Jamaika Haberleri

Jamaika haber, Jamaika son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Jamaika - 26.10.2020
Tropik Zeta fırtınasının kasırgaya dönüşerek Meksika'yı ve Florida'nın batı kıyılarını vurması bekleniyor
Zeta'nın bugün geç saatlerde Yucatan Yarımadası'nı etkisi altına alacağı, daha sonra Meksika Körfezi'ne ilerleyeceği, Jamaika ve Küba'nın bazı kesimlerinde aşırı yağışlara yol açtıktan sonra çarşamba günü Florida'nın batı kıyısına yaklaşacağı tahmin ediliyor.
Jamaika - 29.9.2020
Trabzon'dan 8 ayda 676,8 milyon dolarlık ihracat yapıldı
Önceki dönemden farklı olarak Gana, Paraguay, Nikaragua, Yemen, Cibuti, Uganda, Bahreyn, Suriye, Nijerya, Honduras, Hırvatistan, Mauritius, Kenya, Jamaika ve Moritanya da ihracat gerçekleştirilen ülkeler arasında yer aldı.
Jamaika - 27.9.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- Haiti, Jamaika, Küba, Dominik Cumhuriyeti, Bahamalar ve ABD'yi etkileyen Matthew Kasırgası, yaklaşık 900 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.
Jamaika - 16.9.2020
Ada ülkesi Barbados, İngiltere Kraliçesi'ne bağlılığını sonlandıracak
Daha önce Trinidad ve Tobago, Dominika ve Guyana İngiliz monarşisiyle bağlarını keserken, Jamaika Başbakanı Andrew Holness da tam egemenliğin hükümetinin önceliği olduğunu duyurmuştu.
Jamaika - 4.9.2020
Jamaika'da erken genel seçimin galibi iktidardaki Jamaika İşçi Partisi oldu
Jamaika'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını önlemleri altında dün yapılan genel seçimin galibi iktidardaki Jamaika İşçi Partisi (JLP) oldu.
Jamaika - 3.9.2020
Jamaika'da seçmenler Kovid-19 önlemleri altında sandığa gidiyor
Jamaikalılar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını önlemleri altında, genel seçimler için sandığa gidiyor.
Jamaika - 30.8.2020
Jamaika'da koronavirüs tespit edilen kişiler oy kullanamayabilir
Jamaika'da 3 Eylül'de yapılacak seçimlerde koronavirüs (Covid-19) tespit edilen kişilerin karantinadan çıkarak oy kullanmaları durumunda gözaltına alınabilecekleri ifade edildi.
Jamaika - 28.8.2020
İngiltere'den önemli uyarı: "Karantinadan asla vazgeçmeyin"
Öte yandan İngiltere, korona virüs salgını ile mücadele kapsamında İsviçre, Çekya ve Jamaika'dan gelen yolculara 14 günlük karantina şartı getirdi.
Jamaika - 27.8.2020
Son dakika haber... Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
İngiltere, son günlerde Kovid-19 vakalarında artış kaydedilen İsviçre, Çekya ve Jamaika'yı "güvenli ülkeler" listesinden çıkarırken Küba'yı listeye dahil etti.
Jamaika - 27.8.2020
İngiliz hükümeti İsviçre ve Çekya'yı Kovid-19 konusunda "güvenli ülkeler" listesinden çıkardı
İngiltere, son günlerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında artış kaydedilen İsviçre, Çekya ve Jamaika'yı "güvenli ülkeler" listesinden çıkarırken, Küba'yı listeye dahil etti.
Jamaika - 25.8.2020
British Museum, köle tüccarı kurucusunun büstünü kaldırdı
Sömürge döneminde toplanan eserlerle müzeler kuruldu Sir Hans Sloane (1660-1753), Jamaika'da kölelerin zorla çalıştırıldığı şeker plantasyonlarının varisi Elizabeth Langley Rose ile evli bir İrlandalı köle taciriydi.
Jamaika - 20.8.2020
Libya'daki ihlalleri araştıracak BM heyeti belli oldu
BM'den yapılan yazılı açıklamaya göre Yüksek Komiser Bachelet, BM'de İnsan Hakları Konseyine bağlı kurulan Bağımsız Araştırma Misyonu için Fas'tan eski Adalet Bakanı Muhammed Ucar, Jamaika'dan hukukçu Tracy Robinson ve Zambiya asıllı İngiliz insan hakları uzmanı Chaloka Beyani'yi atadı.
Jamaika - 5.8.2020
Rangers, golcü futbolcular Kemar Roofe ve Cedric Itten'i transfer etti
Kariyerine West Bromwich Albion'da başlayan 27 yaşındaki Roofe, Oxford United ve Leeds United'da oynadıktan sonra Anderlecht'e transfer olmuştu. Jamaika asıllı İngiliz forvet Roofe, geçen sezon Anderlecht formasıyla çıktığı 16 maçta 7 gol atmıştı.
Jamaika - 8.7.2020
TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik: "Kurbanlık küçükbaş hayvan sayımız, 138 ülkenin koyun, keçi...
Türkiye'nin koyun ve keçi varlığıyla dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olduğunu vurgulayan Çelik, şu değerlendirmelerde bulundu: "Türkiye koyun sayısında dünyada 8'inci, keçi sayısında ise 22'inci sırada. Ülkemiz potansiyelinin harekete geçirilmesi durumunda, kısa bir sürede koyun sayısında ilk 4'e, keçi sayısında ise ilk 12'ye girebilir. Kurbanlığa ayrılan 3,5 milyon küçükbaş hayvan sayımız, tek tek 138 ülkenin koyun, keçi toplam varlığından fazladır. Tarım ve Orman Bakanlığımızın da hedefi olan nüfus başına bir küçükbaş hayvan sayısına ve kırmızı ette küçükbaş etinin payını yüzde 10'dan yüzde 20'ye çıkarma hedefine en kısa zamanda ulaşabiliriz. Potansiyelin değerlendirilmesi için hayvancılığa verilen destekler sürdürülmelidir." Çelik, diğer ülkelerin küçükbaş hayvan varlıklarına da değinerek, şu bilgileri paylaştı: "Ülkemizde kurbanlık için ayrılan küçükbaş hayvan sayısından daha az koyun, keçi varlığına sahip ülkeler içinde Kamerun, Arnavutluk, Vietnam, Küba, Portekiz, Norveç, Venezuela, Sırbistan, Kolombiya, Almanya, Bulgaristan, Hollanda, Ukrayna, Macaristan, Bosna Hersek gibi ülkeler var. Bunların koyun, keçi varlıkları 1 milyon ile 3,5 milyon baş arasında değişiyor. Lübnan, Filistin, Gürcistan, Kuveyt, Kanada, Makedonya, Moldova, Hırvatistan, Ermenistan, Kıbrıs Rum kesimi, İsrail, Malezya, Jamaika, Katar, Tayland, Avusturya, İsviçre, Slovakya, Güney Kore, İsveç, Polonya, Çekya, Belçika, Finlandiya, Tayvan, Danimarka, Slovenya gibi ülkelerin koyun, keçi varlığı ise 100 bin ile 1 milyon baş arasında seyrediyor.
Jamaika - 1.7.2020
BM: Küresel turizm Kovid-19 nedeniyle bu yıl 1,2 trilyon dolar kayıp yaşayabilir
Raporda, en iyimser tahminlere göre, dünyanın iki önemli turizm ülkesi Jamaika'nın GSYİH'nın yüzde 11'ini, Tayland'ın ise yüzde 9'unu kaybedeceği tahmini yer aldı.
Jamaika - 29.6.2020
Japonya'ya giriş yasağının kapsamı 129 ülkeye ulaştı
Listeye Orta Amerika'dan Kosta Rika, Guatemala, Nikaragua, Karayipler'den Küba, Grenada, Haiti, Jamaika, Saint Vincent Grenadines, Güney Amerika'dan Guyana da dahil edildi.
Jamaika - 9.6.2020
Köle taciri Robert Milligan'ın Londra'daki heykeli sökülecek
1746'da doğan Milligan, servetini sadece köle ticaretinden değil, aynı zamanda Jamaika'da 500'den fazla kölenin çalıştırıldığı 2 şeker plantasyonundan da elde etmişti.
Jamaika - 28.5.2020
IMF'den 60'a yakın ülkeye 22 milyar dolarlık destek sağlandı
BM, Kanada ve Jamaika'nın sponsorluğunda 50'ye yakın devlet ve hükümet başkanının yanı sıra Dünya Bankası ve Uluslararası Para fonu (IMF) gibi küresel finans örgütlerinin başkanlarının katılımıyla "Kovid-19 ve Sonrası Dönemde Kalkınma için Finansman" başlıklı üst düzey toplantı düzenledi.
Jamaika - 28.5.2020
BM'den gelişmekte olan ve orta gelirli ülkelerin borçlarının hafifletilmesi çağrısı Açıklaması
BM, Kanada ve Jamaika'nın sponsorluğunda 50'ye yakın devlet ve hükümet başkanının yanı sıra Dünya Bankası ve Uluslararası Para fonu (IMF) gibi küresel finans örgütlerinin başkanlarının katılımıyla "Kovid-19 ve Sonrası Dönemde Kalkınma için Finansman" başlıklı üst düzey toplantı düzenledi.
Jamaika - 26.5.2020
BM'den "Pandemi nedeniyle gelişmekte olan ülkelerden çok fazla sermaye kaçıyor" uyarısı
Amina Mohammed, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in ise 28 Mayıs'ta Kanada ve Jamaika Başbakanları öncülüğünde, 12'den fazla devlet ve hükümet başkanının yanı sıra Dünya Bankası ve IMF gibi uluslararası finansal örgütlerin başkanlarının katılımıyla, küresel iş birliğinin desteklenmesi ve mevcut sorunların ele alınması için üst düzey bir etkinlik düzenleyeceğini kaydetti.
Jamaika - 12.5.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Bakan Çavuşoğlu, Küba'dan 9, Jamaika'dan 9, Bahamalar'dan 3, Cayman Adaları'ndan 3 kişinin Dominik'e götürüleceğini ve buradan kalkacak uçakla Türkiye'ye geleceğini bildirdi.
Jamaika - 7.5.2020
AB "kara para" listesini güncelledi
Buna göre, Afganistan, Irak, Pakistan, Suriye, Yemen, İran, Kuzey Kore, Trinidad ve Tobago, Uganda ve Vanuatu'yu içeren listeye, Bahamalar, Barbados, Botsvana, Kamboçya, Gana, Jamaika, Mauritius, Moğolistan, Myanmar, Nikaragua, Panama ve Zimbabve de ekledi.
Jamaika - 4.4.2020
Antalya'dan Katar ve Umman'a "acil müdahale botu"
Antalya'dan ilk iki sırada yer alan Hollanda ve İtalya'ya da lüks yat satışlarının gerçekleştirildiğini bildiren Gürses, bunun dışında Katar, Portekiz, Hırvatistan, İtalya, ABD, İsrail ve Jamaika gibi ülkelere de lüks yat satışları yapıldığını ifade etti.
Jamaika - 3.4.2020
Türkiye'nin dört kültürel değeri daha UNESCO yolunda
Jamaika'nın başkenti Kingston'da bu yıl 30 Kasım - 5 Aralık'ta gerçekleştirilmesi planlanan UNESCO Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Hükümetlerarası Komitesi 15.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Jamaika Haberleri | Jamaika Haber - Haberler - Jamaika haberleri, son dakika jamaika haber ve gelişmeleri burada. Tropik Zeta fırtınasının kasırgaya dönüşerek Meksika'yı ve Florida'nın batı kıyılarını vurması bekleniyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 16:13:03. #1.15#
title