Koç Üniversitesi Haberleri

Koç Üniversitesi haber, Koç Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Koç Üniversitesi - 18.10.2021
The Future Healthcare İstanbul 2021 Konferansı'nda 2. Gün
The Future Healthcare İstanbul Konferansı'nın 2. gününde dopdolu bir program katılımcılarla buluşacak. Türkiye'den ve yurt dışından sağlık sektörünün öncü isimleri, sağlığın geleceğini konuşmak için The Future Healthcare İstanbul Uluslararası Konferansı'nda bir araya geliyor. "Bilgiden İlham Alıyor, Bilimle Yaşıyoruz" temasıyla yapılan konferans, Tazefikir Group ve Future X Events tarafından düzenleniyor. Konferansın 2. gününde (19 Ekim) değerli bilgilerin paylaşılacağı ilgi çekici oturumlar katılımcılarla buluşacak. Uzm. Dr. Ayça Kaya "Generation O" başlıklı konuşmasında günümüzde gittikçe yaygınlaşan çocuk ve ergen obezitesi konusuna dikkat çekecek. Prof. Dr. Aytuğ Altundağ ise nefes almanın sağlığımız için önemine, "Oksijen" konu başlığıyla yer verecek. Dr. Cem Kınay ve Anadolu Efes Spor Kulübü'nün Baş Antrenörü Ergin Ataman "The Champion - Şampiyon" temalı konuşmalarıyla ilham verecek. Koç Üniversitesi Translasyonel Tıp Araştırma Merkezi (KUTTAM) Üyesi ve Uluslararası Hücre Ölümü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof.
Koç Üniversitesi - 07.10.2021
Doktora Öğrencimiz Mehmet Kahraman'a En İyi Bildiri Ödülü
İTÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Uçak ve Uzay Mühendisliği Doktora Programı öğrencilerimizden Mehmet Kahraman'ın hibrit roket motorları üzerine sunduğu makale, dünyanın önde gelen havacılık ve uzay birliklerinden olan American Institute of Aeronautics and Aerospace (AIAA) tarafından ödüllendirildi. İTÜ Uçak Mühendisliği öğretim üyelerimizden Prof. Dr. İbrahim Özkol ve Koç Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç.
Koç Üniversitesi - 24.09.2021
TR / Bilkent Universitesi - Bilkent Liderliğindeki Çalışma Türk Popülasyonunun Genetik Yapısını Ortaya Çıkardı
TR / Bilkent Universitesi - Bilkent Liderliğindeki Çalışma Türk Popülasyonunun Genetik Yapısını Ortaya Çıkardı Proje kapsamında çalışan araştırmacılar: Meltem Ece Kars (ön, soldan birinci), Robin Palvadeau (arka, soldan birinci), Tayfun Özçelik (arka, soldan üçüncü), Onur Emre Onat (arka, soldan dördüncü). Türk toplumunun genetik yapısı çözüldü Araştırmanın sonuçları Proceedings of the National Academy of Sciences dergisinde yayınlanan bir makale ile bilim dünyasına duyuruldu. Bilkent Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü'nün önderliğinde Koç Üniversitesi Suna İnan Kıraç Vakfı, Sağlık Bilimleri, Rockefeller, Yale, Cardiff Üniversiteleri ve Icahn School of Medicine at Mount Sinai'nin katılımı ile yürütülen araştırmada, Türkiye'nin 81 ilinden köken alan yaklaşık 4, 000 kişinin DNA'sı incelenerek Türk toplumunun detaylı genetik yapısı çözüldü.
Koç Üniversitesi - 02.09.2021
BAU Dünyanın ve Türkiye'nin En İyi Üniversiteleri Arasında | BAU | Bahçeşehir Üniversitesi
BAU | Bahçeşehir Üniversitesi EN SAP Giriş BAU Hakkında Üniversite Hakkında Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanının Mesajı Rektörün Mesajı Tarihçe Sayılarla Bahçeşehir Vizyon ve Misyon BAU'da Spor Bilgi Edinme Mevzuat Klinik Araştırma Etik Kurulu BAU Bilimsel Araştırma ve Yayın...
Koç Üniversitesi - 02.09.2021
Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinin YKS şampiyonları hedefledikleri bölümlere yerleşti
YKS sözel 7'ncisi Necip Fazıl Elmas Koç Üniversitesi Ekonomi (İngilizce) bölümünü, YKS eşit ağırlık 21'incisi Enes Şaban Tanrıkulu Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü, YKS Dil 23'üncüsü Abdullah Enes Güleş Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü, YKS eşit ağırlık 27'ncisi Saliha Gülru Şentop Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni, YKS eşit ağırlık 97'ncisi Ahmed Furkan Sancar ise Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandı.
Koç Üniversitesi - 02.09.2021
THE 2022 Dünya Üniversiteleri Sıralaması Açıklandı
401-500 BANDINDAKİ TEK TÜRK ÜNİVERSİTESİ ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ THE 2022 genel listesinin 401-500 bandında başka Türk üniversitesi bulunmuyor. Türkiye listesinde Çankaya Üniversitesini 501-600 bandındaki Koç Üniversitesi takip ediyor.
Koç Üniversitesi - 20.08.2021
Arçelik'ten Romanya'da "Gelecek Yetenekler Lisansüstü Mühendislik Programı"
Şirketin yetenek yönetimi ve gelişim stratejisinin bir parçası olan program, Romanya ve Türkiye'den 20 mezun ile Ekim 2021'de başlayacak. FIT Programı'na seçmeler Romanya'da, Bükreş Politeknik Üniversitesi, Targoviste Valahia Üniversitesi ve Pitesti Üniversitesi'nde; Türkiye'de ise İstanbul Teknik Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Koç Üniversitesi'nde yapılacak.
Koç Üniversitesi - 12.08.2021
GTÜ, İş Dünyasında En Fazla İlgi Gören 6. Üniversite
Kariyer net'te son 10 yılda işe alım faaliyeti gerçekleştirmiş 88 bin işverenin, 493 bin işe alım yetkilisinin 220 milyon dijital ayak izi incelenerek hazırlanan çalışmada 'Üniversite mezunları içinde kimler daha hızlı işe giriyor?' sorusuna yanıt arandı. Araştırma sonuçlarına göre Gebze Teknik Üniversitesi, tüm üniversiteler sıralamasında mezunları en hızlı işe giren ilk 10 üniversite arasında yer aldı. İşveren tarafından en çok ilgi gören 6. devlet üniversitesi oldu. Araştırma sayesinde; Kariyer.net, gelecekleri için önemli bir adım atacak tercih dönemindeki gençlere, işverenlerin hangi üniversite, hangi bölüm, hangi üniversite ve bölüm kombinasyonlarına daha fazla ilgi gösterdiğine ışık tutmayı amaçlıyor. Kariyer Net'ten yapılan açıklamada, "İşverenlerden en fazla ilgi gören 10 üniversite; Galatasaray Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Koç Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Türk-Alman Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi olarak sıralandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Koç Üniversitesi Haberleri | Koç Üniversitesi Haber - Haberler - Koç Üniversitesi haberleri, son dakika koç üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Dr. Oğuzhan Aygören'den kitle fonlaması araştırması: Büyük bir balina yakalamak yerine küçük balıklardan ordu kurun
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.10.2021 14:38:45. #1.16#

title