Kültür Bakanlığı Haberleri

Kültür Bakanlığı haber, Kültür Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kültür Bakanlığı - Dün
Palet Türk Müziği İlkokulu ile Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı
Tamamen Türk Müziği temelli bir eğitim modeli uygulayan Palet Türk Müziği İlkokulu; alanında uzman akademisyenler, Kültür Bakanlığı ve TRT sanatçılarından oluşan güçlü eğitim kadrosu ile öğrencilere farklı bir bakış açısı aşılıyor.
Kültür Bakanlığı - 25.11.2021
Bakan Ersoy: "Türk medeniyetinde başka kültürlere zarar vermek yok"
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki temasları kapsamında Azerbaycan Kültür Bakanlığı tarafından düzenlenen "Büyük Dönüş: Kültürün Canlanması" isimli konferansa katıldı.
Kültür Bakanlığı - 24.11.2021
Garabağ Zaferi Kutlama Programı
Azerbaycan'ın topraklarını Ermenistan işgalinden kurtardığı Garabağ Zaferinin birinci yılı, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve Bursa Kars-Ardahan-Iğdır Dernekleri Federasyonu işbirliğiyle düzenlenecek program ile kutlanacak. 26 Kasım Cuma günü saat 19. 30'da Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi Orhangazi Salonu'nda gerçekleştirilecek programda Kültür Bakanlığı Ses Sanatçısı Yılmaz Yıldırım, Azerbaycan Halk Sanatçısı Aytennur Gasimova, Orkestra Kars ile Kars Kafkas Halk Dansları ekibi sahne alacak.
Kültür Bakanlığı - 23.11.2021
Kültür Akademisi'nde sürpriz buluşma
Dönem Bursa Milletvekili şair yazar Faruk Anbarcıoğlu, Hatice Türkmen Yurtseven, Şifanur Özçelik Şirin, Makbule Acar gibi Bursalı şair ve yazarlarla sohbet eden heyete Kültür Bakanlığı Sanatçısı Fahriye Güney balkan yöresi eserlerinden mini bir konser verdi.
Kültür Bakanlığı - 19.11.2021
2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa'da dev konser
2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti Bursa'da TÜRKSOY, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bursa Büyükşehir Belediyesi, TRT Avaz, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) ve Bursa Kültür A. Ş. işbirliğinde hazırlanan 'Türk Dünyası Şaheseri Konseri', Atatürk Kongre Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Konsere Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın yanı sıra Azerbaycan Ankara Büyükelçisi Reşad Memmedov, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Azerbaycan Kültür Bakanlığı İdari İşler Başkanı Akif Marifli, Azerbaycan TÜRKSOY Temsilcisi Elçin Gafarlı, İl Kültür Turizm Müdürü Kamil Özer, Türk devletlerinden Bursa'ya okumaya gelen öğrenciler ve Bursalı sanatseverler katıldı.
Kültür Bakanlığı - 18.11.2021
Türk dünyasının kalbi 2022'de Bursa'da atacak
Toplantıya, Azerbaycan Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı İdari İşler Başkanı Akif Marifli, Azerbaycan Cumhuriyeti TÜRKSOY Temsilcisi Elçin Gafarlı ile İl Kültür Turizm Müdürü Kamil Özer de katıldı.
Kültür Bakanlığı - 15.11.2021
Uluslararası Edebi Çeviri Atölyeleri İstanbul'da başlıyor
Atölyeler İstanbul Üniversitesi, Goethe Enstitüsü, İran Araştırmaları Merkezi, Haliç Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Graz Üniversitesi ve Translation and Publication Grant Program of I.R. Iran'ın (İran Kültür Bakanlığı Çeviri Destek Fonu) destekleriyle gerçekleştirilecek.
Kültür Bakanlığı - 15.11.2021
Uluslararası Edebi Çeviri Atölyeleri İstanbul'da başladı
Atölyeler, İstanbul Üniversitesi, Goethe Enstitüsü, İran Araştırmaları Merkezi, Haliç Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Graz Üniversitesi ve İran Kültür Bakanlığı Çeviri Destek Fonu'nun destekleriyle gerçekleştirilecek.
Kültür Bakanlığı - 11.11.2021
'Şifa Niyetine Tiyatro Çocuk Atölyesi'ne bir ödül daha
"Onur duyduk, ödüle layık görüldük, onu almaya geldik" Şifa Niyetine Tiyatro Atölyesi'nin kurucusu Çağlayan, "Bu sene çok onur duyduk. Kültür Bakanlığı'na bağlı bir tiyatro atölyesiyiz ama aynı zamanda bu sene Aile ve Sosyal Kültür Bakanlığıyla birlikte onların yönlendirdiği öğrencilerimize de burs verme imkanımız oldu.
Kültür Bakanlığı - 09.11.2021
Fas'ta "14. Uluslararası Sela Kadın Filmleri Festivali" başladı
Buregreg Derneği tarafından organize edilen festival, Fas Kültür Bakanlığı tarafından da destekleniyor.
Kültür Bakanlığı - 03.11.2021
Irak'ta Uluslararası Bağdat Festivali 8 yıl aradan sonra tekrar düzenleniyor
Irak Kültür Bakanlığı tarafından düzenlenen festivale, Arap ülkeleri, İran ve Azerbaycan'dan sanatçılar katılacak.
Kültür Bakanlığı - 28.10.2021
Irak'ta Uluslararası Babil Festivali 18 yıl aradan sonra yeniden yapılıyor
Irak Kültür Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 5 gün sürecek olan festivalin Rusya, İtalya, İspanya, Hollanda, Mısır, Suriye ve Kuveyt başta olmak üzere 54 ülkenin katılımıyla başladığı belirtildi.
Kültür Bakanlığı - 27.10.2021
Son dakika: YEE, Romanya'da "Yunus Emre Dost Çocuklar" korosunu kuruyor
Bükreş YEE'den yapılan yazılı açıklamada, Bükreş YEE ile Romanya Kültür Bakanlığı bünyesinde hizmet veren ve ülkenin en eski korosu unvanına sahip Madrigal-Marin Constantin Ulusal Korosu arasında yapılan görüşmeler neticesinde çocuk korosunun kurulması konusunda iki ay önce mutabık kalındığı bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kültür Bakanlığı Haberleri | Kültür Bakanlığı Haber - Haberler - Kültür Bakanlığı haberleri, son dakika kültür bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. Palet Türk Müziği İlkokulu ile Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 01:58:13. #1.15#

title