Kanser Haberleri

Kanser haber, Kanser son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kanser - Dün
GÜNDEM / 24 Ekim 2021
(Ankara) (Fotoğraflı-Görüntülü) ÖZEL HABER 1- Katılım sigortacılığında yeni kurulacak şirketlerin eli kulağında Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Türker Gürsoy: "Katılım sigortası sunan şirketlerin yanı sıra yerli ve yabancı gruplardan yeni katılım şirketi kuruluş başvuruları almaya başladık. 2022 yılında yeni katılım şirketlerimizi peyderpey duymaya başlayacaksınız. Mevcut durumda pencere usulüyle faaliyet gösteren 4 şirketin katılım esaslı sigorta şirketi kurma yönündeki ruhsat çalışmaları ile ilgili süreç başlamış olup halihazırda devam etmektedir" "Yılbaşında Bireysel Emeklilik Fon Alım-Satım Platformu'nun (BEFAS) kapsamı daha da genişleyecek ve OKS de dahil olacak" (Elif Ferhan Yeşilyurt/İstanbul) 2- Sokaktan kurtardığı onlarca hayvan rahat yaşasın diye şehirden köye taşındı Mert Akkök, Tuzla'ya bağlı bir köydeki 2 dönümlük arazide, tamamını sokakta yaralı halde bulduğu köpek, at, kaz, martı ve kedilerle birlikte mutlu bir yaşam sürüyor İşten ayırdığı zamanının büyük bölümünü, "terk edilmiş ailem" dediği 70'ten fazla hayvanın bakımına ayıran Akkök'ün sahiplendiği hayvanların kimisinin gözü görmüyor, kimisinin ayağı veya kanadı yok, kimisi de kanser.
Kanser - 23.10.2021
Uğur Şahin ve Özlem Türeci İspanya'da "Halkla Buluşma" etkinliğine katıldı
Kansere odaklanarak çalışmalarımıza başladık ve temel anlayışımız merak, tümörün nedenini anlamak, araştırmak ve hastalarımıza yardımcı olmak.
Kanser - 23.10.2021
Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı
Kanserde erken tanının ölüm risklerini azalttığı bildirildi.
Kanser - 23.10.2021
Günde 3 tatlı kaşığı zeytinyağı meme kanserinden koruyor
Medipol Esenler Üniversite Hastanesi'nden Uzman Diyetisyen Canel Öner Sayar, "Günlük ortalama 30,5 gram yani yaklaşık 3 tatlı kaşığı zeytinyağı tüketimi meme kanserine karşı yüksek koruyuculuğa sahip.
Kanser - 22.10.2021
DEHB'YE KARŞI ANNELER UYARILDI
DEHB'YE KARŞI ANNELER UYARILDIBağcılar Belediyesi'nin düzenlediği seminerde annelerle bir araya gelen Uzman Klinik Psikolog Şengül Yarımoğlu Çakıcı, DEHB (Dikkat Eksikliği ve Hiperaktive Bozukluğu) konusunda hem bilgiler verdi hem uyarılarda bulundu.
Kanser - 22.10.2021
Malatya günleri Yenikapı'da
Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, üniversite öğrencilerinin yaptığı çalışmalar kapsamında elde edilen ürünler hakkında açıklamada bulundu. Kayısı çekirdeğini sağlığa dönüştürdüklerini anlatan Karabulut, "Malatya'nın biliyorsunuz ki kayısısı meşhur, bilimle de biz ürünleri buluşturduk. Tıp Fakültemiz var. Geleneksel tıp tamamlayıcı alanında da ve diğer tarafta da yaptığımız tüm çalışmaları topluma hizmete öğrencilerle buluşturuyoruz. Kayısı çekirdeği ekstraktlı, içinde antioksidan var. Bir nevi hem kanseri önleyici ve kanserin tedavisinde kullanılan önemli bir madde var bu ürünümüzün içinde.
Kanser - 21.10.2021
Hava atışı Demet Özdemir'den
Meme kanserinde erken tanı farkındalığının sembolü haline gelen Pembe Top, 8'inci yılında başarılı oyuncu Demet Özdemir'in elinden havalandı.
title