KOÇ ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Koç Üniversitesi Haberleri

Koç Üniversitesi haber, Koç Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Koç Üniversitesi 25.5.2020
Koç Fintech Forum'da küresel finansın yeni normali tartışılacak
Panel, gazeteci Hakan Çelik'in moderatörlüğünde, Hepsiburada Genel Müdürü Murat Emirdağ, Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Colman Deegan ve Koç Üniversitesi Rektörü Prof.
Koç Üniversitesi 17.5.2020
KWORKS 2020 hızlandırma ve ön hızlandırma programları başladı
Girişimcilerin sürdürülebilir ve ölçeklenebilir teknoloji girişimleri başlatmalarına destek veren Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi (KWORKS) 2020 Hızlandırma Programları başladı.
Koç Üniversitesi 15.5.2020
Koç Topluluğu'nda koronavirüs seferberliği
Vehbi Koç Sağlık Kuruluşları Amerikan Hastanesi ve Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi pandemi hastanesi olarak görev yaparken, tüm hekimlerimiz, hemşirelerimiz ve sağlık personelimiz üstün bir görev bilinci ve gayretle çalıştı.
Koç Üniversitesi 15.5.2020
Koç Topluluğu'nda koronavirüs seferberliği
Vehbi Koç Sağlık Kuruluşları Amerikan Hastanesi ve Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi pandemi hastanesi olarak görev yaparken, tüm hekimlerimiz, hemşirelerimiz ve sağlık personelimiz üstün bir görev bilinci ve gayretle çalıştı.
Koç Üniversitesi 13.5.2020
Koç Üniversitesi'nden "Kovid-19 Sürecinde Hemşirelik" paneli
Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi, Semahat Arsel Hemşirelik Eğitim ve Araştırma Merkezi ve Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşlarının iş birliğiyle Hemşirelik Haftası kapsamında her yıl düzenlenen Dünya Hemşireler Günü programı bu yıl, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle online...
Koç Üniversitesi 13.5.2020
Çavuşoğlu, Türkiye'nin "Girişimci ve İnsani Dış Politika" vizyonunu değerlendirdi Açıklaması
Çavuşoğlu, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Öğrenci Topluluğunca düzenlenen video konferansta, Türkiye'nin "Girişimci ve İnsani Dış Politikası" inisiyatifine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Koç Üniversitesi 13.5.2020
İnventram yatırım portföyüne iki yeni şirket ekledi
İnventram açıklamasına göre, Koç Holding'in Japon Mitsui Grubu ve Koç Üniversitesi ortaklığında faaliyet gösteren yüksek teknoloji yatırım şirketi İnventram, portföyüne iki yeni şirket daha ekledi.
Koç Üniversitesi 9.5.2020
İş Bankası'nın sermaye yeterlilik oranı yüzde 18.4
Açıklamada, "Bu dönemde ülkemizin geleceğine yatırımlarını da sürdüren İş Bankası, Türkiye'nin bilimsel ve akademik faaliyetlerine katkıda bulunma gayesi doğrultusunda, dijitalleşen dünyadaki rekabeti de gözeterek Koç Üniversitesi ile Yapay Zeka Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin kurulma sürecini başlattı" denildi.
Koç Üniversitesi 8.5.2020
İş Bankası'ndan 1,5 milyar TL net kar
Bu dönemde ülkemizin geleceğine yatırımlarını da sürdüren İş Bankası, Türkiye'nin bilimsel ve akademik faaliyetlerine katkıda bulunma gayesi doğrultusunda, dijitalleşen dünyadaki rekabeti de gözeterek Koç Üniversitesi ile Yapay Zeka Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin kurulma sürecini başlattı.
Koç Üniversitesi 26.4.2020
Haftanın tarihine bakış
2018- Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek, kanser tedavisi gördüğü Koç Üniversitesi Hastanesinde 75 yaşında vefat etti.
Koç Üniversitesi 1.4.2020
Koç Holding, online eğitim platformunu ücretsiz erişime açtı
Ev hijyeninden dengeli beslenmeye kadar çeşitli içerikler yer alıyor Koç Akademi'de alanında uzman birçok eğitmenin yanı sıra Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi ve Koç Üniversitesi Hastanesi'nde görev alan akademisyenler de kullanıcılara değişen günlük rutinlerinde kolaylıkla uygulayabilecekleri faydalı ve güvenilir tavsiyelerde bulunuyor.
Koç Üniversitesi 31.3.2020
Akciğer hastalıkları koronavirüsün daha ciddi seyretmesine neden oluyor
Koç Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Bölümü'nden Prof. Dr. Benan Çağlayan, yeni tip koronavirüste (Kovid-19) KOAH'ın da bir risk faktörü olduğunu, bunun yanı sıra şiddetli astım ve diğer kronik akciğer hastalıklarının da hastalığın daha ciddi seyretmesine neden olabildiğini bildirdi.
Koç Üniversitesi 19.3.2020
İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek vefat etti
İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek, bir süredir tedavi gördüğü Koç Üniversitesi Hastanesinde 69 yaşında hayatını kaybetti.
Koç Üniversitesi 6.3.2020
Avis, engelli bireylere ilk yardım eğitimi verdi
Proje kapsamında, Türkiye'nin bir deprem ülkesi olması ve ilk yardıma her an ihtiyaç duyulabileceği gerçeğinden yola çıkan Avis, Otokoç Otomotiv Genel Müdürlüğü'nde İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği ve Koç Üniversitesi İlk Yardım Eğitim Merkezi (KUİYEM) desteği ile işitme engelli bireylere ilk yardım eğitimi verdi.
Koç Üniversitesi 21.2.2020
Dünya edebiyatının ekolojisi: ilkçağlardan günümüze
Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) tarafından yayımlanan "Dünya Edebiyatının Ekolojisi: İlk Çağlardan Günümüze" isimli kitap raflardaki yerini aldı.
Koç Üniversitesi 18.2.2020
"Ankara" temalı belgesel ve kısa filmlere 10 bin lira ödül
VEKAM Ankara için araştırmaları destekliyor Koç Üniversitesi bünyesinde akademik ve kültürel bir merkez olarak faaliyet gösteren VEKAM Ankara ve çevresi üzerine yeni veriler ortaya koyan araştırmaları destekleyerek geliştiriyor.
Koç Üniversitesi 18.2.2020
BISTEP-Şirketler için Kurumsal Dönüşüm Programı başladı
Borsa İstanbul ve Koç Üniversitesi iş birliği ile geliştirilen BISTEP-Şirketler için Kurumsal Dönüşüm Programı'nın 3'üncüsü bugün Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen 22 şirketin üst düzey yöneticilerinin katılımı ile başladı.
Koç Üniversitesi 18.2.2020
İş Bankası ve Koç Üniversitesi'nden Yapay Zeka Uygulama ve Araştırma Merkezi
İş Bankası ve Koç Üniversitesi, Türkiye'nin bilimsel ve akademik faaliyetlerine katkıda bulunmak, yapay zeka alanında ileri düzeyde çalışmalar gerçekleştirmek amacıyla Yapay Zeka Uygulama ve Araştırma Merkezi kuruyor.
Koç Üniversitesi 15.2.2020
Koç Üniversitesinin Anadolu bursiyerleri 606'ya ulaştı
Koç Üniversitesinin ülke genelinde başarılı ve ihtiyaç sahibi gençleri üstün eğitim imkanlarıyla buluşturma hedefiyle 2011'de başlattığı "Anadolu Bursiyerleri Programı"ndan yararlanan öğrencilerin sayısı 606'ya ulaştı.
Koç Üniversitesi 13.2.2020
Türkiye'de kişi başı bireysel bağış ve yardım miktarı 303 TL
Rapor, Koç Üniversitesi Sivil Toplum ve Hayırseverlik Araştırmaları Merkezi'nden Prof.
Koç Üniversitesi 12.2.2020
Koç Üniversitesi Hastanesi'nde "Özel Hastane Sınıfı" açıldı
Koç Üniversitesi Hastanesi'nde, hastanede uzun süreli tedavi gören çocukların eğitimlerine devam edebilmeleri amacıyla "Özel Hastane Sınıfı" açıldı.
Koç Üniversitesi 11.2.2020
Aileden 'Egemen'i yaşatalım' çağrısı
KRONİK İSHAL TEŞHİSİ Cahit Özbek, Egemen'in toparladığını söyleyen doktorların taburcu edeceklerini söylediğini, aynı gece ateşinin yükseldiğini belirterek, şöyle konuştu: "Bunun üzerine bir hafta daha tedavisinin devam edeceği bildirildi. Bu durum üç kez tekrarladı. Ben çocuğumu hastaneden kendi rızamla çıkarmak istediğimi söyledim. Çünkü hiç sonuç alamıyorduk. Oradan alıp çocuğumu Burdur'daki hastaneye götürdüm, orada da sonuç yoktu. En son Antalya'ya geldim, çocuğumun üç aydır tedavisi sürüyor. 2 kez endoskopi, 1 kez kolonoskopi yapıldı. Mikrovillus inklüzyon hastalığı olduğu ifade edildi. Bu hastalığın ne olduğunu hocalara sordum. Doktoru 'Bu hastalık anne karnında başlar ikinci ayında da bebeği kaybederiz. Senin çocuğunun bu zamana kadar yaşaması mucize' dedi. Ne yapacağımızı doktora sordum, 'Bu şekilde devam edeceğiz, bizim de yapabileceğimiz bir şey yok' dedi. Doktorumuz, başka doktorlarla yaptığı görüşmelerde böyle bir hastalığın literatürde olmadığını gördüklerini söyledi. Daha önce de aynı ishal şikayetleriyle gelen bir çocuğun yakınları, İstanbul Koç Üniversitesi Hastanesi'nde Dr.
Koç Üniversitesi: Aileden 'Egemen'i yaşatalım' çağrısıKoç Üniversitesi 11.2.2020
Koç Üniversitesi 5.2.2020
Sabri Ülker Bilim Ödülü kazananı Metabolizma ve Yaşam Sempozyumu'nda açıklanacak
Geçen yıl Sabri Ülker Bilim Ödülü'ne genetik veya kronik metabolik hastalıkları olan bireylerden UPK hücreleri üretilmesinin ve yeni tedavi yöntemlerinin daha hızlı bir şekilde geliştirilmesi hedefiyle kök hücre özelinde yürüttüğü çalışmalarla, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç.
Koç Üniversitesi 4.2.2020
ERÜ'de "2. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı" sona erdi
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ve Koç Üniversitesi tarafından düzenlenen "2. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı" sona erdi.
Koç Üniversitesi 3.2.2020
Erciyes Üniversitesinde 2. Ar-Ge ve İnovasyon Çalıştayı başladı
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından Koç Üniversitesinin katkısı ve katılımıyla düzenlenen "2. Ar-Ge ve İnovasyon Çalıştayı" başladı.
Koç Üniversitesi 3.2.2020
Erciyes Üniversitesinde 2. Ar-Ge ve İnovasyon Çalıştayı başladı
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından Koç Üniversitesinin katkısı ve katılımıyla düzenlenen "2. Ar-Ge ve İnovasyon Çalıştayı" başladı.
Koç Üniversitesi 30.1.2020
Sosyal girişimcilik ekosistemini buluşturan dijital platform açıldı
Koç Üniversitesi'nin paydaşı olduğu Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı'nın dijital platformu sosyalgirisimcilikagi.org açıldı.
Şu an buradasınız: Koç Üniversitesi Haberleri | Koç Üniversitesi Haber - Haberler - Koç Üniversitesi haberleri, son dakika koç üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Koç Fintech Forum'da küresel finansın yeni normali tartışılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.5.2020 21:00:24. #1.14#
title