kaddafi'nin de dahil olduğu 25 adayın başvurusunu "çifte vatandaşlık" ve haklarındaki "nihai yargı kararı" gibi nedenlerle reddetmişti.
Vatan - Bugün
Vali Ali Çelik, "Göç ve Çocuk" yarışmasında dereceye giren öğrencileri tebrik etti
"YAŞANILAN ÇARESİZLİĞİ HEPİMİZİN HİSSETMESİ LAZIM" Göç sorununun dünyanın içine düştüğü en büyük açmazlardan biri olduğunu belirten Vali Ali Çelik, "İnsanların kendi yurtlarında yaşadıkları karmaşa, kaos, açlık, birçok olumsuzluk onları yaşam arayışı için başka diyarlara gitmeye sevk ediyor. Kimse kendi vatanını bırakıp gitmez.
Vatan - Bugün
Kuvvetli Rüzgar ve Fırtınaya Dikkat!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın 30. 11. 2021 Salı günü 00. 00 ile 18. 00 saatleri arasında Marmara genelinde (Istanbul, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) kuzeyinde batı ve güneybatı yönlerden 60-90 km/sa, yüksek kesimlerde yer yer 100 km/sa üzeri hızda esmesi beklenmektedir. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
Vatan - Bugün
Kocaeli'de fırtına nedeniyle 10 ilçede 27 çatı uçtu, 8 kişi yaralandı
Ayrıca, il genelinde etkili olan fırtınada 11 teknenin battığı, 6 teknenin karaya çıkarıldığı bildirilen açıklamada, "İl genelinde 95 trafoda elektrik kesintisi yaşanmış olup SEDAŞ tarafından gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Meydana gelen olaylarda toplam 8 vatandaşımız yaralanmıştır.
title