MERAL DANIŞ BEŞTAŞ HABERLERİ

Meral Danış Beştaş haber, Meral Danış Beştaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Meral Danış Beştaş

Meral Danış Beştaş

Doğum Yeri Diyarbakır / Türkiye
Doğum Tarihi 5.4.1967

Meral Danış Beştaş Kimdir ?

1967 yılında Diyarbakır'da dünyaya geldi. 1990 yılında Dicle üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Halen HDP Eş Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Danış evli ve iki çocuk annesidir. 2018 Genel Seçimleri, HDP(Halkların Demokratik Partisi) Siirt Milletvekili Adayı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Meral Danış Beştaş - 02.09.2021
HDP Grup Başkanvekili Beştaş'tan "seçim barajı" değerlendirmesi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, "MHP Meclis'e girebilsin diye bir baraj tartışması yaratıyorlar.
Meral Danış Beştaş - 14.07.2021
TBMM Genel Kurulunda grup başkanvekilleri 15 Temmuz darbe girişimini değerlendirdi Açıklaması
"Tüm siyasileri kullandıkları dil konusunda dikkatli olmaya davet ediyoruz" HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Pınar Gültekin'i yakarak öldürdüğünü söylediği katilin, "İstanbul Sözleşmesi'nin iptali iyi oldu.
Meral Danış Beştaş - 13.07.2021
TBMM Genel Kurulu toplandı
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş da Ömer Faruk Gergerlioğlu ile ilgili mahkeme kararının henüz Meclis Başkanlığına ulaşmadığına dikkati çekerek, "Sayın Gergerlioğlu'nun tezkeresi okunup bir an önce vekilliği iade edilmelidir.
Meral Danış Beştaş - 07.07.2021
HDP Grup Başkanvekili Beştaş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, "Ömer Faruk Gergerlioğlu vekilimizin derhal, bir an önce vekilliğinin de iade edilmesi gerekiyor.
Meral Danış Beştaş - 06.07.2021
TBMM Genel Kurulu
"Vekilimiz derhal serbest bırakılsın ve Meclis'e geri dönsün" HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş da Aziz Nesin'i ve Kutlu Adalı'yı ölüm yıl dönümlerinde andı ve Kutlu Adalı cinayetinin aydınlanması taleplerini yinelediklerini söyledi.
Meral Danış Beştaş - 24.06.2021
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, AK Parti'li Yayman'ın Kürt sorunu hakkında kitapları bulunduğunu belirterek, açıklamalarından üzüntü duyduğunu söyledi.
Meral Danış Beştaş - 24.06.2021
TBMM Genel Kurulu
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, eski Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'na sosyal medya hesabı üzerinden yapılan küfürlere karşı yapılan suç duyurularından bir netice alınmadığını, söz konusu kişiler hakkında yargının harekete geçmediğini ileri sürdü.
Meral Danış Beştaş - 22.06.2021
Askeri ceza alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
HDP'li Beştaş ve MHP'li Bülbül arasında "varlık sebebi" tartışması HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, partisinin İzmir il başkanlığına yapılan saldırıda hayatını kaybeden Deniz Poyraz'ın fotoğrafıyla kürsüye çıktı.
Meral Danış Beştaş - 16.06.2021
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Akçay'ın ifadeleri üzerine söz alarak, ne söylerlerse karşılarına "dış güçler" kavramının çıktığını, önergenin de "dış güçler", "dış mihraklar" kavramlarının zemininin ne kadar boş olduğunu anlatmak için olduğunu söyledi.
Meral Danış Beştaş - 16.06.2021
TBMM Genel Kurulu toplandı
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş da Soma davası bugün karara bağlandığını anımsatarak, "ödül gibi sözde ceza verildiğini" öne sürdü.
Meral Danış Beştaş - 16.06.2021
HDP Grup Başkanvekili Beştaş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, HDP hakkındaki kapatma davasının partiyi siyasetin dışına çıkarma davası olduğunu öne sürerek, "Siyasetten yasaklama davası olarak önümüzde duruyor ve yargı burada kullanılan bir mekanizma halindedir.
Meral Danış Beştaş - 15.06.2021
TBMM Genel Kurulu
"Türkiye'de kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır" HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, salgın sürecinde işçi ve emekçilere haksızlıkların devam ettiğini savunarak, partisinin direnen bütün işçilerin yanında olduğunu belirtti.
Meral Danış Beştaş - 02.06.2021
HDP Grup Başkanvekili Beştaş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, "Zenginliği kendi aralarında paylaşan, yoksulluğu halka dağıtanlar ilk sandıkta halktan gerekli cevabı alacaktır.
Meral Danış Beştaş - 01.06.2021
TBMM Genel Kurulu
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Siirt'te 18 yaşındaki kıza cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla hakkında dava açılan eski uzman çavuş Musa Orhan'ın yargılanmasına devam edildiğini anlatarak "Bu dosyanın nasıl manipüle edildiğini hepimiz gayet iyi biliyoruz.
Meral Danış Beştaş - 20.05.2021
TBMM Genel Kurulu toplandı
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ise insan onuruna yakışır bir yaşam için asgari ücretin en az 4 bin lira olmasını istedi.
Meral Danış Beştaş - 05.05.2021
HDP Grup Başkanvekili Beştaş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, "Kapanma meselesi aslında iktidarın, AKP-MHP ittifakının yine yüzlerine gözlerine bulaştırdıkları, kapanmayı bile beceremedikleri bir tabloyu bütün dünyanın gözü önüne serdi.
Meral Danış Beştaş - 28.04.2021
Bağımsız İstanbul Milletvekili Özdağ: "PKK-ASALA işbirliği HDP içinde devam etmektedir"
Paylan'ın, Ermenistan'a gitmesini istediğini dile getiren Özdağ, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş'ın kendisine yönelik bazı ifadeler kullandığını aktararak, "Beştaş; Hrant Dink cinayetini de işbirlikçiniz FETÖ ile birlikte Türk milliyetçilerinin üzerine yıkmaya çalışmıştınız.
Meral Danış Beştaş - 28.04.2021
TBMM Genel Kurulu toplandı
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, hükümetin aşı politikasını eleştirerek, "Dünyada herkesle kavga edince aşı bulma güçlüğü de ortaya çıkıyor.
Meral Danış Beştaş - 28.04.2021
TBMM Karma Komisyonunda HSK üye seçimi sürecinde alt komisyon kurulması kararlaştırıldı
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş da yeni düzenlemeye göre HSK seçimlerinin ilk defa Meclis tarafından yapılacağını ifade ederek, yargı erkinin nasıl çalıştığı konusunda tarihin en vahim döneminin yaşandığını iddia etti.
Meral Danış Beştaş - 25.04.2021
Kobani olaylarının "azmettiricileri" hakim karşısına çıkıyor
İddianamenin kabul edilmesinden sonra olay tarihinde HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi olan HDP Eş Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Pervin Buldan, dönemin MYK üyelerinden Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Hakkı Saruhan Oluç ile Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Van Milletvekili Sezai Temelli ve İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü hakkında hazırlanan fezlekeler 19 Şubat 2021'de Meclis'e gönderildi.
Meral Danış Beştaş - 21.04.2021
HDP Grup Başkanvekili Beştaş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin vatandaşa müşteri zihniyetiyle baktığını, başka bir bakış açısı olmadığını öne sürdü.
Meral Danış Beştaş - 14.04.2021
TBMM Genel Kurulu
"Pazarlık usulüyle ihale uygulaması artık rutine dönüştü" HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş da Irak'ta Saddam Hüseyin döneminde Kürt halkına yönelik "Enfal Katliamı" yapıldığını hatırlatarak, seneyi devriyesinde bu insanlık suçunu lanetlediğini söyledi.
Meral Danış Beştaş - 13.04.2021
TBMM Genel Kurulunda, grup başkanvekilleri gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş da 1 Mart'tan bu yana 26 öğretmenin, salgın sürecinin başından bu yana ise 250'ye yakın eğitimcinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle hayatını kaybettiğini söyledi.
Meral Danış Beştaş - 13.04.2021
HDP Grup Başkanvekilleri Oluç ve Beştaş'tan Hamza Adıyaman açıklaması Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, 3-4 gündür "Zap suyunda kaybolan" Hamza Adıyaman'a ilişkin basın, yayın organlarında bir haberin dolaşıma girdiğini belirterek, "İddiaya göre, Hamza Adıyaman'ın ailesi, kendilerine bir fotoğraf gönderildiğini ve çocuklarının yaşadığını, örgüt kamplarında çekilmiş fotoğraflarının olduğu şeklinde bazı bilgiler dolaşılıyor.
Meral Danış Beştaş - 07.04.2021
HDP Grup Başkanvekili Beştaş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, bazı emekli amirallerin açıklamasına ilişkin, "Bildiri üzerinde ciddi bir tartışma ve tepinme hali var. Ama asıl tartışılması gereken Türkiye'nin diğer gündemleridir.
Meral Danış Beştaş - 01.04.2021
Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi'nin görüşmelerine devam edilecek
TBMM Başkanvekili Haydar Akar, Genel Kurul gündeminin "Başkanlığın Sunuşları" kısmında TBMM Başkanlığının tezkeresi bulunduğunu, okutup oylamaya sunacağını belirtmesi üzerine CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, işlemin doğru olmadığını savunarak, usul tartışması açtılar.
Meral Danış Beştaş - 01.04.2021
TBMM'de oylama krizi
TBMM Genel Kurulu'nda görüşmeler devam etti. Başkanlık Tezkeresi okunmasından önce CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, usul tartışması açılmasını istedi. TBMM Başkanvekili Haydar Akar usul tartışması açılmasını uygun buldu. Bunun üzerine AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül lehte, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Musavat Dervişoğlu alehte olmak üzere konuştu.
Meral Danış Beştaş - 01.04.2021
HDP'li Beştaş, güvenlik soruşturması teklifinin maddelerine geçilmesinin oylama sonucunu değerlendirdi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, TBMM Genel Kurulu'nda, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi'nin maddelerine geçilmesinin kabul edilmemesine ilişkin itirazları değerlendirirken, "Oylama sonucu sabittir, nettir ve tabii ki resmidir.
Meral Danış Beştaş - 31.03.2021
TBMM Genel Kurulunda "terör" tartışması
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, TBMM İçtüzüğü gereğince AK Parti'li Usta'ya kınama cezası verilmesini isteyerek Usta'nın, HDP'yi hedef göstererek kınama hakkı bulunmadığını belirtti.
Meral Danış Beştaş - 31.03.2021
TBMM Genel Kurulu
"Kaz Dağlarını korumak için 425 gün değil, 425 yıl bekleriz" HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Migros işçilerinin direnişlerine devam ettiğini ve eylem yapma girişimlerinin sona erdirildiğini söyledi.
Meral Danış Beştaş - 31.03.2021
Anayasa Mahkemesi HDP'nin kapatılmasına ilişkin iddianamenin oy birliğiyle iadesi kararı verdi
HDP'li yöneticilerin PKK elebaşı Abdullah Öcalan'dan bahsederken "önder ve başkan" şeklinde ifadelerin kullanılması ve hiçbir HDP'linin "PKK terör örgütüdür" diyemediği de heyetin önüne konulan iddianamede hatırlatıldı. Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, HDP ile ilgili ön inceleme raporunu kurula sundu. Sunulan raporun yanı sıra iddianamede yer alan 47 ek klasör de yine üyelerin önünde yer aldı. İddianamede göze çarpan en önemli ifadelerden birisi de aralarında Selahattin Demirtaş, Sırrı Süreyya Önder, Sabahat Tuncel, Figen Yüksekdağ, Pervin Buldan, Sezai Temelli, Mithat Sancar, Meral Danış Beştaş, Nursel Aydoğan, Selma Irmak, Ertuğrul Kürkçü, Ayhan Bilgen, Leyla Zana ve Ahmet Türk'ün de aralarında bulunduğu 686 HDP'li için beş yıl süreyle siyaset yasağı talep edilmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Meral Danış Beştaş Haberleri | Meral Danış Beştaş Kimdir - Haberler - Meral Danış Beştaş haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Meral Danış Beştaş kimdir, hayatı ve biyografisi. EVLAT NÖBETİNİ İZMİR'DE SÜRDÜREN BABA, ANKARA'YA YÜRÜYÜŞE BAŞLADI.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 06:00:56. #1.15#

title