İstinaf Mahkemesi Haberleri

İstinaf Mahkemesi haber, İstinaf Mahkemesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İstinaf Mahkemesi - 07.05.2021
Son dakika haberi! Uyuyan eşini ağzını koli bandıyla bantlayarak öldüren sanığın cezası onandı
Son dakika haberler... Uyuyan eşini ağzını koli bandıyla bantlayarak öldüren sanık Tuncay Tezcan'ın 'kasten öldürme' suçundan çarptırıldığı 15 yıl hapis cezası, istinaf mahkemesi tarafından onandı.
İstinaf Mahkemesi - 29.04.2021
Kadir Şeker'in avukatları, müvekkillerinin tahliyesi için Yargıtaya başvurdu
Kadir Şeker'in avukatları, yerel mahkemenin kararının bozulması ve müvekkillerinin tahliye edilmesi talebiyle Yargıtaya başvurdu.
İstinaf Mahkemesi - 28.04.2021
Gezi Parkı davasında 7 firari sanığın dosyası beraat hükümleri bozulan 9 sanığın dosyasıyla birleştirildi
Duruşmada, ana dava dosyasında 9 sanık yönünden verilen beraat kararlarının istinaf mahkemesi tarafından bozulduğu ve karar veren bu mahkemeye gönderildiği hatırlatılarak, o kararla birlikte firari 7 sanık yönünden ise dosyanın ayrıldığına işaret edildi.
İstinaf Mahkemesi - 28.04.2021
Son dakika haberleri! Gezi Parkı Davası'nda birleştirme kararı; Can Dündar ile birlikte 7 firari sanık ana davada yargılanacak
Gelen son dakika haberlerine göre GEZİ Parkı Davası'nın firari sanıkları Can Dündar, Mehmet Ali Alabora ve Ayşe Pınar Alabora'nın da aralarında bulunduğu 7 sanıklı davanın, Osman Kavala'nın da içinde bulunduğu ana dava dosyasıyla birleştirilmesine karar verildi.
İstinaf Mahkemesi - 22.04.2021
Fas'ta Rif Hareketi lideri ez-Zefzafi görevini bıraktığını duyurdu
Fas'ta tutuklu bulunan Rif Hareketi lideri Nasır ez-Zefzafi görevini bıraktığını açıkladı.
İstinaf Mahkemesi - 21.04.2021
Son dakika haberleri! MÜJDAT GEZEN VE METİN AKPINAR'IN DAVASI; SAVCI VE CUMHURBAŞKANI AVUKATI KARARA İTİRAZ EDEREK, İSTİNAFA BAŞVURDU
Son dakika gündem haberi... CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettikleri iddiasıyla yargılanan sanatçılar Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'e ayrı ayrı beraat kararı veren mahkeme, kararın gerekçesinde suç unsurlarının oluşmadığını belirtti.
İstinaf Mahkemesi - 17.04.2021
Lübnan Adalet Bakanı Necm: "Yargı yolsuzlukla mücadele etmekten aciz"
Lübnan Adalet Bakanı Mari Kloud Necm, ülkesindeki yargının bölünmelerden muzdarip ve "yolsuzlukla mücadele etmekten aciz" olduğunu belirtti.
İstinaf Mahkemesi - 15.04.2021
Son dakika haber: İstinaf mahkemesi, yerel mahkemenin Kadir Şeker hakkındaki kararına ilişkin itirazları reddetti
Son dakika haber... Yerel mahkemenin Kadir Şeker hakkındaki kararına ilişkin itiraz talepleri, istinaf mahkemesince reddedildi.
İstinaf Mahkemesi - 13.04.2021
'Annemi korumak için öldürdüm' demişti, İstinaf Mahkemesi meşru müdafaa kararını hapse çevirdi
İstinaf Mahkemesi, babasını silahla vurarak öldüren ve annesini korumak için cinayeti işlediğini söyleyen 21 yaşındaki Koray A. hakkında yerel mahkemenin 'meşru müdafaa' kapsamında verdiği beraat kararını kaldırdı.
İstinaf Mahkemesi - 07.04.2021
Arda Turan'ın "cinsel taciz" suçundan beraatiyle sonuçlanan dava yeniden görülüyor
Futbolcu Arda Turan, şarkıcı Berkay Şahin'in eşi Özlem Ada Şahin'e cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada beraatine yönelik hükmün istinaf mahkemesince bozulmasının ardından yeniden yargılanıyor.
İstinaf Mahkemesi - 06.04.2021
Sultanahmet'teki canlı bomba saldırısı davası karara bağlandı
Sultanahmet'te 12 Ocak 2016'da çoğu Alman vatandaşı 12 kişinin öldüğü, 16 kişinin de yaralandığı canlı bomba eylemine ilişkin davada verilen hükmün istinaf tarafından bozulmasının ardından 26 sanık hakkındaki dosya, yeniden karara bağlandı.
İstinaf Mahkemesi - 06.04.2021
Son dakika! Sultanahmet davasında yeniden karar
Son dakika 3. sayfa haberine göre Sultanahmet Meydanı'nda 12 Ocak 2016 tarihinde DEAŞ tarafından gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında verilen kararın bozulmasının ardından yeniden görülen davada, 4 sanık ağırlaştırılmış müebbet ile 328 yıl 4'er ay hapis cezasına çarptırıldı.
İstinaf Mahkemesi - 06.04.2021
SULTANAHMET SALDIRISI DAVASINDA YENİ KARAR BELLİ OLDU
4 sanık oy birliğiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis ile 328 yıl 4'er ay hapis cezasına çarptırıldı.
İstinaf Mahkemesi - 05.03.2021
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (3)
Enis Berberoğlu davasına değinen Kılıçdaroğlu, "Şimdi öyle bir tablo yaşıyoruz ki, alttaki mahkeme, istinaf mahkemesi, Yargıtay, Anayasa Mahkemesi Enis Berberoğlu'nun davasına 2 kez bakmak zorunda kaldı.
İstinaf Mahkemesi - 03.03.2021
AK Parti Grup Başkanvekili Özkan: "2023'te HDP'yi sandığa gömerek, inşallah bir tabela partisi haline getireceğiz"
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "2023'te HDP'yi sandığa gömerek, inşallah bir tabela partisi haline getireceğiz.
İstinaf Mahkemesi - 02.03.2021
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıkladı: (2)
"Kağıtsız ofis ortamına geçiyoruz" Cumhurbaşkanı Erdoğan, yönetimde şeffaflığın, AK Parti Hükümetlerinde ilk günden beri titizlikle uygulanan ilkeler arasında yer aldığını belirterek, şunları kaydetti: "Bilgi Edinme Hakkını anayasal güvenceye kavuşturmak dahil bu çerçevede güçlü bir yasal ve kurumsal altyapıyı oluşturduk. Eylem Planı'yla, idarenin iş ve işlemlerinde öngörülebilirliği ve şeffaflığı daha da güçlendiriyoruz. Bunun için, idareye yapılan başvurularda idarenin cevap verme süresini 60 günden 30 güne indiriyoruz. Yine bu doğrultuda, Avrupa Birliği'nin 'Doğrudan Yabancı Yatırımların İzlenmesi Hakkında Çerçeve Kararı' ile uyumlu hukuki düzenlemeler yapıyoruz. Kişilere, idari mekanizmalar nezdinde iş yapma kolaylığı sağlayacak tüm adımları atıyoruz. Sözleşme ve teşebbüs hürriyetine ilişkin mevzuat ve uygulamaları, öngörülebilirlik, kazanılmış hakların korunması ve şeffaflık ilkeleri temelinde yeniden değerlendiriyoruz. Bu ilkelere aykırı gördüğümüz hükümleri yürürlükten kaldırıyor, adli süreçlerin de basit, sade ve anlaşılabilir olmasını temin ediyoruz. Adli ve idari yargıda itiraz, istinaf ve temyiz gibi kanun yollarına başvuru sürelerini yeknesak hale getiriyoruz. Buna göre, istinaf ve temyize başvurma süreleri, gerekçeli kararın tebliğiyle başlayacak. Tüm ilk derece ve istinaf mahkemesi kararlarını, kişisel verileri koruma ilkesine uygun şekilde, kamuoyunun erişimine açıyoruz.
İstinaf Mahkemesi - 02.03.2021
Son dakika haberi: Erdoğan: "Tüm ilk derece ve istinaf mahkemesi kararlarını, kişisel verileri koruma ilkesine uygun şekilde, kamuoyunun erişimine açıyoruz."
Bir son dakika haberine göre Erdoğan: "Tüm ilk derece ve istinaf mahkemesi kararlarını, kişisel verileri koruma ilkesine uygun şekilde, kamuoyunun erişimine açıyoruz.
İstinaf Mahkemesi - 25.02.2021
"Ebu Hanzala" kod adlı Halis Bayancuk'a verilen 12 yıl 6 ay hapis cezası onandı
Sanık avukatı, istinaf mahkemesi kararının ardından Yargıtay'a temyiz başvurusunda bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İstinaf Mahkemesi Haberleri | İstinaf Mahkemesi Haber - Haberler - İstinaf Mahkemesi haberleri, son dakika istinaf mahkemesi haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi! Uyuyan eşini ağzını koli bandıyla bantlayarak öldüren sanığın cezası onandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.5.2021 16:34:43. #1.14#

title