Vatan Haberleri

Vatan haber, Vatan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vatan - Bugün
Şehit Selçuk Paker Beykoz'da anıldı
"5 yaşında hiç görmediği bir kızımız var" Konuşurken zaman zaman duygulanan Daşdemir, "11 aylık evliydi, şimdi 5 yaşında hiç görmediği bir kızımız var. İnşallah o da babası gibi imanlı vatanına bağlı bir evlat olur.
Vatan - Bugün
Batman Kitap Fuarında öğrencilere 800 bin liralık hediye çeki dağıtılacak
Bu yıl gerçekleştirilecek fuarın artık geleneksel bir hale geldiğini belirten Şahin, vatandaşların ekim ayının sonunu heyecanla beklediğini kaydetti.
Vatan - Bugün
Çorum'da "Gıda Denetim Seferberliği" başladı
Sarı, denetimlerin haricinde vatandaşların da gördükleri olumsuzluklar hakkında ALO 174 gıda hattı ile 0501 174 0174 numaralı WhatsApp hattından ihbarda bulunabileceklerini belirterek, şunları kaydetti: "En iyi denetçi tüketicinin kendisidir.
Vatan - Bugün
Bilecik'te şebeke suyunda sağlık sorunu yaratacak bulguya rastlanmadı
Bilecik Belediyesi, kentte yaşayan vatandaşların son günlerde çeşitli sağlık sorunlarıyla hastaneye başvurmaları üzerine şebeke suyunda yapılan tetkiklerde sağlık sorunu yaratacak herhangi bir kirlilik, sorun ya da bulguya rastlanmadığını bildirdi.
Vatan - Bugün
BODRUM BELEDİYESİ, 98.YIL COŞKUSUNU MEYDANLARA TAŞIYOR
27 Ekim akşamı Bodrum Belediye Meydanı'nda Moğollar konseriyle başlayacak olan "Bodrum Belediyesi Cumhuriyet Bayramı Konserleri", 28 Ekim akşamı yine Bodrum Belediye Meydanı'nda Onur Akın konseri ile sürecek. Moğollar ve Onur Akın konserleri öncesinde, Ersin Show vatandaşlara keyifli anlar yaşatacak.
Vatan - Bugün
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tuzla'da çeşitli etkinliklerle kutlanacak
Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu Tuzla'da doyasıya yaşayacağız. Bu önemli günü, tüm Tuzlalı vatandaşlarımızın katılımları ile çeşitli etkinliklerle kutlayacağız.
Vatan - Bugün
Kurttutan Mahallesi'ne Yeni Gölet, Mevcut Göletlerde Temizlik
Kırsal mahallelerdeki üreticilere destek sağlayarak gelir kazanmalarına katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Salihli ilçesine bağlı Kurttutan Mahallesi'nde bulunan hayvan içme suyu (HİS) göletlerinde temizlik çalışmalarına başladı. Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın sürecinde önemi daha da fazla hissedilen tarım, hayvancılık ve üretim faaliyetlerini desteklemek amacıyla çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığın yaygın olduğu kırsal mahallelerdeki çalışmalarına devam ediyor. Hayvancılık ile gelir sağlayan mahallelerde hem HİS göleti yaparak hem de mevcut göletlerde bakım çalışmaları yaparak üreticilere destek sağlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Salihli ilçesine bağlı Kurttutan Mahallesi'nde bulunan hayvan içme suyu göletlerinde temizlik çalışmalarına devam ediyor. Mevcut göletlerin yanında 1 adet HİS göleti daha yapılacak olan ekipler, çalışmaları en kısa sürede tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunmayı hedefliyor.
Vatan - Bugün
Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay milletvekili Hüseyin Yayman Açıklaması
Yayman şöyle devam etti: " Sosyal ağların Türkiye'de temsilcilik açmalarını çok önemli, değerli buluyoruz. Bunu Türkiye Cumhuriyeti'nin bir kazanımı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin çok çok önemli bir adımı olarak görüyoruz. 'Evet ama yetmez' diyoruz. Temsilciliklerin kağıt üstünde kalması, burada temsilcilerin fiziken olmamaları, personelinin olmaması çok ciddi bir problem haline gelmiştir. Türkiye yalan haber üretiminde birinci sıradadır." 10 büyükelçinin Türkiye'deki devam eden bir davaya ilişkin yaptıkları açıklamaya değinen Yayman, açıklamayı doğru bulmadığını ifade etti. Yayman, "Türkiye Cumhuriyeti devleti bir manda ve himaye devleti değildir. Biz bu uygulamaları Osmanlı İmparatorluğu döneminde görmüştük. Bir taraftan Berlin Büyükelçisi sultana karşı bir diktede bulunurdu, diğer taraftan Moskova Büyükelçisi, bir tarafta Londra Büyükelçisi devletimizi yıkmak için her türlü çabanın içinde bulunuyorlardı. Türkiye Cumhuriyeti'nin tam bağımsızlığına bizim yargı sistemimize karşı yapılan her türlü dikte edici yaklaşımı kınıyoruz. Cumhurbaşkanımızın 'person non grata' ilan etmesi ile beraber muhalefet sözcülerinin sözlerini de tarihte, milletimiz de kaydetti. Sanki Türkiye Cumhuriyeti'nin bir vatandaşı yada muhalefet partisi değil de, başka bir ülkenin muhalefet partisi gibi davranmalarını milletimizin takdirine havale ediyorum.
Vatan - Bugün
Somali'de son 50 yılın ilk "halk seçimi" başarıyla tamamlandı
"Bir kişi bir oy" planında başarı sağlanamadı Seçimlerde kendine has kabile sistemini uygulayan Somali'de, bu seçimlerde tüm ülkede "bir kişi bir oy" ilkesiyle tüm vatandaşların oy kullanması planlanıyordu ancak bu başarılamadı.
Vatan - Bugün
Belediyenin yetiştireceği sebzeler ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacak
Lüleburgaz ilçesinde belediye tarafından seralarda yetiştirilecek sebzeler, ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilecek.
Vatan - Bugün
Son dakika gündem: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından ihtiyaç sahiplerine 60 milyar lira sosyal destek
Sosyal hizmetlerin etkinliğinin artırılması yönündeki çalışmalar kapsamında vatandaşların sosyal hizmetlere erişimlerini kolaylaştırmak ve sorunlarının çözümü amacıyla sosyal hizmet merkezlerinin sayısı bu yılın eylül ayı itibarıyla 370 oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Vatan Haberleri | Vatan Haber - Haberler - Vatan haberleri, son dakika vatan haber ve gelişmeleri burada. Suriyeli Ahmet, sosyal medyadan muz yedikleri görüntüleri paylaşan yurttaşları adına özür diledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.10.2021 13:07:39. #1.16#

title