Haberler

DEM Parti İBB adayı Beştaş'tan Özgür Özel'in sözlerine tepki: CHP'den alacağımız var, 2019'da verdiğimiz destek ortada

Güncelleme:

Dem Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Meral Danış Beştaş, katıldığı bir televizyon canlı yayınında CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in "Bize kazandırmak değil kaybettirmek üzerine bir strateji izliyorlar." sözlerine cevap verdi. Beştaş, "Sanki biz mecburmuşuz gibi, bir borcumuz varmış gibi, onların da alacağı varmış gibi konuşuyorlar. Oraya geleceksek eğer bizim CHP'den alacağımız var. 2019'da verdiğimiz destek ortada. Daha dün ya, 14-28 Mayıs var ortada." ifadelerini kullandı.

CHP lideri Özel'in, Dem Parti'nin yer seçim stratejisi ile ilgili "Bize kazandırmak değil kaybettirmek üzerine bir strateji izliyorlar." sözlerine DEM Parti İBB Başkan adayı Beştaş'tan sert tepki geldi.

DEM Parti İBB adayı Beştaş'tan CHP lideri Özel'in sözlerine tepki: 2019'da verdiğimiz destek ortadaDEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Meral Danış Beştaş

"2019 VE 14-28 MAYIS'TA CHP'YE VERDİĞİMİZ DESTEK ORTADA"

Beştaş, "Sanki biz mecburmuşuz gibi, bir borcumuz varmış gibi, onların da alacağı varmış gibi konuşuyorlar. Oraya geleceksek eğer bizim CHP'den alacağımız var. 2019'da verdiğimiz destek ortada. Daha dün ya, 14-28 Mayıs var ortada. 14-28 Mayıs'tan dolayı biz Hakkari'de yüzde 72 oy verdirmişiz. Hakkari, İzmir'i geçmiş, Diyarbakır CHP'nin kalelerini geçmiş. Bu konuda hiç kimse bizimle bu dille konuşamaz. Buna izin vermeyiz, yanıtı veririz yani." dedi.

"KİMSEYE BORÇLU DEĞİLİZ"

DEM Partili Beştaş, konuşmasının devamında, "Kimseye borçlu değiliz biz. Ancak ve ancak alacaklı olabiliriz biz. Bugün o hesabı yapacak olursak onlar borçlu çıkarlar. Bu nedenle Gökhan Günaydın'ın da, Özgür Özel'in de bu açıklamalarını bir daha düşünmelerini öneririm. Biz hiyerarşik olarak onların altı üstü değiliz. Kendimizi öyle görmeyiz, onlar da parti, biz de partiyiz." ifadelerini kullandı.

DEM Parti İBB adayı Beştaş'tan CHP lideri Özel'in sözlerine tepki: 2019'da verdiğimiz destek ortadaCHP Genel Başkanı Özgür Özel

CHP LİDERİ ÖZGÜR ÖZEL NE DEMİŞTİ?

CHP lideri Özel, geçtiğimiz hafta TBMM'de yaptığı basın toplantısında, "Bir önceki seçim ile bu seçim arasında şöyle bir fark var. Bir önceki seçimde HDP hiçbir talebi olmadan AK Parti'ye kaybettirmek için her şeyi yapıyordu. Bu seçimde gücünü biraz da muhalefete gösterme isteğinde. Görünürde baktığımızda DEM Parti'nin izlediği strateji de milletvekillerinden okuduğumuz sözcüleri tarafından yalanlanmayan bir şekilde, AK Parti'yle 1 Nisan sonrasına yönelik. Yani kayyum atama meselesi başta olmak üzere çeşitli görüşmeler yapılıyor. Bize kazandırmak değil, gerekirse kaybettirmek üzerine bir strateji var, bu çok ortada. DEM'le aramızda bir protokol yok, kent uzlaşısı var. Bizim de oy vereceğimiz adayları olduğunda, o adayları destekleyeceğimizi söyledik DEM'e." şeklinde konuşmuştu.

Kaynak: Haberler.com / Politika

Meral Danış Beştaş Özgür Özel DEM Parti Gündem Politika Güncel Haberler

500

Yorumlar (13)

Janoo Jsnoo:

Hic bir parti başka bir partiye talimat veremez her parti kendi adaylariyla seçime girmelidir kimin oyu gücü neyse ortaya çıkmalı beledyecilik farklı dir o şehirde yqşıyanlarin çoğunluğu kimi tercih ederse herkes ona saygı gostermelidir ülkeyi değil bir illi yönetecek sonuçta

141
7
yanıtYanıtla
Erdal Alaçam:

Jan jon sen ilk defa doğru konuş musun...ataislik onlardan niye bahsetmedinnnn oldumu şimdi.

yanıt10
yanıt7
tamer topaloglu:

Temennilerle ülke yönetilmiyor.

yanıt3
yanıt11
Mustafa Güneş:

Halkın seçtiği kişilerin bir bahane bulunup görevden alınması ve yerine kayyum atanması ne kadar demokratik sizce?

yanıt36
yanıt50
Bidüşün:

Yersen

77
56
yanıtYanıtla
Sabahattin Polat :

Sanırım sen yiyeceksin

yanıt44
yanıt12
ALEYNA AKAN:

Demokrasilerde ittifak olmaz, hiç bir parti kimsenin yatağı yorganı olmamalı.

69
6
yanıtYanıtla
Son Yörük:

TBMM okadar güçsüz bir kurum oldu ki eskiden ekonomi kötüydü şu oluyordu bu oluyordu deniyordu ama mecliste askerlerimize zarar vermek isteyenlerin sözcüleri konuşamazdı bir kere denemişlerdi atılmışlardı.Birseyler uygun değil bugün ellerini kollarını sallayıp herşeyi diyebiliyorlar.Hic parti suclamiyorum hepside aynı benim için bir tarafta şehit haberleri olurken birileri arka tarafta hep beraber secim için karşılıklı yemek yiyebiliyor gülebiliyorlar.Gerçekten üzücü bu durumlar..

40
28
yanıtYanıtla
Spectrum:

Bunu söyleyende belediye başkan adayı. Akıl fikir vere, CHP neden desteklesin seni. Herkes işine geldiği gibi hareket eder.

9
22
yanıtYanıtla
Metin Yalcin:

....))

7
9
yanıtYanıtla
Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title