İltica Haberleri

İltica haber, İltica son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İltica - Dün
Fransız derneklerden hükümete göç politikasını değiştirme çağrısı
Fransa'nın göç politikasını değiştirmesi gerektiğinin altı çizilen mektupta, Fransa'nın göçmenlere yönelik kötü muameleyi durdurması, onlara barınacak yer sunması ve ülkede iltica başvurusunda bulunmalarına izin vermesi ve İngiltere'yle yasal yollarla geçiş için müzakere etmesi gerektiği belirtildi.
İltica - 29.11.2021
Fransa, İngiltere'ye yeni göç anlaşması teklif edecek
İngiltere ile AB arasında "dengeli" ve tüm sorunlara çözüm sağlayan anlaşma istediklerini vurgulayan Darmanin, Fransa'ya iltica talebinde bulunanların sayısının 150 bin, İngiltere'ye talepte bulunanların ise 30 bin olduğunu belirtti.
İltica - 29.11.2021
Çin'de 40 gündür aranan Kuzey Koreli mahkum yakalandı
Çin, iltica edenleri mülteci yerine yasa dışı göçmen olarak kabul ediyor ve bu da ülkenin hukuk sisteminde bu kişilerin suçlu olarak görülmesine yol açıyor.
İltica - 28.11.2021
Fransa'dan İngiltere'ye göç sorununda "sorumluluklarını üstlenme" çağrısı
Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, göç sorununda İngiltere'ye "sorumluluklarını üstlenme" çağrısında bulunarak, "İngiltere Avrupa Birliğinden (AB) ayrıldı ama dünyadan ayrılmadı. İngiltere'nin iltica talebinde bulunan göçmenlere girişi sağlaması gerekiyor.
İltica - 26.11.2021
Yunanistan'daki STK'lerden uyarı: (Ülkedeki) Sığınmacı ve mülteciler açlıkla karşı karşıya
Yunanistan'daki sivil toplum kuruluşları (STK), ülkedeki sığınmacılara para yardımının durdurulmasının ve iltica hakkı kazanmış mültecilere gıda yardımı yapılmamasının, sığınmacı ve mültecileri açlık sorunu ile karşı karşıya bıraktığını bildirdi.
İltica - 25.11.2021
İngiltere'ye sığınma başvuruları 2004'ten bu yana en yüksek seviyeye ulaştı
İngiltere'de Eylül 2021 itibarıyla son 12 aylık dönemde 37 bin 562 sığınma başvurusunda bulunuldu ve bu rakam 2004'ten bu yana yapılan en yüksek iltica talebi olarak kayda geçti.
İltica - 18.11.2021
Alman meclisinde Belarus-Polonya sınırındaki göçmen krizi görüşüldü
Teuteberg, Belarus-Polonya sınırındaki gibi durumların gelecekte önlenmesi için AB'de ortak iltica ve dış politika oluşturulmasına ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.
İltica - 17.11.2021
Decathlon, göçmenlerin Manş'ı geçmek için kullandığı kanoların satışını durdurdu
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 31 Ekim'de yaptığı açıklamada, Calais'de bulunan çok sayıda düzensiz göçmenin Fransa'ya iltica talebi olmadığını ve İngiltere'ye gitmek istediğini söylemişti.
İltica - 16.11.2021
Fransa'nın kuzeyindeki düzensiz göçmenler kampı boşaltıldı
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 31 Ekim'de yaptığı açıklamada, Calais'de bulunan çok sayıda düzensiz göçmenin Fransa'ya iltica talebi olmadığını ve İngiltere'ye gitmek istediğini belirterek "Bu konuda tansiyon yükseldi ve İngiltere'nin içinde siyasi tartışmalara neden oldu.
İltica - 16.11.2021
AB Adalet Divanı, Macaristan'ın iltica konusunda AB hukukunu çiğnediğine hükmetti
Avrupa Birliği (AB) Adalet Divanı, Macaristan'ın "güvenli" sayılan üçüncü ülkelerden gelenlerin sığınma başvurularının reddedilmesine olanak veren ve sığınma başvurularına yardım sağlayanlara cezai yaptırım öngören yasalarının, AB hukukunu çiğnediğine karar verdi.
İltica - 15.11.2021
Fransa'dan İngiltere'ye düzensiz göçmen politikası tepkisi: "İngilizlerden ders alacak değiliz"
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 31 Ekim'de yaptığı açıklamada, Calais'de bulunan çok sayıda düzensiz göçmenin Fransa'ya iltica talebi olmadığını ve İngiltere'ye gitmek istediğini belirterek, "Bu konuda tansiyon yükseldi ve İngiltere'nin içinde siyasi tartışmalara neden oldu.
İltica - 14.11.2021
Haftanın tarihine bakış
Naim Süleymanoğlu, Bulgaristan'daki baskılardan kurtulmak ve Türkiye adına müsabakalara katılmak için 1986'da Avustralya'da düzenlenen Halter Dünya Kupası sırasında Türk Büyükelçiliği'ne sığınarak iltica etti.
İltica - 11.11.2021
BM: Şiddet ve iç çatışmalar nedeniyle yerinden edilenlerin sayısı arttı
Söz konusu dönemde Orta Afrika Cumhuriyeti'nden 71 bin 800, Güney Sudan'dan 61 bin 700, Suriye'den 38 bin 800, Afganistan'dan 25 bin 200 ve Nijerya'dan 20 bin 300 kişi iltica etti.
İltica - 10.11.2021
TBMM Göç ve Uyum Alt Komisyonu toplandı
Türkiye'nin coğrafi ve stratejik konumu nedeniyle tarih içerisinde önemli göç ve iltica akımlarıyla karşı karşıya kaldığını anımsatan Keskin, "Ülkemizin artan ekonomik gücü, ülkemize yönelik göç hareketleri için ekstra bir çekim unsuru haline gelmiştir.
İltica - 08.11.2021
ABD'de Kongre baskını şüphelisi Belarus'a iltica başvurusu yaptı
NEW ABD'de 6 Ocak Kongre baskınına katılan ve FBI tarafından aranan bir kişinin, Belarus'a iltica başvurusu yaptığı bildirildi.
İltica - 31.10.2021
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, balıkçı sorununa konusunda İngiltere'yi uyardı Açıklaması
Ülkenin Calais kentinde bulunan çok sayıda düzensiz göçmenin Fransa'ya iltica talebi olmadığını ve İngiltere'ye gitmek istediğini ifade eden Macron, "Bu konuda tansiyon yükseldi ve İngiltere'nin içinde siyasi tartışmalara neden oldu.
İltica - 28.10.2021
Bakan Gül'den Hablemitoğlu cinayeti şüphelisinin iadesi için Ukraynalı yetkililere mektup Açıklaması
Adalet Bakanı Gül, mektubunda şunları kaydetti: "Ülkenizde yürütülen iade yargılaması sürecinde şüpheli Bozkır'ın iltica talebinde bulunması, bu talebinin reddi sonucunda devam eden iade yargılamasını uzatacak şekilde duruşmalara katılmaması ve son olarak da kendisine ulaşılamıyor olması şüphelinin ülkemize iadesini akamete uğratmaktadır.
İltica - 26.10.2021
Son dakika haber... Ege'de düzensiz göçmenleri taşıyan botun batması sonucu 4 çocuk öldü
Gelen son dakika haberine göre Sakız Adası açıklarında düzensiz göçmen taşıyan botun batması sonucu ilk belirlemelere göre 4 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
İltica - 22.10.2021
Son dakika haberi | İnsan Hakları İzleme Örgütü: ABD'li sınır yetkilileri, sığınmacılara cinsel ve fiziksel tacizde bulunuyor
Son dakika gündem haberi... İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) tarafından yayımlanan raporda ABD'ye sığınma talebinde bulunan kişilerin yetkililer tarafından istismar edildiği öne sürüldü.
İltica - 20.10.2021
Almanya, sığınmacılar nedeniyle Polonya sınırındaki kontrolleri sıkılaştıracak
Seehofer, başkent Berlin'de düzenlediği basın toplantısında, bu yılın başından eylül sonuna kadar çoğu Suriye ve Afganistan olmak üzere Almanya'ya 80 bin sığınmacının iltica başvurusu yaptığını aktardı.
İltica - 18.10.2021
Belçika'da sığınmacı kabulünden sorumlu merkezde imkan kısıtlılığı nedeniyle grev yapılıyor
Belçika'da sığınmacıların kabulünden sorumlu federal ajans Fedasil'in başkent Brüksel'deki merkezi "Petit Chateau"da kapasitenin dolması nedeniyle bir günlük greve gidildi.
İltica - 11.10.2021
Somali yapımı bir film ilk kez Oscar'a aday gösterildi
1981 doğumlu yönetmen, 16 yaşında ailesiyle Finlandiya'ya iltica etmişti.
İltica - 08.10.2021
ENHANCER Projesi'nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi
ICMPD dünya genelinde göçün sınır yönetimi, geri dönüşler, iltica prosedürleri, insan kaçakçılığıyla mücadele ve uyum gibi alanlarında üye devletlerle çalışmalar yürütüyor.
İltica - 07.10.2021
Tanzanya hükümeti, 2021 Nobel Edebiyat Ödülü'nün sahibi Gurnah'ı tebrik etti
Tanzanya hükümeti, Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan Abdulrazak Gurnah için tebrik mesajı yayımladı.
İltica - 07.10.2021
Avrupa medyası, AB sınırlarındaki sığınmacıların geri itilmelerini belgeledi
"Onlara Bosna'ya geri gitmek istenmediğinin söylendiğinde öfkeleniyorlardı" diyen Nazila, iltica talebinde bulunmaya da izin verilmediğini kaydetti.
İltica - 07.10.2021
2021 Nobel Edebiyat Ödülü'nü Zanzibar kökenli romancı Abdulrazak Gurnah kazandı
On romana ve bir dizi kısa öyküye imza atan Gurnah, 1948'de Zanzibar'da doğdu, 1960'de İngiltere'ye iltica etti.
İltica - 05.10.2021
Interpol, Esed rejimini yeniden üyeliğe kabul etti
Bunun yanı sıra Esed rejiminin Interpol iletişim ağına erişim sağlayabilecek olmasının Suriyeli mültecilerin iltica süreçlerine zarar verebileceği ifade ediliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
İltica Haberleri | İltica Haber - Haberler - İltica haberleri, son dakika iltica haber ve gelişmeleri burada. Dünya Göç Raporu: 2020'de rekor sayıda kişi çatışma ve şiddet nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kaldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 07:42:25. #1.14#

title