Vatan Haberleri

Vatan haber, Vatan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vatan - 3.12.2020
Fas, Irak ve Suriye'de kalan vatandaşlarının durumlarına ilişkin inceleme komisyonu kuruyor
Fas Parlamentosu, Irak ve Suriye'de kalıp geri dönemeyen Faslı kadın ve çocukların durumlarına ilişkin keşif görevi yerine getirecek bir inceleme komisyonu oluşturma kararı aldı.
Vatan - 3.12.2020
Meclis Depreme Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu toplandı
Riskli yapı tespitlerine ilişkin verileri paylaşan Gürgen, "Bugüne kadar tespit edilen riskli binalardan yaklaşık 80 bini betonarme. Bizim depremlerde en sık yaşadığımız problem, binaların yıkılmasıyla enkaz altında kalan vatandaşlarımız oldu.
Vatan - 3.12.2020
MERSİN Cansız mankene maske takılması gülümsetti
İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda merkez Akdeniz ilçesindeki balık pazarı esnafı ve taksicilerine yönelik koronavirüs denetimi gerçekleştirildi. Vali Ali İhsan Su ve İl Emniyet Şahne yönetiminde gerçekleştirilen denetimlerde vatandaşlar maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda sık sık uyarıldı.
Vatan - 3.12.2020
KAHRAMANMARAŞ Motosiklet üzerinde 6 kişiyle tehlikeli yolculuk
Dulkadiroğlu ilçesi Menderes Mahallesi Trabzon Bulvarı'nda 1'i bebek, 2'si çocuk ve 2'si kadın 6 kişinin bulunduğu motosiklet şehir merkezine doğru giderken bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedildi.
Vatan - 3.12.2020
Adana'da maske ve toplu taşıma araçları denetlendi
Adana'da maske ve toplu taşıma araçları denetlendi İÇİŞLERİ bakanlığınca ?Sağlık İçin Hepimiz İçin? sloganıyla yayımlanan genelge kapsamında Adana'da esnaf ve otobüsler denetlendi. Denetimleri gerçekleştiren Adana Valisi Süleyman Elban "Vatandaşları uyarıyoruz ama bundan sonra müeyyide konusu artık daha fazla uygulanacak' dedi.
Vatan - 3.12.2020
Bakan Koca, 4 aşamalı 'aşı' planını açıkladı
'AŞILAMA ÇALIŞMASI DÖRT AŞAMADA YÜRÜTÜLECEK' Bilim Kurulu tarafından, çeşitli nüfus grupları arasında enfeksiyon kapma, ölüm oranı, olumsuz toplumsal etki riski gibi unsurlar göz önüne alınarak genel önceliklerin belirlendiğine işaret eden Bakan Koca, önceliklere göre aşılama çalışmalarının 4 aşamada yürütüleceğini belirterek, planlanan aşılama takvimini şöyle sıraladı: "İlk aşamada sağlık çalışanları, 65 yaş üstü vatandaşlarımız ile yaşlı, engelli, koruma evlerinde kalanlar gibi toplu ve kalabalık yerlerde yaşayan yetişkinler aşılanacaktır.
Vatan - 3.12.2020
Kovid-19 aşısını bulan Almanya'daki Türk çift, ABD medyasında yer almaya devam ediyor
Almanya toplumunda, göçmenlerin hala ayrı bir kesim olarak değerlendirildiği gerçeğine işaret edilen makalede, "Bu nedenle şimdilik Dr. Şahin ve Dr. Türeci'nin hikayesi çok önemli. Bu, Almanya'nın başarılarının, ülkeyi vatan olarak gören göçmenlerden ayrılamayacağını gösteriyor.
Vatan - 2.12.2020
Son dakika haberi! İzmir'de, Alman vatandaşlarını dolandıran suç örgütüne operasyon; 31 gözaltı
Son dakika haberine göre İZMİR'de, kurdukları çağrı merkezi ile Alman vatandaşlarını dolandırdığı tespit edilen suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 31 şüpheli gözaltına alındı.
Vatan - 2.12.2020
İtalya, İran'da idama mahkum edilen akademisyen için İran'ın Roma Büyükelçisi'ni Bakanlığa çağırdı
İsveç Dışişleri Bakanlığı, 2018'de Tahran'da tutuklu bulunan Celali'ye vatandaşlık verdiğini duyurmuştu.
Vatan - 2.12.2020
Son dakika haber | Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
"Tatlıcılar/pastaneler sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan gün ve saatlerde nasıl faaliyet göstereceklerdir?" sorusuna da şu şekilde yanıt verildi: "Lokanta ve restoran tarzı işyerleri hafta sonları 10.00-20.00 saatleri arasında paket servis şeklinde, hafta içi 10.00-20.00 saatleri arasında gel-al ve paket servis, 20.00-24.00 saatleri arasında ise telefonla ya da online sipariş yoluyla paket servisi şeklinde hizmet verebilmektedirler. Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan gün ve saatlerde tatlıcılar (sadece tatlı satışı yapılan yerler) ve pastaneler de lokanta ve restoranlara dair genelge hükümlerine tabidirler." Otel veya konaklama tesislerinde rezervasyonu bulunan 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı vatandaşların seyahatlerinin nasıl olacağına yönelik sorusu ise şu şekilde yanıtlandı: "Otel rezervasyonu bulunan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız 24 Haziran 2020 tarih ve 10134 sayılı genelgemiz kapsamında 'ALO 199 Vefa Sosyal Destek Hattı' üzerinden veya elektronik ortamda e-Devlet kapısından İçişleri Bakanlığı e-Başvuru sistemi üzerinden 'Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi' almak kaydıyla konaklama rezervasyonunun başlangıç zamanı ile konaklama tesisine ulaşım süresi içerisinde özel ve toplu ulaşım araçlarıyla seyahat edebileceklerdir.
Vatan - 2.12.2020
Koca: "İlk aşamada sağlık çalışanları, 65 yaş üstü ile yaşlı, engelli, korumaevlerinde kalanlar ile kalabalık yerlerde yaşayanlar aşılanacaktır."
Koca: "İlk aşamada sağlık çalışanları, 65 yaş üstü ile yaşlı, engelli, korumaevlerinde kalanlar ile kalabalık yerlerde yaşayanlar aşılanacaktır.
Vatan - 2.12.2020
Çevreye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda
Sıfır Atık projelerinin iyi niyetle ilerlediğini ancak atıkların toplanması, ayrıştırılması ve vatandaşların bu konuda bilinçlendirilmesi için biraz daha çaba sarf edilmesi gerektiğini söyleyen Durmaz, "Özellikle pandemi döneminde artan tek kullanımlık plastikler, kullanılmış maskeler, dezenfektan kutuları çevre kirliliği açısından büyük riskler oluşturmaktadır.
Vatan - 2.12.2020
Özlü, hava kirliliği için vatandaşlara çağrıda bulundu
DÜZCE (İHA) – Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, son günlerde artan hava kirliliği sonrasında bir açıklama yaparak, Düzcelilere çağrıda bulundu.
Vatan - 2.12.2020
Bursa Valisi Canbolat'tan "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" mesajı
Türkiye'de son yıllarda yapılan yasal düzenlemelerle engelli bireylere olan duyarlılığın arttığını ve sorunların çözümüne yönelik önemli gelişmelerin kaydedildiğini ifade eden Canbolat, eğitim, evde bakım, istihdam, ayrımcılığın önlenmesi gibi pek çok hususta engelli vatandaşların sorunlarına çözüm olmak, onların toplumla bütünleşmelerini, işgücüne katılmalarını sağlamak adına çok önemli adımların atıldığını vurguladı.
Vatan - 2.12.2020
Son dakika haber: İspanya'da Kovid-19'dan son 24 saatte 273 kişi öldü
İlla, "Bu bayramlar herkes için çok özel. Aile ve sevdiklerinle birlikte olmanın ne anlama geldiğini herkes biliyor. Vatandaşların bu kurallara saygı göstereceğinden eminiz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Vatan Haberleri | Vatan Haber - Haberler - Vatan haberleri, son dakika vatan haber ve gelişmeleri burada. İstanbul'da kısıtlama denetimleri sabaha kadar devam etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 05:33:26. #1.15#
title