CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI HABERLERİ

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı

Cumhurbaşkanlığında görevlendirilen, alanlarında uzmanlaşmış, tanınmış ve ehliyetli kimse.

CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI HABERLERİ

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı - 19.10.2020
Son dakika haberleri: Kazakistan'da "İpek Yolunda Medeniyetler Uyumu" uluslararası forumu yapıldı
Uluslararası Türk Akademisi tarafından gerçekleştirilen foruma, Akademi Başkanı Darhan Kıdırali, Kazakistan Devlet Sekreteri Krımbek Kuşerbayev, Türkiye Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, İslam Tarih, Sanat ve Kültür Araştırma Merkezi (IRCICA) Genel Direktörü Halit Eren, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düsen Kaseyinov'un yanı sıra 15'ten fazla ülkeden bilim adamları ve uluslararası örgütlerin temsilcileri katıldı.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı - 16.10.2020
AK Parti İstanbul Milletvekili Markar Esayan'ın vefatı
Hastaneye gelen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Nur Bahçekapılı, Esayan ile çok güzel anıları olduğunu vurgulayarak, "Kendisiyle 4 yıl milletvekilliği yaptım.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı - 5.10.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 1
Kabulde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan hazır bulundu.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı - 4.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac'ı kabulü
Kabulde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sefer Turan da hazır bulundu.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı - 18.9.2020
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 33. Ahilik Haftası kapanış törenine katıldı Açıklaması
Etkinliğe Bakan Pekcan'ın yanı sıra Kırşehir Valisi İbrahim Akın, AK Parti milletvekilleri Mustafa Kendirli ve Hacı Turan, CHP Milletvekili Metin İlhan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Selçuk Öztürk, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Turgut Aslan ile davetliler katıldı.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı - 17.9.2020
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Güldal Akşit Rektör Aldemir'i ziyaret etti
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Turizm ve Devlet eski Bakanı Güldal Akşit, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir'i makamında ziyaret etti.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı - 15.9.2020
Son dakika haber! Uzmanlar, Fransa'nın Türkiye karşıtı politikalarını değerlendirdi
Gelen son dakika haberlerine göre Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç, Fransa'nın Türkiye karşıtı tutumuna ilişkin, "Fransa'nın Orta Doğu politikası da Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve İsrail çizgisinde ilerliyor.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı - 14.9.2020
"Mirasımız Yerel Tohumlar" yeniden Migros raflarında
Migros'tan yapılan açıklamaya göre, bugüne kadar Kandıra'nın sivri biberinden Samsun'un köy salatalığına, Çorum'un 10 Dilim kavunundan Ankara Ayaş'ın beyaz bodur domatesine kadar 11 çeşit ürünün sofralara kazandırıldığı "Mirasımız Yerel Tohumlar" projesi, yeni sezonun mahsulleri ile devam edecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı - 12.9.2020
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: "Bizi Nazım'ın uzak Asya'sına gönderip, Necip Fazıl'ın...
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "Anadolu'da Türklerin varlığına bin yıldır tahammül edemeyen kadim düşmanlarımız bizi Nazım'ın uzak Asya'sına gönderip, Necip Fazıl'ın Sakarya'sında boğmak istiyorlardı" dedi.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı - 4.9.2020
TÜRKSOY'un Özbekistan çalışmaları bir kitapta derlendi
TÜRKSOY'dan yapılan yazılı açıklamada, Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Bilal Çakıcı'nın moderatörlüğünde düzenlenen etkinliğe, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Özbekistan Kültür Bakanı Ozodbek Nazarbekov, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Özbekistan'ın Ankara Büyükelçisi Alişer Azamhocayev, Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Mehmet Süreyya Er, Türkiye-Özbekistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Osman Mesten ve Dışişleri Bakanlığı Kültürel Diplomasi Genel Müdür Yardımcısı Emir Salim Yüksel katıldı.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı - 17.8.2020
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Van-Hakkari yolunda yapılan Güzeldere Tüneli'ni inceledi
Bakan Karaismailoğlu, beraberindeki Vali ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Van milletvekilleri İrfan Kartal, Abdulahat Arvas ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan ile beraber Güzelsu Yol Yapım Şantiyesine gitti.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı - 17.8.2020
Son dakika haberleri: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Van'da Açıklaması
Bakan Karaismailoğlu'na Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, AK Parti Van milletvekilleri İrfan Kartal, Abdulahat Arvas, AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan da eşlik etti.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı - 17.8.2020
Son dakika haberleri: Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Van'da
"Bizim projelerimiz gittiği yere hayat, canlılık kazandırıyor" Türkiye'nin lider ülkeler arasına katılması için canla başla çalıştıklarını belirten Karaismailoğlu, şunları kaydetti: "Vatana hizmet etmek bir nasip işidir. Bizlerde bu nasibi kazanmak, milletimizin hayır dualarını almak için canla başla çalışıyoruz. Ülkemiz çok büyük ve çok güçlü bir ülke. Burada Sayın Cumhurbaşkanımıza, liderimize çok şey borçluyuz. Allah ona uzun ömür nasip etsin. İnşallah onun liderliğinde ülkemiz inanılmaz işlere imza atarak, imkansızları başararak muasır medeniyetler seviyesine çıkacaktır. Bundan hiç kimsenin endişe olmasın. Son 18 yılda Van'da 8 buçuk milyar lira bir yatırım yapmışız. Devam eden yatırımlar da var. İnşallah bu terör belasını da başımızdan def ettik. Bölge inşallah vatanına ve milletine bağlı bir şekilde kardeşçe yaşayıp, bütün dünyanın nimetlerinden faydalanır. Bizim projelerimiz gittiği yere hayat, canlılık kazandırıyor. Ekonomi, istihdam, tarım ve hayvancılık gelişiyor. İnşallah biz de projelerimizi bitirdiğimizde bölgenin ekonomisine, tarımına ve turizmine katkıda bulunacağız. Huzur ve güvenle buradaki turizmi de belli bir seviyeye çıkarıp vatandaşlarımızın gelir seviyelerini de artırıp yaşam kalitesini yükselteceğiz. Ulaştırma, iletişim ve alt yapı bakımından Van'ın ihtiyacı olan bütün yatırımları konuşacağız. Bahçesaray yoluyla ilgili de arkadaşlarımız geçen hafta yerinde bir inceleme yaptılar. Konuyla ilgili projeleri ve yapılabilecek bütün işleri bir programla hazırlayıp bize sunacaklar. İnşallah Bahçesaraylıları da rahatlatacak bir program hazırlayacağız." Programa, AK Parti Van milletvekilleri İrfan Kartal, Abdulahat Arvas, AK Parti İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan katıldı.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı - 17.8.2020
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Van'da Açıklaması
Parkın açılışına, AK Parti Van milletvekilleri İrfan Kartal, Abdulahat Arvas, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan ve kurum amirleri de katıldı.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı - 12.8.2020
Zonguldak'ta 2 gemi tersanesine irtifak tapuları teslim edildi
6 Şubat 2004 yılında yürürlüğe giren 5084 sayılı yatırımların ve istihdam teşviki hakkındaki yasa gereği deniz kıyı kenar çizgisinden onaylı projeler kapsamında deniz doldurularak kazanılan tersane ve tersane limanı alanlarının yasa gereği, daimi, bağımsız ve bedelsiz kullanım hakkı elde ettiğini hatırlatan Çorumluoğlu, şu ifadelere yer verdi: "Kazanılan bu hak oluşturulan hazine arazisi üzerine kurulan irtifak hakkı tesisi ile tapulara işlenerek yatırımcılara teslim edildi. Yürürlüğe giren yasa kapsamında ülke genelinde sadece Ustaoğlu Yat ve Gemi Sanayi ile Ereğli Gemi İnşaa Sanayi Şirketinin yatırım şartlarını yerine getirerek devletin desteği ile bedelsiz kullanım hakkı elde etmiştir" Çorumluoğlu, çalışmalara katkı sağlayan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yöneticilerine de teşekkür etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Haberleri | Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Haber - Haberler - Cumhurbaşkanı Başdanışmanı haberleri, son dakika cumhurbaşkanı başdanışmanı haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri! İpek Yolu'nun her yönüyle gündemde olması insanlık için büyük önem taşıyo
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 10:11:49. #1.14#
title