TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ HABERLERİ

Toprak Mahsulleri Ofisi Haberleri

Toprak Mahsulleri Ofisi haber, Toprak Mahsulleri Ofisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Toprak Mahsulleri Ofisi: TARİŞ, TMO'nun üzüm alımlarından memnunToprak Mahsulleri Ofisi 30.7.2020
Toprak Mahsulleri Ofisi 30.7.2020
İhracatçılardan fındık taban fiyatına destek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Giresun kalite kabuklu fındık için Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) kilogram alış fiyatını 22,5 lira, levant kalite fındık için alım fiyatını 22 lira olarak açıkladığını anımsatan Gören, geçen yıl olduğu gibi bu sene da hasat dönemi öncesinde fiyatların açıklanmasının yerinde bir karar olduğunu vurguladı.
Toprak Mahsulleri Ofisi 30.7.2020
TMO'nun mısır alım şartları belirlendi
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) mısır alımını, Türkiye genelinde 260'ı iş yeri, 156'sı protokol imzalanan lisanslı depo olmak üzere toplam 416 noktada gerçekleştirecek.
Toprak Mahsulleri Ofisi 29.7.2020
Ordu Ticaret Borsası Başkanı Kahraman'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "fındık fiyatı" teşekkürü
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kalite kabuklu fındık için Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) kilogram alış fiyatını 22,5 lira, levant kalite fındık için alım fiyatını 22 lira olarak açıkladığını belirten Kahraman, geçmiş sezonlarda olduğu gibi bu sezon da TMO eliyle fındık alımı yapılacağını ifade etti.
Toprak Mahsulleri Ofisi: Kuru kayısının başına çifte talih kuşuToprak Mahsulleri Ofisi 29.7.2020
Toprak Mahsulleri Ofisi 28.7.2020
AK Partili Karaaslan'dan "fındık fiyatı" açıklaması Açıklaması
Vatandaşların taleplerini en iyi bilen, milletin sesine kulak veren AK Parti iktidarlarının daima üreticinin yanında durduğunu ifade eden Karaaslan, şöyle devam etti: "Çiftçilerimizin yazın sıcağına, kışın soğuğuna aldırmadan ortaya koyduğu emeğin ve alın terinin hakkını vermek için destekleme ödemelerini hız kesmeden sürdürüyoruz. Tüm dünyanın etkilendiği bu zorlu süreçte yeni yatırımları hizmete alan devletimiz her yeni gün açıklanan müjdelerle milletimizin yanında olmuştur. Uzun zamandır Karadeniz Bölgemizin ve genelde ülkemizin gündeminde önemli bir yer tutan ve siyasi tartışmalara da konu olan fındık meselesinde üreticileri sevindiren haberi Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan verdi. Cumhurbaşkanımız yaptığı açıklamayla, fındık fiyatları üzerinden siyaset yapma çabası içinde olanlara en net cevabı vermiş ve belirlenen fiyatlarla da tartışmalara son noktayı koymuştur." Karaaslan, 2020 yılında yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kalite kabuklu fındık için Toprak Mahsulleri Ofisi'nin kilogram alış fiyatı 22,5 lira, levant kalite kabuklu fındık için ise kilogram fiyatının 22 lira olarak belirlendiğini hatırlattı.
Toprak Mahsulleri Ofisi 28.7.2020
Milletvekili Çalık kayısı üreticileriyle buluştu
AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez Toprak Mahsulleri Ofisi kuru kayısı alacak, bunu sürdürülebilir hale getirmeliyiz.
Toprak Mahsulleri Ofisi 28.7.2020
Giresunlu fındık üreticileri açıklanan fındık fiyatını değerlendirdi
Giresunlu fındık üreticileri açıklanan fındık fiyatını değerlendirdi "Fiyat güzel, rekolte düşük" diyen üreticiler fiyatı beklentilerinin de üzerinde buldu GİRESUN - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fındık fiyatıyla ilgili "TMO ile bayram sonrasından itibaren levant kalite fındığın kilosunu 22 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunu 22,5 liradan alacağız" açıklaması fındık üreten illerin başında gelen Giresun'da olumlu karşılandı. Açıklanan fiyatı memnuniyetle karşılayan Giresunlu fındık üreticileri rekoltenin düşüklüğünden dert yandı. Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından alınacak fındık fiyatının beklentilerin üzerinde olduğunu ifade eden Giresun Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdullah Şahin, üreticilere serbest piyasada fındık fiyatının düşmesine neden olacak emanete fındık verilmemesi konusunda uyarılarda bulundu.
Toprak Mahsulleri Ofisi 28.7.2020
TBMM Fındık Çalışma Grubu: Üreticilerimiz açıklanan fiyattan çok memnun
AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, fındık üretilen Giresun, Trabzon, Ordu, Samsun, Düzce, Zonguldak, Bolu, Sakarya ve Kocaeli illerinin milletvekillerinden oluşturulan TBMM Fındık Çalışma Grubu adına açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün, 2020 yılı fındık alım fiyatlarını açıkladığını hatırlatan Öztürk, 50 randıman Giresun kalite kabuklu fındık için 22,5 lira, 50 randıman levant kalite kabuklu fındık için ise 22 lira ücret belirlendiğini aktardı. Fındık alım fiyatına mazot, gübre desteği, tarım sigortası, iyi tarım desteği ve alan bazlı destekler de ilave edildiğinde 2 liranın üzerinde bir fiyatın daha eklendiğini, böylece fındık fiyatlarının 25 lirayı bulduğunu dile getiren Öztürk, TBMM Fındık Çalışma Grubu olarak açıklanan fiyat ve destekler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a minnet ve şükranlarını sunduklarını söyledi. Hükümetin, her yıl olduğu gibi bu yıl da beklentileri karşıladığını ve gereğini yaptığını vurgulayan Öztürk, şöyle dedi: " "Fındık üreticilerimiz açıklanan fiyattan çok memnun, adeta çifte bayram sevinci yaşamaktadır. Şimdi sıra üreticimizdedir. Üreticimiz de fındığı erkenden yani tam olarak olgunlaşmadan toplamayarak, iyi kurutarak, mecbur kalmadıkça emanete vermeyerek fındığına sahip çıkmalı ve açıklanan fiyatların üzerinde bir fiyatla ürününü değerlendirmelidir. Böylece fındıktan hem üreticimiz hem de Türkiye kazançlı çıkacaktır. Bir kere daha fındık üretilen illerin milletvekilleri olarak üreticilerimize her zaman destek olan Cumhurbaşkanımıza, Tarım Bakanımıza, Toprak Mahsulleri Ofisi çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyorum.
Toprak Mahsulleri Ofisi 28.7.2020
İhracatçılardan fındık fiyatı değerlendirmesi
Sevinç, AA muhabirine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kalite kabuklu fındık için Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) kilogram alış fiyatını 22,5 lira, levant kalite fındık için alım fiyatını 22 lira olarak açıkladığını anımsattı.
Toprak Mahsulleri Ofisi 28.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fındık alım fiyatını açıklaması
Bölük, AA muhabirine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kalite kabuklu fındık için Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) kilogram alış fiyatını 22,5 lira, levant kalite fındık için alım fiyatını 22 lira olarak açıkladığını anımsattı.
Toprak Mahsulleri Ofisi: ORDU Fındık fiyatı, üreticileri sevindirdiToprak Mahsulleri Ofisi 28.7.2020
Toprak Mahsulleri Ofisi 28.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 7
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Giresun kalite fındığın 22,5 TL, levant kalite fındığın 22 TL'den alınacağını açıklaması fındık üreticilerini sevindirdi. Üreticiler, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) devrede olduğunu belirterek, fiyatın erken açıklanmasının da sevindirici olduğunu söyledi.
Toprak Mahsulleri Ofisi: Fındık fiyatı, üreticileri sevindirdiToprak Mahsulleri Ofisi 28.7.2020
Toprak Mahsulleri Ofisi: TMO'dan kuru meyve sektörüne büyük destekToprak Mahsulleri Ofisi 28.7.2020
Toprak Mahsulleri Ofisi 29.7.2020
Sektör temsilcileri Erdoğan'ın açıkladığı fındık fiyatlarını memnuniyetle karşıladı
Türkiye'nin en önemli ihraç ürünlerinden fındık alım fiyatının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından fındık alım fiyatını yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kalite kabuklu için 22,5, levant kalite kabuklu için 22 lira olarak açıklanması, sektör temsilcileri ve üreticilerin yüzünü güldürdü.
Toprak Mahsulleri Ofisi 28.7.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fındık alım fiyatı açıklaması
Çakırmelikoğlu, odanın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kalite kabuklu fındık için Toprak Mahsulleri Ofisi'nin kilogram alış fiyatını 22,5 lira, levant kalite fındık için alım fiyatını 22 lira olarak açıkladığını anımsattı.
Toprak Mahsulleri Ofisi 28.7.2020
Fındık sektör temsilcileri açıklanan fiyattan memnun
Cirav, her daim desteklerini gördükleri, bu süreçte de yine kendilerine büyük destek veren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a, sektörün duayeni Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye, ihracat ayağında yine kendilerine önemli destekleri olan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'a ve tüm diğer bakanlar ile önceki sezonlarda fındık alım politikasının uygulamasını başarılı şekilde uygulayan Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü, yönetim kurulu ve personeline de teşekkür etti.
Toprak Mahsulleri Ofisi 28.7.2020
Son dakika haberi: TMO'nun kayısı alımına başlaması Malatya'da sevinç yarattı
Son dakika haberlerine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) kayısı alımına başlayacağını açıklaması Malatya'da üreticileri sevindirdi.
Toprak Mahsulleri Ofisi 27.7.2020
Son dakika haberleri | Erdoğan: Engelleyemeyeceksiniz, ok yaydan çıkmıştır ve maksuda ulaşacaktır
12,4 MİLYON EMEKLİYE 1000'ER TL BAYRAM İKRAMİYESİ Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının son bölümünde Kabine toplantısında aldıkları bazı kararları açıkladı. Kurban Bayramı'nda 12,4 milyon emekliye 1000'er TL bayram ikramiyesini altıncı defa ödediklerine işaret eden Erdoğan şu açıklamalarda bulundu: "Bugüne kadar ödediğimiz bayram ikramiyesi tutarı, bunu muhalefetin aklında iyi tutması lazım, 64,2 milyar TL'dir. Engelli ve yaşlı aylıkları ile evde bakım ücretlerini de bayramı beklemeden hesaplara yatırıyoruz. Yükseköğrenim öğrencilerimizin kredi ve burs ödemelerini de bayram öncesi tamamlayacağız. Bu kapsamda 1 milyon 55 bin öğrencimize 603 milyon TL'nin üzerinde ödeme yapacağız. Hububat ve bakliyat ile çay alım fiyatlarını açıklamıştık, bugün de ülkemizin önemli üretim kalemlerinden olan fındık alım fiyatlarını belirledik, şimdi de onu açıklıyorum. Geçtiğimiz yıl Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) 16,5-17 TL kilogram fiyatı üzerinden alıma çıkmıştı.
Toprak Mahsulleri Ofisi 27.7.2020
Erdoğan: Engelleyemeyeceksiniz, ok yaydan çıkmıştır ve maksuda ulaşacaktır
12,4 MİLYON EMEKLİYE 1000'ER TL BAYRAM İKRAMİYESİ Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının son bölümünde Kabine toplantısında aldıkları bazı kararları açıkladı. Kurban Bayramı'nda 12,4 milyon emekliye 1000'er TL bayram ikramiyesini altıncı defa ödediklerine işaret eden Erdoğan şu açıklamalarda bulundu: "Bugüne kadar ödediğimiz bayram ikramiyesi tutarı, bunu muhalefetin aklında iyi tutması lazım, 64,2 milyar TL'dir. Engelli ve yaşlı aylıkları ile evde bakım ücretlerini de bayramı beklemeden hesaplara yatırıyoruz. Yükseköğrenim öğrencilerimizin kredi ve burs ödemelerini de bayram öncesi tamamlayacağız. Bu kapsamda 1 milyon 55 bin öğrencimize 603 milyon TL'nin üzerinde ödeme yapacağız. Hububat ve bakliyat ile çay alım fiyatlarını açıklamıştık, bugün de ülkemizin önemli üretim kalemlerinden olan fındık alım fiyatlarını belirledik, şimdi de onu açıklıyorum. Geçtiğimiz yıl Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) 16,5-17 TL kilogram fiyatı üzerinden alıma çıkmıştı.
Toprak Mahsulleri Ofisi 23.7.2020
Muş'ta hububat hasadından bir milyar liralık gelir beklentisi
Bu yıl 400 bin ton buğday, 70 bin ton arpa hasadı öngördüklerini ifade eden Aydın, şöyle konuştu: "İnşallah 660 milyon lira buğdaydan, 140 milyon lira samandan, 200 milyon lira arpadan beklentimiz var. Bu yıl çok verimli geçiyor. İnşallah daha güzel olur. Bakanlığımız, Toprak Mahsulleri Ofisi vasıtasıyla çiftçimizden buğday alıyor.
Toprak Mahsulleri Ofisi: Malkara TMO'da mahsul alımları devam ediyorToprak Mahsulleri Ofisi 21.7.2020
Toprak Mahsulleri Ofisi: Malkara TMO'da mahsul alımları devam ediyorToprak Mahsulleri Ofisi 21.7.2020
Toprak Mahsulleri Ofisi: Düzce'de fındık rekoltesi tahmini 60 bin tonToprak Mahsulleri Ofisi 18.7.2020
Toprak Mahsulleri Ofisi 17.7.2020
Pakdemirli: "665 bin ton fındık rekoltemiz var" - ORDU
"Fındığımız daha değerli olacak" Pakdemirli, salondan yükselen talepler üzerine fındık fiyatını açıklamayacağını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Fiyat işi Cumhurbaşkanımızındır. Rekoltemiz ne? Çok ciddi bir çalışma yaptı arkadaşlar, defalarca irdeledi, defalarca rekolte önüme geldi, defalarca geriye gönderdim. İlk tahminlerin ötesinde bir rekoltemiz var gibi gözüküyor. Bu biraz daha azabilir belki, sezon içerisinde bir miktar daha azalabilir ama görünen o ki ilk defa burada açıklıyorum; 665 bin ton fındık rekoltemiz var. Bunun manası nedir? Manası geçen yıla göre daha az fındığımız var. Bunun diğer anlamı nedir, fındığımız daha değerli olacak." Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ordu'ya gelirken konuştuklarını aktaran Pakdemirli, şunları söyledi: "Ordu'ya, Karadeniz uşaklarına özel selamını gönderdi. Ben de özel selamını getirdim size. Sayın Cumhurbaşkanımız aynen şunları söyledi; 'Hiç merak etmesinler, Karadenizli kardeşlerimin arkasındayız. Toprak Mahsulleri Ofisi bu sene de girecek ve alım yapacak.
Toprak Mahsulleri Ofisi 17.7.2020
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ordu'da değerlendirmelerde bulundu: (1)
"Fındığımız daha değerli olacak" Pakdemirli, salondan yükselen talepler üzerine fındık fiyatını açıklamayacağını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Fiyat işi Cumhurbaşkanımızındır. Rekoltemiz ne? Çok ciddi bir çalışma yaptı arkadaşlar, defalarca irdeledi, defalarca rekolte önüme geldi, defalarca geriye gönderdim. İlk tahminlerin ötesinde bir rekoltemiz var gibi gözüküyor. Bu biraz daha azabilir belki, sezon içerisinde bir miktar daha azalabilir ama görünen o ki ilk defa burada açıklıyorum; 665 bin ton fındık rekoltemiz var. Bunun manası nedir? Manası geçen yıla göre daha az fındığımız var. Bunun diğer anlamı nedir, fındığımız daha değerli olacak." Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ordu'ya gelirken konuştuklarını aktaran Pakdemirli, şunları söyledi: "Ordu'ya, Karadeniz uşaklarına özel selamını gönderdi. Ben de özel selamını getirdim size. Sayın Cumhurbaşkanımız aynen şunları söyledi; 'Hiç merak etmesinler, Karadenizli kardeşlerimin arkasındayız. Toprak Mahsulleri Ofisi bu sene de girecek ve alım yapacak.
Toprak Mahsulleri Ofisi 17.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ -16
TMO DEVREYE GİRECEK Pakdemirli, geçen sezon olduğu gibi bu yıl da Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) fındık alımına devam edeceğini kaydederek, "Sayın Cumhurbaşkanımızla gelirken konuştum; Ordu'ya, Karadeniz uşaklarına özel selam gönderdi.
Toprak Mahsulleri Ofisi 17.7.2020
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: "Sayın Cumhurbaşkanımız aynen şunları söyledi; 'Hiç merak...
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: "Sayın Cumhurbaşkanımız aynen şunları söyledi; 'Hiç merak etmesinler, Karadenizli kardeşlerimin arkasındayız. Toprak Mahsulleri Ofisi bu sene de girecek ve alım (fındık alımı) yapacak.
Toprak Mahsulleri Ofisi 16.7.2020
Hayrabolu'da TMO, buğday alımına başladı
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Hayrabolu Ajans Amirliğince buğday alımına başlandı.
Toprak Mahsulleri Ofisi 12.7.2020
Samsun'da çotanak sayımına göre fındık rekolte tahmini çalışması tamamlandı
Arazide yapılan söz konusu çalışmalara Tarım ve Orman il ve ilçe müdürlüklerinde görevli teknik elemanlar, Ziraat Odaları, Ticaret Borsası, Ticaret ve Sanayi Odaları, Karadeniz İhracatçı Birlikleri, Toprak Mahsulleri Ofisi ve Ticaret Bakanlığı Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü temsilcilerinin katılımının sağlandığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Fındık rekoltesinin 80 bin ton olarak tahmin edildiği' yönündeki haberler gerçeği yansıtmamakta olup, İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce 2020 yılı rekolte tahmininin 80 bin ton olduğu yönünde bir açıklamamız bulunmamaktadır.
Toprak Mahsulleri Ofisi: Makarnalık buğday üreticilerine müjdeToprak Mahsulleri Ofisi 9.7.2020
Toprak Mahsulleri Ofisi: Aslanapa'da hububat alım şubesi açılıyorToprak Mahsulleri Ofisi 9.7.2020
Toprak Mahsulleri Ofisi 8.7.2020
Fındık üreticisinin gözü taban fiyatta
Fındık üreticisinin gözü taban fiyattaKARADENİZ'de fındık hasadı sezonu hazırlıkları devam ederken üreticiler, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) açıklayacağı taban alım fiyatını merakla bekliyor.
Toprak Mahsulleri Ofisi: Fındık üreticisinin gözü taban fiyattaToprak Mahsulleri Ofisi 8.7.2020
Toprak Mahsulleri Ofisi: 'lisanslı depoculuk' çiftçiyi sevindirdiToprak Mahsulleri Ofisi 7.7.2020
Toprak Mahsulleri Ofisi 7.7.2020
Kırklareli'nde "lisanslı depoculuk" çiftçiyi sevindirdi
Çiftçiler tarafından binbir emekle ekilen buğdaylar hasat işlemlerinin ardından Toprak Mahsulleri Ofisi adına MYSİLO Lisanslı Depoculuk A.
Toprak Mahsulleri Ofisi 7.7.2020
Hüyük'te haşhaş üreticisinin yüzü güldü
Hüyük ilçesi olarak bu yıl "haşhaş ekiminden kesinlikle vazgeçmeyiz" diyen üreticinin, mevcut kotayı koruduğunu aktaran Şahin, şunları kaydetti: "Bölgemizin önemli geçim kaynaklarından birisi olduğu için haşhaş üretiminde mevcut kotayı korumamız noktasında bir yaklaşım sergiledik. Bunda da başarılı olduk. Haşhaş üretiminde dünyada iki üç ülke var, bunlar içerisinde Türkiye başı çekiyor. 700 bin dekarlık bir alana izin alıyor Birleşmiş Milletler'den. Bunu ekmezsek, o zaman BM yarın der ki, 'sizin Afyon ekiminiz düştü, demek ki ihtiyacınız da düştü, kotayı artırmaya gerek yok.' O yüzden gelecek yıllarda kotamızı da koruyamayız. Onun için haşhaşı illa ki ekmemiz, kotayı illa ki korumamız lazım. Her ekildiği yer gibi bölgemiz çiftçisine de önemli bir gelir imkanı sağlıyor. Bu yıl 4 bin 700 dekarlık bir alan için kota aldık. Onun da 4 bin 600 dekarını geçecek şekilde üretim söz konusu oldu bu yıl. Bazı hisseli arazilere ekemedik. Diğerlerine ise ekim gerçekleşti. Bu yıl mahsulümüz de iyi, ürün dondan etkilenmedi, yağışımız da bu yıl ürünü yetiştirecek kadar yağdı. Yani, üretici olarak haşhaş ekiminden bu yıl oldukça memnunuz." Şahin, üründe bundan sonra hasat döneminin yaklaştığını anımsatarak, "Çiftçimiz hasat döneminde bunun kabuklarını çuvallıyor. Üreticimiz ardından ürettiği haşhaş kabuğunu Beyşehir'deki Toprak Mahsulleri Ofisi'ne ya da beldelerdeki toplama merkezlerine teslim ediyor.
Toprak Mahsulleri Ofisi 6.7.2020
Son dakika haberi... Manyaslı çiftçiler buğday veriminden memnun
Üreticilerin hasattan memnun olduğunu belirten Danç, şunları kaydetti: "Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) de kırsal Akçaova Mahallemizde açtığı alım merkezinde üreticimizin buğdayını alıyor.
Şu an buradasınız: Toprak Mahsulleri Ofisi Haberleri | Toprak Mahsulleri Ofisi Haber - Haberler - Toprak Mahsulleri Ofisi haberleri, son dakika toprak mahsulleri ofisi haber ve gelişmeleri burada. Toprak Mahsulleri Ofisi kuru incir alımına devam edecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 06:00:20. #1.15#
title