Türksat Haberleri

Türksat haber, Türksat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türksat - 22.10.2020
3. Türkiye 2023 Zirvesi
Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, "Telekom sektörünü hiçbir zaman bir sektör olarak değerlendirmiyorum. Telekom, bütün sektörlerin yatay entegre olduğu bir onların işini daha iyi yapmasını sağlayan sektördür. İyi bir telekom altyapısı, iyi bir şebeke bütün bu işlerde fark yaratmamızı sağlıyor." dedi. Turkuvaz Yayın Grubu'nun yayın organlarından Sabah gazetesinin düzenlediği 3. Türkiye 2023 Zirvesi gerçekleştirildi. Zirve kapsamında düzenlenen " Dijital Dönüşüm Paneli" paneline katılan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, pandemi başlamadan önceki 5G yolculuğuyla pandemiden sonraki 5G yolculuğunun çok ciddi bir değişim gösterdiğini söyledi. Erkan, telekomun ne kadar stratejik bir yatırım olduğunun daha iyi anlaşıldığına işaret ederek, "Eğitimden sağlığa, lojistikten enerji sektörüne kadar telekom sektörünün ne kadar değerli olduğunu bir kere daha ortaya koyuldu. Telekom sektörünü hiçbir zaman bir sektör olarak değerlendirmiyorum. Telekom, bütün sektörlerin yatay entegre olduğu, onların işini daha iyi yapmasını sağlayan sektördür. İyi bir telekom altyapısı, iyi bir şebeke bütün bu işlerde fark yaratmamızı sağlıyor." ifadelerini kullandı. 5G'nin ortaya çıkmasıyla sektörlerin bundan operatörlerden çok daha fazla fayda sağlayacağını dile getiren Erkan, "Her sektörün iş yapış şekli değişiyor. Pandemiden önce herkesin kendisini dijital dönüşlüme adapte edebilmesi açısından bir vakti vardı." yorumunda bulundu. Erkan, sektörlerin şu anda ciddi bir rekabet avantajı veya dezavantajı ile karşı karşıya olduklarını gördüklerini belirterek, "Bir sonraki dalgada, bu pandemi olmayabilir başka bir ihtiyaç olabilir, o günün zamanlama açısından geç olabileceğini hissediyorlar. O yüzden telekom sektörünün hazır olması lazım. 5G'ye hazırlık noktasında güçlü bir altyapı kurmamız lazım, güçlü bir altyapı için öncelikle temelden başlamak lazım, doğru bir fiber altyapı lazım." değerlendirmesinde bulundu. "Dijital dönüşüm topyekun bir harekettir" Türksat AŞ Genel Müdürü Cenk Şen ise dijital dönüşümün topyekun bir hareket olduğunu ve bütün katmanların birbiriyle uyumlu hareket etmesi gerektiğini ifade etti.
Türksat - 22.10.2020
Son dakika haberi: Bakan Karaismailoğlu: Türksat 5A uydusu 30 Kasım'da uzaya gönderilecek
Edinilen son dakika gelişmesine göre ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu haberleşme uydusu TÜRKSAT 5A uydusunun 30 Kasım'da uzaya fırlatılacağını duyurdu.
Türksat - 22.10.2020
Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinde "online işlem" kesintisi
Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme AŞ ile imzalanan "Veri Merkezi Kurulumu İşi" dolayısıyla 23-25 Ekim'de online işlemler gerçekleştirilemeyecek.
Türksat - 21.10.2020
Türksat'tan Kamu BIB'23 ve BIMY'27 Bütünleşik Etkinliği'ne iletişim desteği
Türksat AŞ, Türkiye Bilişim Derneğince (TBD) düzenlenecek Kamu BIB'23 ve BIMY'27 Bütünleşik Etkinliği'ne iletişim sponsorluğu desteği verecek.
Türksat - 18.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2017- FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Gölbaşı'ndaki TÜRKSAT yerleşkesinde yayınları kesmeye çalışan 5'i sivil 17 kişinin yargılandığı davada, firari sanıkların dosyası ayrılırken, diğer sanıklara, "Anayasa'yı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.
Türksat - 16.10.2020
Darbecilere vurulacak hedefleri ileten sanık, ses kayıtlarını inkar etti
Tosun'un darbe girişimi sırasında uçuş yapan darbeci pilotlara Cumhurbaşkanlıgˆı uc¸agˆını takip ettirdigˆi, TBMM'ye, Polis O¨zel Harekat binasına, TÜRKSAT binasına atış yapılması emrini ilettigˆi, ayrıca AK Parti binası ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi üzerinde alçak uçuş yapmaları talimatını aktardığı kaydediliyor.
Türksat - 15.10.2020
Son dakika haberi! Akıncı Üssü'ndeki darbe girişimine ilişkin davaya devam edildi
Tosun'un darbe girişimi sırasında uçuş yapan darbeci pilotlara Cumhurbaşkanlıgˆı uc¸agˆını takip ettirdigˆi, TBMM'ye, Polis O¨zel Harekat binasına, TÜRKSAT binasına atış yapılması emrini ilettigˆi, ayrıca AK Parti binası ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi üzerinde alçak uçuş yapmaları talimatını aktardığı kaydediliyor.
Türksat - 15.10.2020
Son dakika haber... Bakan Karaismailoğlu mobil uygulama "Uçuş Rehberim"in tanıtımında konuştu Açıklaması
Ülke genelinde ulaşımı mükemmelleştirmek ve haberleşme alanında en güncel teknolojilerle halka hizmet verebilmek için dev projeler hayata geçirdiklerini dile getiren Bakan Karaismailoğlu, Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi'nin yakında tamamen hizmete açılacağını, 30 Kasım'da uzaya fırlatılarak 2021'in ikinci çeyreğinde hizmete alacakları TÜRKSAT 5A uydusunun da ülkenin haberleşme ve uzay alanındaki faaliyetlerinde çağ atlamasına vesile olacağını bildirdi.
Türksat - 13.10.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Kemal Kılıçdaroğlu, 2004 yılında kurulan Türksatın da iktidar tarafından "arpalık haline getirildiğini" iddia etti.
Türksat - 12.10.2020
Akıncı Üssü darbe davasına devam edildi
İddianameye göre, daha sonra Akıncı Üssü'ne dönen Türk, bir süre sonra ikinci kez havalanıp, "Aslan-6" kodunu kullanan "93-0663" kuyruk numaralı F16 ile TÜRKSAT'a 4 MK-82 bombası attı.
Türksat - 11.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2015- Türkiye'nin 7. haberleşme uydusu Türksat 4B, Kazakistan'daki Baykonur Uzay Üssü'nden başarıyla uzaya gönderildi.
Türksat - 9.10.2020
Polis Özel Harekat, TÜRKSAT ve TBMM'yi vuran pilottan "uçmadım" savunması
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına devam edildi.
Türksat - 2.10.2020
Bağımsız vekil Enginyurt: Çalışmamız yok, sözlerim espriden ibaretti
BAĞIMSIZ Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, İYİ Parti'li bazı milletvekillerine yönelik "Yakında siz de gelirsiniz, grup kuracak sayıya ulaşırız" sözlerine ilişkin, "Herhangi bir çalışmamız yok, espriden ibaretti" dedi.
Türksat - 24.9.2020
ETÜ, TÜRKSAT Model Uydu Yarışması'nda iki ödül kazandı
Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ), TEKNOFEST kapsamında Tuz Gölü'nde düzenlenen TÜRKSAT Model Uydu Yarışması'na, iki farklı kategoride başarı sağladı.
Türksat - 22.9.2020
Son dakika ekonomi: Selçuk Bayraktar'ın başlattığı kampanyada hediye edilecek tablet sayısı 81 bine ulaştı
Bayraktar'ın Twitter hesabından paylaştığı fotoğrafta, kampanya kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 20 bin adet, Gaziantep Şahinbey Belediyesi 20 bin adet, Gaziantep Şehitkamil Belediyesi 10 bin adet, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi 10 bin adet, Baykar 5 bin adet, Aselsan 5 bin adet, TUSAŞ 5 bin adet, STM 1000 adet, HAVELSAN 1000 adet, ROKETSAN 1000 adet, TEI 1000 adet, TÜRKSAT 1000 adet, TARNET'in 1000 adet tablet bağışladığı bildirildi.
Türksat - 20.9.2020
Haftanın tarihine bakış
2017- RTÜK, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nden aldıkları lisansla yayınlarını gerçekleştiren "K24 TV", "WAAR TV" ve "Rudaw TV" kanallarının TÜRKSAT'tan çıkarılmasıyla ilgili işlem başlattı.
Türksat - 17.9.2020
Son dakika haber! Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Niğde'de
Sabah erken saatlerde Türksat'ın 5'inci Model Uydu Yarışması'na katıldığını söyleyen Bakan Karaismailoğlu, "Orada gençlerimizin gözlerindeki parıltıyı, enerjiyi gördükçe insan daha mutlu oluyor.
Türksat - 16.9.2020
Yerli ve milli uydu 2022'de uzaya fırlatılacak
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5A uydusunu 2 Ekim'de teslim alacaklarını 30 Kasım'da da uzaya fırlatacaklarını belirterek, "Türksat 6A uydumuzu da şu an çalışmalar devam ediyor, kendi arkadaşlarımız tamamen yerli, milli ve Türk malı bir uyduyu inşallah 2022 yılı...
Türksat - 16.9.2020
Ankara-Niğde Otoyolu ile Edirne'den Şanlıurfa'ya 1200 kilometre kesintisiz ulaşım
Ülkenin dört bir yanını kara yolu ve demir yolu ağıyla geliştirdiklerine işaret eden Karaismailoğlu, şöyle konuşu: "Demir yolu, önümüzdeki günlerde çok daha önemli olacak. Özellikle sanayilerin, OSB'lerin gelişmesi, bunların demir yoluna bağlantıları konusunda önemli çalışmalarımız var. İnşallah bölge lojistik anlamda çok önemli bir hale gelecek. Bölgenin Anadolu'nun kalbinde olması, her tarafa uzaklığı demir yolu ve kara yoluyla bütün bağlantıları sağladıktan sonra üretimde müthiş gelişmeler olacak. Bir taraftan yatırımlar devam ederken bir taraftan da Cumhurbaşkanının liderliğinde dünyada söz sahibi bir ülke konumuna geldik. İnşallah Mavi Vatan'ımızda söz sahibi olurken uzay vatanda da söz sahibi olduk, olmaya da devam edeceğiz. Sabahın erken saatlerinde Tuz Gölü'nde Türksat'ın 5.
Türksat - 16.9.2020
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: "Türksat 5A haberleşme uydumuzu 2 Ekim'de teslim...
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: "Türksat 5A haberleşme uydumuzu 2 Ekim'de teslim alacağız. Uydumuz 30 Kasım'da uzaya fırlatılacak.
Türksat - 15.9.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 16 Eylül 2020
(Ankara/19.00) EKONOMİ 1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TEKNOFEST kapsamında düzenlenen TÜRKSAT Model Uydu Yarışmasında, yerli olarak tasarlanan model uyduların roketle fırlatılması törenine katılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türksat Haberleri | Türksat Haber - Haberler - Türksat haberleri, son dakika türksat haber ve gelişmeleri burada. 3. Türkiye 2023 Zirvesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 12:46:37. #1.15#
title