KÜLTÜR BAKANLIĞI HABERLERİ

Kültür Bakanlığı Haberleri

Kültür Bakanlığı haber, Kültür Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kültür Bakanlığı 28.7.2020
41. Üsküp Yaz Festivali'nde "Selvi Boylum Al Yazmalım" filmi gösterildi
41. Üsküp Yaz Festivali, Kuzey Makedonya Kültür Bakanlığı ve Üsküp Belediyesi destekleriyle Üsküp Kültür ve Sanat Müdürlüğü tarafından Osmanlı döneminden kalma Sulu Han'da düzenleniyor.
Kültür Bakanlığı 28.7.2020
Dünyanın en büyük Hilye-i Şerifi Ayasofya'ya yakışır
Dünyanın en büyük Hilye-i Şerifi Ayasofya'ya yakışır Hattat Mahmut Şahin, 8 metre boyundaki büyük bir Peygamber Efendimizi tasvir eden dünyanın en büyük hilye-i şerifi Ayasofya-ı Kebir Camii Şerifi'ne hediye etmek istediğini açıkladı İSTANBUL - Türkiye'nin 5 şehrinde yüzlerce talebe yetiştiren Kültür Bakanlığı hat sanatçısı Mahmut Şahin, sülüs nesih tarzında yazılan 8 metre boyunda, 5 metre 30 santimetre enindeki dünyanın en büyük Hilye-i Şerifi'ni Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne hediye etmek istediğini açıkladı.
Kültür Bakanlığı 25.7.2020
Giydiği gelinlikle antik kent kazan arkadaşlarını ziyaret etti
Giydiği gelinlikle antik kent kazan arkadaşlarını ziyaret etti -Gelin-damat kazı çalışmasına katıldı -Kazmayı eline alan damat, düğün öncesi kazıya destek verdi -Gelin Öztürk: "Heyecan verici hoş bir anı oldu" Düzce Belediyesi ve Kültür Bakanlığı tarafından kazı çalışmaları yürütülen Prusia...
Kültür Bakanlığı 21.7.2020
Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Tekirdağ'da
Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Tekirdağ'da TEKİRDAĞ - Türkiye'de bulunan 81 vilayete Çanakkale Ruhu Taşınması amacıyla başlatılan projede Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Tekirdağ'daki vatandaşlara kapılarını açtı. Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, 81 ilde 7'den 77'ye herkese kapılarını açtı. İçerisinde Çanakkale Savaşı ile ilgili resimlerin, fotoğrafların, çeşitli görsel materyallerin ve videoların izletileceği ekranların, Çanakkale Cephesinden günümüze kalan çeşitli savaş objelerinin sergileneceği bir bölümün ve Çanakkale askerinin heykelinin de bulunduğu Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, Çanakkale ruhunu, tıpkı o gündeymiş gibi yaşayabilmelerini sağlamak amacıyla projelendirildi. Dış ses, ambiyans ve tasarımlar ile "Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale" ülküsüyle Çanakkale ruhu, Türkiye'nin dört bir yanına taşınıyor.Bu kapsamda Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi 20-21 Temmuz 2020 tarihlerinde iki gün boyunca Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesi sahil dolgu alanında halkın ziyaretine açıldı. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Süleymanpaşa'ya getirilen Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi'ni ziyaret etti. Projenin Amacı Bu proje kapsamında, Çanakkale'ye henüz gitmemiş olan, bu şanlı zafere ve mirasına tanıklık edemeyen insanlar için bir "Mobil Tır" konsepti geliştirilerek, ülkenin tamamını gezerek hizmet verilmesi amaçlandı. Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi ile tarihi yarımadaya gelmemiş ve gelemeyecek olan dezavantajlı gruplara, bu miras ulaştırılmış olacak. Hedef Kitle Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi'nin 81 ilde yer alan gençleri önceleyerek, tüm vatandaşlara hizmet etmesi planlanıyor. Şehir meydanları ve belirlenen noktalarda faaliyet gösterecek olan Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi ile sahada yaklaşık 100 bin aktif temas ve 1 milyon dolaylı iletişim kurulmasının yanı sıra dijital mecralar üzerinden tüm ülkede ve dünyada farkındalık iletişimi kurulması amaçlanıyor. Mobil Müze Tırın Proje koordinatörü Engin Karataş yaptığı açıklamada, "Şuanda tırımız Tekirdağ'da 2 gündür buradayız bugün akşam saatlerinden sonra İstanbul'a geçeceğiz. Ondan sonra İstanbul ilçeleri olmak üzere tüm Türkiye'yi gezecek 81 il, 208 noktaya uğrayacak olan tırımızın amacı, tüm halkımıza 7'den 70'e bu ruhu tanıtmak, küçüklerimize öğretmek büyüklerimize bu ruhu hatırlatmak ve bu bilgiyi vermektir. Müzemiz herhangi bir ücret karşılığında değildir, Tanıtım amaçlıdır. Tüm halkımız davetlidir. Kültür Bakanlığı bünyesinde gerçekleşmektedir ve tüm halkımızı bekliyoruz" diye konuştu.
Kültür Bakanlığı 13.7.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, MKYK toplantısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (1)
Çelik, Kültür Bakanlığı döneminde, Srebrenitsa anmalarına katıldığını belirterek "Bu acıyı halen yaşayan, orada evladını, eşini, çocuğunu, ailesini kaybetmiş Boşnak anneler bu mücadeleyi sürdürüyorlardı.
Kültür Bakanlığı 11.7.2020
10 Temmuz 2020 Haberleri
10 Temmuz 2020 Manşet Haberleri.
Kültür Bakanlığı 10.7.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM -TEKRAR
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- 65 Yaşındaki Hatice Budak, oğlu ve torunun Spor öncesi ısıması Koşu Yaparlarken Halat Sallarken Ağırlık Kaldırması Torunları ile Spor Yaparken Genel ve Detaylar Haber-Kamera: Adnan ÇELEBİ /NİĞDE,  Haber Kodu : 200710015 ==================================== Koku filminin çekimleri Malatya'da başladı Ulusal ve uluslararası festivallerde yarışacak olan 'Koku' filminin çekimleri Malatya'da başladı.  Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen 'Koku' filminin çekimleri Malatya'nın Battalgazi, Kale ve Yeşilyurt ilçesinde başladı.
Kültür Bakanlığı 10.7.2020
TİKA, Litvanya'daki Kırım Türklerinin yanında
Kırım Türkleri yaz okuluna TİKA desteği Tatar Kültür Merkezi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenecek Kırım Türkleri Yaz Okulu programı 2014 yılından beri TİKA ile Litvanya Kültür Bakanlığı ve Kültür Konseyi tarafından destekleniyor.
Kültür Bakanlığı 10.7.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- 65 Yaşındaki Hatice Budak, oğlu ve torunun Spor öncesi ısıması Koşu Yaparlarken Halat Sallarken Ağırlık Kaldırması Torunları ile Spor Yaparken Genel ve Detaylar Haber-Kamera: Adnan ÇELEBİ /NİĞDE, ==================================== Koku filminin çekimleri Malatya'da başladı Ulusal ve uluslararası festivallerde yarışacak olan 'Koku' filminin çekimleri Malatya'da başladı.  Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen 'Koku' filminin çekimleri Malatya'nın Battalgazi, Kale ve Yeşilyurt ilçesinde başladı.
Kültür Bakanlığı: Koku filminin çekimleri Malatya'da başladıKültür Bakanlığı 10.7.2020
Kültür Bakanlığı: 41. Üsküp Yaz Festivali başladıKültür Bakanlığı 7.7.2020
Kültür Bakanlığı 7.7.2020
41. Üsküp Yaz Festivali başladı
Kuzey Makedonya Kültür Bakanlığı ve Üsküp Belediyesi destekleriyle Üsküp Kültür ve Sanat Müdürlüğü tarafından Osmanlı döneminden kalma Sulu Han'da düzenlenen festival "Üç renkte Üsküp" konseriyle sanatseverlerle buluştu.
Kültür Bakanlığı 3.7.2020
İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası açık hava konserlerine başladı
Kültür Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'nün organizasyonu ile düzenlenen konser, yeni tip koronavirüs (Kovid- 19) tedbirlerine uygun olarak İstanbul Arkeoloji Müzeleri bahçesinde müzikseverlerle buluştu.
Kültür Bakanlığı: Prof. Dr. Ramazan Kaplan'a önemli görevKültür Bakanlığı 2.7.2020
Kültür Bakanlığı 30.6.2020
TOPKAPI SARAYI'NDAKİ RESTORASYON HATASI İDDİALARINA MİLLİ SARAYLAR İDARESİ'NDEN AÇIKLAMA
Milli Saraylar İdaresi, "Topkapı Sarayı'nda restorasyon rezaleti" başlığıyla basına yansıyan haberler hakkında açıklama yaptı. Milli Saraylar İdaresi Başkan Yardımcısı Ahmet Çapoğlu, "Söz konusu haberde bahsedilen restorasyon, Topkapı Sarayı'nın Milli Saraylar İdaresi'ne devrinden 6 yıl önce başlamış, işleyişte tespit edilen aksaklıklar üzerine, yüklenici firma hakkında 2016 yılında idari ve adli soruşturma açılmıştır" dedi.  Topkapı Sarayı Valide Sultan Taşlığı'na bakan bekleme odalarından birinde, 1700'lü yılların başında yapılan bir resme restorasyon çalışmaları sırasında zarar verildi. Yüklenici firma hakkında 2014 yılında soruşturma başlatıldı ve 2016 yılında sonuçlanan davanın ardından, firmaya idari para cezası verildi. Topkapı Sarayı'nın Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan, Milli Saraylar İdaresi'ne devrinden 6 yıl önce yaşanan bu olay basında, Milli Saraylar İdaresi sorumlu tutularak yer aldı. Milli Saraylar İdaresi ise, konuyla ilgili Topkapı Sarayı'nda bir açıklama yaparak, "restorasyon rezaleti" iddialarına yanıt verdi. Habere konu olan resimdeki hatanın yıllar önce düzeltildiğini ifade eden Milli Saraylar İdaresi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çapoğlu, çinilerde deliklerin oluştuğu iddialarının ise asılsız olduğunu kaydetti.  "RESTORASYON TOPKAPI SARAYI'NIN MİLLİ SARAYLAR İDARESİ'NE DEVRİNDEN 6 YIL ÖNCE YAPILDI" Prof. Dr. Ahmet Çapoğlu, şunları söyledi: "İçinde bulunduğumuz Topkapı Sarayı, 6 Eylül 2019 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile, Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı'na tahsis edilmiştir. Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı adının asılsız ve alakasız şekilde anılmasından duyulan rahatsızlık üzerine bu açıklamanın yapılması ihtiyacı duyulmuştur. Söz konusu haberde bahsedilen restorasyon, Topkapı Sarayı'nın Milli Saraylar İdaresine devrinden 6 yıl önce başlamış, işleyişte tespit edilen aksaklıklar üzerine, yüklenici firma hakkında 2016 yılında idari ve adli soruşturma açılmıştır. Soruşturma ile birlikte firmaya işten el çektirilmiştir. Konuyla ilgili o yıl, Topkapı Sarayı'nın bağlı olduğu Kültür Bakanlığı'nın ilgili birimleri firmaya dava açmış ve hukuki süreç başlamıştır.
Kültür Bakanlığı 23.6.2020
Otizmli müzik dahisi, ebeveynlerinin desteğiyle başarıya koşuyor
Pandemi sürecinde 17 Nisan'da koronavirüse yakalandığını ve hastanede tedavi gördükten sonra iyileştiğini ve kızını pandemi sürecinde maske ve hijyen kurallarına uyarak koruduğunu belirten Aytek, şunları söyledi: "Benim semptomlarım daha önce de başlamıştı. Tat kaybı, ateş, boğaz, eklem, sırt ağrıları başlamıştı. 55 gün bu hastalığı yaşadım. Testlerimin negatife dönmesiyle okuluma kavuştum." Anne ve eğitimci olarak ailelere tavsiyelerde bulunan Aytek, akademik eğitimde otizmlilerin sayısının artması gerektiğine değinerek, sözlerine şöyle tamamladı: "Anne olarak sadece kalbimin sesini dinledim. Önce Rabbime sonra kızıma çok güvendim. Kızımı çok iyi gözlemledim. Analizlerimin neticesinde ilerlemeye başladım ve hiç vazgeçmedim. Her dakikamı ona harcamayı tercih ettim. Eğitimin sadece masa başında olmadığını savunuyorum ve öğrencilerime de böyle bir eğitim uyguluyorum. Şimdi Rabia kendisi okula gidip geliyor, aynı zamanda çok iyi aşçıdır. Harika kahveler yapıyor. Rabia'nın çok iyi bir eğitimci olmasını istiyorum ve Kültür Bakanlığı'nda olsun.
Şu an buradasınız: Kültür Bakanlığı Haberleri | Kültür Bakanlığı Haber - Haberler - Kültür Bakanlığı haberleri, son dakika kültür bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber... Kayıp şehir Nikomedia günyüzüne çıkacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 06:22:05. #1.15#
title