KÜLTÜR BAKANLIĞI HABERLERİ

Kültür Bakanlığı Haberleri

Kültür Bakanlığı haber, Kültür Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kültür Bakanlığı - 13.10.2020
Tunus'ta sanatçılar Kovid-19 nedeniyle kültürel faaliyetlerin durdurulmasını protesto etti
Kültür Bakanlığı kısa süre önce "sanatçılar yasası" adıyla 6 bölüm 41 maddeden oluşan bir taslak hazırlamıştı.
Kültür Bakanlığı - 7.10.2020
Son dakika haberi! "7. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali" online olarak 20 Kasım'da başlayacak
Almanya Hessen eyaleti Kültür Bakanlığı, Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann ve Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tuncer'in himayesinde düzenlenen festival, 20- 29 Kasım tarihleri arasında dijital platformlar üzerinden izleyicilerin beğenisine sunulacak.
Kültür Bakanlığı - 4.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1988- Kültür Bakanlığı, 36 sanatçıyı "devlet sanatçısı" ilan etti.
Kültür Bakanlığı - 20.9.2020
Asırlık çini desenlerini, tekstil ürünlerine işliyor
Babasından devraldığı mesleğine yenilikler katan, başarılı çalışmaları dolayısıyla "Kültür Bakanlığı Sanatçısı" unvanı verilen Nida Olçar, asırlık çini desenlerini tekstil ürünlerine aktarıyor.
Kültür Bakanlığı - 12.9.2020
112 Acil Sağlık ekipleri ve UMKE ekipleri tarihi kalıntılarda kazı yaptı
Konuralp'te devam eden kazılar ile ilgili konuşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü; "Kazılara her gün devam ediyoruz. Burada arkadaşlar bana her gün bulunan eserlerle ilgili bilgi ulaştırıyorlar. Bugünde İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ve ekibi kazılara katılmak için geldiler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Yaptığımız kazılarda burayla ilgili yeni bilgilere, yeni belgelere ve yeni bulgulara ulaşıyoruz. Yaptığımız kazılarda iki yeni torus ortaya çıktı. Bunlarla ilgili bilgileri Kültür Bakanlığı'na gönderdik.
Kültür Bakanlığı - 11.9.2020
Son dakika haberleri... 'Yaşamın İzleri' sergisi KKTC'de açıldı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde İstanbul Gelişim Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Ressam Mustafa Günay'ın 'Yaşamın İzleri' adlı uluslararası kişisel resim sergisi açılışı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kuzey Kıbrıs ev sahipliğinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Genel Müdürü Bünyamin Merhametsiz, KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Kültür Dairesi Müdürü Kerim Akpolat, Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları Müdürü Erdinç Akgür, birçok sanat eğitim camiası önderi ve sanatseverlerin katılımı ile gerçekleşti.
Kültür Bakanlığı - 9.9.2020
Diyarbakır Surları eski ihtişamına kavuşacak
Kültür Bakanlığı, Diyarbakır Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü, Diyarbakır Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin koordinasyonu ile yürütülen restorasyonda, yapısal hasarların giderilmesine yönelik güçlendirme, konservasyon ve mimari gerekliliklere göre tamamlamaları içeren minimum müdahale ilkesine uyarak onarım yapılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kültür Bakanlığı Haberleri | Kültür Bakanlığı Haber - Haberler - Kültür Bakanlığı haberleri, son dakika kültür bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. Kahin Tepe ikinci Göbeklitepe olma yolunda.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 07:02:15. #1.14#
title