Tüba Haberleri

Tüba haber, Tüba son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tüba - 13.04.2021
TÜBA-TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri için başvurular başladı
Türkiye Bilimler Akademisinin (TÜBA) paydaşı olduğu dünyanın en büyük uzay, havacılık ve teknoloji etkinliği TEKNOFEST'in öncelikli alanlarını kapsayan ve TÜBA tarafından ihdas edilen "TÜBA-TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri" için 28 Mayıs'a kadar başvuru yapılabilecek.
Tüba - 08.04.2021
KTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Altunışık'a BAGEP-2021 Yılı Bilim Ödülü
Türkiye'nin en prestijli ödüllerinden biri olan BAGEP-Bilim Ödülleri 2021'in de sahiplerini bulduğu vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi: "BAGEP-2021 Bilim Ödülü'ne layık görülen üniversitemiz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Can Altunışık, önemli mühendislik yapılarında hasarsız yöntemler kullanılarak yapısal davranışın elde edilmesi, hasar tespiti, yapı sağlığı izlenmesi, deprem sonrası hızlı değerlendirme, sonlu eleman analizleri konuları başta olmak üzere ülkemizde, birçok alanda yapılan öncü çalışmalara imza atmaktadır. Ayrıca TÜBİTAK tarafından desteklenmiş projeleri sayesinde, yurt dışı kökenli yazılımların yerli ve milli versiyonlarının üretilmesi üzerine yaptığı çalışmaları da başarıyla yürüten ve üniversitemiz Yapı Sağlığı İzleme Laboratuvarının kuruculuğunu üstlenerek yüksek kapasiteli sarsma masası ile yüksek sıcaklık yangın fırınının kurulumunu tamamlayan Altunışık, yaklaşık 15 kişilik çalışma ekibi ile hem KTÜ hem de ülkemize önemli katkılar sunmaya devam etmektedir." Akademik kariyerinde birçok ödüle layık görülen Altunışık'ın, 2020 yılında TÜBA-GEBİP ve ODTÜ Mustafa Parlar Ödülleri'ni de almaya hak kazandığı, mühendislik, fen, sosyal ve sağlık bilimleri alanlarında verilen ödüller kapsamında inşaat mühendisliği alanında ikinci kez bu ödüle layık görüldüğü aktarıldı.
Tüba - 05.04.2021
2021 Uluslararası TÜBA Akademi Ödülleri'ne başvurular başladı
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Uluslararası TÜBA Akademi Ödülleri'ne 2021 yılı için aday gösterme sürecinin başladığını ve 21 Mayıs'a kadar süreceğini bildirdi.
Tüba - 02.04.2021
TÜBA "Doğal Gaz Çalıştayı Raporu"nu yayımladı
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, TÜBA Enerji Çalışma Grubunun hazırladığı Doğal Gaz Çalıştayı Raporu'nun yayımlandığını bildirdi.
Tüba - 29.03.2021
TÜBA-GEBİP ve TESEP Ödülleri için 2021 yılı başvuruları başladı
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, TÜBA Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülleri (TÜBA-GEBİP) ve TÜBA Bilimsel Telif Eser Ödülleri (TÜBA-TESEP) Programları için 2021 yılı ödül başvurularının 30 Nisan'a kadar yapılabileceğini bildirdi.
Tüba - 23.02.2021
YÖK, üniversitelerin "araştırma-geliştirme, proje ve yayın" performanslarını açıkladı
En çok ödül Koç Üniversitesinin öğretim elemanlarına verildi Türkiye genelinde 2019'da 32 üniversiteden öğretim elemanları YÖK, TÜBİTAK veya TÜBA'dan 57 bilim, teşvik ve sanat ödülü aldı.
Tüba - 19.02.2021
TÜBA Başkanı Şeker: "Yeni ekonomik yaklaşımlara olan ihtiyacın arttığı bir dönemdeyiz"
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, biyoçeşitliliğin korunması, çevre kirliliğinin önlenmesi, daha yaşanabilir bir dünyanın tesisi için yeni ekonomik yaklaşımlara olan ihtiyacın arttığını belirterek, "Döngüsel ekonomi, ham madde tedarikinin sıkıntıya...
Tüba - 19.02.2021
GÜNDEM / 19 Şubat 2021
(Ankara/10.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) EKONOMİ 1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, TÜBA, Sabahattin Zaim Üniversitesi ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümler Ağı tarafından düzenlenen "Sürdürülebilir Kalkınma, Finans ve Çevre Sempozyumu"na çevrim içi olarak katılacak.
Tüba - 15.02.2021
Son dakika haberleri! TÜBA-Döngüsel Ekonomi Sempozyumu 19-20 Şubat'ta yapılacak
Edinilen son dakika gelişmesine göre Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Sürdürülebilir Kalkınma, Finans ve Çevre Çalışma Grubu'nun "Döngüsel Ekonomi Sempozyumu" etkinliği 19-20 Şubat'ta gerçekleştirilecek.
Tüba - 12.02.2021
Türk bilim insanları "sitokin fırtınası biyosensörü" çalışmasında numune aşamasına geldi
Prof. Dr. Necip Atar nanoteknoloji, Prof. Dr. Yola da biyomedikal alanındaki çalışmaları dolayısıyla, Türkiye Bilimler Akademisinin (TÜBA) Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı (GEBİP) Ödülü'ne layık bulunmuştu.
Tüba - 11.02.2021
Beyaz kıtadaki bilim çalışmalarıyla dünyanın geçmişine ışık tutuyor
Bilimsel çalışmalar için 6 kez gittiği Antarktika'da deniz buzları üzerine incelemeler yapan İTÜ Denizcilik Fakültesi Öğretim Üyesi, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Kutup Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Doç. Dr.
Tüba - 11.02.2021
TDK'ya en çok gelen Türkçe astronot isim önerileri: Türkonot, Gökmen, Göktürk, Alpaslan, Fatih
"'Gökmen' veya 'uçman' yaygınlaşırsa kullanılır, yaygınlaşmazsa kullanılmaz" diyen TDK Başkanı Gülsevin, "TÜBA ülkemizin en saygın kuruluşlarındandır.
Tüba - 01.02.2021
Ödüllü akademisyenler Rektör Prof. Dr. Çalış'ı ziyaret etti
TÜBİTAK ve Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Uluslararası Akademi Ödülleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödülleri tevdi edilen Erciyes Üniversitesi (ERÜ) öğretim üyeleri Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış'ı ziyaret etti.
Tüba - 28.01.2021
Son dakika haberi... Erdoğan: 3 yenilikçi aşı adayımız faz çalışmalarına başlama arifesinde
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Bilim Ödülleri Töreni'nde konuştu.
Tüba - 28.01.2021
ERÜ öğretim üyelerine TÜBİTAK ve TÜBA'dan ödül
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri ile Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Uluslararası Akademi Ödülleri sahiplerini buldu.
Tüba - 28.01.2021
TÜBA ve TÜBİTAK Bilim Ödülleri sahiplerini buldu
??????? Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim Ödülleri, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen törenle sahiplerine verildi.
Tüba - 07.01.2021
TÜBA, Türk-İslam Bilim Kültür Mirası Projesi kapsamında 5 eser daha yayımladı
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA), Türk-İslam Bilim Kültür Mirası (TİBKM) Projesi kapsamında, Ahmedi'nin "İskendername", Aşık Çelebi'nin "Tercüme-i Miracü'l-Ayale ve Minhacü'l-Adale", Remzi'nin "Medh-i Lalezar-ı Bağ-ı Kadim", Mehmet Nadir'in "Hesab-ı Nazari" ile Gelibolulu Mustafa...
Tüba - 05.01.2021
KLÜ Rektörü Şengörür, TÜBA ödülüne layık görülen Fettahoğlu'na plaket verdi
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, "2020 Yılı TÜBA Ödülleri"ne layık görülen Fen Edebiyat Fakültesi araştırma görevlisi Dr. Kübra Fettahoğlu'na plaket verdi.
Tüba - 28.12.2020
TÜBA yeni üyelerini seçti
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) konsey üyesi ve üye seçimlerinde Akademiye 6'sı asli 2'si şeref üyesi olmak üzere 8 yeni üye seçildi.
Tüba - 26.12.2020
Son dakika haberi | Antarktika'nın likenleri Türk bilim insanına TÜBA ödülünü kazandırdı
Gelen son dakika haberlerine göre Antarktika'da bilimsel araştırmalar yapan ilk Türk ekibinde yer alan Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr.
Tüba - 26.12.2020
Kırklareli Üniversitesine TÜBA'dan ödül
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Fen Edebiyat Fakültesi araştırma görevlisi Dr. Kübra Fettahoğlu, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Uluslararası Akademi Ödülleri'nde Fuat Sezgin Özel Ödülü'ne layık görüldü.
Tüba - 25.12.2020
İTÜ'den iki öğretim üyesine TÜBA'dan ödül
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Cengiz Yıldırım ve Doç. Dr. Burcu Özsoy, Türkiye Bilimler Akademisi 2020 yılı Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü'ne (TÜBA-GEBİP) layık görüldü.
Tüba - 24.12.2020
KTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Altunışık'a TÜBA-GEBİP ödülü
Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Can Altunışık, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı (GEBİP) ödülüne layık görüldü.
Tüba - 22.12.2020
Son dakika haberi... TÜBA 2020 ödüllerinin sahipleri belli oldu
Son dakika haber: Türkiye Bilimler Akademisinin (TÜBA), 2020 yılı Uluslararası Akademi Ödülleri, Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı (GEBİP) ve Bilimsel Telif Eser (TESEP) ödüllerinin sahipleri belirlendi.
Tüba - 18.12.2020
TÜBA Başkanı Şeker, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.
Tüba - 17.12.2020
TÜBA-GEBİP yıllık değerlendirme toplantısı çevrim içi gerçekleştirildi
Türkiye Bilimler Akademisi Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülleri (TÜBA-GEBİP) kapsamında üç yıl boyunca mali ve akademik olarak desteklenen bilim insanlarının akademik çalışmaları çevrim içi toplantıda değerlendirildi.
Tüba - 14.12.2020
TÜBA-GEBİP yıllık değerlendirme toplantısı çevrim içi yapılacak
Türkiye Bilimler Akademisi Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülleri (TÜBA-GEBİP) kapsamında geleneksel olarak düzenlenen yıllık değerlendirme toplantısı 17 Aralık'ta çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.
Tüba - 09.12.2020
Tüba'yı öldürüp, 2 gün başında bekleyen katil: Başkasıyla ilişkisini hazmedemedim (2)
TOPRAĞA VERİLDİMersin'de, birlikte yaşadığı İsmet Çoban'ın (61) bıçakla öldürdükten sonra 2 gün başında beklediği Tüba Ateş'in (38) cenazesi, defnedilmek üzere memleketi Tarsus ilçesine getirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tüba Haberleri | Tüba Haber - Haberler - Tüba haberleri, son dakika tüba haber ve gelişmeleri burada. TÜBA-TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri için başvurular başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.4.2021 03:21:13. #1.14#

title