Vatan Haberleri

Vatan haber, Vatan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vatan - Bugün
Son dakika: Burdur'daki kazada 2 ABD vatandaşı öldü
Gelen son dakika haberlerine göre BURDUR'un Çavdır ilçesinde kamyonetle otomobilin çarpıştığı kazada 2 ABD vatandaşı öldü, biri ABD'li 2 kişi de yaralandı.
Vatan - Bugün
Serik'te Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenlendi
Serik ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.
Vatan - Bugün
Hassa'da park halindeki otomobil yandı
??????? Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri müdahale ederek yangını söndürdü.
Vatan - Bugün
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru
Aktaş, mesajında, 29 Ekim 1923 ruhunun bağımsızlıkla yoğrulmuş, vatan ve bayrak sevdalısı aziz Türk milletinin hakimiyetini tüm dünyaya ilan ettiği günün adı olduğunu belirtti.
Vatan - Bugün
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Muğla'da pazarcılarla bir araya geldi
Büyükşehir Belediyesinin açılış ve temel atma törenleri için Muğla'ya gelen Kılıçdaroğlu, Menteşe ilçesinde Perşembe pazarını gezdi. Vatandaş ve esnafla sohbet eden, pazardaki yöresel ürünleri inceleyen Kılıçdaroğlu, ikramların tadına baktı.
Vatan - Bugün
AK Parti Grup Başkanvekili Özkan'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı Açıklaması
Vatandaşların, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik eden Özkan, Cumhuriyetin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve şehitlere Allah'tan rahmet diledi.
Vatan - Bugün
Kaymakam Bayram Sağır'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayram Mesajı;
Bu vesileyle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi, yurt içinde ve sınırlarımız dışındaki istiklal ve istikbal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmetle, minnetle yad ediyorum.
Vatan - Bugün
Erzincan Valisi Sayın Mehmet Makas, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayımladı
Sayın Valimiz Mehmet Makas, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlamıştır. Sayın Valimiz, mesajında şu görüşlere yer vermiştir: "Aziz Milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı kazanarak, bunu Cumhuriyetle taçlandırdığı günün 98. yıldönümünü kutlamanın gururu ve mutluluğu içeresindeyiz. Her türlü zorluğa, yokluğa ve imkansızlığa rağmen Milletimizin bağımsızlığına kavuşabilmek için kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle topyekün inanç ve kararlılıkla giriştiği Kurtuluş Savaşı'mız, her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. Bu büyük zaferin sonucunda; kahramanlarımız tarafından bizlere, geçmişimize gururla, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayacak bir ülke ve Cumhuriyet armağan edilmiştir. Büyük Önder Atatürk'ün "En Büyük Eserim" dediği Cumhuriyet'i korumak ve ilelebet yaşatmak; ülkemizin her alanda güçlenmesi ve ilerlemesi için var gücümüzle çalışmak, Ata'mızın gösterdiği hedef doğrultusunda ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak, hepimizin yegane görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere geçmişten günümüze vatanımız, bayrağımız ve milletimiz uğruna canlarını seve seve feda eden tüm kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, tüm Erzincanlı hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum.
Vatan - Bugün
Son dakika... Yemen, Husilerin Marib'deki saldırılarında ölü ve yaralı sayısının 300'e ulaştığını duyurdu
Açıklamada, İran destekli Husi milislerin, son iki aydır Cuba'nın köylerini, vatandaşların evlerini hedef alan saldırılarında 300 sivilin yaralandığı ya da hayatını kaybettiği, 10 binden fazla ailenin de yerlerinden zorla çıkarıldığı kaydedildi.
Vatan - Bugün
Edirne Valisi Ekrem Canalp 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı
Canalp yayımladığı kutlama mesajında, Türk milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde vatanı, bayrağı ve değerleri için bin bir fedakarlık ve kahramanlıkla verdiği mücadelesi sonucunda kurulan Cumhuriyet'in 98'inci yılını kutlamanın heyecanı ve haklı gururunun yaşandığını belirtti.
Vatan - Bugün
Kars'ta ağır silah atışları yapılacak
Kars'ta ağır silahlarla atış yapılacak. 1-31 Kasım 2021 tarihinde tarihleri yapılacak atışlar öncesinde vatandaşlar uyarıldı.
Vatan - Bugün
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru
Büyük bir medeniyet mirası üzerinde yükselen Türkiye Cumhuriyeti'nin esaret altında yaşayan diğer milletlerin bağımsızlık mücadelelerinde yol gösterici olduğunu kaydeden Baruş, şöyle devam etti: "Türkiye Cumhuriyeti'nin 98 yıllık geçmişi, yokluklar içerisinde kurulan yeni bir devletin milletiyle yekvücut haline gelerek ekonomik ve sosyal alanda büyük başarılar elde etmesinin, bölgesinde ve dünyada bugün önemli bir güç haline gelmesinin özetidir. Bu güzel ülkenin, ortak bir geçmişi ve geleceği paylaşan, tasada ve sevinçte bir olan fertleri olarak, cumhuriyetimizin kazanımlarına sahip çıkmak, birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe yürüyerek medeniyet yarışında ülkemizi daima en ön saflarda tutmak için yılmaksızın çalışmak cumhuriyeti ve bu cennet misali vatanı bizlere miras bırakan atalarımıza ve gelecek nesillerimize olan borcumuzdur.
title