KOÇ ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Koç Üniversitesi Haberleri

Koç Üniversitesi haber, Koç Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Koç Üniversitesi - 13.10.2020
Türkiye'deki kuş türlerinin yüzde 62'si "Doğu'nun kuş cenneti"nde yaşıyor
İstasyonda bugüne kadar 120 binden fazla kuş halkalandı Iğdır'ın, denize kıyısı olmamasına rağmen böylesine bir başarıya ulaştığını ifade eden Şekercioğlu, şöyle devam etti: "Bu açıdan sadece Kayseri Sultansazlığı ile rekabet içinde. Biz burada taşçeviren ve bıyıklı sumru türlerini kaydederek 300 ve 301. kuş türüne ulaştık. Burada Kuzeydoğa Derneği olarak, Iğdır Üniversitesi, Koç Üniversitesi, (ABD) Utah Üniversitesi ve Iğdır Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ile beraber halkalama çalışmalarını 2006 yılından beri yürütüyoruz, bu sene 15.
Koç Üniversitesi - 11.10.2020
İngiliz Arkeoloji Enstitüsü'ndeki "kamu malı ata tohumları" tutanakla teslim alındı
Bakanlık yetkilileri, yapılan çalışmaların ve örneklerin, bulundukları yerlerden alınması işleminin sadece İngiliz Arkeoloji Enstitüsü'nü kapsayan bir işlem olmadığını, benzer şekilde Koç Üniversitesi depo ve laboratuvarlarında bulunan ve farklı kazılardan getirilen örneklerin de tutanak ve listeler ile kayıt altına alınarak teslim alındığını belirtiyor.
Koç Üniversitesi - 9.10.2020
Arçelik'in Ultra Hijyen Serisi tanıtıldı
"(Ultra Hijyen Serisi) Bu tarz ürünlerin geliştirilmesi çok olumlu" Amerikan Hastanesi ve Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölüm Başkanı Prof.
Koç Üniversitesi - 6.10.2020
Deloitte'un "Türkiye'nin En İyi Yönetilen Şirketleri Programı" için başvurular başladı
Koç Üniversitesi, Türkiye Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER), Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) ve Türkiye'de İngiliz Ticaret Odası (BCCT) iş birliğiyle hayata geçirilen programla, iyi yönetim konusunda şirketlerin farkındalığının artırılması, ülke ekonomisinin değerleri haline gelmiş iyi yönetilen Türk şirketlerinin hikayelerinin ortaya çıkarılması ve bu hikayelerin ulusal ve uluslararası platformlarda iş dünyasına tanıtılması hedefleniyor.
Koç Üniversitesi - 28.9.2020
Son dakika haber... Girişimciler "BİGG Arçelik Garage Programı" ile TÜBİTAK'tan 1,6 milyon TL hibe kazandı
Arçelik, 2018 yılından bu yana TÜBİTAK'ın teknogirişimciliği yaygınlaştırmak için kurguladığı hibe destek programı BİGG'in uygulayıcıları arasında yer alan ilk ve tek sanayi kuruluşu konumunda bulunuyor. Arçelik, BiGG Garage programı kapsamında, yeni dönemde Koç Üniversitesi ve ODTÜ iş birliği ile güçlü bir konsorsiyum kurarak daha fazla girişimciye destek olmayı hedefliyor.
Koç Üniversitesi - 28.9.2020
Yeşilay Genel Müdürü Nurullah Atalan oldu
Koç Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi gibi kurumlarda yöneticilik yapan Atalan, 2017 yılında Yeşilay'da İdari İşler Müdürü olarak göreve başladı.
Koç Üniversitesi - 23.9.2020
KWORKS Kovid-19 Ekspres Platformu demo günü gerçekleştirildi
Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi KWORKS'ün İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) desteğiyle kurduğu KWORKS Kovid-19 Ekspres Platformu çevrim içi eşleştirme etkinliğinin "Demo Günü" online olarak gerçekleştirildi.
Koç Üniversitesi - 16.9.2020
Suna Kıraç, son yolculuğuna uğurlandı
Suna Kıraç'ın Türkiye'nin parlak geleceğine inanan, bu istikamette cesaretle sorumluluk almaktan çekinmeyen vatansever bir iş insanı olduğunu belirten Çakıroğlu, şunları kaydetti: "Cumhuriyet'in değerlerine sıkı sıkıya bağlıydı. Ülkemizin sanayileşmesine, eğitim, kültür ve sanat alanlarında gelişmesine daima hatırlanacak büyük katkılar yaptı. İş yaşamı boyunca Koç Holding'in gelişmesi, büyümesi ve kurumsallaşması için büyük çaba harcadı. Başta Koç Üniversitesi olmak üzere Koç Okulları, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve eğitim alanındaki diğer girişimleri hayata geçirirken, ortaya koyduğu vizyonu, cesareti ve kararlılığıyla bu alanda da örnek oldu ve binlerce gencimizin hayatını değiştirdi.
Koç Üniversitesi - 16.9.2020
Kosova-Sırbistan "Anlaşması": Bol gürültü, bahse değmez muhteva
[Dr. İdlir Lika bölgesel olarak Balkan/Güneydoğu Avrupa ülkelerine odaklanan, karşılaştırmalı etnik köken ve milliyetçilik siyaseti uzmanıdır. Doktora derecesini Koç Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünden aldı.
Koç Üniversitesi - 15.9.2020
Son dakika haber! Uzmanlar, Fransa'nın Türkiye karşıtı politikalarını değerlendirdi
Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı'nın (SETA) düzenlediği "Doğu Akdeniz ve Türkiye - Fransa İlişkileri" başlıklı internet seminerinde Oruç'un yanı sıra SETA Brüksel Koordinatörü Enes Bayraklı, Afrika Stratejik Aştırmalar Merkezi (AFSAM) Başkanı Mustafa Efe ile Koç Üniversitesi doktora öğrencisi İdlir Lika Türkiye-Fransa ilişkileri, Fransa'nın Doğu Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika politikaları konusunda değerlendirmelerde bulundu.
Koç Üniversitesi - 15.9.2020
Güler Sabancı'dan iş insanı Suna Kıraç'ın vefatına ilişkin açıklama Açıklaması
Kıraç'ın ailesine ve Koç Topluluğu'na başsağlığı dileyen Sabancı, şunları kaydetti: "Koç Grubu'nda çok önemli ve başarılı sorumluluklar üstlenen bir yöneticiydi. Kadınların çalışma hayatına katılması ve sorumluluk alması konusunda hepimize örnek olmuştur. Sosyal duyarlılığı çok yüksek olan, özellikle çağdaş eğitimle ilgili vizyoner çalışmaları sayesinde başta Koç Üniversitesi, Koç Okulları ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı olmak üzere birçok değerli kurumu hayatımıza kattı.
Koç Üniversitesi - 15.9.2020
Son dakika... Suna Kıraç hayatını kaybetti
Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Cumhuriyetimizin değerleriyle yetişmiş, gerek iş gerekse toplumsal hayatta başardıklarıyla ülkemizin sanayi, eğitim, kültür ve sanat alanlarında gelişmesine önemli katkılar sunan, Topluluğumuzun kuruluş yıllarından 2010'a kadar çeşitli liderlik görevleri üstlenen, Koç Üniversitesi, Koç Okulu ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın kuruluşuna öncülük eden Sayın Suna Kıraç'ı kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz.
Koç Üniversitesi - 10.9.2020
31. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu
Festivalin Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (VEKAM) ile ortaklaşa düzenlediği, "Ankara" temalı kısa ve belgesel film üretimini teşvik etmek amacıyla bu yıl ilk kez verdiği 10 bin lira değerindeki "VEKAM Özel Ödülü"ne ise Yasin Semiz'in Asfaltın Altında Dereler Var isimli belgeseli layık görüldü.
Koç Üniversitesi - 3.9.2020
Son dakika haberleri | Çankaya Üniversitesi dünyada "bilimsel atıflar" sıralamasında zirveye çıktı
Çankaya Üniversitesi, genel listede Türkiye'deki üniversiteler arasında birinci olurken, 401-500 aralığına girme başarısı gösteren Koç Üniversitesi de ikinci sıraya yerleşti.
Koç Üniversitesi - 3.9.2020
Koç Üniversitesi akademisyenlerinin projelerine 5,5 milyon avro destek
Avrupa Araştırma Konseyi (ERC) tarafından Türkiye'de desteklenen 31 araştırmadan 13'ünü yürütmekte olan Koç Üniversitesi akademisyenleri, 3 yeni araştırma için hibe desteğine hak kazandı.
Koç Üniversitesi - 27.8.2020
Boğaziçi Üniversitesi, engellilik çalışmalarını ödüllendiriyor
Yüksek lisans için 5 bin TL, doktora için ise 10 bin TL olarak belirlenen ödül tutarının yanında, değer görüldüğü takdirde yüksek lisans ve doktora derecelerinden her biri için birer kişiye mansiyon ödülü de verilebilecek. Değerlendirme sürecinde yer alacak bilim kurulu şu isimlerden oluşuyor: "Dikmen Bezmez (Doç. Dr., Koç Üniversitesi, Sosyoloji), Hande Sart (Doç.
Koç Üniversitesi - 25.8.2020
Türkiye İş Bankası 96 yaşında
"Enfeksiyon Hastalıkları Merkezi kuruyoruz" Adnan Bali, "toplumdan kazandığını toplumla paylaşma" yaklaşımları çerçevesinde ekonomiye destek sağlarken, eğitim, çevre ve kültür-sanat projelerinin yanı sıra bilimsel çalışmalar ile de toplumsal gelişime destek verdiklerini vurguladı. Bu kapsamda sene başında Yapay Zeka Uygulama ve Araştırma Merkezi için iş birliğine gittikleri Koç Üniversitesi ile birlikte Enfeksiyon Hastalıkları Araştırma Merkezi kurduklarını belirten Bali, Türkiye'nin aşı ve ilaç konusunda dışa bağımlılığını azaltacak ölçeğe ulaşmasına, gelecekte daha ileri aşamalar kaydederek global çaptaki bilimsel literatürde dünyada söz sahibi ülkeler arasında yer almasına katkıda bulunmasını bekledikleri Merkez için 5 yıl boyunca 25 milyon TL kaynak ayırdıklarını belirtti.
Koç Üniversitesi - 13.8.2020
BIO Startup CoronaSprint Projesi'nde 16 proje gelişti
3. Vagustim İhtiyaç alanı: Destekleyici tedavi yöntemi Çözümü: Vagus sistemini elektonik olarak stimüle eden bir cihaz geliştirilmesi ile virüse karşı aşırı tepki veren, sitokin fırtınası sendromuna karşılık bağışık sistemini baskılayarak çözüm geliştirildi. Literatür araştırmalarda bu protokolün COVID-19'a ilişkin etkisinin pozitif olduğu yayınlar bulunuyor 4. RS Research İhtiyaç alanı: İlaç ve aşı ile yeni tedavilere erişimdeki kısıtların ortadan kaldırılması, yeni tedavi yaklaşımlarının geliştirilmesi Çözümü: Üç adet ilaç adayı çalışması bulunuyor. Koç Üniversitesi etik kurul onayları alınmış durumda.
Koç Üniversitesi - 12.8.2020
İş Bankası girişimcilik ekosistemine desteğini sürdürüyor
Bu tarife ile 1 yıl boyunca İnternet Şubesi ve İşCep'ten sınırsız ücretsiz havale ve EFT, ücretsiz sanal POS ve çek karnesi ile çek tahsilatında yüzde 50 indirim imkanı sunuyoruz. Bugüne kadar 500'e yakın teknoloji firmasına bu imkanlarımızı sunduk." "Amacımız daha uzun soluklu, toplam faydayı büyütecek iş birliklerine imza atmak" Sezen, İş Bankası'nın uzun zamandır ekosistemin içerisinde aktif ve samimi olarak çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek, değişen iş modelleri kapsamında ihtiyaç duyduğu iş birlikleri ve iş fikirlerini bulmak bakımından partnerlerle beraber farklı yarışmalar ve programlar da düzenlediklerini kaydetti. Geçen dönemde yapay zeka (AI) ve tarım teknolojileri dikeylerinde yarışmalar düzenlediklerini aktaran Sezen, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Tüm çalışmalarımızda amacımız daha uzun soluklu, toplam faydayı büyütecek iş birliklerine imza atmak. Bunun en güzel örneklerinden biri de Koç Üniversitesi bünyesinde ülkemizin bilimsel ve akademik faaliyetlerine katkıda bulunmak, yapay zeka alanında ileri düzeyde çalışmalar gerçekleştirmek amacıyla kurulan 'Yapay Zeka Uygulama ve Araştırma Merkezi' için yaptığımız iş birliği.
Koç Üniversitesi - 28.7.2020
Son dakika... Koç Üniversitesi Hastanesi'nden online "Arkadaşım Diyabet" kampı
Gelen son dakika haberlerine göre Koç Üniversitesi Hastanesi Çocuk Endokrin ve Diyabet Kliniği ile Diyabetli Çocuklar Vakfı tarafından hayata geçirilen "Arkadaşım Diyabet" Çocuk ve Aile Kampı, bu yıl 16-21 Ağustos tarihleri arasında online platformlarda gerçekleştirilecek.
Koç Üniversitesi - 28.7.2020
Koç Üniversitesi Hastanesi'nden "Online" arkadaşım diyabet kampı
"Arkadaşım Diyabet" Çocuk ve Aile Kampları, bu yıl 16-21 Ağustos tarihleri arasında online platformlarda ÖĞREN/PAYLAŞ/GÜLÜMSE sloganı ile gerçekleştirilecek.
Koç Üniversitesi - 17.7.2020
Koç Üniversitesi AB Komisyonu'ndan fon almaya hak kazandı
Koç Üniversitesi'nin Avrupa'nın 7 üniversitesiyle bir araya gelerek yer aldığı UNIC adlı konsorsiyum, "Endüstrileşme-Sonrası Kentler Avrupa Üniversitesi" projesi ile AB Komisyonu'ndan fon aldı.
Koç Üniversitesi - 17.7.2020
Koç Üniversitesi, AB Komisyonundan fon aldı
Koç Üniversitesi'nin Avrupa'nın belli başlı 7 üniversitesiyle bir araya gelerek yer aldığı UNIC adlı konsorsiyum, "Endüstrileşme-Sonrası Kentler Avrupa Üniversitesi" projesi ile AB Komisyonu'ndan önemli bir fon aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Koç Üniversitesi Haberleri | Koç Üniversitesi Haber - Haberler - Koç Üniversitesi haberleri, son dakika koç üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Merkez Bankası faiz kararı: Politika faizinin %10,25'te sabit tutulmasının sonuçları ne olacak?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 21:44:22. #1.15#
title