Milletvekili Haberleri

Milletvekili haber, Milletvekili son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Milletvekili 3.6.2020
YKS ve MSÜ sınavına bir günlük ek başvuru hakkı
AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü başkanlığında toplanan, TBMM Dilekçe Komisyonu ile İnsan Haklarını İnceleme Karma Alt Komisyonu, Kamu Denetçiliği Kurumunun (KDK) tavsiye kararlarına uyan ve uymayan kurumların temsilcilerini dinledi.
Milletvekili 3.6.2020
Milletvekili Arvas Özalp Kaymakamı Çelik'i ziyaret etti
AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Özalp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdulkadir Çelik'i makamında ziyaret etti.
Milletvekili 3.6.2020
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan gündemi değerlendirdi Açıklaması
Lütfü Türkkan, bir başka gazetecinin AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, kendisine ait fabrikanın devlet arazisi üzerinde kurulduğuna ilişkin iddialarını sorması üzerine de şunları söyledi: "Kurucu ortağımız iddialarla ilgili gerekli açıklamayı yaptı.
Milletvekili 3.6.2020
Çatak'ta küçük sanayi sitesi ve eğitim tesislerinin temeli atıldı
Törende konuşan AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, AK Parti olarak 18 yıldır bir çok projeye imza attıklarını söyledi.
Milletvekili 3.6.2020
Son Dakika: Mucur'da doğal gaz altyapısı planlanandan erken tamamlanacak
Doğal gaz bulunmayan cadde ve sokak kalmaması için çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti: "Solaklı ve Karşıyaka mahalleleri ile 52 evlerde doğal gaz çalışmaları başladı. İlçe genelinde 85 cadde ve sokağımızı doğal gazla buluşturuyoruz. Çalışmalara yoğunluk vererek, doğalgazın tüm cadde ve sokaklara gelmesini, 2021 yılında tüm ilçenin kullanmasını istiyoruz. Mucur için uygun görülen çalışma takvimini öne almak için çok uğraş verdik ve sonunda da başardık. Bize destek olan AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ve AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan'a ve KIRGAZ yetkililerine teşekkür ediyorum.
Milletvekili: Meclis'te renkli maske modasıMilletvekili 3.6.2020
Milletvekili 3.6.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
Bilgiç, gündeme geçmeden önce üç milletvekiline gündem dışı söz verdi.
Milletvekili 3.6.2020
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu gündemi değerlendirdi Açıklaması
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, milletvekillerinin seçildikleri partiden ayrılarak başka bir partiye geçmesinin "prensipte" ahlaken tereddüt oluşturabileceği ancak beklentiyi karşılamadığında milletvekilinin seçildiği partiden ayrılmasının tabii olduğu değerlendirmesinde bulundu.
Milletvekili 3.6.2020
AK Partili Güler, Adalet Komisyonunda vekillere teklifle ilgili bilgi verdi
AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler, Adalet Komisyonunda milletvekillerine Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi hakkında bilgi verdi.
Milletvekili 3.6.2020
AK Parti'li Büyükgümüş, CHP'li Öztunç'un AK Parti Gençlik Kollarından özür dilemesini istedi
AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç'un TBMM Genel Kurulunda AK Parti Gençlik Kollarına dair konuşmasından dolayı sözlerini düzeltmesini ve özür dilemesini istedi.
Milletvekili 3.6.2020
İkinci yargı paketi TBMM Adalet Komisyonunda
Komisyon, Başkanvekili ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç başkanlığında toplandı.
Milletvekili 3.6.2020
FETÖ'nün sosyal medya hesaplarının yöneticisi hakkındaki detaylar iddianamede
İddianamede ifadelerine yer verilen Hüseyin Yılmaz, şu bilgileri paylaştı: "Örgüt 2014 yılından sonra sadece mahrem hizmetlilerin bildigˆi hesaplar ac¸ma talimatı verdi, bunun ic¸in danıs¸manlık biriminden takip bas¸ladı. Her ile hedefler verildi. Sorumluları tek tek bo¨lgeleri gezdiler. Amac¸ sosyal medyada algıyı yo¨netmekti. Bu anlamda herkese partili, solcu, sagˆcı, dindar hesap ac¸ma talimatı verildi ve her ay bunun degˆerlendirmesi yapıldı. Sagˆcı hesap ac¸ılmasının sebebi milliyetc¸i kesimi, solcu hesap ac¸ılmasının amacı solcu olan kesimi, dindar hesap ac¸ılmasının amacı dini kesimi sayfa etrafında toparlayarak onların go¨ru¨s¸leri dogˆrultusunda algı yaratıp Tu¨rkiye Cumhuriyeti devleti ve hu¨ku¨metine kars¸ı antipati olus¸turarak oy kaybı sagˆlamak ve sec¸ilmis¸ hu¨ku¨meti yıpratmaktır." "@ankarakus¸u" isimli hesabın sahibi ile o¨nce Twitter, sonrasında da WhatsApp u¨zerinden iletis¸im kurduğuna dikkati çeken sanık, şöyle devam etti: "Bu hesapla go¨ru¨s¸tu¨gˆu¨mu¨zu¨ benim gibi sayfayı yo¨neten adminler ve Zafer kod adlı Abdullah P. biliyordu. Bu hesap bize kendi reklamını degˆil de so¨yledigˆi hesapların veya videoların reklamını yapmamızı istiyordu ya da so¨yledigˆi tweetleri begˆenmemizi ya da retweet yapmamızı istiyordu. Bizden eski Bas¸bakan Ahmet Davutogˆlu'nun partisinin videolarını, ismini hatırlamadıgˆım I·YI· Parti milletvekilinin paylas¸ımını, Gelecek Partisinin u¨yelerinin paylas¸ımlarını ya begˆenmem ya da retweet yapmamı istedi.
Milletvekili 3.6.2020
MHP'li Aycan, Kovid-19 ile mücadelede yeni normal hayata geçişi değerlendirdi Açıklaması
MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, "Toplu taşıma araçlarının yüzde 50 kapasiteden yüzde 100 kapasiteye dönmesi erken oldu.
Milletvekili 3.6.2020
CHP'li Adıgüzel, 65 yaş ve üstüne sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılmasını istedi
CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, salgın sürecinde yürürlüğe giren 65 yaş ve üstü vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına son verilmesi çağrısında bulundu.
Milletvekili 3.6.2020
TİKA'dan Moritanya'nın Kovid-19'la mücadelesine destek
Yardım paketlerinin teslim törenine Türkiye'nin Nuakşot Büyükelçisi Cem Kahyaoğlu, Güney Nuakşot Valisi Muhammed Ould Saleck, El Mina Belediye Başkanı Muhammed Abdellahi Ould Sgair ve Nesim Dernek Başkanı Milletvekili Abou Sid'Ahmed Khalifa katıldı.
Milletvekili 3.6.2020
TBMM Adalet Komisyonunda 2. Yargı Paketi'nin görüşmelerine başlandı
Komisyon, Başkanvekili ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç başkanlığında toplandı.
Milletvekili 3.6.2020
Ürdün'ün önde gelen muhalif isimlerinden Abbadi tutuklandı
Ürdünlü eski milletvekili ve önde gelen muhalif isimlerden Ahmed Uveydi el-Abbadi'nin tutuklandığı belirtildi.
Milletvekili 2.6.2020
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Açıklaması
Milletvekili transferine ilişkin olarak Altay, "Bir siyasetçinin seçildiği partide milletvekilliğine devam etmesi doğru, etik olandır.
Milletvekili 2.6.2020
Çarşı ve mahalle bekçilerine yönelik düzenleme TBMM Genel Kurulunda
MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, 1 Eylül 2018- 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında bekçiler tarafından 130 bin 680 şahıs hakkında adli işlem yapıldığını, 4 bin 862 hırsızlık olayına müdahale edildiğini, 1219 kayıp çocuğun bulunarak ailelerine teslim edildiğini bildirdi.
Milletvekili 2.6.2020
TBMM Genel Kurulu'nda 'kayyum' tartışması
KAYYUM ATANMASINI ELEŞTİRDİ Öte yandan genel kurulda söz alan HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül ise HDP'li belediyelere kayyum atanmasını eleştirdi.
Milletvekili 2.6.2020
TBMM Genel Kurulu
Altay'ın konuşmasına AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ile diğer bazı milletvekilleri tepki gösterdi.
Milletvekili 2.6.2020
Son dakika politika: TBMM çalışmalarına hararetli başladı
AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ise CHP grubuna polislerden niye rahatsız olduklarını sorarak, "Farkında mısınız, içinize bir parti kaçtı ve o parti sizi kendisi gibi yaptı" şeklinde konuştu.
Milletvekili 2.6.2020
Siirt'te şehit olan Astsubay Özcan, son yolculuğuna uğurlandı
Cenaze törenine İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Antalya İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ve çok sayıda protokol üyesi ile vatandaş katıldı.
Milletvekili 2.6.2020
Rekabetin Korunması Hakkında Kanunda değişiklik teklifi TBMM Sanayi Komisyonu'nda
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Rekabetin Korunması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapan Teklif ile Rekabet Kurumunun, Cumhurbaşkanlığına bağlı herhangi bir kuruma dönüştüğünü savunarak, "Bu teklifin kabul edilmesi durumunda hiçbir şirket kendisini güvende hissetmez.
Milletvekili 2.6.2020
Korona virüs, Irak Meclisi'ne sıçradı
Irak Meclisi Korona Kriz Masası üyelerinden Abbas İlevi tarafından yapılan açıklamada, bazı milletvekilleri ve ailelerinde yeni tip korona virüse (Covid-19) rastlandığı duyuruldu. Açıklamada, yarın yapılması planlanan Meclis oturumu öncesinde geniş çaplı önlemlerin alınacağı aktarıldı. İlevi, milletvekili veya bir yetkilinin virüse yakalanmasının normal bir durum olduğunu, virüsün sıradan vatandaşla yetkili arasında ayrım yapmadığını ifade etti.
Milletvekili 2.6.2020
Son dakika haberi | Tunus Meclis Başkanı Gannuşi: "Libya'da yaşananlara komşu ülkeler kayıtsız kalamaz"
Gannuşi, Tunus'ta bazı muhalif isimlerin Meclisin feshedilmesi yönündeki çağrılarına işaret ederek, şunları kaydetti: "Tunus Anayasası, Meclisin feshi için belirli mekanizmalar koymuştur. Bu yönde ilerlemek isteyenin anayasal mekanizmaları takip etmesi gerekir. Fakat, şimdi (Meclisin lağvedilmesi yönündeki) yükselen çağrılar anayasal bağlamın dışındadır, devletin varlığını ve halkın çıkarlarını tehdit eden kaos hedefi taşımaktadır." Geniş kapsamlı uzlaşı çağrısı Nahda Hareketi, Tunus'ta son genel seçimler sonucunda 217 sandalyeli Meclise 52 milletvekili göndererek birinci parti oldu, ancak koalisyon kurmak için çalışan Nahda'nın başbakan adayı, Meclisten güvenoyu alamadı.
Milletvekili 2.6.2020
İYİ Partili Cinisli, TARSİM'in kaldırılmasını istedi
İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, Tarım Sigortaları Havuzu'nun (TARSİM) "pratikte bir rolünün olmadığını" savunarak kaldırılmasını istedi.
Milletvekili 2.6.2020
Son dakika güncel: Eski Refah Partisi Genel Başkanı Tekdal son yolculuğuna uğurlandı
20. Dönem Ankara Milletvekili Ahmet Tekdal, 1931 yılında Ağrı'da doğdu.
Şu an buradasınız: Milletvekili Haberleri | Milletvekili Haber - Haberler - Milletvekili haberleri, son dakika milletvekili haber ve gelişmeleri burada. YKS ve MSÜ sınavına bir günlük ek başvuru hakkı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.6.2020 17:04:00. #1.15#
title