Vatan Haberleri

Vatan haber, Vatan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vatan - Bugün
Biden'ın Sağlık Başdanışmanı Fauci: "Omikron varyantının ABD'yi etkilemesi kaçınılmaz"
Yeni kısıtlama kararı nedeniyle ABD vatandaşı ya da oturum sahibi olmayan kişiler bu ülkelerden ABD'ye seyahat edemeyecek.
Vatan - Bugün
Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Menfi, seçimler için konseyin var gücüyle çalıştığını belirtti
Komisyon, devrik lider Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam da aralarında bulunduğu 25 adayın başvurusunu "çifte vatandaşlık" ve haklarındaki "nihai yargı kararı" gibi nedenlerle reddetmişti.
Vatan - Bugün
Meteorolojik Uyarı
Tarih: 28 Kasım 2021 Pazar Saat: 11: 58 Uyarı No: 478ZİRAİ METEOROLOJİK UYARI Beklenen Hadise : FırtınaGenel Durum : Yapılan son değerlendirmelere göre;
Vatan - Bugün
Bayrak Olayımız Milli Mücadelemizin 102. Yıl Dönümünde Aynı Ruh ve Heyecanla Bir Kez Daha Canlandırıldı
Bayrağımızın dalgalanmadığı yerde Cuma Namazı kılınmaz diyen Rıdvan Hoca'nın sözü üzerine, Kale'ye Türk Bayrağı'nı dikerek kurtuluş mücadelemizin ateşleyicisi olan Bayrak Olayı, Milli Mücadelemizin 102. yılında aynı ruh ve heyecanla bir kez daha canlandırıldı. Canlandırma olayı, Rıdvan Hoca'nın mezarı başına karanfil bırakılması, okunan Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve dualar ile başladı. Program daha sonra ise Atatürk Meydanı'nda Bayrak Olayımızın Canlandırılması ile devam etti. Törende, Alem-i İslam'a Hitap Beyannamesi'nin okunmasının ardından Rıdvan Hoca'nın 28 Kasım 1919 tarihinde okuduğu hutbe temsili olarak canlandırıldı. Canlandırma töreninin ardından Vali Coşkun, protokol üyeleri ve vatandaşlar tekbirler eşliğinde ellerinde Ay Yıldızlı Şanlı Bayrağımızla kaleye doğru bayrak yürüyüşü yaptılar.
title