HUKUK FAKÜLTESİ HABERLERİ

Hukuk Fakültesi Haberleri

Hukuk Fakültesi haber, Hukuk Fakültesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hukuk Fakültesi - 16.10.2020
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Adım Adım İktidara Projesi Tanıtım ve İlk Eğitim Toplantısı"nda konuştu: (2)
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, yargı sistemiyle ilgili de şu değerlendirmede bulundu: "İflas eden bir yargı sistemiyle karşı karşıyayız. Her şey aklıma gelirdi de yargı sisteminin bu kadar köreleceği hiç aklıma gelmezdi. Çünkü yargıçlar en azından hukuk fakültesi mezunudur, hukuk kitapları okumuşlardır, hukukun temel kurallarını bilirler, dolayısıyla bu kadar körelmez, bu kadar çürümez diyordum.
Hukuk Fakültesi - 14.10.2020
Cumhurbaşkanlığı seçimleri Tacikistan'ı değiştirecek mi?
[İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Osman Mican Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi'nde (ASSAM) araştırmacı olarak çalışmaktadır] [Türk-Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi olan Sedat B.
Hukuk Fakültesi - 9.10.2020
Son dakika haberi: ABD Yüksek Mahkemesi atamaları neden bu kadar önemseniyor?
Esasen Yüksek Mahkeme'nin ne olduğunu, büyük ölçüde üyelerinin kimlerden oluştuğu belirliyor. Bu nedenle, mahkemeye yapılan her yeni atama, büyük bir alakaya mazhar olmanın yanında, her seferinde hararetli tartışmalara da sebep oluyor. Yargıç Barrett'ın saygın hukukçu kimliğinin hakkı, Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi Profesörü Noah Feldman gibi liberal isimler tarafından da teslim ediliyor.
Hukuk Fakültesi - 7.10.2020
İzmir'de "Güncel Gelişmeler Işığında Karabağ Sorunu" paneli düzenlendi
Kurban, şu ifadeleri kullandı: "Azerbaycan stratejik yerleri düşman işgalinden kurtarıyor, temizlik yapıyor. Ermenistan, 4 Ekim'de sivil yerleşim yerlerini bombaladı. Yasaklanmış bir silah 'misket bombası' kullandılar. Misket bombasına baktığımızda 'bomba içinde bomba' olarak bilinir. Hedefe atıldığında ana bomba infilak ediyor ve içindeki misket boyutundaki bombalar dağılarak çevreye yayılıyor, etki alanı geniş bir bombadır. 2010'da 109 ülkenin imzaladığı sözleşmeyle misket bombasının savaşta kullanılması yasaklandı ancak dünya buna tepki vermiyor." Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Bölümü Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi Bahadır Özarslan, Ermenistan'ın Azerbaycan topraklarını işgal etmesinin, net bir şekilde uluslararası hukuka aykırı olduğunu ifade etti.
Hukuk Fakültesi - 7.10.2020
Doğu Akdeniz'de AB ve NATO'nun arabuluculuğu çözüme giden yolu açabilir mi?
[Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesidir] [1] Almanya, Danimarka ve Hollanda'nın dahil olduğu Kuzey Denizi Kıta Sahanlığı Davalarında uyuşmazlığın konusu, sınırların belirlenmesi için yapılan diplomatik müzakerelerdir.
Hukuk Fakültesi - 5.10.2020
Son dakika gündem: Ceren Damar Şenel davası, İstinaf Mahkemesi'nce onandı
Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel'in, 2 Ocak 2019'da sınavda kopya çekerken yakaladığı Hukuk Fakültesi öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından öldürülmesine ilişkin yargılamada, sanık Hikmet'e Ankara 33'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce 'Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme' suçuyla verilen ağırlaştırılmış müebbet cezası, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 1'inci Ceza Dairesi'nce onandı.
Hukuk Fakültesi - 4.10.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 5 Ekim 2020
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin bu yıl eğitime başlayan Hukuk Fakültesinin ilk dersini video konferans yöntemi ile verecek.
Hukuk Fakültesi - 4.10.2020
"Dostluk dünyasının fikir sakası: Fethi Gemuhluoğlu"
Gemuhluoğlu, ilk ve ortaokulu doğduğu yer olan Göztepe'de, liseyi Haydarpaşa Lisesi'nde, yüksek öğrenimini ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı.
Hukuk Fakültesi - 29.9.2020
Trump, Barrett'in Yüksek Mahkeme yargıçlığı adaylığını Senatoya sundu
Tennessee eyaletindeki Rhodes College'da İngiliz edebiyatı bölümünü bitiren Amy Coney Barrett, tam burslu olarak kazandığı Notre Dame Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni 1997'de birincilikle bitirdi.
Hukuk Fakültesi - 29.9.2020
Uzmanlara göre uluslararası hukuk Azerbaycan'a kaybettiği topraklarını geri alma hakkı veriyor
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Hukuk Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.
Hukuk Fakültesi - 23.9.2020
Bir kurt masalı: Orta Doğu barış süreci
Bu arada Camp David Anlaşmasının ardından 1994 yılında ABD'nin yönlendirmesiyle Ürdün ile İsrail arasında barış anlaşması imzalandı. Barış sürecine karşı olan Yahudi fanatiklerin kesif propagandası sunucunda 1996 yılında İşçi Partisi lideri İzak Rabin fanatik bir öğrenci tarafından öldürüldü. Cinayeti işleyen Yigal Amir adlı hukuk fakültesi öğrencisi polis sorgusunda cinayeti davaya ihanet edildiği için işlediğini söylüyordu.
Hukuk Fakültesi - 22.9.2020
19 ilde FETÖ'nün avukat yapılanmasına operasyon: 55 gözaltı
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ/PDY'nin avukat yapılanmasına yönelik olarak yürüttüğü soruşturma kapsamında, aralarında 32 avukat ile hala hukuk fakültesinde okuyan ya da hukuk fakültesini bitirip de başka işler yapan kişilerin de olduğu 66 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.
Hukuk Fakültesi - 21.9.2020
"Tiyatronun usta ismi: Hadi Çaman"
Çaman, ilkokulu Abdülhakhamit İlkokulu'nda, liseyi de Abdurrahmanpaşa Lisesi'nde tamamladı. Devlet memuru olan anne ve babasının tayinleri sebebiyle, ailesiyle birlikte 1960'lı yılların başında İstanbul'a yerleşen sanatçı, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okudu.
Hukuk Fakültesi - 19.9.2020
Son dakika... Adalet Bakanı Gül, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Yargı reformunda hedef olarak mesleklere giriş için bir sınav getirdiklerini, üç yıl sonra yürürlüğe gireceğini, dolayısıyla sadece Hukuk Fakültesinden mezun olmanın yetmeyeceğini dile getiren Gül, bunun çok önemli bir reform olduğunu ve meyvelerinin birkaç yıl sonra görüleceğini aktardı.
Hukuk Fakültesi - 18.9.2020
SETA panelinde 'yeni yayıncılık' masaya yatırıldı
SETA Toplum ve Medya Araştırmaları Direktörü İsmail Çağlar'ın moderatörlüğünü yaptığı panele Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden Prof.
Hukuk Fakültesi - 17.9.2020
Son dakika! Gazeteci yazar Necdet Onur hayatını kaybetti
1954'te Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne kaydolan ancak ikinci sınıftayken okulu bırakarak gazeteciliğe başlayan Onur, Anadolu Ajansı (AA) başta olmak üzere birçok gazete, dergi ve televizyonda çalıştı.
Hukuk Fakültesi - 16.9.2020
Hayırsever müdür avukat kızının ilk maaşıyla 11 okula ateş ölçer aldı
Erol Yılmaz da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu kızı Esra Yılmaz'ın mesleğini yapmaya başladığında ilk maaşıyla bir hayır yapmak istediğini ve bunu gerçekleştirdiklerini dile getirdi.
Hukuk Fakültesi - 14.9.2020
Trafik magandalarının aracına mahkeme kararıyla el konulabilir
Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Timur Demirbaş, trafik suçu işlediği belirlenen kişinin aracına Türk Ceza Kanununun (TCK) 54. maddesi uyarınca mahkeme kararıyla el konulabileceğini savundu.
Hukuk Fakültesi - 14.9.2020
ANALİZ – Macron'un "Akdeniz'de Fransız Hikâyesi" yazma hevesi boşa çıkacak
Son dönemde, uluslararası hukuku ve diplomatik teamülleri hiçe sayarak birçok bölgesel krize gerginliği daha da artıracak şekilde müdahil olan Macron Fransası, izlediği revizyonist dış politika ile Avrupa Birliği (AB) içinde liderlik rolüne soyunurken, bu amaçla attığı adımlar NATO'nun...
Hukuk Fakültesi - 14.9.2020
Son dakika... Trafik magandalarının mahkeme kararıyla araçları alınabilir
Bir son dakika haberine göre Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Timur Demirbaş, trafik magandalarına karşı yalnızca idari para cezasının yeterince caydırıcı olmadığını belirterek, caydırıcılık için Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) etkin uygulanması gerektiğini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hukuk Fakültesi Haberleri | Hukuk Fakültesi Haber - Haberler - Hukuk Fakültesi haberleri, son dakika hukuk fakültesi haber ve gelişmeleri burada. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın koronavirüs testi pozitif çıktı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 17:53:18. #1.15#
title