Kanser Haberleri

Kanser haber, Kanser son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kanser - Dün
"Kötü kolesterolü düşürüyor, tansiyonu dengeliyor"
Altınbaş Üniversitesi'nden Mikrobiyolog Öğr. Gör. Dr. İpek Ada Alver, süt ve kefir tohumlarının mayalanması sonucu bazı yararlı bakteri ve maya türlerinin meydana gelmesiyle oluşan kefirin, kalp-damar ve mide-bağırsak sağlığına faydaları ve kanser oluşumunu engellemesinin yanında immun (bağışıklık) sistemi güçlendirmesi bakımından çok önemli olduğunu vurguladı.
Kanser - Dün
Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneğinden osteoporoz uyarısı
"Önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık" Osteoporozun, kalp krizi, meme kanseri ve diğer hastalıklardan daha fazla hastanede kalmaya ve erkeklerde prostat kanserinden yüzde 27 daha fazla kırığa yol açabildiğini beliren Cantürk, şu önerileri sundu: "Sinsi düşman osteoporoza karşı savaşmada en önemli silahımız öncelikle hayat boyu egzersiz, yeterli kalsiyumlu gıda tüketimi, sigara, alkol ve aşırı kafeinden uzak yaşam tarzı ile osteoporozu önlemek ve erken dönemde teşhis edip uygun tedavi yapabilmek için kemik mineral yoğunluğu ölçümleri ile tarama yapmaktır.
Kanser - Dün
'Plastik ham maddesi sahil kumlarına karıştı; bir avuç kumda 200 tane var' (tekrar)
TOKSİK ZEHİRLİ BOMBAYA DÖNÜŞÜYOR Doç. Dr. Gündoğdu, denizde bulunan diğer kirleticileri de bünyesine alan ham plastiklerin, Turuva atı etkisi yaratarak adeta toksik zehirli bir bombaya dönüştüğünü kaydetti. Bunların denizlere karışması engellenemezse sahil kumlarında kum tanelerinin yerini alabilecek düzeye ulaşma ihtimali olduğunun altını çizen Doç. Dr. Gündoğdu, şöyle konuştu: "Pelet dediğimiz plastik ham maddeler etraftaki ağır metal, petrol türevli kirleticiler, antibiyotikler, pestisitler ve benzeri kirleticileri, doğaya salınmış kirleticileri bünyesinde toplayarak adeta bir Truva atı etkisiyle sahillere kadar taşıyor. Bunu balıklar, kuşlar, besin zannedip yiyebiliyor. Bu durumda zehirli kimyasalların balıklara geçme riski var. Biliyorsunuz plastik, petrolden üretiliyor. Petrol, içerdiği çeşitli kalıcı organik kirleticiler ve diğer kirleticilerden kaynaklı olarak ciddi olarak kanserojen risk yaratıyor.
Kanser - 19.10.2020
18 Ekim 2020 Haberleri
18 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Kanser - 19.10.2020
66 yıldır ekmeğini makas ve usturadan çıkarıyor
Eşinin ve bir çocuğunun vefat ettiğini ancak kendisinin hiçbir sağlık sorunu olmadığını söyleyen Gerkuş, "Çocuklarımın 3 tanesini Balıkesir'den getirdim. 1966 yılında Manisa'ya geldim. Bir tanesi 1971 doğumlu, o da Manisa'da dünyaya geldi. En büyük çocuğum kanserden öldü.
Kanser - 19.10.2020
Eli öpülesi örnek anne
Kovancılar ilçesinde 4 çocukları bulunan aileden baba Nurettin 5 yıl önce kanserden, eşi Zeliha ise 1 yıl önce kalp krizinden hayatını kaybetti.
Kanser - 18.10.2020
Gazeteci Bekir Coşkun hayatını kaybetti
BİR süredir kanser tedavisi gören Sözcü gazetesi yazarı gazeteci Bekir Coşkun hayatını kaybetti.
Kanser - 18.10.2020
Son dakika haber | Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, 1'i kanser, 8'i solunum hastalıkları, 5'i diyabet olmak üzere 65 ilacı daha geri ödeme listesine aldıklarını açıkladı.
Son dakika haberleri: Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, 1'i kanser, 8'i solunum hastalıkları, 5'i diyabet olmak üzere 65 ilacı daha geri ödeme listesine aldıklarını açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kanser Haberleri | Kanser Haber - Haberler - Kanser haberleri, son dakika kanser haber ve gelişmeleri burada. Çalıştığı hastanede kanser tedavisi gören ebe, hayatını kaybetti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 11:40:03. #1.14#
title