Ahilik Haberleri

Ahilik haber, Ahilik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahilik - Bugün
TBMM Genel Kurulu toplandı
AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, "Ahilik Haftası" nedeniyle yaptığı gündem dışı konuşmada, zamana yenik düşmeyen, rengi olmayan, değerlerinden bir şey kaybetmeyen ahiliğin, bugünün ihtiyaçlarına da derman olacak düsturlarıyla en kıymetli hazinelerden biri olduğunu söyledi.
Ahilik - 18.10.2021
Kayseri'den kısa kısa
Kentin ticaret ve sanayisinin her geçen gün gelişerek bugünlere gelmesinde Ahi Evran'ın etkisinin önemine dikkati çeken Çalış, "Erciyes Üniversitesi olarak amacımız, Ahilik müessesini dünya milletlerine en doğru şekilde anlatmak, bu kutsal emaneti sonraki nesillere aktarmak amacıyla unutulmaya yüz tutmuş Ahilik geleneğini fotoğraf sanatıyla tekrardan gelecek kuşaklara belgeleyerek aktarmaktır.
Ahilik - 12.10.2021
Ahilik Haftası İlçemizde Düzenlenen Programla Kutlandı
Ahilik Haftası İlçemizde Düzenlenen Programla Kutlandı"Ehli aşka müptelayım neme lazım kar benim, Mal ve mülküm yoktur amma kanaatim var benim. "Ahilik ve Ahilik Kültürü ilçemizde düzenlenen program ile kutlandı.
Ahilik - 12.10.2021
İTÜ MTAL'in projesi, Iceland National Agency tarafından hibe almaya değer görüldü
Açıklamada görüşlerine yer verilen Okul Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Toros, şunları kaydetti: "Projenin okulumuzda uygulanması için öncülük eden Elektrik Elektronik Öğretmeni Hakan Erkan hocamıza çok teşekkür ediyoruz. İTÜ MTAL olarak okulumuza ve ülkemize çok büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz projede öğrencilerimizin İngilizce konuşma ve sunum yeteneklerinin gelişmesi, takım içinde çalışma kültürünü kazanması, farklı bir ülkeyi ziyaret etmesi, farklı bir toplumdan arkadaş edinmesi, hitabet, yönetim, sorumluluk, risk alma, uluslararası bir ortamda ülkesini temsil etmesi gibi bir çok konuda kazanım elde etmesi hedeflenmiştir. TÜBİTAK, E-Twinnig, Harezmi, Nasreddin Hoca, Öğreterek Öğreniyorum, Ahilik Takım çalışmalarının yanına Erasmus projelerini de ekleyerek büyük bir başarıya imza atmanın mutluluğu içindeyiz.
Ahilik - 12.10.2021
AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma hayatını kaybetti
İsmet Uçma kimdir? İsmet Uçma, 1 Ocak 1955'te Ordu Fatsa'da doğdu. İlahiyatçı, İktisatçı, Siyaset Bilimci ve Yayıncı olan İsmet Uçma, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı fakültede Kelam Felsefe Anabilim Dalında "Kuran ve Sünnette Şefaat Kavramı" adlı çalışmasıyla yüksek lisansını, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalında "Bir Sosyal Siyaset Kurumu Olarak Ahilik" adlı çalışmasıyla doktorasını tamamladı.
Ahilik - 24.09.2021
Keskin, "Esnafa hizmet etmenin Hakk'a hizmet olduğu düşüncesiyle hareket ediyoruz"
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB)Başkanı Şevket Keskin, beraberinde Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ve Oda başkanları ile birlikte Doğanşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Rıfat Topal, Doğanşehir Şoförler ve otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İsrafil Karahan, Doğanşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifiveaynı zamanda Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Malatya Bölge Birliği Başkanı İsmet Bayramı ziyaret ederek, esnaf kurumlarının çalışmaları hakkında istişarede bulundu, ardından Doğanşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından verilen Ahilik Yemeğine katıldılar.
Ahilik - 23.09.2021
Selde mağdur olan berber esnafına malzeme yardımı
Karabük Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Erol Işık, 11 Ağustos'ta selin yaşandığı Bozkurt'ta bulunan berber ve kuaförlere Ahilik haftası kapsamında malzeme desteğinde bulundu.
Ahilik - 22.09.2021
Vali Ersin Yazıcı, ahilik ödülü alan esnafla bir araya geldi
Antalya Valisi Ersin Yazıcı, ahilik ödülüne layık görülen kalfa Ali Korkmaz ve çırak Metin Can Aslan'ı makamında konuk etti.
title