Darbe Girişimi Haberleri

Darbe Girişimi haber, Darbe Girişimi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Darbe Girişimi - Bugün
Yunanistan'ın 2 bin FETÖ'cünün siyasi sığınma başvurusunu kabul ettiği iddiası
FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında çoğunluğu FETÖ'cü yaklaşık 20 bin Türk vatandaşının Yunanistan'a kaçtığı ve bunlardan 2 bin FETÖ'cünün siyasi sığınma başvurusunun kabul edildiği ileri sürüldü.
Darbe Girişimi - Bugün
FETÖ'den yargılanan emekli tuğgeneral Celal Başoğlu'na beraat kararı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında yargılanan, eski Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanı, emekli tuğgeneral Celal Başoğlu için mahkeme kararını verdi.
Darbe Girişimi - Bugün
Son dakika haber | İstanbul'da "Her Ay 251 Hatim Programı'nda şehitler için dua edildi
Programda Kurtuluş Savaşı, terörle mücadele ve FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında şehit olanlar için Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.
Darbe Girişimi - Dün
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, inşaatı süren 15 Temmuz Müzesi'nde incelemelerde bulundu
Bakan Ersoy, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, inşaat çalışmaları süren müzede incelemede bulunduğunu belirterek, "Darbe girişimi gecesi yaşananların panoramik olarak sergileneceği müze, yakın tarihimize ışık tutacak, Ankara'nın önemli yapılarından biri olacak.
Darbe Girişimi - Dün
Son dakika haberleri... FETÖ'nün "sivil imam"larına MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri gerekçesiyle dava
Mahkemece kabul edilen iddianamede, 15 Temmuz 2016'da FETÖ'nün darbe girişimi sırasında yakalanan ve örgütün sözde "jandarma imamı" olduğu gerekçesiyle 79 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Nurettin Oruç ile başka suçtan tutuklu Abdurrahman Ö.
Darbe Girişimi - Dün
İngiltere Türkiye'yi neden Brexit sonrası dönemin önemli bir müttefiki olarak görüyor?
İki ülke, özellikle İngiltere'nin Türkiye'nin DEAŞ'a karşı mücadelesine destek vermesi nedeniyle, son on yılda güçlü ilişkiler geliştirdi. İngiltere ayrıca 2016 yılındaki akim kalan darbe girişimini "Türkiye'nin demokrasisine saldırı" olarak niteleyerek eleştirdi ve bu girişimin ardından Türkiye'nin duygularını paylaştığını beyan etti; halbuki böyle bir destek hiçbir AB ülkesinden gelmedi.
Darbe Girişimi - Dün
FETÖ'nün sözde sıkıyönetim listesindeki eski askeri hakime hapis cezası
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi esnasında yayınlanan sözde sıkıyönetim atama listesinde Kocaeli sıkıyönetim askeri mahkemesi hakimi olarak yer alan eski yüzbaşı İrfan Ay, 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.
Darbe Girişimi - 13.01.2021
Mubariz Gurbanoğlu'nun "FETÖ üyeliği" suçundan yargılandığı dava
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Türkiye Cumhuriyeti'ne yardımcı olmak için yetkili isimlerle konuştuğunu söyleyen Gurbanoğlu, "Bunlar bir dönem Rusya'da çok güçlüydüler.
Darbe Girişimi - 13.01.2021
Kahramanmaraş'taki FETÖ'nün darbe girişimi davası görüldü
Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesinin, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine yönelik Kahramanmaraş'taki eylemlere ilişkin davada haklarındaki beraat kararını bozduğu 18 sanık için yapılan yeniden yargılama sonucunda aynı karar yeniden verildi.
Darbe Girişimi - 13.01.2021
Son dakika gündem: Tahliye edilince yurt dışına kaçan FETÖ sanığı eski binbaşıya hapis cezası
Darbe girişiminden sonra FETÖ ile mücadeleyi sekteye uğratmak için açılan kara propaganda hesaplarından birinin 17 Ekim 2014'te Topkaya tarafından aktive edildiği, 21 Eylül 2016'da kullanılmaya başlandığı tespit edildi.
Darbe Girişimi - 13.01.2021
Son dakika haberi... Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın yargılandığı davanın 4. celsesi görüldü
Edirne 8. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Gürkan'ın avukatı Harika Taybılı ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Gürkan'ın görüntülerinin kaydedildiği müzikli mekanın sahibi, tanık Savaş Coşkun katıldı.
Darbe Girişimi - 13.01.2021
"Mahrem imam", FETÖ'nün 17-25 Aralık kumpası sonrasındaki algı operasyonunu anlattı
FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrası örgüt mensuplarının karşılaşacakları durumlarla ilgili hukuki destek sağlanması yönünde talimatlar verildiğini aktaran Kamil B, ayrıca örgüte yönelik operasyonlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması yönünde uyarılarda bulunulduğunu kaydetti.
Darbe Girişimi - 13.01.2021
Trump bitiş çizgisine sendeleyerek ilerliyor
Türk sosyal medyasında gördüğüm en keskin yorumlar ise, 6 Ocak Washington "darbe teşebbüsü" kışkırtıcılarının kanunun izin verdiği son hadde kadar yargılanacağını taahhüt eden ABD'li yetkililere yönelik sözler oldu. Türk gözlemciler, ABD'nin son dört yıldır Türkiye'deki 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin faillerini koruduğunu ve Fethullah Gülen veya ABD'nin çeşitli yerlerinde sinmiş bir şekilde yaşayan diğer birçok FETÖ üyesi aleyhine iade işlemlerine yönelik en ufak bir adımı dahi atmayı reddettiğini hemen not etmişlerdi zaten.
Darbe Girişimi - 13.01.2021
Financial Times'tan "Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın jeopolitik adımları" analizi dizisi
"Darbe girişimi dönüm noktası oldu" Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin Türkiye için bir dönüm noktası olduğunun belirtildiği haberde, darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Batı'ya karşı daha şüpheci, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e ise daha yakın bir yaklaşım sergilediği öne sürüldü.
Darbe Girişimi - 13.01.2021
"Mahrem imam" FETÖ'nün Yazıcıoğlu soruşturmasına müdahalesini anlattı
Bu arada, 25 Mart 2009'da düşen helikopterden GPS cihazlarının sökülmesiyle ilgili yargılanan eski yarbay Davut Uçum ile eski astsubay Aydın Özsıcak, FETÖ'nün darbe girişiminde Cumhurbaşkanına suikast girişiminde yer almış ve yargılandıkları davada da mahkum olmuştu.
Darbe Girişimi - 12.01.2021
Erdoğan: AB ile olumlu gündemin anahtarı 18 Mart Mutabakatı'nın güncellenmesidir
2002 yılında verdikleri söze sadık kalarak son 18 yılda hak ve özgürlükleri genişletme noktasında tarihi nitelikte adımlar attıklarını ifade eden Erdoğan, "Mevcut Anayasamızın 3'te 2'sini değiştirerek darbe dönemlerinin izlerini büyük ölçüde ortadan kaldırdık. Darbelerle cuntalarla siyasete anti demokratik müdahalelerle maruf bir ülkeyi ileri demokrasi rayına oturttuk. Sivil siyasetin önündeki engelleri kaldırdık. Ülkemizde sessiz bir devrime imza attık ve bunu AB üyesi ülkeler Türkiye'nin sessiz devrimi olarak nitelemişlerdir. 18 yıllık iktidarımızda, sokak olaylarından teröre, vesayetten 15 Temmuz kanlı darbe girişimine, demokrasimize yönelik saldırıları püskürtmemizde bu sessiz devrimin çok büyük payı vardır.
Darbe Girişimi - 12.01.2021
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Parti Meclisi'nde konuştu: (2)
"Taç giyen baş akıllanır, adaletli olur, liyakatli olur dedik. Devletin yönetiminde liyakat var mıdır yok mudur, devlette aksayan bir şey var mıdır yok mudur buna bakar dedik." şeklinde konuşan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: "Sen Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmuşsun, o koltuğu işgal etmişsin yeminini tutmuyorsun, yemininin gereğini yapmıyorsun. Sahte diplomalı adamı kamu bankasına yönetim kurulu üyesi olarak atıyorsun. Akıl alacak şey değil. Sahtekarlığa prim veren bir adam cumhurbaşkanı olabilir mi? Dünyanın hangi ülkesinde sahtekardan cumhurbaşkanı olur? Olmaz, olmamalı. Sahtekarlık yapana ses çıkarmazsanız o suça ortaksınız demektir, destek veriyorsunuz demektir. Bunları söylüyorum, beyefendi gene ağaca çıkacak, çıksın. Söylemekten geri durmayacağım, söyleyeceğim her yerde. Mısır'daki sağır sultan duyuncaya kadar söyleyeceğim. Devleti yönetemiyorlar. Yönetme güçleri ve kapasiteleri de yok." "Haksızlığa karşıyım, hepimiz karşıyız" Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişiminde şehitler verildiğini, Beşiktaş'taki terör saldırısında çok sayıda polisin şehit olduğunu hatırlattı.
Darbe Girişimi - 12.01.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB ülkelerinin Ankara büyükelçilerine hitap etti: (2)
Göreve geldiğimiz 2002'de 'Kopenhag Kriterleri'ne gerekirse Ankara Kriterleri der, yolumuza devam ederiz' demiştim. Nitekim son 18 senede bu sözümüze sadık olarak vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerini genişletme noktasında tarihi nitelikte adımlar attık. Mevcut anayasamızın üçte ikisini değiştirerek darbe dönemlerinin izlerini büyük ölçüde ortadan kaldırdık. Darbe, cunta ve siyasete anti demokratik müdahalelerle maruf bir ülkeyi ileri demokrasi rayına oturttuk. Sivil siyasetin önündeki engelleri kaldırıp ülkemizde sessiz bir devrime imza attık. Avrupa Birliği üyesi ülkeler bunu 'Türkiye'nin sessiz devirimi' olarak nitelemişlerdir." "Kimi Avrupalı siyasetçiler adeta darbeye çanak tutan bir tavır sergiledi" Erdoğan, 18 yıl boyunca sokak olaylarından teröre, vesayetten 15 Temmuz kanlı darbe girişimine kadar demokrasiye yönelik saldırıları püskürtmelerinde söz konusu sessiz devrimin çok büyük payının olduğunu dile getirdi.
Darbe Girişimi - 12.01.2021
Son dakika haber... İçişleri Bakanlığı: 'Eren Operasyonları', Tendürek'ten başladı
'YILDIRIM OPERASYONLARINDA 153 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ' Ayrıca 2020 yılında, bölücü terör örgütünü ülke gündeminden tamamen çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri bulundukları yerlerde imha etmek amacıyla başlatılan Kapan ve Yıldırım Operasyonları'nın başarı ile icra edildiği hatırlatılarak, "15 Temmuz hain darbe girişiminin en genç sivil şehidi 15 yaşında İstanbul'da şehit edilen Halil İbrahim Yıldırım'ın anısına, operasyona ismi verilerek başlatılan Yıldırım Operasyonları, 10 Ocak 2021 tarihinde tamamlandı.
Darbe Girişimi - 12.01.2021
İçişleri Bakanlığı "Eren Operasyonları"nı başlattı
15 Temmuz hain darbe girişiminin en genç sivil şehidi olan, 15 yaşında İstanbul'da şehit edilen Halil İbrahim Yıldırım'ın isminin verildiği "Yıldırım Operasyonları" 10 Ocak 2021'de tamamlandı.
Darbe Girişimi - 12.01.2021
Yargıtay Başkanvekilliğine 16. Ceza Dairesi Başkanı Eyüp Yeşil seçildi
Eyüp Yeşil'in özgeçmişi Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminden önce de Ergenekon, MİT tırlarının durdurulması gibi kumpas davalarında önemli kararlara imza atan Eyüp Yeşil, Türkiye genelindeki FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davaların temyiz incelemesini yapan 16.
Darbe Girişimi - 12.01.2021
New York Barosu, Trump'ın avukatı Giuliani'nin üyeliğinin iptali için soruşturma başlattı
NYSBA, yaptığı yazılı açıklamada, Kongre baskını "darbe girişimi" olarak değerlendirilerek, "Demokrasimizin dokusunu bozmaya niyetli olanların kontrolsüz kalmasına izin veremeyiz.
Darbe Girişimi - 11.01.2021
Son dakika: FETÖ'nün "mahrem imamları" infaz koruma memurları ve zabıt katipleriyle operasyonel hattan görüşmüş
FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından örgüt mensuplarının Türkiye genelinde ankesörlü hatlarla görüşmelerini tespit eden Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı, "Adliye ve cezaevi mahrem yapılanması"nda da örgütün sözde mahrem imamlarının kullandığı operasyonel hatları ortaya çıkardı.
Darbe Girişimi - 11.01.2021
Son dakika haber: ABD'nin bitmeyen iç savaşında üçüncü raund: Konfederasyon bayrağı sosyal medyaya karşı
ABD'nin seçilmiş Başkanı Biden tarafından "darbe girişimi" olarak nitelenen 6 Ocak'taki Kongre baskını, bu gruplar nedeniyle "domestic terrorism (yerli terörizm)" kavramını farklı bir boyutta literatüre yeniden kazandırdı.
Darbe Girişimi - 10.01.2021
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, canlı yayında soruları yanıtladı (3)
"Bu kitleyi Trump ortaya çıkartmadı ama onları kanalize etti" Bazı siyasilerin bu girişim için "kalkışma", "darbe girişimi" gibi ifadeler kullandığını aktaran Kalın, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu kitleyi Trump ortaya çıkartmadı ama onları kanalize etti.
Darbe Girişimi - 10.01.2021
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Kalın, şöyle devam etti: "Amerikan Kongresini basan o güruh siyasiler tarafından nasıl tarif edildi? 'Bu bir darbe girişimidir.
Darbe Girişimi - 10.01.2021
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'dan Kılıçdaroğlu'na tepki Açıklaması
Twitter'dan yaptığı videolu paylaşımda Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 15 Temmuz darbe girişimini "kontrollü darbe" ve "tiyatro" diyerek itibarsızlaştırmaya çalışırken Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 15 Temmuz'un failleri ile mücadele etmek için aldığı 20 Temmuz'daki olağanüstü hal kararını "sivil darbe" diye nitelediğini belirtti.
Darbe Girişimi - 10.01.2021
Erzurum ve Erzincan Valileri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı
Gazetecilerin ülkenin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamada olumlu rol üstlendiğini ifade eden Memiş, şöyle devam etti: "Tarihin her döneminde milletin gözü, kulağı ve sesi olan basın, kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini doğru, ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışıyla 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi milletin doğru ve hızlı şekilde haber almasını sağlayarak, demokrasiye, birlik ve dirliğimize sahip çıkmış olup, üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getirmiş ve darbe girişiminin başarısız olmasında da büyük rol üstlendikleri hiçbir zaman unutulmayacaktır.
Darbe Girişimi - 09.01.2021
15 Temmuz'da Sabiha Gökçen Havalimanı'nı ele geçirme davasında 21 sanığa yakalama kararı
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Sabiha Gökçen Havalimanı'nı ele geçirmeye çalıştıkları gerekçesiyle yargıladıkları davada, kararla birlikte tahliye edilen 21 sanık hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
Darbe Girişimi - 09.01.2021
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör bağlantılı eylemin fikir özgürlüğü ile ilgisi yok
'BİZ BU FİLMİ 18 YILDIR 100'LERCE DEFA SEYRETTİK' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesine yapılan rektör atamasının ardından oluşan tartışmalara değindi. Atamanın rutin bir atama olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversiteleri karıştırmak için fırsata çevirenlerin olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünyanın koronavirüs salgınından siyasi ve sosyal kaoslara kadar peç çok sorunla boğuştuğu bir dönemde hamdolsun Türkiye kendi kalkınma gündeminden taviz vermeden yolunda ilerliyor. Elbette bu fotoğraftan rahatsız olanlar çıkıyor. Nitekim rutin bir atamayı üniversitelerimizi karıştırmak için fırsata çevirenleri hep birlikte takip ediyoruz. Terör örgütü iltisaklı kişilerin en ön safta aldığı bu eylemlerin demokrasiyle, hak arayışıyla, fikir ve ifade özgürlüğüyle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Biz bu filmi 18 yıldır 100'lerce defa seyrettik. Biz bu kirli senaryonun aktörlerini vesayetin dayatmalarına payandalık yaparken gördük. Cumhuriyet mitinglerinde darbe çağrısı yaparken gördük. Hepimizin yüreğini dağlayan cinayetleri istismar ederken gördük. Gezi olaylarında Esnafın malını mülkünü yağmalarken gördük. Valide Sultan Camii'ni işgal ederken orada bira kutularıyla beraber nasıl bir işgalci hareket yaptıklarını da gördük. Dolmabahçe'deki Başbakanlık ofisine özellikle kalkıp kanal açmak suretiyle nasıl görüntüler verdiklerini gördük. Bölücü terör örgütünü desteklerken gördük. 6-8 Ekim hadiselerinde insanlarımız sokakta katledildiği sırada katilleri alkışlarken gördük. 17-25 emniyet-yargı darbe girişiminde FETÖ'ye borazanlık yaparken gördük.
Darbe Girişimi - 09.01.2021
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
Gazetecilerin, hayatın her alanında kamuoyunu doğru, tarafsız ve objektif bilgilendirmek adına önemli görev üstlendiğini belirten Tütüncü, şunları kaydetti: "Türk basını, milli mücadele yıllarında milli birliğin ve beraberliğin sağlanmasında, düşman işgaline karşı ülkenin sesi olmuştur. Türk Basını 15 Temmuz darbe girişiminde de yine milletimizin gözü, kulağı ve sesi olmuş, gücünü bir kez daha ispatlamıştır.
Darbe Girişimi - 09.01.2021
Erdoğan, Diyarbakır-Ergani-Elazığ Yolu Devegeçidi Köprüsü ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni'nde konuştu: (1)
"Kirli senaryonun aktörlerini, vesayetin dayatmalarına payandalık yaparken gördük" Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu filmi 18 yıldır yüzlerce defa seyrettiklerini, bu kirli senaryonun aktörlerini vesayetin dayatmalarına payandalık yaparken gördüklerini dile getirerek, şöyle devam etti: "Cumhuriyet mitinglerinde darbe çağrısı yaparken gördük. Hepimizin yüreğini dağlayan cinayetleri istismar ederken gördük. Gezi olaylarında esnafın malını mülkünü yağmalarken gördük. Bunları Bezmi Alem Valide Sultan Camisi'ni işgal ederken, orada bira kutularıyla beraber nasıl bir işgalci hareket yaptıklarını da gördük. Yine oradan Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'ne, özellikle kalkıp da kanal açmak suretiyle nasıl görüntüler verdiklerini gördük. Bölücü terör örgütünü desteklerken gördük. 6-8 Ekim hadiselerinde insanlarımız sokaklarda katledildiği sırada katilleri alkışlarken gördük. 17-25 emniyet yargı darbe girişiminde FETÖ'ye borazanlık yaparken gördük.
Darbe Girişimi - 09.01.2021
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'ne doğru
Gazetecilerin, toplumun hür ve gür sesi olduğunun altını çizen Cora, şunları kaydetti: "İletişim imkanlarının hızla geliştiği günümüzde haberleşme araçlarını doğru ve etkili kullanmanın önemi her geçen gün artmaktadır. Basın mensuplarımız ve medya kuruluşlarının küresel şer odakları ile terör örgütlerinin karşısında durup milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmaları milletimizle bir ve beraber olduğunun açık bir kanıtıdır. Bilhassa tarihte eşi görülmemiş 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde milletinin yanında duran, gerçekleri tarafsız bir şekilde paylaşan, inisiyatif alan gazetecilerimizi aziz milletimiz asla unutmayacaktır.
Darbe Girişimi - 08.01.2021
Son dakika haber! Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı darbe girişimi davasına devam edildi
Gelen son dakika haberlerine göre Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu 512 sanıklı davanın duruşması görüldü.
Darbe Girişimi - 08.01.2021
Son dakika haberi: Eski korgeneral İyidil ve 2 eski generalin yargılanmasına devam edildi
Son dakika gelişmesine göre Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı olan eski korgeneral Metin İyidil, EDOK Kurmay Başkanı olan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit ve...
Darbe Girişimi - 08.01.2021
Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu işin içinde teröristler var
Gülseli KENARLI-Harun UYANIK /  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarla ilgili  "Öğrenciler önce bir defa bu işin içinde değil. Bu işi içinde olan teröristler var. Ne yazık ki öğrencilikle alakası olmayan işte CHP'nin bakıyorsunuz İstanbul İl Başkanı orada. Zaten kendisi bir DHKP/C militanıdır. Aynı şekilde yine bir başka siyasi partinin yönetiminde olanlar bakıyorsunuz oradalar. Bunlar öğrenci değil ve yaptıkları nedir? Yasalara uygun olarak buraya atanmış bir rektör vardır" dedi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan öğlen saatlerinde Üsküdar Kısıklı'da bulunan konutundan çıkarak Kaldırım Caddesi'nde bulunan Ömer Öztürk Camii'ne geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Üsküdar'da bulunan Ömer Öztürk Camii'nde kıldı.  Erdoğan cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.  Erdoğan, ABD'de yaşanan son gelişmelerin sorulması üzerine, "ABD tarihinde olmamış bir vakayla karşı karşıya kaldıklarını görüyoruz. Lafa geldiği zaman demokrasinin beşiği diye ifade edilen Amerika'daki bu süreç gerçekten tüm insanlığı şok etmiştir, şaşırtmıştır ve bizleri de şaşırtmıştır. Hatırlayın 15 Temmuz darbe girişiminde sessiz kalan ve bu konuda çok çok farklı mesajlar yayınlayan Amerika ve Amerika'nın medyası, özellikle gezi olaylarında Amerika'nın siyasilere ne gibi açıklamaları olmuştur.
Darbe Girişimi - 08.01.2021
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: BU İŞİN İÇİNDE TERÖRİSTLER VAR
Haber: Gülseli KENARLI Kamera: Harun UYANIK /  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarla ilgili  "Öğrenciler önce bir defa bu işin içinde değil. Bu işi içinde olan teröristler var. Ne yazık ki öğrencilikle alakası olmayan işte CHP'nin bakıyorsunuz İstanbul İl Başkanı orada. Zaten kendisi bir DHKP/C militanıdır. Aynı şekilde yine bir başka siyasi partinin yönetiminde olanlar bakıyorsunuz oradalar. Bunlar öğrenci değil ve yaptıkları nedir? Yasalara uygun olarak buraya atanmış bir rektör vardır" dedi.  Cumhurbaşkanı Erdoğan öğlen saatlerinde Üsküdar Kısıklı'da bulunan konutundan çıkarak Kaldırım Caddesi'nde bulunan Ömer Öztürk Camii'ne geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Üsküdar'da bulunan Ömer Öztürk Camii'nde kıldı.  Erdoğan cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.  Erdoğan, ABD'de yaşanan son gelişmelerin sorulması üzerine, "ABD tarihinde olmamış bir vakayla karşı karşıya kaldıklarını görüyoruz. Lafa geldiği zaman demokrasinin beşiği diye ifade edilen Amerika'daki bu süreç gerçekten tüm insanlığı şok etmiştir, şaşırtmıştır ve bizleri de şaşırtmıştır. Hatırlayın 15 Temmuz darbe girişiminde sessiz kalan ve bu konuda çok çok farklı mesajlar yayınlayan Amerika ve Amerika'nın medyası, özellikle gezi olaylarında Amerika'nın siyasilere ne gibi açıklamaları olmuştur.
Darbe Girişimi - 08.01.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı: (1)
Erdoğan, şunları kaydetti: "Hatırlayın 15 Temmuz darbe girişiminde tamamıyla sessiz kalan ve bu konuda çok çok farklı mesajlar yayınlayan Amerika ve Amerika'nın medyası, özellikle Gezi olaylarında yine hatırlayın Amerikan medyasının biz siyasilere ne gibi açıklamaları olmuştur, ne gibi adeta tehditler savurmuştur ve bizim sabrımız, siyasiler olarak o zamanki tavrımız çok açık net ortadayken Amerika'nın tutumu çok çok farklıydı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Darbe Girişimi Haberleri | Darbe Girişimi Haber - Haberler - Darbe Girişimi haberleri, son dakika darbe girişimi haber ve gelişmeleri burada. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Usta: Salgın döneminde yardım ettiğimiz 156 ülke var.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.1.2021 18:33:14. #1.15#
title