EĞİTİM FAKÜLTESİ HABERLERİ

Eğitim Fakültesi Haberleri

Eğitim Fakültesi haber, Eğitim Fakültesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Eğitim Fakültesi - 27.11.2020
İstanbul Akademi dergisinin ilk sayısı yayımlandı
Semih Tezelli'nin "Resimlerle Çocuk Psikolojisi" kitabından yola çıkarak hazırlanan söyleşiden, çocukların çizdikleri resimlerle anlatmak istediklerine yer veriliyor. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.
Eğitim Fakültesi - 26.11.2020
İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu toplantısı düzenlendi
Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Aydın Baruş başkanlığında Battalgazi Şehit Oğuzhan Günaydın Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen toplantıya, Vali Yardımcısı Kenan Eskin, İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı İlhan Erdem, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, ilçe milli eğitim ve şube müdürleri, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve veliler katıldı.
Eğitim Fakültesi - 25.11.2020
DÜ'de 24 Kasım Öğretmenler Günü paneli düzenlendi
Dicle Üniversitesi (DÜ) Ziya Gökalp Eğitim Fakültesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü panel düzenlendi.
Eğitim Fakültesi - 25.11.2020
Son dakika: 26 yıldır dinmeyen acı
Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Kazan köyünde 1994 yılında öğretmenlik yaparken ailesinin gözü önünde teröristler tarafından şehit edilen öğretmen Sait Korkmaz'ın eşi Aklime Korkmaz, buruk geçtiği için bayram ve öğretmenler gününün gelmesini hiç istemediğini belirterek, "Eşim şehit olduğunda tek duam şuydu, Allah kimsenin evine şehit acısı vermesin. Rabbim vatanımızı böldürmesin, ezanımızı susturmasın, İstiklal Marşımızı bir daha yazdırmasın ve bayrağımızı indirmesin" dedi Sait Korkmaz, Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdikten sonra gönüllü olarak 1994 yılında Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine bağlı Kazan köyüne eşi Aklime Korkmaz ve kız çocuğu ile birlikte gitti.
Eğitim Fakültesi - 25.11.2020
Şehit öğretmenlerin isimleri ADÜ'de yaşayacak
24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Eğitim Fakültesi'nde anlamlı bir program düzenlendi.
Eğitim Fakültesi - 24.11.2020
DEÜ'de "24 Kasım Öğretmenler Günü" etkinliği düzenlendi
Etkinlikte söz alan Buca Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.
Eğitim Fakültesi - 24.11.2020
24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Eğitim Fakültesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla şehit öğretmenler için çınar ağacı dikimi gerçekleştirdi.
Eğitim Fakültesi - 24.11.2020
Bakan Selçuk, "Öğretmen Yetiştirmenin Dünü, Bugünü, Yarını" panelinde konuştu Açıklaması
Bakan Selçuk, Gazi Üniversitesinde (GÜ) düzenlenen "Öğretmen Yetiştirmenin Dünü, Bugünü, Yarını" konulu panelin açılışında yaptığı konuşmada, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde uzun yıllar çalıştığı Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde, öğretmenlerle olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Eğitim Fakültesi - 23.11.2020
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden "24 Kasım Öğretmenler Günü" sanal resim sergisi
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü akademisyenleri tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla sanal resim sergisi düzenlendi.
Eğitim Fakültesi - 23.11.2020
Trakya Üniversitesinde "kalite" seferberliği başlatıldı
Toplantıya, TÜ Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, TÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç, TÜ Kalite ve Strateji Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Mahmut Güler, TÜ Eğitim Fakültesi Dekanı ve Kalite Komisyonu Üyesi Prof.
Eğitim Fakültesi - 20.11.2020
Son dakika... "Dijital Çağın Çocukları İçin Doğru İçerik Çalıştayı" sonuç bildirgesi açıklandı
Aynı zamanda İstanbul Aydın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi de olan Tuğrul, çocukların çok çabuk yanlışa yönlendirilecek bir alanda olduğunu kaydederek, "Bir çocuk gelişimcisi olarak söyleyebilirim ki, asıl önemli olan evlerimizde bizim çocuklarımıza neyin doğru ya da yanlış olduğunu, neyin kendisine, arkadaşına yakın veya uzak, çevresine iyi ya da kötü geleceğini bilebileceği düşünme becerisini kazandırmaktır.
Eğitim Fakültesi - 19.11.2020
Koruma altındaki Termessos çiğdeminin lokasyonu GPS cihazlarıyla belirleniyor
Turistlerin de ilgisini çeken ve "Termessos çiğdemi" olarak bilinen "colchicum baytopiorum"un korunup gelecek nesillere aktarılması için Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi, Antalya Orkidelerini ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Derneği (ANTOK) Başkanı Doç.
Eğitim Fakültesi - 18.11.2020
TÜ'den ortaokul öğrencilerine "Modern Sanatta Portre" semineri
TÜ tarafından, Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu öğrencilerine yönelik seminer verildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "5. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen seminerde Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç.
Eğitim Fakültesi - 16.11.2020
KAEÜ'nün yerli ve milli yazılımı uzaktan eğitimde gurur kaynağı oldu
KAEÜ'nün, eğitimde kalite güvencesi için 2016 yılında başlattığı ve Eğitim Fakültesinde pilot olarak uyguladığı Ahi Yeterliliğe Dayalı Eğitim Projesi (AYDEP), salgın sürecinde yazılım eklemesi yapılarak eğitim portalına dönüştürüldü.
Eğitim Fakültesi - 5.11.2020
İnsan Hakları ve Özgürlükleri Örgütü: Yemen'deki BAE destekli güçler Sokotra'da ihlallerde bulunuyor
GGK'nin birkaç hafta süren kuşatma ve hükümet güçleriyle çatışmaların ardından hükümetin kalkınma konusunda güneye ayrımcı yaklaştığı ve yönetimi güneylilerle paylaşmadığı gerekçesiyle Sokotra Adası'nı ele geçirdiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "BAE destekli GGK milisleri salı günü Sokotra Eğitim Fakültesi Edebiyat Profesörü Ahmed Salim el-Amiri'yi iş yerinde keyfi olarak gözaltına aldı.
Eğitim Fakültesi - 5.11.2020
Pandeminin psikolojik etkilerinin en aza indirilmesini amaçlayan proje tanıtıldı
"Bireylerin kendi kendini değerlendirebileceği mini testler bulunuyor" Proje koordinatörü ve AÜ Eğitim Fakültesi Doktor Öğretim Üyesi Ömer Özer de projede, salgın sürecinde ve sonrasında psikolojik belirtileri artan ve psikolojik yardım alma imkanı bulamayan, günlük yaşamında zorlanan bireyler için destek sistemi geliştirdiklerini vurguladı.
Eğitim Fakültesi - 2.11.2020
Edirne'den kısa kısa
Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, TÜ Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Güvendir, "Decolonising Development: Research, Teaching and Practice (Sömürgeden Çıkarma Geliştirme: Araştırma, Öğretme ve Uygulama)" başlıklı Avrupa Birliği projesinin Türkiye temsilciliğine atandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Eğitim Fakültesi Haberleri | Eğitim Fakültesi Haber - Haberler - Eğitim Fakültesi haberleri, son dakika eğitim fakültesi haber ve gelişmeleri burada. DİYARBAKIR - Roma dönemine ait 1800 yıllık atık su kanalı bulundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.12.2020 03:29:12. #1.14#
title