Vatan Haberleri

Vatan haber, Vatan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vatan - Bugün
Kurumların iç mekan tasarım ve araç tamiri ihtiyacını meslek liseliler karşılıyor
Öğretmelerinin gözetiminde Milli Eğitim Bakanlığının yanı sıra, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinin (BAİBÜ) iç mekan tasarımı ihtiyacını karşılayan öğrenciler, ayrıca başta İl Sağlık Müdürlüğü araçları olmak üzere resmi kurumların ve vatandaşların vasıtalarını tamir ediyor.
Vatan - Bugün
Emekli memur geçmişi geleceğe taşımak için babaevini adeta müzeye dönüştürdü
Eski eşyaların sergilendiği evi, eski günlere özlem duyan ve ilçeyi ziyaret eden vatandaşlar gezebiliyor.
Vatan - Bugün
Batman Belediyesine cenaze nakil aracı hibe edildi
Demir de, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında belediyeye cenaze nakil aracını hibe etmenin ve vatandaşların hizmetine katkı sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
Vatan - Bugün
Japon Prenses Mako evliliğe hazırlandığı erkek arkadaşıyla 3 yıl sonra buluşacak
Açıklamaya göre, genç çift, 26 Ekim'de yerel bir belediyede resmen evlenecek. Evlendikten sonra sivil vatandaş statüsüne inecek Mako, kraliyet sarayında İmparatorluk Ailesi büyüklerinin mezarlarına veda ziyareti yapacak.
Vatan - Bugün
Covid19, açlıkl karşı karşıya olanların sayısını artırdı
Salgından önce 690 milyon kişinin kronik açlıkla karşı karşıya olduğu ifade ediliyorken Covid-19 salgının bu sayıyı 83-132 milyon daha arttırdığı düşünülmektedir. Konu sadece kronik açlıkla sınırlı olmayıp FAO tarafından açıklanan rakamlara göre dünya genelinden 3 milyardan fazla insan sağlıklı beslenememektedir, ki bu neredeyse toplam nüfusun yüzde 40'ını oluşturmaktadır." Bu zorlu süreçte mevcut tarım ve hayvancılık varlıkları sayesinde üstesinden gelinemeyecek sıkıntılar yaşamamış olsa da çiftlikten sofraya kadar olan tüm süreçlerde girdi maliyetlerinin artmasına bağlı olarak gıda fiyatlarında dramatik bir artış yaşandığına dikkat çeken Eroğlu şöyle devam etti: "Bu durum özellikle dar gelirli vatandaşlarımızın sağlıklı ve besleyici gıdaya erişimini tehdit etmektedir.
Vatan - Bugün
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde isyancılara karşı tek taraflı ateşkes ilan edildi
Yaklaşık yüzde 80'i silahlı gruplarca kontrol edilen ülkede, Değişim İçin Vatanseverler Koalisyonu (CPC) çatısı altında toplanan isyancı gruplar, başkent Bangui'yi ele geçirmek için 18 Aralık 2020'de harekat başlatmıştı.
Vatan - Bugün
Vali Gürel, Ovacıklı Mahalle ve Köy Muhtarları ile Biraraya Geldi
İl Merkezinde ilçelerimizde ve köylerimizde vatandaş odaklı çalışmaları titizlikle yürüttüklerini muhtarlarımızın talep ve görüşlerinin değerlendirileceğini ve sorunların çözümü noktasında gerekenin yapılacağını belirten Vali Gürel, sorunlar ve taleplerle ilgili olarak kurum müdürlerine söz vererek, onların da görüşlerini aldı.
Vatan - Bugün
Kuzeyir mahallesinde elektrik kesintisi uygulaması yapılacak!
Kuzeyir mahallesinde elektrik kesintisi uygulaması yapılacak! GDZ Elektrik tarafından 18-20-22 Ekim 2021 tarihinde saat 09. 00- 17: 00 saatleri arasında Kuzeyir mahallesinde elektrik kesintisi uygulanacaktır. Bu sebeple vatandaşların elektrikle çalışan cihazların devreden çıkartılması, Jeneratör kullanan abonelerin kesinti esnasında güvenlik açısından şebeke ayırıcısını açmaları, yapılacak çalışmaların, programlı elektrik kesintisi için belirtilen saatten önce bitmesi halinde, kesintiden etkilenen yerlere çalışma bitiminden hemen sonra ilan edilen kesinti bitiş saatinden önce enerji verilebileceği ilan olunur.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Vatan Haberleri | Vatan Haber - Haberler - Vatan haberleri, son dakika vatan haber ve gelişmeleri burada. Kılıçdaroğlu'nun 128 milyar dolar sorusuna yanıt veren Merkez Bankası Başkanı: Reel sektörün döviz açığı kapatıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 11:34:01. #1.16#

title