Yumurta Haberleri

Yumurta haber, Yumurta son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yumurta - Bugün
Dumping sendromunda beslenme alışkanlıkları değiştirilmeli
Özden Örkcü, "Kahvaltıda yağsız süt ve muzlu, buzlu gevrek tüketmek yerine 2 yumurta ve yarım muz tüketmelidir.
Yumurta - Bugün
Gaziantep Valiliğinden, "İslahiye'de çekirge yoğunluğu ortadan kaldırıldı" açıklaması
Bölgede tespit edilen çekirgelerin "çöl çekirgesi" değil yerli "kahve renkli çekirge" türü olduğunun tespit edildiği belirtilen açıklamada "İslahiye ilçe genelinde çekirgeden dolayı tarımsal ürünlerde herhangi bir zarar söz konusu olmazken yapılan mücadele ile çekirge yoğunluğunun tamamen ortadan kalktığı anlaşıldı." denildi.??????? Açıklamada şunlar kaydedildi: "Çekirgeler, kültür bitkilerine yayılmak sureti ile önemli ölçüde zararlı olabilen canlılar olduğundan sahalarda çekirge mücadelesi devlet tarafından yapılıyor. Mülkiyetin kime ait olduğuna bakılmaksızın tespit edilen garsiyat (yumurta bırakma) alanlarında yerli çekirge çıkışları muhtemel olan yerlerin İl, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerince takip edilerek kontrol altında bulundurulması ile mücadele yapılması sağlanıyor.
Yumurta - Bugün
Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden fındık üreticilerine "fındık kurdu" uyarısı
Kimyasal mücadelenin, ergin fındık kurdu zararlısının ekonomik zarar yapmaya başladığı dönemde, bahçedeki hakim çeşitlerin yarıdan fazlası mercimek iriliğine yaklaşınca yapılması gerektiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Fındık kurdu mücadelesine karar vermek için 2-3 günde bir güneş doğmadan sabahın erken saatlerinde fındık kurdu sayımı yapılmalıdır. Bunun için fındık ocakları altına 3x3,5 metre ebadında beyaz çarşaf gerilerek darbe metoduyla çarşafa düşen böcekler sayılmalıdır. 10 ocakta 2 ve daha fazla fındık kurdu ergini bulunursa ilaçlama yapılmalıdır. Fındık kurdu ilaçlaması yapılan bahçelerde fındık kokarcasına rastlanırsa ayrı bir ilaçlama yapmaya gerek yoktur. Sayımlarda 10 ocakta ortalama 1 ergin fındık yeşil kokarcası bulunursa her iki zararlıya karşı etkili etken maddeli ilaçlarla mücadele yapılır. Ayrıca Fındık kurdu popülasyonun yüksek olduğu yerlerde, yumurta koyarak yaptığı zararı engellemek için çiftleşme döneminde (Mayıs ayı sonu-haziran ayı başı) ikinci bir ilaçlama yapılabilir.
Yumurta - Bugün
Uzmanından sağlıklı bir yaşam için beslenme tüyoları
Herkesin aklında tek bir soru var:'' Nasıl sağlıklı beslenebilirim?'' Bu sorunun cevabını, İstanbul Rumeli Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Diyetisyen Gonca Güzel Ünal verdi.
Yumurta - Bugün
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1)
"Sağlık Bakanımıza ve bakanlık personeline güveniyoruz" "Sırtında yumurta küfesi olmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, tüm iddialarının boş ve dayanıksız" olduğunu söyleyen Bahçeli, "Nasıl olsa boşa sallayıp dolu tutmanın peşine düşmek kolaydır.
Yumurta - Dün
Şırnak'ta huzura kavuşan alanlar vatandaşlara iş ve AŞ oldu
Tavuk çiftliği ve tavuk işletmelerinin ortak kullanacağı kuluçka tesisi, soğuk hava deposu ve yumurta paketleme tesisi de kurulan beldede, ailelere 6 bin tavuk, 6 aylık yem desteği verildi.
Yumurta - 15.05.2021
Son dakika! Salgın döneminde çocuklar için D vitamini önerisi
Eksikliğinde kemik erimesi görülebilir D vitamini eksikliğinde görülebilecek rahatsızlıklara değinen Ağırman, şunları aktardı: "D vitamini eksikliği, çocuklarda raşitizme, yetişkinlerde ise kemik erimesine (osteoporoz) zemin hazırlar. Kas güçsüzlükleri, ağrılar, motor gelişimde gerilik, ileri durumlarda yetmezlik kırıkları da oluşabilir. Koronavirüse karşı bağışıklığı güçlendiren D vitamini depolarımızı izolasyonda açık bir pencere ya da balkonda 15 dakikada doldurabiliriz. Özellikle büyüme çağında olan çocukların, gençlerin ve artık metabolizması yavaşlayan, düzenli beslenemeyen yaşlıların kemik ve kas kütlesinin korunması ve gelişmesi için bolca güneşe ve harekete ihtiyacı var. Eve kapanma ile direkt güneş maruziyetinden ve yürüyüşten, hareketten mahrum kalanlarda hem kemik gelişimi eksik kalabilir, hem de dolaşım ve kas sistemleri olumsuz etkilenebilir." "Balık, süt ve yumurta doğal D vitamini kaynağı" Ağırman, balık, süt ürünleri, yumurta, bazı tahıllarda D vitamini bulunduğunu ve neredeyse yüzde 80'inin güneşin etkisi ile ciltten sentezlendiğini ifade etti.
Yumurta - 15.05.2021
Tandır fırında pişirilen bilik ekmeği kadınların elinde yeniden hayat buldu
"Buzluktan çıktığında 5 dakika dışarıda kalınca pamuk gibi oluyor" Battalgazi'nin Kalbi Kadın Kooperatifi üyelerinden Nuray Bingöl, bilik ekmeğinin buzlukta saklanarak uzun bir süre tüketilebileceğini belirterek, "Bu işi severek yapıyorum, büyük annelerimizin zamanında yapılan nostalji ekmeğini tekrar gündeme getirip, herkesin tatmasını istedim. Komşular hep birlikte birbirimize yardım ederek yapıyoruz. En başta eşim olmak üzere annem, akrabalarım destek oldu. Biz de varız diye sesimizi duyurmak istedik. Buğday alıp değirmende öğütüp, doğal ekmek unu yaptırıyorum. Doğal tereyağı, doğal zeytinyağı, ev sütü ve ekşi ev mayası karışımıyla hamuru yoğurmaya başlıyorum. Hamur mayalandıktan sonra küçük bezeler halinde başlayıp merdane yardımıyla açma işlemini bitiriyoruz. Tandır pişirme işlemine geçiyoruz. Üzerine yumurta, bol susam ve isteyene de haşhaşlı, çörekli yapıyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yumurta Haberleri | Yumurta Haber - Haberler - Yumurta haberleri, son dakika yumurta haber ve gelişmeleri burada. Dumping sendromunda beslenme alışkanlıkları değiştirilmeli.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.05.2021 19:21:07. #1.13#

title