MERAL DANIŞ BEŞTAŞ HABERLERİ

MERAL DANIŞ BEŞTAŞ HABERLERİ

Meral Danış Beştaş haber, Meral Danış Beştaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Meral Danış Beştaş

Meral Danış Beştaş

Doğum Yeri Diyarbakır / Türkiye
Doğum Tarihi 5.4.1967 - ...

Meral Danış Beştaş Kimdir ?

1967 yılında Diyarbakır'da dünyaya geldi. 1990 yılında Dicle üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Halen HDP Eş Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Danış evli ve iki çocuk annesidir. 2018 Genel Seçimleri, HDP(Halkların Demokratik Partisi) Siirt Milletvekili Adayı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Meral Danış Beştaş - Bugün
TBMM Genel Kurulu
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, bütün saldırılara rağmen HDP'nin etkisizleştirilemediğini ve Kobani protestolarının devreye sokulduğunu savundu.
Meral Danış Beştaş - Bugün
TBMM Genel Kurulu
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, eski Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesi ve iki polisin şehit edilmesine ilişkin davanın bugün başladığın, Elçi'nin ölümünden beş yıl sonra ik duruşmanın ancak yapılabildiğini söyledi.
Meral Danış Beştaş - Dün
TBMM Genel Kurulu toplandı
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, ekonominin gitgide ağırlaştığını öne sürerek, "Halkın bütçesinin nasıl çarçur edildiği, iktidarın diğer ortağı tarafından itiraf edildi.
Meral Danış Beştaş - 14.10.2020
HDP Grup Başkanvekili Beştaş, gençlerin KYK borçlarının silinmesini istedi
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, gençlerin, Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) olan borçlarının silinmesini talep etti.
Meral Danış Beştaş - 14.10.2020
Kamu mali yönetimi ve kontrolüne ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
AK Parti ve HDP arasında Kobani olayları tartışması Öte yandan, teklifin tümü üzerindeki görüşmeler öncesinde HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ile AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan arasında tartışma yaşandı.
Meral Danış Beştaş - 13.10.2020
TBMM Genel Kurulu
Ermenistan'ın bu saldırılarının açıkça savaş ve insanlık suçu olduğunu belirten Bülbül, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu süreç içerisinde Ermenistan'ın, sadece Gence'yle sınırlı kalmayan, birçok yere, mahalleye, özellikle sivillerin yaşadığı alana benzer saldırıları, füze saldırılarını gerçekleştirdiğini görmekteyiz. Ne yazık ki Türkiye ve dost birkaç ülke dışında, bu saldırılarla alakalı olarak batı ve kendini uygar dünya olarak ifade eden ülkelerden ne yazık ki ses çıkmamakta, bu sivil kayıplarla ilgili olarak Ermenistan devletine karşı tek söz dahi edilememektedir. Bu, dünyanın bu ve benzer meselelerde dün Hocalı soykırımında olduğu gibi bugün de ne kadar iki yüzlü ve çifte standartlı bir davranış içerisinde olduğunu bir kere daha gözler önüne sermiştir. Karabağ, Azerbaycan ordusu tarafından azat edilmeden, kurtarılmadan masada hiçbir çözüm söz konusu olamaz. Masadan çözüm bekleyenin sonu hüsran olacaktır." "Berberoğlu'nun vekilliğinin iade edilmesi gerekiyor" HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, orman yangınları sonrası, ormanlık alanların madenlere açıldığını iddia ederek 1990'lı yıllarda yanan bölgelere giremeyen şirketlerin, topyekun bir saldırı düzenlediğini savundu.
Meral Danış Beştaş - 7.10.2020
Türk askerinin Irak ve Suriye'deki görev süresi uzatıldı (2)
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ise yerinden söz alarak, "Türkiye'nin söz konusu bölgede çetelerle iş birliği yaptığını ve Kürtler'i yerinden ettiğini" öne sürdü.
Meral Danış Beştaş - 7.10.2020
TBMM Genel Kurulu
"Hukuk içerisinde devleti yöneten bir iktidarız" AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, "Türkiye düşmanı HDP temsilcisinin" beyanları olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Siyah ranger falan tanımayız arkadaş. Biz, hukuk içerisinde devleti yöneten bir iktidarız. İşkenceye hiçbir zaman tahammül edemeyiz, tahammül gösteremeyiz. Bahsettiğiniz olayla alakalı hem adli, hem idari soruşturma açılmıştır. Vatandaşımıza eğer kolluk faaliyetini yerine getiren güvenlik görevlisi, hukuk dışında muamele yapmışsa karşısında bizi bulur." HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş da Muş'un "Türkiye düşmanı HDP" lafını iade ettiğini belirterek, "Türkiye düşmanı bir AKP var şu anda iktidarda.
Meral Danış Beştaş - 7.10.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ise partilerine yönelik operasyon kapsamında 14 kişinin Muş'ta, 14 kişinin İstanbul'da gözaltına alındığını söyledi.
Meral Danış Beştaş - 6.10.2020
TBMM Genel Kurulu'nda 6- 8 Ekim olayları tartışıldı
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş da, 6-8 Ekim olaylarının araştırılmasına ilişkin verdikleri grup önerisine işaret ederek "Bu şiddet eylemlerine kimler sebebiyet vermiştir, bunu araştıralım.
Meral Danış Beştaş - 6.10.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, 6-8 Ekim soruşturması kapsamında gerçekleştirilen tutuklamaları eleştirdi.
Meral Danış Beştaş - 28.9.2020
Son dakika haberi... HDP'den Kobani eylemlerine ilişkin soruşturmaya tepki
HDP Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Oluç, partisine mensup milletvekilleriyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmaya yönelik TBMM'de basın toplantısı düzenledi.
Meral Danış Beştaş - 2.9.2020
HDP Grup Başkanvekili Beştaş, AİHM Başkanı Spano'ya seslendi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Başkanı Robert Spano'nun, İstanbul Üniversitesinden fahri doktora unvanı almaması gerektiğini savunarak, "Uluslararası mahkemenin başkanıyken fahri doktora alamazsınız. Bu sizin tarafsızlığınızı tartışmaya açar. " dedi.
Meral Danış Beştaş - 24.8.2020
Son dakika haberleri! HDP, Karadeniz'deki sel felaketlerine ilişkin Meclis Araştırması açılmasını istedi
HDP Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Hakkı Saruhan Oluç'un imzasıyla Meclis Başkanlığına sunulan araştırma önergesinin gerekçesinde, Karadeniz'de her yıl yaşanan sağanak yağışlar sonucunda meydana gelen sel ve heyelan nedeniyle onlarca vatandaşın yaşamını yitirdiği belirtildi.
Meral Danış Beştaş - 20.8.2020
Son Dakika: HDP'li heyetten Gaziantep'teki terör saldırısında hayatını kaybedenlere anma
Son dakika gündem haberi... HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ve beraberindeki partililer, Gaziantep'te 20 Ağustos 2016'da terör örgütü DEAŞ tarafından kına gecesine yönelik saldırının yapıldığı sokağa karanfil bıraktı.
Meral Danış Beştaş - 10.8.2020
HDP Grup Başkanvekili Beştaş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, "CHP, Kürt halkına karşı yürütülen baskı politikaları karşısında hiç bir zaman net bir tavır almamıştır.
Meral Danış Beştaş - 10.7.2020
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş hastaneye kaldırıldı
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş hastaneye kaldırıldı.
Meral Danış Beştaş - 10.7.2020
Son dakika haber | TBMM Genel Kurulu
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, avukatların günlerdir Ankara'nın üç ayrı bölgesinde bekletildiğini, bunun kabul edilemeyeceğini söyleyerek, "Biz burada onların yasasını görüşüyoruz.
Meral Danış Beştaş - 10.7.2020
TBMM Genel Kurulu
"Dağ keçilerinin avlanması suçtur" HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Ali İsmail Korkmaz'ın ölüm yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, "Aradan geçen zaman bize Ali İsmail'i unutturmadığı gibi ona zulmedenleri de unutturmuyor.
Meral Danış Beştaş - 9.7.2020
Barolara ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Ankara'da baro başkanlarının polisten şiddet gördüklerini ileri sürerek, "Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu gelip oturacak süs olsun diye.
Meral Danış Beştaş - 8.7.2020
Barolara ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, baroların, "hala anayasa ve hukukun üstünlüğünü savunduğu için hedef alındığını" öne sürdü.
Meral Danış Beştaş - 8.7.2020
Barolara ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
Teklifin tümü üzerindeki görüşmelere geçilmeden önce CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, düzenlemenin TBMM İçtüzüğü ve anayasaya aykırı bir şekilde görüşüldüğünü iddia ederek, usul tartışması açılmasını istedi.
Meral Danış Beştaş - 8.7.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
Bülbül, Peşmerge güçlerinin Kerkük'te hakimiyet kurmak istediğini ve Suriye sınırından kurulması planlanan terör devletinin bir parçası olduğunu ifade etti. Bülbül, "Peşmergenin Kerkük'te faliyet göstermesi Irak Anayasası'na aykırıdır. Erbil'deki yönetim ile merkezi Bağdat hükümeti arasındaki anlaşma Türkiye'nin bölgede yaptığı Pençe Harekatı gibi operasyonlarına cevap niteliği taşıyor. Bu faaliyetler er ya da geç akamete uğrayacaktır." HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş da HDP Yerel Yönetimler Kurulu Üyesi Sevil Rojbin Çetin'in işkenceye maruz kaldığını ve yaşanan işkence vakalarının sembolü olduğunu iddia etti.
Meral Danış Beştaş - 3.7.2020
Barolara ilişkin kanun teklifi TBMM Adalet Komisyonunda
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş da TBMM Çankaya Kapısı'nda baro başkanlarıyla görüşen bir gazetecinin gözaltına alındığını belirterek, görevini yapan gazetecinin serbest bırakılmasını istedi.
Meral Danış Beştaş - 3.7.2020
Son Dakika: Barolara ilişkin kanun teklifi TBMM Adalet Komisyonunda
Baroların, gücünü üye sayısından veya baro başkanının koltuğundan almadığını, hukuki mevzuatından ve adaletli temsilden aldığını belirten Öztürk, şöyle devam etti: "Teklifimiz tam da bunları sağlamaya yönelik düzenlemeler içermektedir. 'Bağımsız ve özgür savunmaya ket vurulacak.' demek, kamuoyunu yanıltmaya yönelik, mesnetsiz bir söylemdir. Hangi avukat arkadaşımız baroya üye olduğu için mahkemede savunmasını yapamayacaktır? Üye olduğu baro tercihiyle mahkemelerde yaptığı savunmanın birbiriyle bağlantısı nasıl kurulabilecektir? Bunu da anlamış değiliz. Büyükşehir barolarının Anadolu baroları üzerindeki tahakkümüne son verilmesini öngören teklifimiz, avukatlık mesleğinin onur ve saygınlığının daha da yukarı çıkarılmasını hedeflemektedir." HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ise kanun teklifinde yer alan düzenlemelere ilişkin baroların bir talebinin olmadığını savunarak, "Böyle bir talep yok.
Meral Danış Beştaş - 2.7.2020
HDP'li Katırcıoğlu Meclis Başkanı adayı oldu
HDP Grup başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç ile TBMM İdare Amiri ve HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, Katırcıoğlu'nun TBMM Başkanlığı adaylığına ilişkin başvuru dilekçesini Meclis Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu'na sundu.
Meral Danış Beştaş - 2.7.2020
Hukuk davalarına ilişkin yargı paketi TBMM Genel Kurulunda
Bunun üzerine HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, "Peki, neden bulunamıyor? Zaynal Abarok isimli bir gençle duygusal bir arkadaşlığı var.
Meral Danış Beştaş - 1.7.2020
Son dakika haberleri: HDP Grup Başkanvekili Beştaş, boralara ilişkin düzenlemeye tepki gösterdi Açıklaması
Gelen son dakika haberlerine göre HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, barolara ilişkin kanun teklifinin yürütmenin savunmaya darbesi olduğunu savundu.
Meral Danış Beştaş - 1.7.2020
Hukuk davalarına ilişkin yargı paketi TBMM Genel Kurulunda
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ise Erdal Aydemir'in 10 yıl Baro Başkanlığı yapmış bir vekil olduğunu belirterek, "Ve cübbesiyle kürsüye çıktığında var olan tepkileri aslında o cübbeyedir işte, o iliklenmeyen cübbeyedir.
Meral Danış Beştaş - 30.6.2020
TBMM Genel Kurulunda "barolara ilişkin kanun teklifi" tartışması
"Çoğulculuk hikayesi" HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, AK Parti'li Turan'ın sözlerini eleştirerek, baro başkanlarının söz konusu kanun teklifine karşı olduklarını ilan ettiklerini söyledi.
Meral Danış Beştaş - 30.6.2020
TBMM Genel Kurulu
AK Parti'nin grup önerisi üzerine söz alan HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, "Meclisi etkisizleştirmenin her türlü yol ve yöntemi kullanılıyor.
Meral Danış Beştaş - 30.6.2020
TBMM Genel Kurulu
"Kanun teklifi geri çekilsin" HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, HDP Yerel Yönetimler Kurulu Üyesi Sevil Rojbin Çetin'e Diyarbakır'da polisler tarafından "işkence" yapıldığını iddia ederek sorumluların yargılanmalarını istedi.
Meral Danış Beştaş - 27.6.2020
HDP: 3 vekilimizin enfekte olduğu anlaşıldı
HDP TBMM Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç imzasıyla yapılan yazılı açıklamada; TBMM'de HDP grup salonunun da bulunduğu katta bir temizlik personelinin enfekte olduğu bilgisinin daha önce paylaşıldığı hatırlatılarak, şöyle denildi: "Daha önce de açıkladığımız gibi grup salonumuzun bulunduğu katta bir temizlik personelinin enfekte olduğu hafta başında tespit edilmişti.
Meral Danış Beştaş - 27.6.2020
HDP'li 3 milletvekilinin koronavirüs testi pozitif çıktı
HDP Grup Başkanvekilleri Hakkı Saruhan Oluç ve Meral Danış Beştaş imzasıyla yapılan ortak yazılı açıklamada, grup salonlarının da bulunduğu katta bir temizlik personelinin enfekte olduğunun hafta başında tespit edildiği hatırlatıldı.
Meral Danış Beştaş - 26.6.2020
HDP'li bir milletvekilinin koronavirüs testi pozitif çıktı
HDP Grup Başkanvekilleri Hakkı Saruhan Oluç ve Meral Danış Beştaş imzasıyla yapılan ortak yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilerinin bir süredir Meclis'te de artarak görüldüğü vurgulandı.
Meral Danış Beştaş - 23.6.2020
Yassıada yargılamalarının hukuki dayanağını kaldıran teklif TBMM Genel Kurulunda
"Darbecilerin isimleri okullarda, sokaklarda olduğu sürece..." HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ise Türk siyasi tarihinin, demokratik siyaseti, yaşamı kesintiye uğratan askeri ve sivil müdahalelerle dolu olduğunu belirterek 27 Mayıs 1960 darbesini, demokratik yaşamı kesintiye uğratan her türlü darbe ve darbe girişimlerini şiddetle kınadığını belirtti.
Meral Danış Beştaş - 18.6.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Silopi'de patlama sonucu işçilerin yaşamını yitirmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek aileleri ve sevenlerine başsağlığı diledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Meral Danış Beştaş Haberleri | Meral Danış Beştaş Kimdir - Haberler - Meral Danış Beştaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Meral Danış Beştaş kimdir, hayatı ve biyografisi. TBMM Genel Kurulu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 20:44:40. #1.14#
title