Müzakere Haberleri

Müzakere haber, Müzakere son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Müzakere - Bugün
"AK Parti Yerel Yönetimler Bölge Toplantısı" Balıkesir'de devam ediyor
İlçedeki bir otelde düzenlenen programın üçüncü ve son günü, "İstişare ve Müzakereler" oturumuyla başladı.
Müzakere - Bugün
Fransız Bakan Beaune'dan İngiltere'ye "köle" benzetmesi
"Avustralyalı ortaklara nasıl güvenebileceğimizi anlamıyorum" Avustralya'nın ABD ve İngiltere ile anlaşmasına yönelik, "Avustralya açısından ciddi bir güven ihlalidir" diyen Beaune, "Bu, ülkeyle yapılacak diğer müzakereleri sorgulanmasına neden olabilir.
Müzakere - Dün
Son dakika: Lübnan Başbakanı Mikati, İsrail'in, ihtilaflı deniz bölgesinde petrol aramasına engel olunmasını istedi
İki ülke arasındaki sınır anlaşmazlığı Lübnan ile İsrail arasında yaklaşık 860 kilometrekarelik deniz sahası anlaşmazlığı bulunuyor. Lübnan müzakere heyeti ise tartışmalı bölgenin 2 bin 290 kilometre olduğunu söylüyor.
Müzakere - Dün
Sudan'ın doğusundaki hükümet karşıtları limanları ve başkente giden yolu trafiğe kapattı
Hükümetin feshedilmesi, Güney Sudan'ın başkenti Cuba'da 3 Ekim 2020'de silahlı hareketlerle imzalanan barış anlaşmasının Sudan'ın doğusu ile ilgili maddelerinin iptali, bölgeyi ilgilendiren konularda hükümetle müzakere platformu oluşturulması, kaynakların bölgeye verilmesi ve bölgenin merkezi yönetimde temsili gibi taleplerinin olduğunu belirten Musa, talepleri karşılanana dek protestoların süreceğini dile getirdi.
Müzakere - Dün
Lübnan İsrail'i deniz sınırı anlaşmasını ihlal etmekle suçladı
İki ülke arasındaki sınır anlaşmazlığı Lübnan ile İsrail arasında yaklaşık 860 kilometrekarelik deniz sahası anlaşmazlığı bulunuyor. Lübnan müzakere heyeti ise tartışmalı bölgenin 2 bin 290 kilometre olduğunu söylüyor.
Müzakere - Dün
Son dakika haberleri: Gürcistan Başbakanı Garibaşvili: "Azerbaycan gerçekten bilge bir lidere sahip"
Söz konusu müzakerelerin önce Bakü'de başladığını aktaran Garibaşvili, "Önce Cumhurbaşkanı Aliyev'e gittim, ona derin saygılarımı göstermek istiyorum.
Müzakere - 17.09.2021
Son dakika haberi... Lübnan Başbakanı Mikati, İran petrolünün hükümetten bağımsız ithal edildiğini söyledi
Hizbullah'ın Lübnan hükümetinde yer almasına da değinen Mikati, "Hükümet Lübnan'daki çoğu grupları barındırıyor. Herkesin onayını almadan da IMF ile müzakereler yapma veya reformları hayata geçirmemizin imkanı yok.
Müzakere - 17.09.2021
TFF'den Dünya Kupası açıklaması
Türkiye Futbol Federasyonu, Dünya Kupası'nın iki yılda bir düzenlenmesini de içeren ve uluslararası müsabaka takviminde tümden değişiklik yapılmasını öngören FIFA tasarısına dair konularla ilgili olarak resmi internet sitesinden bir açıklama paylaştı.Yapılan açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu, kısa süre önce uluslararası spor medyasında kendisine yer bulan, Dünya Kupası'nın iki yılda bir düzenlenmesini de içeren ve uluslararası müsabaka takviminde tümden değişiklik yapılmasını öngören FIFA tasarısına ilişkin haberleri yakından takip etmektedir. Öncelikle, dünya futbolunu kökten değiştirecek böylesi önemli bir planın, Avrupa'daki federasyonların rızası alınmadan hayata geçmesinin mümkün olamayacağı açıktır. Bunun yanında, Dünya Kupası'nın iki yılda bir düzenlenmesinin ve sezon içerisinde tek ve uzun bir milli takım arası bulunmasının federasyonlara, liglere ve kulüplere küresel boyutta çok ciddi etkileri olacaktır. En başta, ekim ayında verilmesi planlanan bu periyot, futbolculara gerek mental yorgunluk getirecek gerekse sakatlanma risklerini arttıracaktır. Bu durum ayrıca, UEFA ile imzaladıkları uzun süreli merkezi pazarlama anlaşmaları sayesinde finansal dengelerini kuran Avrupa federasyonları için de bir risk teşkil etmektedir. Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası gibi büyük turnuvaların öneminin ve heyecanının, nadir olarak düzenlenmeleri sebebiyle arttığını da hatırlatarak, FIFA'nın reform önerilerini Avrupa futbolunun paydaşlarıyla da müzakere ederek hayata geçirmesinin gerekliliğine inanıyoruz.
Müzakere - 17.09.2021
Hindistan, uluslararası toplumu Afganistan'ın terörizm için kullanılmamasını sağlamaya çağırdı
Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Afganistan'daki yönetim değişikliğinin "kapsayıcı olmadığını" ve "müzakeresiz" yapıldığını belirterek, "Dünya topluluğu, Kabil'deki yeni düzeni tanıma konusunda toplu olarak karar vermelidir.
Müzakere - 17.09.2021
Irak ile ABD, Enbar ve Erbil vilayetlerindeki muharebe güçlerini azaltma konusunda anlaştı
Toplantıda ayrıca bu yılın sonuna kadar uluslararası koalisyon güçlerinin muharebe dışı role geçişini sağlamak için kalan adımların müzakerelerini tamamlamak üzere düzenli oturumlar düzenleme konusunda anlaşmaya varıldı.
Müzakere - 17.09.2021
Lübnan hükümeti Merkez Bankası hesaplarının denetimi için uluslararası özel şirketle anlaştı
Anlaşma doğrultusunda, Uluslararası Para Fonunun (IMF) ülkedeki mali ve ekonomik programı desteklemenin yanı sıra bir yılı aşkın süredir sekteye uğrayan müzakerelerin yeniden başlatılmasının koşulları olarak Merkez Bankası ve devlet kurumlarının hesapları adli incelemeye tabi tutulacak.
Müzakere - 17.09.2021
İran, Şanghay İşbirliği Örgütüne tam üye olarak kabul edildi
Nükleer müzakereleri sürdürme niyetinde olduklarına ancak baskı altında müzakereleri kabul etmeyeceklerini ifade eden Reisi, "Diplomasi, ülkelerin ulusal çıkarlarını güvence altına almanın yollarından biridir tehditler ve baskılar diplomasiyi zayıflatır.
Müzakere - 17.09.2021
Son dakika haberleri | ABD Başkanı Biden, Tigray konusunda yaptırım öngören kararnameyi imzaladı
Tigray'daki çatışmaların tüm taraflarını insani yardımlara izin vermeye, insan haklarına saygı duymaya ve ön şart olmadan müzakere masasına gelmeye davet eden Biden, "Farklı bir yol mümkün ancak taraflar bu yolu almayı seçmeli.
Müzakere - 17.09.2021
Çin, Trans Pasifik Ortaklık Anlaşması'na katılmak için başvuru yaptı
Pakta üye olan diğer ülkeler arasında Kanada, Avustralya, Brunei, Şili, Japonya, Malezya, Meksika, Peru, Singapur ve Vietnam bulunuyor, İngiltere ise katılım müzakerelerine devam ediyor.
Müzakere - 16.09.2021
Diyanet'ten '4-6 yaş' için 'Kur'an kursu' açıklaması
Diyanet'ten yapılan yazılı açıklamada, Başkanlığın 2021 Yılı Kurumsal Mali Durum ve Beklentiler Raporu içerisinde yer alan, Eğitim Hizmetlerine Yönelik Planlanan Faaliyetler'in 3'üncü maddesindeki, '4-6 yaş grubu Kur'an kurslarının okul öncesi zorunlu eğitimden sayılmasına yönelik MEB ve ilgili akademisyenlerle toplantı gerçekleştirilecektir' ifadesinin, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 5 yaş için uyguladığı okul öncesi zorunlu eğitimin yerine 4-6 yaş Kur'an kurslarının getirilmesi olarak yorumlanmasının doğru olmadığı belirtildi. Söz konusu maddede 4-6 yaş grubu Kur'an kurslarını tercih eden ailelerin ve kurslara devam eden öğrencilerin mağdur olmaması için bu dönemlerinin zorunlu eğitim çerçevesinde değerlendirilmesinin müzakere edilmesinin planlandığı kaydedilerek, "Burada amaçlanan, Kur'an kurslarının zorunlu hale getirilmesi değil, Diyanet İşleri Başkanlığı 4-6 yaş Kur'an kurslarını tercih eden velilerin çocuklarının da zorunlu olarak düşünülen okul öncesi eğitimi almış kabul edilmeleridir" denildi.
Müzakere - 16.09.2021
ABD'nin Afganistan Özel Temsilcisi'ne göre Taliban'ın güç paylaşımını Eşref Gani sekteye uğrattı
Guardian'ın haberine göre, Halilzad, Gani'nin ani gidişinin, Taliban'ın Kabil'e girmemesi ve siyasi bir geçiş müzakeresi yapmasını öngören bir anlaşmayı bozduğunu aktardı.
Müzakere - 16.09.2021
Pakistan'ın Kabil Büyükelçisi Han, ülkesinin Pencşir'deki çatışmalara müdahil olduğu iddialarını reddetti (1)
Pakistan'ın Kabil Büyükelçisi Mansur Ahmed Han ile röportaj Pakistan'ın Kabil Büyükelçisi Han, ülkesinin Pencşir'deki çatışmalara müdahil olduğu iddialarını reddetti: -"Tamamen reddediyorum. Görevimiz, sorunları (Taliban ile Pencşir'deki Ulusal Direniş Cephesi arasındaki çatışmalar) çözmek için siyasi çabaları desteklemekti" -"Afgan topraklarının herhangi bir komşu ya da başka bir ülkeye karşı kullanılmaması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarına dair Afganistan'daki siyasiler arasında bir uzlaşma var" -"Son 20 yılda ve barış sürecinde Pakistan'ın politikası, uluslararası toplumla beraber (Afganistan'daki) siyasi çözüme ulaşmayı sağlayacak çabaları sürdürmek olmuştur" KABİL (AA) – BİLAL GÜLER/SAYED KHOAİBERDİ SADAT - Pakistan'ın Kabil Büyükelçisi Mansur Ahmed Han, ülkesinin Pencşir'deki çatışmalara Taliban lehine müdahil olduğu yönündeki iddiaları reddetti. Han, AA muhabirine Afganistan'daki son gelişmeleri değerlendirdi. Pakistan'ın, Afganistan'daki bütün çabalarının siyasi çözüme odaklandığını ifade eden Büyükelçi Han, "Son 20 yılda ve barış sürecinde Pakistan'ın politikası, uluslararası toplumla beraber siyasi çözüme ulaşmayı sağlayacak çabaları sürdürmek olmuştur." dedi. Han, ülkesinin, Afganistan'da sorunların çözümünün siyasi yollarla sağlanması çerçevesinde tarafları ikna etmek için Taliban ve Pencşir'i yakın zamana kadar kontrolünde tutan Ulusal Direniş Cephesi ile temas halinde kaldığını vurguladı. Pencşir'i kontrolü altında tutan Ulusal Direniş Cephesi ile Taliban arasındaki çatışmalarda Pakistan'ın Taliban lehine müdahil olduğu yönündeki iddialara ilişkin Han, "Tamamen reddediyorum. Görevimiz, sorunları (Taliban ile Pencşir'deki Ulusal Direniş Cephesi arasındaki çatışmalar) çözmek için siyasi çabaları desteklemekti." dedi. Han, söz konusu iddialara ilişkin medyada yer alan pek çok asılsız propagandanın çoğunlukla Hindistan merkezli olduğunu savundu. Han, ayrıca, Afganistan'daki sorunların çözümünde Pakistan'ın askeri yöntemleri değil, siyasi müzakereleri savunan bir politika benimsediğini kaydetti.
Müzakere - 16.09.2021
Avrupa Parlamentosu'ndan dijital platform çalışanlarına sosyal hak çağrısı
Tasarıda, çalışanlara toplu iş sözleşmesi müzakere hakkı verilmesi, hukuki süreçlerde dijital platform çalışanlarının serbest meslek sahibi olarak kabul edilmemesi talep edildi.
Müzakere - 16.09.2021
Fransa'dan, Avustralya'nın Fransız denizaltı satın alımlarını iptal etmesine "ihanet" tepkisi
Le Drian, Avustralya ile müzakerelerin 2014'te başlayıp 2016'da bir anlaşmayla sona erdiğini hatırlatarak Avustralya ve ABD'den konuyla ilgili açıklama beklediklerini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Müzakere Haberleri | Müzakere Haber - Haberler - Müzakere haberleri, son dakika müzakere haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'ye hareketinden önce basın toplantısı düzenledi: (2).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 14:58:20. #1.15#

title