FİGEN YÜKSEKDAĞ ŞENOĞLU HABERLERİ

Figen Yüksekdağ Şenoğlu haber, Figen Yüksekdağ Şenoğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Figen Yüksekdağ Şenoğlu

Figen Yüksekdağ Şenoğlu

Doğum Yeri Adana / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1971

Figen Yüksekdağ Şenoğlu Kimdir ?

1971 yılında Adana, Yumurtalık’ta doğdu. İlkokulu Yumurtalık’ta, liseyi ise Adana Ceyhan Lisesi’nde okuyan Yüksekdağ, aynı yıllarda kadın hareketi alanındaki çalışmalarına başladı. 1992 yılında Adana’da katıldığı 1 Mayıs gösterileri sonrasında tutuklandı ve 1 ay cezaevinde kaldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 21.06.2021
HDP iddianamesi: HDP örgütsel eylemlerin odağı haline gelmiştir
451 KİŞİ HAKKINDA SİYASİ YASAK İSTENDİ İddianamede ayrıca Selahattin Demirtaş, Pervin Buldan, Sezai Temelli, Mithat Sancar, Sebahat Tuncel, Figen Yüksekdağ Şenoğlu ve Ahmet Şık'ın da aralarında bulunduğu 451 isme, temelli kapatılmaya ilişkin kararın Resmi Gazete'de yayımlanmasından itibaren beş yıl süreyle siyasi yasak konulması istendi.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 21.06.2021
HDP'nin kapatılması istemli iddianame Açıklaması
İddianamede ayrıca, aralarında partinin eski ve yeni Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ Şenoğlu, Pervin Buldan, Mithat Sancar ile partinin yöneticileri ve üyeleri 451 kişi hakkında siyasi yasak talebinde bulunuldu.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 07.01.2021
"Kobani iddianamesi" kabul edildi
İddianamede eski HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu ile Ayhan Bilgen, Sırrı Süreyya Önder, Ayla Akat Ata, Gültan Kışanak, Sebahat Tuncel, Emine Ayna, Ertuğrul Kürkçü, Mehmet Hatip Dicle ve terör örgütü PKK'nın firari elebaşıları Murat Karayılan, Cemil Bayık, Sabri Ok, Salih Müslüm ve Zübeyir Aydar da sanıklar arasında yer aldı.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 30.12.2020
Kobani soruşturmasında Demirtaş'ın da aralarında olduğu 108 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı
Başsavcılığın soruşturması kapsamında eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu da tutuklu bulunuyor.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 17.12.2020
Türkiye'de 2020 böyle geçti (9)
25 EYLÜL Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun da tutuklu bulunduğu 2014 yılında Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin soruşturması kapsamında, 7 ilde 82 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 16.11.2020
Kobani eylemlerine ilişkin soruşturmada tutuklama kararı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturması kapsamında eski HDP Eş Genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu geçen yıl, bazı eski HDP milletvekilleri ve yöneticileri ise bir süre önce tutuklanmıştı.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 19.10.2020
Ahmet Türk, Kobani soruşturması kapsamında adli kontrolle serbest bırakıldı
Soruşturma Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun da tutuklu bulunduğu 2014'te Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin soruşturması kapsamında, 25 Eylül'de 82 zanlı hakkında gözaltı kararı çıkartılmıştı.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 17.10.2020
Gültan Kışanak, Kobani soruşturması kapsamında tutuklandı
Soruşturma Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun da tutuklu bulunduğu 2014'te Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin soruşturması kapsamında, 25 Eylül'de 82 zanlı hakkında gözaltı kararı çıkarttı.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 05.10.2020
Son dakika haber...
Kobani soruşturmasında 17 kişiye tutuklama kararı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun da tutuklu bulunduğu 2014'te Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin soruşturması kapsamında, 25 Eylül'de eski HDP milletvekillerinin de bulunduğu 82 zanlı hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 02.10.2020
Kobani eylemleri soruşturmasında 17 şüpheli tutuklandı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun da tutuklu bulunduğu 2014'te Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin soruşturması kapsamında, 25 Eylül'de 82 zanlı hakkında gözaltı kararı çıkartılmış, 7 ilde düzenlenen operasyonda terörle mücadele ekiplerince 20 zanlı yakalanmıştı.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 02.10.2020
Kobani eylemleri soruşturmasında 20 şüphelinin tutuklanması istendi
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, eski HDP Eş Genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun da tutuklu bulunduğu 2014'te Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin soruşturması kapsamında, 25 Eylül'de 82 zanlı hakkında gözaltı kararı çıkarılmasının ardından 7 ilde operasyon başlatılmış, 20 zanlı terörle mücadele ekiplerince yakalanmıştı.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 01.10.2020
Son dakika haber | Kobani eylemleri soruşturmasında gözaltına alınan 20 şüpheli adliyeye sevk edildi
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun da tutuklu bulunduğu 2014'te Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin soruşturması kapsamında, 25 Eylül'de 82 zanlı hakkında gözaltı kararı çıkartılmasının ardından 7 ilde operasyon başlatılmıştı.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 28.09.2020
Kobani eylemleri soruşturmasında gözaltına alınan 20 şüpheli adliyeye sevk edildi
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun da tutuklu bulunduğu 2014'te Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin soruşturması kapsamında, 82 zanlı hakkında gözaltı kararı çıkartılmasının ardından 7 ilde operasyon başlatılmış, 20 zanlı terörle mücadele ekiplerince yakalanmıştı.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 25.09.2020
Son Dakika | BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: "Devletimiz ve milletimiz var olsun"
Eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun da tutuklu bulunduğu, 2014'teki Kobani bahanesiyle gerçekleşen eylemlere ilişkin soruşturma kapsamında, 7 ilde 82 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılması ile ilgili yazılı açıklama yapan BBP Lideri Destici, "Eskiler hafıza-i beşer nisyanla maluldür derler.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 25.09.2020
HDP Eş Genel Başkanı Sancar'dan Kobani eylemleri soruşturmasına ilişkin basın toplantısı
7 ilde 82 gözaltı kararı 2014'te Kobani bahanesiyle ülke genelinde gerçekleştirilen ve 37 vatandaşın öldürülmesiyle sonuçlanan eylemlerde sokağa çıkma çağrısı yapan PKK/KCK terör örgütü ve sözde örgüt yöneticileri ile bazı HDP yöneticileri hakkında soruşturma yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun tutuklu bulunduğu soruşturma kapsamında bu sabah 7 ilde 82 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarmıştı.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 25.09.2020
Son dakika haber... PKK'nın dağ kadrosu da Kobani soruşturmasının şüphelileri arasında yer alıyor
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun da tutuklu bulunduğu 2014'te Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin soruşturması kapsamında, 82 zanlı hakkında gözaltı kararı çıkartılmasının ardından 7 ilde operasyon başlatıldı.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 25.09.2020
Kobani eylemlerine ilişkin soruşturmada gözaltı kararları
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun da tutuklu bulunduğu 2014'teki Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin soruşturması kapsamında 7 ilde 82 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 21.09.2019
Başsavcılıktan "Demirtaş ve Yüksekdağ" açıklaması
Açıklamada, Cumhuriyet Başsavcılığının 2014/146757 soruşturma sayılı dosyası kapsamında suç tarihinde HDP Eş Başkanlığı yapan şüpheliler Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun Ankara 1.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 21.09.2019
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Demirtaş ve Yüksekdağ açıklaması
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kaydedildi: "Cumhuriyet Başsavcılığımızın 2014/146757 Soruşturma sayılı dosyası kapsamında suç tarihinde HDP eş Başkanlığı yapan şüpheliler Selahattin Demirtaş ve Figen yüksekdağ Şenoğlu'nun Ankara 1.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 20.09.2019
Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'a tutuklama kararı
Eski HDP Eş Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun Kobani olayları nedeniyle süren soruşturma kapsamında tutuklanmasına karar verildi.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 20.09.2019
Demirtaş ve Yüksekdağ'ın tutuklanması
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 6-8 Ekim 2014'te ülke genelinde gerçekleşen Kobani olaylarına ilişkin terör örgütü PKK/KCK yöneticileri ve üyeleri ile HDP MYK üyeleri ve eş genel başkanlarının sosyal medyadan halka sokağa çıkıp terör eylemleri gerçekleştirmeleri çağrısında bulunduklarının medyaya yansıdığını, başsavcılığın konuyla ilgili soruşturması kapsamında, suç tarihinde HDP Eş Genel Başkanları olan Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun ifadelerinin alınmasının ardından sevk edildikleri sulh ceza hakimliğince tutuklandıklarını bildirdi.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 04.07.2017
Yüksekdağ'ın Ankara'da Yargılandığı Dava
- 8 ayrı fezleke HDP'li Figen Yüksekdağ Şenoğlu hakkında anayasanın 83.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 02.04.2017
Dha Yurt Bülteni-7
Mahkeme kararında afişlerin toplanma gerekçesi, cezaevinde olan ve milletvekilliği düşürülen HDP'li Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun fotoğrafının paylaşılmasından kaynaklandığı belirtilerek şöyle denildi: "Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak halk oylaması ile alakalı olarak billboardlar üzerine yapılan kontrollerde muhtelif yerlerde asılı durumda olan ve üzerinde HDP Eş Genel Başkanı ve milletvekilliği düşürülen Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun fotoğrafının bulunduğu ve yanında 'Hayır hepimiz kazanalım, Tene Na be ile oy pusulası üzerinde 'Tercih Hayır' ibaresi bulunduğu tespit edilmiş olup, hakkında terör örgütü propagandası yapmak suçundan kesinleşmiş cezası bulunan ve bu nedenle milletvekilliği düşürülen Figen Yüksekdağ Şenoğlu fotoğraflarının bahse konu pankartlarda asılması ile hakkında hüküm kararı bulunan ve halen cezaevinde bulunan şahsın işlemiş olduğu suçu ve kendisinin övücü nitelikte gösterilmeye çalışıldığı, halk üzerinde işlemiş olduğu suçun meşrulaştırmaya çalışıldığından söz konusu pankartların 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 7'nci maddesince toplatılmasına yasaklanmasına ve görüldüğü yerde el konulmasına karar verildi.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 01.04.2017
Şanlıurfa'da Figen Yüksekdağ'lı Afişler Toplatıldı
Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Seçim Koordinasyon Merkezince 16 Nisan'da yapılacak olan referandum oylaması için hazırlanarak kentin çeşitli yerlerine asılan afişlerle ilgili inceleme başlattı. Yapılan incelemede, Türkçe ve Kürtçe hazırlanan afiş ve billboardlar için 4. Sulh Ceza Hakimliği tarafından yasaklama ve toplatılma kararı verildi. Mahkeme kararında afişlerin toplanma gerekçesi, cezaevinde olan ve milletvekilliği düşürülen HDP'li Figen Yüksekdağ'ın fotoğrafının paylaşılmasından kaynaklandığı belirtildi. Kararda, "Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak halk oylaması ile alakalı olarak billboardlar üzerine yapılan kontrollerde muhtelif yerlerde asılı durumda olan ve üzerinde HDP Eş Genel Başkanı ve milletvekilliği düşürülen Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun fotoğrafının bulunduğu ve yanında 'Hayır hepimiz kazanalım, Tene Na be ile oy pusulası üzerinde 'Tercih Hayır' ibaresi bulunduğu tespit edilmiş olup, hakkında terör örgütü propagandası yapmak suçundan kesinleşmiş cezası bulunan ve bu nedenle milletvekilliği düşürülen Figen Yüksekdağ Şenoğlu fotoğraflarının bahse konu pankartlarda asılması ile hakkında hüküm kararı bulunan ve halen cezaevinde bulunan şahsın işlemiş olduğu suçu ve kendisinin övücü nitelikte gösterilmeye çalışıldığı, halk üzerinde işlemiş olduğu suçun meşrulaştırmaya çalışıldığından söz konusu pankartların 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 7.
Figen Yüksekdağ Şenoğlu - 01.04.2017
Dha Yurt Bülteni - 13
Mahkeme kararında afişlerin toplanma gerekçesi, cezaevinde olan ve milletvekilliği düşürülen HDP'li Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun fotoğrafının paylaşılmasından kaynaklandığı belirtilerek şöyle denildi: "Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak halk oylaması ile alakalı olarak billboardlar üzerine yapılan kontrollerde muhtelif yerlerde asılı durumda olan ve üzerinde HDP Eş Genel Başkanı ve milletvekilliği düşürülen Figen Yüksekdağ Şenoğlu'nun fotoğrafının bulunduğu ve yanında 'Hayır hepimiz kazanalım, Tene Na be ile oy pusulası üzerinde 'Tercih Hayır' ibaresi bulunduğu tespit edilmiş olup, hakkında terör örgütü propagandası yapmak suçundan kesinleşmiş cezası bulunan ve bu nedenle milletvekilliği düşürülen Figen Yüksekdağ Şenoğlu fotoğraflarının bahse konu pankartlarda asılması ile hakkında hüküm kararı bulunan ve halen cezaevinde bulunan şahsın işlemiş olduğu suçu ve kendisinin övücü nitelikte gösterilmeye çalışıldığı, halk üzerinde işlemiş olduğu suçun meşrulaştırmaya çalışıldığından söz konusu pankartların 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunun 7'nci maddesince toplatılmasına yasaklanmasına ve görüldüğü yerde el konulmasına karar verildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Figen Yüksekdağ Şenoğlu Haberleri | Figen Yüksekdağ Şenoğlu Kimdir - Haberler - Figen Yüksekdağ Şenoğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Figen Yüksekdağ Şenoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. HDP iddianamesi: HDP örgütsel eylemlerin odağı haline gelmiştir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 21:53:09. #1.16#

title