Osb Haberleri

Osb haber, Osb son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Osb 4.6.2020
Gaziantep'teki OSB'lerde Kovid-19 tedbirleri en üst seviyede
Gaziantep'te yaklaşık 180 bin kişinin çalıştığı organize sanayi bölgelerinde (OSB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri normalleşme sürecinde de en üst seviyede sürdürülüyor.
Osb 3.6.2020
Sağlık Bakanı Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamada bulundu: (3)
Yoğun bakım ve entübe hasta sayılarının son 3 haftadan bu yana her gün giderek düştüğüne işaret eden Koca, "Test sayısının bugün artışına bağlı olarak özellikle biz sadece semptomu olan hastalara değil, OSB ve benzeri birçok bölgede, filyasyon taramalarını giderek artırdığımız için vaka sayısı da test sayısı ile doğru orantılı olarak düne göre artmış görünüyor.
Osb 3.6.2020
Kayseri'de Oda/Borsa Genişletilmiş Müşterek Meslek Komitesi Toplantısı
Üyelerine kullandırılan Nefes ve Can Suyu kredileri hakkında da bilgiler veren Gülsoy, "Nefes kredisi için şu ana kadar odamızdan toplam 617 başvuru yapılmış olup bunlardan 410'una 23 milyon 884 bin 500 lira kredi kullandırıldı. Can Suyu kredisinde ise toplam başvuru yapan 758 üyemizden 705'i 17 milyon 560 bin lira kredi kullandı." ifadelerini kullandı. Gülsoy, Kayseri Havaalanı'nın genişletilmesi, Kayseri-Ankara Yüksek Hızlı Tren hattı, otoban bağlantısı, lojistik köy, Boğazköprü OSB demir yolu hattı ve Mersin-Kayseri demir yolu hattının iyileştirilmesi projeleri sürecinde de destek beklediklerini kaydetti.
Osb 3.6.2020
Yalova İMES Makine İhtisas OSB Başkanı Özdemir'den "sanayi üssü" açıklaması
Yalova İMES Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, Türkiye'nin dünyada yeni dönemin en önemli sanayi üstlerinden biri olmaya aday olduğunu belirtti.
Osb 3.6.2020
İçerisindeki eşyaları virüsten arındıran steril dolap ürettiler
Karaman Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) otomasyon sistemleri üzerine faaliyet gösteren DORJET Steril Firmasının sorumlusu Adem Kocatürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2020 yılının ilk 6 ayının gündemini yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının meşgul ettiğini söyledi.
Osb 2.6.2020
Hakkari organize sanayi bölgesine kavuşuyor
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde organize sanayi bölgesi (OSB) kurulmasına ilişkin çalışmalar devam ediyor.
Osb 1.6.2020
Kaymakam Yılmaz ve Başkan Özdemir'den fabrika inşaatında inceleme
Firma yetkilisi İbrahim Çelebi, Havza OSB'de 70 milyon liralık bir yatırım yaptıklarını ve yatırımın yapılması için gerekli en zor operasyonlardan birini tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, "İnşallah fabrikamız tamamlandığında 100'e yakın istihdam sağlayacak.
Osb 1.6.2020
Kayseri OSB'de Kovid-19 test merkezi kurulacak
Organize sanayi bölgelerindeki çalışanlarda yeni tip koronavirüsün erken teşhis edilmesi ve hastalığın bulaşmaması için Kocaeli ve Ankara'nın ardından Kayseri'de de Kovid-19 test merkezi kurulacak.
Osb 1.6.2020
Kara yollarında durum
TEM Otoyolu'nun Gebze OSB-Gebze kavşaklarında 2 bin 500 metrelik kesimde araç üst geçidi orta ayak imalatı yapım çalışması dolayısıyla her iki istikamette sol şeritler trafiğe kapatıldı.
Osb 30.5.2020
Doğu Marmara ve Batı Karadeniz'de Kovid-19 tedbirleri
Düzce Belediyesinin kurduğu maske atölyesinde üretilen maskeler, Düzce OSB'de faaliyet gösteren fabrikaların yöneticilerine teslim edildi.
Osb 30.5.2020
Adana OSB'de ücretsiz servis hizmeti başladı
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde (AOSB) ücretsiz servis hizmeti verilmeye başlandı.
Osb 29.5.2020
Bakan Varank Adana İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
"Sanayimiz bu talebi karşılamaya şimdiden hazır olmalı" diyen Varank, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu noktada biz bakanlık olarak üretimde sürekliliği ve rekabet gücümüzü artıracak politikalarla reel sektörün yanında olmaya devam edeceğiz. Bununla birlikte salgın, üretimde tek bir tedarikçiye bağlı kalmanın taşıdığı riskleri de ortaya çıkardı. Çok uluslu şirketler, kendilerine yeni bölgesel merkezler, güvenilir üretim ortakları aramaya başladı. Türk sanayisi bu arayışa en iyi cevabı verecek niteliklerin hepsine fazlasıyla sahip. Ufuktaki bu fırsatı da izleyeceğimiz aktif politikalarla, en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Adana sanayisi de bu süreçte en önemli paydaşlarımızdan biri olacak. Küresel tedarik zincirlerindeki yerimizi, Adana sanayicisinin de desteğiyle bir üst basamağa taşıyabiliriz. İlimizdeki yatırım iştahının ne denli güçlü olduğunu biliyorum. Bu senenin ilk dört ayında Adana'ya verdiğimiz yatırım teşvik belgeleri, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 263 arttı. Sadece bu teşvikler sayesinde 787 milyon liralık yatırım hayata geçecek ve bin 500 vatandaşımıza yeni iş imkanları doğacak. Hem Adana'ya hem de ülkemiz sanayisine hayat veren Hacı Sabancı OSB'deki gelişmeleri de yakından takip ediyorum.
Osb 29.5.2020
Bakan Varank: "Otomotiv ana fabrikalarının tümü ve tekstil fabrikalarının bir kısmı yeniden üretime...
"Pek çok ülke talebini erteliyor, salgın sonrasında ertelenmiş talepleri karşılamaya hazır olmalıyız" Salgının dış pazarlardaki gelişimine bağlı olmakla birlikte Türkiye'nin yılın son iki çeyreğinde piyasalara çok sağlam bir dönüş yapabileceğini vurgulayan Bakan Varank, şöyle konuştu: "Şu an pek çok ülke talebini erteliyor. Salgın sonrası dönemde, bu ertelenmiş talep yeniden harekete geçecek. Sanayimiz bu talebi karşılamaya şimdiden hazır olmalı. Bu noktada biz Bakanlık olarak üretimde sürekliliği ve rekabet gücümüzü artıracak politikalarla reel sektörün yanında olmaya devam edeceğiz. Bununla birlikte salgın, üretimde tek bir tedarikçiye bağlı kalmanın taşıdığı riskleri de ortaya çıkardı. Çok uluslu şirketler, kendilerine yeni bölgesel merkezler, güvenilir üretim ortakları aramaya başladı. Türk sanayisi bu arayışa en iyi cevabı verecek niteliklerin hepsine fazlasıyla sahip. Ufuktaki bu fırsatı da, izleyeceğimiz aktif politikalarla, en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Adana sanayisi de bu süreçte en önemli paydaşlarımızdan biri olacak. Küresel tedarik zincirlerindeki yerimizi, Adana sanayicisinin de desteğiyle bir üst basamağa taşıyabiliriz. İlimizdeki yatırım iştahının ne denli güçlü olduğunu biliyorum. Bu senenin ilk dört ayında Adana'ya verdiğimiz yatırım teşvik belgeleri, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 263 arttı. Sadece bu teşvikler sayesinde; 787 milyon liralık yatırım hayata geçecek ve bin 500 vatandaşımıza yeni iş imkanları doğacak. Hem Adana'ya hem de ülkemiz sanayisine hayat veren Hacı Sabancı OSB'deki gelişmeleri de yakından takip ediyorum.
Osb 28.5.2020
Diyarbakır'da koronavirüs testi pozitif çıkan 17 işçi tedavi altına alındı
Alınan bilgiye göre, filiasyon ekiplerinin yaptığı çalışmada Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) faaliyet gösteren bir tekstil fabrikasında çalışan 17 işçinin koronavirüs testi pozitif çıktı.
Osb 28.5.2020
Milletvekili Çilez, Merzifon OSB'de firmaları ziyaret etti
AK Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Merzifon Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) incelemelerde bulundu.
Osb 28.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
Diyarbakır'da, işçilerde koronavirüsün tespit edildiği fabrika kapatıldı DİYARBAKIR Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) 16 işçide koronavirüsün tespit edildiği tekstil fabrikası, geçici süreyle kapatıldı.
Osb 28.5.2020
Kara yollarında durum
TEM Otoyolu'nun Gebze OSB-Gebze kavşaklarında araç üst geçidi orta ayak imalatı çalışmaları yapılıyor.
Şu an buradasınız: Osb Haberleri | Osb Haber - Haberler - Osb haberleri, son dakika osb haber ve gelişmeleri burada. Varol, Merzifon'da incelemede bulundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.6.2020 03:04:53. #1.14#
title